Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και τρεις μερες, οι εφαρμογες Instagram και Whatsapp δεν λειτουργουνε με το 3g. ΜΟΝΟ με wi-fi...μηπως φταιει καποια ρυθμιση?Ξερει κανεις κατι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα. Χρόνια χρήστης iPhone έκανα την αλλαγή και σήμερα αγόρασα ένα λευκό S3.

 

Το ερώτημα μου είναι πως θα το κάνω root από Apple υπολογιστή χωρίς Windows.

 

Έχω κατεβάσει το heimdall και το kies αλλά δεν ξέρω ποιο αρχείο πρέπει να περάσω για να το κάνω root.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν σεταρεις καλα το vm θα εχεις σοβαρσ προβληματα.

Θα σου προτεινα να βρεις ενα pc και να κανεις την δουλεια σου τουλαχιστον την πρωτη φορα.

Δεν θα το χρειαστεις αλλο μιας και θα κανεις τις αλλαγες σου μεσω recovery....

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα. Χρόνια χρήστης iPhone έκανα την αλλαγή και σήμερα αγόρασα ένα λευκό S3.

 

Το ερώτημα μου είναι πως θα το κάνω root από Apple υπολογιστή χωρίς Windows.

 

Έχω κατεβάσει το heimdall και το kies αλλά δεν ξέρω ποιο αρχείο πρέπει να περάσω για να το κάνω root.

 

καταρχην θα σου πρωτεινα να αφησεις λιγεσ μερεσ το τηλεφωνο οπωσ ειναι .

σου συνιστω να τοκανεισ ροοτ απο ενα pc με odin και μετα ολα γινοντε απο recovery.

πριν προχωρησεις στο ρουτ διαβασε τους οδηγους για τα πραγματα που πρεπει να προσεξεις (μπακ απ , επισημσ ρομ του κινητου σου)

:)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με jb official για να γίνω root ακολουθώ την ίδια διαδικασία όπως με ics;

 

Η ίδια είναι !

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το csc πως να το αλλαξω ρε παιδια?

περασα την επισημη γαλλικη τωρα και το csc ειναι eur ακομα απο την omega.

το κλασσικο *#272*IMEI# δεν δουλευει.

 

Δεν αλλάζει .

Δοκιμασε και με αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+csc+changer αλλά δεν νομίζω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα

κατοχος πλεον και εγω ενος Galaxy III θελησα να παιρνω τα e-mail μου τα εταιρικα

φυλοξενειται η σελιδα μου απο HOL και τα mail ειναι του τυπου ΧΧΧ@ΨΨΨ.GR

οι σερβερ ειναι εισερχομενα pop3.vmail.hol.gr και εξερχομενα smtp.vmail.hol.gr

απο το προγραμμα Mail αλλα και Maildroid που επειχειρησα να βαλω τις παραμετρους

δεν μου δουλευει.. ειτε λεει οτι το ονομα και ο κωδικος ειναι λαθος ειτε λεει οτι δεν

υποστηριζει ο σερβερ STLS ασφαλεια ...

τηλεφωνησα στην HOL και αφου αναγκαστικα να τους καλεσω πανω απο 5 φορες :ninja:

τελικα οταν τους πετυχα ειπαν οτι δεν ξερουν τιποτα περισσοτερο απο μενα για τις παραμετρους

ΒΟΗΘΕΙΑ φιλοι μου , τα φωτα σας σε ενα καπως μεγαλο :happy:

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα

κατοχος πλεον και εγω ενος Galaxy III θελησα να παιρνω τα e-mail μου τα εταιρικα

φυλοξενειται η σελιδα μου απο HOL και τα mail ειναι του τυπου ΧΧΧ@ΨΨΨ.GR

οι σερβερ ειναι εισερχομενα pop3.vmail.hol.gr και εξερχομενα smtp.vmail.hol.gr

απο το προγραμμα Mail αλλα και Maildroid που επειχειρησα να βαλω τις παραμετρους

δεν μου δουλευει.. ειτε λεει οτι το ονομα και ο κωδικος ειναι λαθος ειτε λεει οτι δεν

υποστηριζει ο σερβερ STLS ασφαλεια ...

τηλεφωνησα στην HOL και αφου αναγκαστικα να τους καλεσω πανω απο 5 φορες :ninja:

τελικα οταν τους πετυχα ειπαν οτι δεν ξερουν τιποτα περισσοτερο απο μενα για τις παραμετρους

ΒΟΗΘΕΙΑ φιλοι μου , τα φωτα σας σε ενα καπως μεγαλο :happy:

 

Καλημέρα, ο ποιο εύκολος τρόπος είναι να δεις στο email client σου (στο pc) που το έχεις ήδη και δουλεύει, τι πρωτόκολλα χρησιμοποιεί(SSL/TLS ..), σε ποια θύρα, και πως στέλνει τον κωδικό (encrypted/plain text, κτλ). Έτσι το ρυθμίζεις αντίστοιχα και στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα

κατοχος πλεον και εγω ενος Galaxy III θελησα να παιρνω τα e-mail μου τα εταιρικα

φυλοξενειται η σελιδα μου απο HOL και τα mail ειναι του τυπου ΧΧΧ@ΨΨΨ.GR

οι σερβερ ειναι εισερχομενα pop3.vmail.hol.gr και εξερχομενα smtp.vmail.hol.gr

απο το προγραμμα Mail αλλα και Maildroid που επειχειρησα να βαλω τις παραμετρους

δεν μου δουλευει.. ειτε λεει οτι το ονομα και ο κωδικος ειναι λαθος ειτε λεει οτι δεν

υποστηριζει ο σερβερ STLS ασφαλεια ...

τηλεφωνησα στην HOL και αφου αναγκαστικα να τους καλεσω πανω απο 5 φορες :ninja:

τελικα οταν τους πετυχα ειπαν οτι δεν ξερουν τιποτα περισσοτερο απο μενα για τις παραμετρους

ΒΟΗΘΕΙΑ φιλοι μου , τα φωτα σας σε ενα καπως μεγαλο :happy:

 

Φανταζομαι εχεις δει αυτο. Επισης αν δεν κανω λαθος εδω λεει οτι πλεον υποστιριζει μονο Pop3, οποτε καλα το πας με τις ρυθμισεις, απλα κατι σου ξεφευγει.

 

Πιθανοτατα η αλλαγη που εγινε 4/7??? Για παραδειγμα μετα την αλλαγη αυτη αναφερεται οτι οι σερβερ ειναι pop3.live και smtp.live απο το λινκ που εδωσα πιο πανω, ενω εσυ προσπαθεις με vmail.xxx.

 

Δεν εχω hol να δοκιμασω, ελπιζω να βοηθησα καπως :)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου χιλια ευχαριστω

ειδικα με τις παραμετρους πρωτοκολλου μπορεσα να βγαλω ακρη και ΠΕΤΥΧΕ .. stinger σε ευχαριστω και παλι

Αλεξανδρε σωστες οι παρατηρησεις σου ομως ισχυουν για λογαριασμους .hol.gr ενω εγω εχω δικο μου domain

και ετσι δεν ισχυουν για μενα .. ευχαριστω πολυ παντως για την προθυμια

ΥΓ καλα στην ΗΟL οι ανθρωποι δεν ξερουν τιποτα ετσι :cry:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.

ακομα ενα νεο μελος που εκανε την μεταβαση απο ios σε android.

αφου τσεκαρα το τηλεφωνο λιγο(SG3) αποφασισα να το κανω ροοτ χρησιμοποιωντας τους οδηγους εδω. δεν πετυχε την πρωτη φορα αλλα με την δευτερη οκ.

αυτο το εκανα για να εγκαταστησω καποιο task killer το autokiller βασικα.

δεν βλεπω να δουλευει κα θελω να παω σε jelly bean που ακουω οτι ειναι καλυτερη στην διαχειριση ενεργειας.

ομως αναβαθμιση δεν μου ερχεται στο τηλεφωνο και οταν παω να το κανω με το kies κολλαει σε ενα σημειο και δεν προχωραει.

το τηελφωνο mου ειναι εισαγωγης απο Γαλλια (XEF).

τι προτεινετε να κανω, διαβασα τα περισσοτερα ποστ αυτου του τοπικ και για να πω την αληθεια πιο πολυ μπερδευτηκα(σαν χρηστης ios τοσα χρονια)

να βαλω μια custom rom με JB? και ποια θεωρειται εσεις την πιο stable και καλυτερα ισορροπημενη αυτη την στιγμη?

ευχαριστω προκαταβολικα για ολες τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

....Εφαρμογες που μπορει να απεγκαταστησει θα βρεις εδω....

 

Η λίστα που βγάζει σε αυτό το link για τις εφαρμογές που μπορούμε να απεγκαταστήσουμε έχει ένα πρόβλημα αφού αφήνει μεγάλο κομμάτι χωρίς σχόλιο Yes/No/ Caution.

 

Που αλλού μπορούμε να βρούμε τι μπορούμε να πετάξουμε; Υπάρχει καμιά άλλη τσεκαρισμένη 100% λίστα;

Link to comment
Share on other sites

Η λίστα που βγάζει σε αυτό το link για τις εφαρμογές που μπορούμε να απεγκαταστήσουμε έχει ένα πρόβλημα αφού αφήνει μεγάλο κομμάτι χωρίς σχόλιο Yes/No/ Caution.

 

Που αλλού μπορούμε να βρούμε τι μπορούμε να πετάξουμε; Υπάρχει καμιά άλλη τσεκαρισμένη 100% λίστα;

 

Θεωρώ οτι είναι η καλύτερη λίστα αυτή την στιγμή .

Παρόλα αυτά μπορείς να πας στο συγκεκριμένο θεμα στο xda οπου χρήστες εχουν ποσταρει και κάποιες άλλες εφαρμογές που μπορούν να φύγουν.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1634624

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.

ακομα ενα νεο μελος που εκανε την μεταβαση απο ios σε android.

αφου τσεκαρα το τηλεφωνο λιγο(SG3) αποφασισα να το κανω ροοτ χρησιμοποιωντας τους οδηγους εδω. δεν πετυχε την πρωτη φορα αλλα με την δευτερη οκ.

αυτο το εκανα για να εγκαταστησω καποιο task killer το autokiller βασικα.

δεν βλεπω να δουλευει κα θελω να παω σε jelly bean που ακουω οτι ειναι καλυτερη στην διαχειριση ενεργειας.

ομως αναβαθμιση δεν μου ερχεται στο τηλεφωνο και οταν παω να το κανω με το kies κολλαει σε ενα σημειο και δεν προχωραει.

το τηελφωνο mου ειναι εισαγωγης απο Γαλλια (XEF).

τι προτεινετε να κανω, διαβασα τα περισσοτερα ποστ αυτου του τοπικ και για να πω την αληθεια πιο πολυ μπερδευτηκα(σαν χρηστης ios τοσα χρονια)

να βαλω μια custom rom με JB? και ποια θεωρειται εσεις την πιο stable και καλυτερα ισορροπημενη αυτη την στιγμη?

ευχαριστω προκαταβολικα για ολες τις απαντησεις

Task killer δεν χρειάζεται. Μάλλον κακό θα κάνει παρά καλό.

Οι τρόποι αναβάθμισης είναι 1) ΟΤΑ, 2) Kies 3)Odin.

Αν δεν δουλέψουν οι πρώτοι δύο ο τρίτος είναι ο πιο σίγουρος. Κατεβάζεις από sammobile την αντίστοιχη rom (XEF) και την περνάς από πάνω. Δεν θα σου σβηστεί τίποτα.

 

Για custom rom, δεν θα σου προσφέρουν παρά ελάχιστα. Τουλάχιστον σε ταχύτητα κλπ δεν θα δείς βελτίωση.

Προτείνω να μείνεις σε στοκ με root και να παγώσεις ότι δεν χρειάζεσαι για να ελαφρύνεις το τηλέφωνο.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες.

ακομα ενα νεο μελος που εκανε την μεταβαση απο ios σε android.

αφου τσεκαρα το τηλεφωνο λιγο(SG3) αποφασισα να το κανω ροοτ χρησιμοποιωντας τους οδηγους εδω. δεν πετυχε την πρωτη φορα αλλα με την δευτερη οκ.

αυτο το εκανα για να εγκαταστησω καποιο task killer το autokiller βασικα.

δεν βλεπω να δουλευει κα θελω να παω σε jelly bean που ακουω οτι ειναι καλυτερη στην διαχειριση ενεργειας.

ομως αναβαθμιση δεν μου ερχεται στο τηλεφωνο και οταν παω να το κανω με το kies κολλαει σε ενα σημειο και δεν προχωραει.

το τηελφωνο mου ειναι εισαγωγης απο Γαλλια (XEF).

τι προτεινετε να κανω, διαβασα τα περισσοτερα ποστ αυτου του τοπικ και για να πω την αληθεια πιο πολυ μπερδευτηκα(σαν χρηστης ios τοσα χρονια)

να βαλω μια custom rom με JB? και ποια θεωρειται εσεις την πιο stable και καλυτερα ισορροπημενη αυτη την στιγμη?

ευχαριστω προκαταβολικα για ολες τις απαντησεις

 

Καλησπέρα και καλωσήρθες

 

μια λάθος νοοτροπία που βλέπω στους νεοεισερχόμενους είναι πως θεωρούν ότι πρέπει να βάλουν "χέρι" στο τηλέφωνο για να παίξει σωστά. Δεν ξέρω γιατί έχετε αυτήν την εντύπωση παιδιά.. Ούτε autokiller χρειάζεται, ούτε custom rom. Το τηλέφωνο παίζει υποδειγματικά από τη μάνα του. Δώσε του λίγο χρόνο θα σου έρθει το update OTA.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλωσήρθες

 

μια λάθος νοοτροπία που βλέπω στους νεοεισερχόμενους είναι πως θεωρούν ότι πρέπει να βάλουν "χέρι" στο τηλέφωνο για να παίξει σωστά. Δεν ξέρω γιατί έχετε αυτήν την εντύπωση παιδιά.. Ούτε autokiller χρειάζεται, ούτε custom rom. Το τηλέφωνο παίζει υποδειγματικά από τη μάνα του. Δώσε του λίγο χρόνο θα σου έρθει το update OTA.

 

Φιλικά

 

συμφωνω μαζι σου φιλε μου.

αλλα για μενα το τηλεφωνο ειναι σαν την γκομενα δεν περιμενω να το μαθω καλα του βαζω αμεσως χερι.

σιγουρα ολες οι γκομενες δεν το δεχονται αυτο αλλα τους κανει καλο,οπως κανει και σε μενα.

 

αφηνω τις παραβολες, απλα θελω το τηλεφωνο να ειναι ροοτ για να δουλευουν ολες οι εφαρμογες που το χρειαζονται και επισης παντα το τελευταιο λειτουργικο ειναι παντα το καλυτερο.

απλα θελω να αναβαθμισω σε jelly bean και μαλλον θα περασω την official γαλλικη (xef) 4.1.1. με odin.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά αν δεν ξέρεις τι κάνεις μάλλον θα σου βγει σε κακό και στις δύο περιπτώσεις.

 

Επίσης το τελευταίο δεν είναι πάντα και το καλύτερο όπως έχει δείξει πολλές φορές η ιστορία...!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα αυτην(Galaxy S3 I9300 Gets Official Jelly Bean Update with Leaked XXDLJ2 ROM)και θελω να ρωτησω,στον τηλεφωνικο καταλογο δεξια στην καθετη μπαρα με τα γραμματα για γρηγορη αναζητηση παραμενουν αγγλικα χωρις να δινει την επιλογη να κινησουμε το χερι προς τα κατω και να μεταβουμε γρηγορα.Ενω πριν φλασαρισα την (I9300_Omega_v30_XXDLJ2_Jelly_Bean) και αυτο γινοταν,ειχε ελληνικα στην αναζητηση,ξερει κανεις να μου απαντησει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα αυτην(Galaxy S3 I9300 Gets Official Jelly Bean Update with Leaked XXDLJ2 ROM)και θελω να ρωτησω,στον τηλεφωνικο καταλογο δεξια στην καθετη μπαρα με τα γραμματα για γρηγορη αναζητηση παραμενουν αγγλικα χωρις να δινει την επιλογη να κινησουμε το χερι προς τα κατω και να μεταβουμε γρηγορα.Ενω πριν φλασαρισα την (I9300_Omega_v30_XXDLJ2_Jelly_Bean) και αυτο γινοταν,ειχε ελληνικα στην αναζητηση,ξερει κανεις να μου απαντησει?

 

Η official φιλε μου δεν το υποστηριζει.

Τα παιδιά στην omega το έχουν προσθεσει και μονο εκει θα το βρεις στο μαμα dialer.

Αν θες σε μαμα firmware αυτη τη λειτουργια,μπορεις να βαλεις τον ex dialer απο market (free) ο οποιος ειναι πολυ πιο γρηγορος δεν lagαρει και εχει και αυτη τη λειτουργια ενσωματομενη.

Link to comment
Share on other sites

Η official φιλε μου δεν το υποστηριζει.

Τα παιδιά στην omega το έχουν προσθεσει και μονο εκει θα το βρεις στο μαμα dialer.

Αν θες σε μαμα firmware αυτη τη λειτουργια,μπορεις να βαλεις τον ex dialer απο market (free) ο οποιος ειναι πολυ πιο γρηγορος δεν lagαρει και εχει και αυτη τη λειτουργια ενσωματομενη.

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα,γι'αυτην τι γνωμη εχεις?(Samsung Galaxy S3 CM10 Android 4.1.1 Jelly Bean nightly ROM)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα,γι'αυτην τι γνωμη εχεις?(Samsung Galaxy S3 CM10 Android 4.1.1 Jelly Bean nightly ROM)

 

Δεν την δοκίμασα ποτέ να σου πω την αλήθεια..Ακούγονται καλά λόγια,θα σου πούνε τα παιδιά που έχουν δοκιμάσει.

Εγώ δοκίμασα μερικές και κόλλησα σε Wanam και Omega.

Ήταν οι 2 κορυφαίες κατά τη γνώμη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μήπως μπορει να με βοηθήσει να βρώ το swype για το sIII. Στο πρώτο post το link δεν λειτουργεί. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν την δοκίμασα ποτέ να σου πω την αλήθεια..Ακούγονται καλά λόγια,θα σου πούνε τα παιδιά που έχουν δοκιμάσει.

Εγώ δοκίμασα μερικές και κόλλησα σε Wanam και Omega.

Ήταν οι 2 κορυφαίες κατά τη γνώμη μου!

οκ,μπορει να την περασω να τη δω και θα πω κι εγω τη γνωμη μου μετα,για τη Wanam που λες εχεις κανενα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...