Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η τελευταία διαθέσιμη jb DLI2, η ram έχει αυξηθεί σε 833 και bugs...χμ...κάποιοι έχουν αναφέρει κάποια redraw στον TW.

 

Ευχαριστώ φίλε.

Δεν με ενοχλούν αυτά, έχω nova πάντα και δεν έχω redraws :)

 

Ps

Είχες δίκιο για το ripple effect

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα..ειχα βαλει ολες τις omega jb μεχρι την 16,1 αν θυμαμαι καλα αλλα βαρεθηκα να αλλαζω να κανω wipe και ολα απο την αρχη καθε φορα και ξαναπηγα στην 13;)..μια χαρα το τηλεφωνο δουλευουν ολα και μπαταρια βραχος..με τρωει και εχω κατεβασει την 20..να την βαλω??η εχει ακομα παιδικες ασθενειες σαν τις αλλες??και φανταζομαι τα app ολα απο play store ξανα μια που απο ics παω σε jb?..τουλαχιστον ετσι ειχα κανει την τελευταια φορα..αλλα πολλη ταλαιπωρια..αξιζει τον κοπο?εχει βαλει κανεις την 20 και αξιζει τον κοπο , η να περιμενω?σας ευχαριστω..:confused:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..ειχα βαλει ολες τις omega jb μεχρι την 16,1 αν θυμαμαι καλα αλλα βαρεθηκα να αλλαζω να κανω wipe και ολα απο την αρχη καθε φορα και ξαναπηγα στην 13;)..μια χαρα το τηλεφωνο δουλευουν ολα και μπαταρια βραχος..με τρωει και εχω κατεβασει την 20..να την βαλω??η εχει ακομα παιδικες ασθενειες σαν τις αλλες??και φανταζομαι τα app ολα απο play store ξανα μια που απο ics παω σε jb?..τουλαχιστον ετσι ειχα κανει την τελευταια φορα..αλλα πολλη ταλαιπωρια..αξιζει τον κοπο?εχει βαλει κανεις την 20 και αξιζει τον κοπο , η να περιμενω?σας ευχαριστω..:confused:

 

Αξίζει τον κόπο.

Ακου τι θα κανεις.

1. Θα πάρεις νεο nand backup και ενα με titanium των εφαρμογών και των δεδομένων τους.

2. Θα μεταφέρεις στην εξωτερικη κάρτα η σ ένα pc το περιεχόμενο της εσωτερικής κάρτας που δεν θέλεις να χάσεις (φακέλους εφαρμογών, φωτογραφίες κλπ).

3. Θα βάλεις στην εσωτερικη κάρτα την rom V20 και θα φλασαρεις αφου κανεις πρωτα wipe data, wipe cache, wipe Dalvik. Αφου γίνει η εγκατάσταση της rom χωρίς να την σεταρεις, κανε skip σε όλα και κανε μια επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων απο το μενου ρυθμισεων της συσκευης, για να διαγράφουν τα πάντα απο την εσωτερικη κάρτα.

4. Ρίξε στην εσωτερικη κάρτα τους φακέλους των εφαρμογών που είχες μεταφέρει πριν και επανέφερε απο το titanium (αφου το εγκατστησεις πρώτα) τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους.

5. Μπες σε recovery και πήγαινε στο μενου advanced και κάνε fix permissions.

 

Είσαι πλέον έτοιμος να στησεις την συσκευη σου.

Εγω πριν το fix permissions αν είναι η πρώτη φορα που φλασαρω JB κάνω κάτι ακόμα για μεγαλύτερη σιγουριά.

Ξανά φλασαρω όπως είμαι την rom ώστε να κάνει μετα το reboot προσαρμογη των εφαρμογών. Θα έχεις δει το πινακακι που βγάζει και γράφει για παράδειγμα προσαρμογη 3 απο 225 εφαρμογές.

 

Όλα αυτα δεν θα χρειασθεί να γίνουν αν φλασαρεις την V21 που θα βγει σε λίγες μέρες. Αρκει το κλασικό wipe cache & Dalvik.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

γαμ@το δεν σε προλαβα..την στεινω αλλα χωρις το factory reset..εκανα ολα τα αλλα ομως μεχρι και super wip απο mike1986 εκανα..ξανα δηλαδη η συνεχιζω οπως ειμαι??:wacko:..αστο το ξανακανω οπως ειπες Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον περιμένουμε νέο leak firmware...

Να δούμε που θα πάει αυτή η κατάσταση...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αύριο μάλλον περιμένουμε νέο leak firmware...

Να δούμε που θα πάει αυτή η κατάσταση...

 

Ηλια η νεα ρομ του Dragon τα σπαει με πρασινο θεμα και ακομα καλυτερα με το μπλε ειναι το κατι αλλο..τοσα χρονια φλασαρω αλλα πρωτη φορα εντυπωσιαστηκα απο μια τοσο ομορφη ρομ...τα βασικα της λειτουργουν μεχρι τωρα αψογα κανενα θεμα οι επαφες ανοιγουν σφαιρα το ντιαλερ εξισου η ραμ βεβαια πεφτει δραματικα κοντα στα 190-180mb αλλα οπως ειπες και εσυ τον μεγαλο ρολο παιζει η διαχειρηση της ραμ..για πρωτη φορα κραταω τον επισημο λανσερ της σαμυ με μια κουβεντα ΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕ ναναι καλα ο ανθρωπος γιατι εχθες ειχα βαλει του Τουρκου και ηταν μανταρα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο ίσως δεν αλλάξω και περιμένω την τελική.Για να δούμε...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο firmware δείχνει πολυ καλο.

Εγω πέρασα την Ωμεγα V20 και μια και ημουν με την 19 την έριξα κατευθείαν χωρίς foul wipe και ξανα στήσιμο. Μέχρι τώρα τα παει περίφημα. Αν η ram διατηρηται σ αυτα τα επίπεδα δεν με στεναχωρεί καθόλου που είμαστε με 1gb.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εχουν σπασει τα νευρα. προσπαθω να περασω τα αρχεια μου απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη, και απο την external sd, και απο το phone, και μου κανει ολο κουφα. μια κοβει την αντιγραφη στην μεση, μια δεν μου τα περναει ολα, την αλλη μου διαβαζει αρχεια αλλα ντι αλλων, και διαφορα τετοια.! εχει τυχει σε κανεναν αλλον? πρεπει να κανω κατι αλλο? μου την εχει δωσει.! :mad:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μου εχουν σπασει τα νευρα. προσπαθω να περασω τα αρχεια μου απο το τηλεφωνο στον υπολογιστη, και απο την external sd, και απο το phone, και μου κανει ολο κουφα. μια κοβει την αντιγραφη στην μεση, μια δεν μου τα περναει ολα, την αλλη μου διαβαζει αρχεια αλλα ντι αλλων, και διαφορα τετοια.! εχει τυχει σε κανεναν αλλον? πρεπει να κανω κατι αλλο? μου την εχει δωσει.! :mad:

θέλει υπομονή , αν πάρεις κάποιους φακέλους μαζί και τους αντιγράψεις στο p.c. Ο.Κ.

αν πριν τελειώσει η μεταφορά πάρεις έναν φάκελο και τον μεταφέρεις στο p.c. δεν θα το κάνει σωστά

θα τελειώνει η μεταφορά και μετά θα μεταφέρεις άλλους φακέλους η αρχεία (συσκευή μέσων (MTP))

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

θέλει υπομονή , αν πάρεις κάποιους φακέλους μαζί και τους αντιγράψεις στο p.c. Ο.Κ.

αν πριν τελειώσει η μεταφορά πάρεις έναν φάκελο και τον μεταφέρεις στο p.c. δεν θα το κάνει σωστά

θα τελειώνει η μεταφορά και μετά θα μεταφέρεις άλλους φακέλους η αρχεία (συσκευή μέσων (MTP))

 

καταρχην σε ευχαριστω για την αμμεση απαντηση. ομως ετσι προσπαθησα πολλες φορες να το κανω και τιποτα.! ενοω πηρα καποιους φακελλους που ηθελα και προσπαθησα να τους κανω αντιγραφη. καποια στιγμη σταματαγε. ασε που σε καποιους φακελλους ας πουμε σε εναν ονομασμενο music που εχω mp3 μεσα, μπορει να τον ανοιξω και να ειναι αδειος και να παω σε αλλο φακελλο ασχετο και να τα δω εκει μεσα.! μιλαμε οτι μου εχουν σπασει τα νευρα.! απο την συσκευη φυσικα τα βλεπει κανονικα. τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση - Αν και δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό σημείο.

 

Υπάρχει η δυνατότητα ξεκλειδώματος του Samsung s 3, σε περίπτωση που αγοραστεί απο Αγγλία; (Υπάρχει μια περίπτωση)

Link to comment
Share on other sites

Ηλια η νεα ρομ του Dragon τα σπαει με πρασινο θεμα και ακομα καλυτερα με το μπλε ειναι το κατι αλλο..τοσα χρονια φλασαρω αλλα πρωτη φορα εντυπωσιαστηκα απο μια τοσο ομορφη ρομ...τα βασικα της λειτουργουν μεχρι τωρα αψογα κανενα θεμα οι επαφες ανοιγουν σφαιρα το ντιαλερ εξισου η ραμ βεβαια πεφτει δραματικα κοντα στα 190-180mb αλλα οπως ειπες και εσυ τον μεγαλο ρολο παιζει η διαχειρηση της ραμ..για πρωτη φορα κραταω τον επισημο λανσερ της σαμυ με μια κουβεντα ΜΕ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΕ ναναι καλα ο ανθρωπος γιατι εχθες ειχα βαλει του Τουρκου και ηταν μανταρα

 

Την κατεβάζω τώρα για δοκιμη. Αλλά 1, 1 gb; πολύ μεγάλη δεν είναι; μήπως το zip περιέχει και άλλα αρχεία αρχεία(themes) η την περνάω όπως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση - Αν και δεν ξέρω αν ρωτάω στο σωστό σημείο.

 

Υπάρχει η δυνατότητα ξεκλειδώματος του Samsung s 3, σε περίπτωση που αγοραστεί απο Αγγλία; (Υπάρχει μια περίπτωση)

 

Ναι υπάρχει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω τώρα για δοκιμη. Αλλά 1, 1 gb; πολύ μεγάλη δεν είναι; μήπως το zip περιέχει και άλλα αρχεία αρχεία(themes) η την περνάω όπως είναι;

 

Καλημέρα ναι την παίρνας όπως είναι έχει μέσα το αρομα γι'αυτό είναι 1 γιγα απλώς επελεξε το πράσινο θέμα γιατί στο μπλε κολλάει...για να δουλέψει το μπλε πρέπει να σβήσεις από το ζιπ της Ρομ δύο αρχεία το γράφει ο ντρακον στο φόρουμ πάντως είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει αξίζει..

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να δοκιμασει με εναν απλο τροπο την νεα leak LI3, κατεβαζει το παρακατω αρχειο, το ξεζιπαρει, και τοποθετει τον φακελο στην sdcard και στη θεση clockworkmod/backup folder (εκει που δημιουργουνται τα nandroid backup).

Στη συνεχεια μπαινει recovery και πηγαινει να επιλεξει restore backup.

Αυτο ειναι...Η συσκευη θα bootαρει με το νεο firmware.

Προσοχη, θα πρεπει να ''στησετε'' απο την αρχη το κινητο μιας και θα χαθουν ρυθμισεις, εφαρμογες κτλ.

 

http://www.multiupload.nl/45CLXXEWEL

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

καταρχην να πω οτι δεν εχω και τρομερη εμπειρια απο android αφου ερχομαι απο ios και iphone. εχω μολις 2 μηνες το s3 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, αλλα εχω να ρωτησω κανα 2 πραγματακια.

καταρχην το τηλεφωνο μου ηταν branded και του περασα μια καθαρη επισημη ρομ. μετα το εκανα ροοτ.

και ρωταω επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω ασχημα. :) θελω να δοκιμασω καποια custom jb. υπαρχει καποιος τροπος καποιο λινκ, για να μπορεσω να το κανω σχετικα ευκολα? να υποθεσω οτι ειναι το ιδιο ευκολο οπως περασα αυτην που εχω με odin? θα εχω καποιο προβλημα που ειμαι ροοτ? αλλου διαβαζω για το οτι πρεπει να γινει full wipe, και αλλου οχι.!

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις, αλλα εχω μπερδευτει. :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

καταρχην να πω οτι δεν εχω και τρομερη εμπειρια απο android αφου ερχομαι απο ios και iphone. εχω μολις 2 μηνες το s3 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος, αλλα εχω να ρωτησω κανα 2 πραγματακια.

καταρχην το τηλεφωνο μου ηταν branded και του περασα μια καθαρη επισημη ρομ. μετα το εκανα ροοτ.

και ρωταω επειδη εχω μπερδευτει με αυτα που διαβαζω ασχημα. :) θελω να δοκιμασω καποια custom jb. υπαρχει καποιος τροπος καποιο λινκ, για να μπορεσω να το κανω σχετικα ευκολα? να υποθεσω οτι ειναι το ιδιο ευκολο οπως περασα αυτην που εχω με odin? θα εχω καποιο προβλημα που ειμαι ροοτ? αλλου διαβαζω για το οτι πρεπει να γινει full wipe, και αλλου οχι.!

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις, αλλα εχω μπερδευτει. :(

Γεια σου φίλε μου .

Διάβασε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982 και οτι απορία έχεις μας λες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορ κάποιος να ανεβάσει το λιγκ για το κατέβασμα της dragon...

Είμαι με το κινητό και δεν μου το βγάζει

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορ κάποιος να ανεβάσει το λιγκ για το κατέβασμα της dragon...

Είμαι με το κινητό και δεν μου το βγάζει

 

http://www.xdafileserver.nl/index.php?dir=Samsung%2FGalaxy+S+III%2FCUSTOM+ROMS%2FDragonICS+Rebirth

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα δοκιμάσει και wannam και dragon,και τελικά κατέληξα στην Ωμέγα....
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα δοκιμάσει και wannam και dragon,και τελικά κατέληξα στην Ωμέγα....

 

Εβαλες του ντρακον την τελευταία και δεν σου αρεσαι? Απο χθές το απόγευμα μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα χωριά που είναι τέλεια από ντιζάιν δεν ξέρω εμένα μου αρεσεί πολύ

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου .

Διάβασε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316982 και οτι απορία έχεις μας λες .

 

σε ευχαριστω παρα πολυ. με βοηθησε αρκετα το κειμενο. να ρωτησω. υπαρχει ωμεγα custom jb? ειδα επισης το λινκ για την ρομ του dragon. ειναι πολλα αρχεια ομως μεσα. πρεπει να κατεβασω πανω απο ενα?? συγνωμη αν κουρασα.! :X

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ. με βοηθησε αρκετα το κειμενο. να ρωτησω. υπαρχει ωμεγα custom jb? ειδα επισης το λινκ για την ρομ του dragon. ειναι πολλα αρχεια ομως μεσα. πρεπει να κατεβασω πανω απο ενα?? συγνωμη αν κουρασα.! :X

 

Για ωμέγα εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1663656

Για dragon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1855963

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες του ντρακον την τελευταία και δεν σου αρεσαι? Απο χθές το απόγευμα μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα χωριά που είναι τέλεια από ντιζάιν δεν ξέρω εμένα μου αρεσεί πολύ

 

Δεν είναι παράξενο να μην του άρεσε. :) μπορει να είναι καλη και απροβληματιστη αλλα δεν ταιριάζουν σε όλους οι ίδιες rom. Επίσης οι themed roms περιορίζουν αυτούς που θέλουν να είναι πιο κοντά στην official.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...