Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σε όλους !! έχω ρωτήσει 2 φόρες να μου προτείνετε κάποια custom είμαι σε official 4.1.2 και τα laggarismata είναι παρά πολλά. έρχομαι από galaxy nexus και ομολογώ πως δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από το s3...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σε όλους !! έχω ρωτήσει 2 φόρες να μου προτείνετε κάποια custom είμαι σε official 4.1.2 και τα laggarismata είναι παρά πολλά. έρχομαι από galaxy nexus και ομολογώ πως δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από το s3...

 

Τι δεν σου αρέσει από το S3? Λόγω Nexus, έχεις συνηθίσει σε "λιτά" πράγματα μάλλον. Οπότε θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις κάτι σε pure Android, όπως Cyanogen.

Link to comment
Share on other sites

οχι φίλε ίσα ίσα που είχα περάσει την supernova με ak.kernel στο nexus.. είχα 100 εφαρμογές και δεν κολλούσε καθόλου.. έκανα ρεστορε στο σ3 αλλά ώρες ώρες τρωι κάτι κολληματαρες απίστευτες.. ξέρεις αν σε cyanogen μπορώ να έχω και multiwindow?
Link to comment
Share on other sites

οχι φίλε ίσα ίσα που είχα περάσει την supernova με ak.kernel στο nexus.. είχα 100 εφαρμογές και δεν κολλούσε καθόλου.. έκανα ρεστορε στο σ3 αλλά ώρες ώρες τρωι κάτι κολληματαρες απίστευτες.. ξέρεις αν σε cyanogen μπορώ να έχω και multiwindow?

 

Δυστυχώς όχι. Μόνο με χρήση extra εφαρμογής, καθώς δεν περιέχει multi window. Δεν διαφωνώ με τα λεγόμενα σου για την "σπιρτάδα" του Nexus. Αυτό οφείλεται στην ελαφριά ρομ.. ρίξε μια ματιά στην Cyanogen.. ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους !! έχω ρωτήσει 2 φόρες να μου προτείνετε κάποια custom είμαι σε official 4.1.2 και τα laggarismata είναι παρά πολλά. έρχομαι από galaxy nexus και ομολογώ πως δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος από το s3...

 

Μια πολλη καλη ρομ ειναι η Slim Bean την εχω καμια 10 μερες και παει πολυ καλα αν θελεις δοκιμασε την.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2106471

Link to comment
Share on other sites

πολυ συντομα θα εχω ενα samsung i9305, με 320 ευρω! Ηθελα να ρωτησω αν για το φλασαρισμα και unroot του κινητου πρεπει να κανω τα ιδια με το ι9300.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση: όταν μπαίνω σε recover βλέπω ότι έχω ClockworkMod Recover v6.0.1.2.

 

Στο http://www.clockworkmod.com/rommanager βλέπω ότι υπάρχει έκδοση 6.0.3.2.

 

Έχει κάτι παραπάνω; Αξίζει να την περάσω; Υποθέτω με τον ίδιο τρόπο που πέρασα την προηγούμενη όταν ξεκίνησα τη διαδικασία root/custom rom.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσεις την νέα έκδοση, να πάρεις και νέο nandroid backup,γιατί το προηγούμενο μπορεί να μην είναι συμβατό, σε περίπτωση που χρειαστεί να επαναφερεις το τηλ.
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

\Παιδια που μπορω να βρω το τελευταιο μαμα update να περασω με odin ,γιατι ειμαι με ομεγκα και θελω να το κανω μαμα το τηλ .Ευχαριστω
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

\Παιδια που μπορω να βρω το τελευταιο μαμα update να περασω με odin ,γιατι ειμαι με ομεγκα και θελω να το κανω μαμα το τηλ .Ευχαριστω

 

Χρησιμοποίησε τη λειτουργία του Kies για Firmware Initialisation και θα τα κανει όλα μονο του.

 

Πάντως μετα απο πολύ δισταγμό έβαλα CM 10.1 εδώ και 4 ημέρες. Οτι και να πω είναι λίγο. Το S3 μεταμορφωθηκε! Μηδέν lag, μηδέν προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω kies το εχω βγαλει στο sammobile δεν εχει κατι?

 

Ψάξε στο SamMobile κάτι θα βρεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε τη λειτουργία του Kies για Firmware Initialisation και θα τα κανει όλα μονο του.

 

Πάντως μετα απο πολύ δισταγμό έβαλα CM 10.1 εδώ και 4 ημέρες. Οτι και να πω είναι λίγο. Το S3 μεταμορφωθηκε! Μηδέν lag, μηδέν προβληματα.

 

Κανά link έχουμε για την rom?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω με odin να βαλω την μαμα ρομ το κινητο συνδεεται κανονικα αλλα το κουτακι id αριστερα επανω που πρεπει να κιτρινισει γινεται απλα γαλαζιο να συνεχισω η οχι? Ακυρο το γαλαζιο ειναι οκ Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω με odin να βαλω την μαμα ρομ το κινητο συνδεεται κανονικα αλλα το κουτακι id αριστερα επανω που πρεπει να κιτρινισει γινεται απλα γαλαζιο να συνεχισω η οχι? Ακυρο το γαλαζιο ειναι οκ

 

Γαλάζιο πρέπει να γίνει , προχώρα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανά link έχουμε για την rom?

 

 

 

 

Δώστε στο λαό! Κι εγώ ψάχνομαι...

 

 

Εδώ είναι το official discussion thread της Cyanogen στο xda. Ότι πληροφορίες θέλετε είναι εκεί.. ;)

Επειδή δεν είναι το σωστό νήμα για να μιλήσουμε για "τροποποιήσεις", ας μην το συνεχίσουμε.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω backup όλες τις εφαρμογές μου με titanium, να βάλω μια οποιαδήποτε custom rom και μετά να κάνω restore τις εφαρμογές μόνο και να δουλεύουν Οκ? Καλύτερη rom χωρίς προβλήματα και να δουλεύουν όλα καλά και γρήγορα? Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά!

 

Στις τροποποιήσεις είχα ρωτήσει πριν από λίγες μέρες και δεν πήρα απάντηση, οπότε πάλι καλά που απαντήθηκε εδώ!

 

Σε σχέση με το slim bean καλύτερο το cyanogen;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

@GUZGUN, μπορείς ναι. Με χρήση του Titanium Backup.. ;)

 

@Trendelenburg, πάνω κάτω για εμένα είναι ίδιες. Γενικότερα προτιμώ την Cyanogen. Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει Slim στο S3, οπότε δεν έχω άποψη. Είχα δοκιμάσει σε Galaxy S.. :)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Για Stock based τι προτείνετε ? Λίγο που είδα η Wannam 6.8 φαίνεται καλή.

Είμαι ικανοποιημένος από την Pardus 4.1.2 S4 Edition FINAL (προσοχή: όχι την 4.2.2 -ζεσταίνεται υπερβολικά το κινητό και την βρίσκω αισθητικά μουντή).

 

Θα τις βρεις και τις δύο εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Για Stock based τι προτείνετε ? Λίγο που είδα η Wannam 6.8 φαίνεται καλή.

 

Revolution HD την 4.1.2

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το official discussion thread της Cyanogen στο xda. Ότι πληροφορίες θέλετε είναι εκεί.. ;)

Επειδή δεν είναι το σωστό νήμα για να μιλήσουμε για "τροποποιήσεις", ας μην το συνεχίσουμε.. :)

 

Δηλαδή δεν υπάρχει το γνωστό πρόβλημα στην απεικόνιση στη φωτογραφική μηχανή? Το έχουν διορθώσει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανενας αν υπαρχει σε stable η cyanogenmod 10.1 για το lte ;; Εχω ρωτησει και αλλου αλλα απαντησει δεν πηρα.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...