Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν καταλαβα χριστό !! :lol:

το wipe που κανω, απλα το κανω πριν περασω custom. αλλα το αρχειο αυτο πως θα το περασω?? :lol:

Όπως περνάς την custom ,πετάς το zip στην sd μπαίνεις recovery κάνεις wipe cash / advance /wipe dalvik .

Μετά πας- install zip from sd / choose zip from sdcard η from internal sdcard /βρίσκεις το αρχείο το επιλέγεις /install /reboot system / enjoy ;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4274706#post4274706

μεταφορά από το ποστ μου στην Omega v22 Jelly Bean

την εγκατέστησα με full wipe , (αν και κάποιοι τις φλάσαρουν χωρίς και λένε ότι δεν έχουν προβλήματα (Te_salat , parafron4 , και πολλοί άλλοι) ) , την επόμενη jb θα την εγκαταστήσω χωρίς full wipe για δοκιμή

ομαλή , γρήγορη, με πολύ ελεύθερη ram ,γρήγορη φόρτιση , οι εφαρμογές ανοίγουν γρήγορα , η περιήγηση στις εφαρμογές ταχύτατη ,

για καθημερινή χρήση

έβαλα και το

port την gallery+camera , που αναφέρθηκε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1876397

θα δοκιμάσω και αυτό 4x5 TW mod

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848582

 

Καλό το πορτ αλλά κρασαρει την κάμερα δεν λειτουργεί σωστά,σε όλες του τις λειτουργίες... Στο HDR μου έκανε ρεσετ την καμερα (μια το κάνει μια δεν το κάνει) και στο Slow motion και Fast motion μου έκλεισε τελείως το κινητό.

 

Πραγματι δεν εχουμε προβλημα με εγκατασταση χωρις foul wipe απο την στιγμη που η ρομ που φοραμε πριν ειναι Ωμεγα. Αυτο ισχυει στις τελευταιες γιατι τα tweaks παραμενουν τα ιδια και τα firmwares δεν εχουν σημαντικες διαφορες.

Το Labray port δεν μου εχει δημιουργησει προβληματα. Ειχα την εντυπωση οτι υστερει σε HDR αλλα περασα ξανα το official και συγκρινα τις φωτο στο ιδιο σημειο με τον ιδιο φωτισμο και δεν παρατηρησα διαφορες.

Επισης το modded TW ειναι απροβληματιστο.

 

Κατι που παρατηρω σε ολες τις JB και μ ενοχλει, ειναι στον Dialer, οταν επιλεγω να καλεσω καποιο ατομα, στιγμιαια εμφανιζεται η καρτελα της κλησης που ειχα κανει τελευταια. Το ιδιο και οταν με καλουν. Να πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο, ριχνω μια ματια και βλαπω την φωτο αυτου που ειχα καλεσει εγω πριν. Δεν το σηκωσα αμεσως, συνεχισα να γραφω το ποστ μου. Οταν πηγα να το παρω στα χερια μου για να απαντησω ειδα οτι ηταν καποιος αλλος. Συμβαινει για κλασματα δευτερολεπτου βεβαια, αλλα ειναι ανοχλητικο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το κατεβάζεις

http://d-h.st/SOJ

το τοποθετείς στο τηλέφωνο sdcard , με τα τρία κουμπιά σε recovery , και ΄κάνεις ότι σου έγραψα παρα πάνω (την φλασάρεις όπως την rom με τα 2 wipe όμως)

 

Όπως περνάς την custom ,πετάς το zip στην sd μπαίνεις recovery κάνεις wipe cash / advance /wipe dalvik .

Μετά πας- install zip from sd / choose zip from sdcard η from internal sdcard /βρίσκεις το αρχείο το επιλέγεις /install /reboot system / enjoy ;)

 

ειστε κορυφη.! ευχαριστω παρα πολυ.! να ρωτησω. σε περιπτωση που μου κανει κολληματα η οτιδηποτε, μπορω να την βγαλω??? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι δεν εχουμε προβλημα με εγκατασταση χωρις foul wipe απο την στιγμη που η ρομ που φοραμε πριν ειναι Ωμεγα. Αυτο ισχυει στις τελευταιες γιατι τα tweaks παραμενουν τα ιδια και τα firmwares δεν εχουν σημαντικες διαφορες.

Το Labray port δεν μου εχει δημιουργησει προβληματα. Ειχα την εντυπωση οτι υστερει σε HDR αλλα περασα ξανα το official και συγκρινα τις φωτο στο ιδιο σημειο με τον ιδιο φωτισμο και δεν παρατηρησα διαφορες.

Επισης το modded TW ειναι απροβληματιστο.

 

Δοκίμασες το slow motion και τo best faces? Κανένα από τα 2 δεν λειτουργεί, ακόμα.Το έχω αφήσει ωμός μια και έχει κάποιο ωραία κολπάκια που λειτουργούν. Άντε να δούμε τι άλλο καλό θα μας κάνουν πορτ αργότερα.

 

Σταλονε όχι δεν μπορείς να την βγάλεις,θα πρέπει να ξαναπεράσεις την ρομ.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το slow και fast motion πού τα έχει; :confused:

 

το εχει στην λειτουργια βιντεοκαμερας και επιβεβαιωνω με ωμεγα jb, κλεινη το τηλεφωνο.! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι δεν εχουμε προβλημα με εγκατασταση χωρις foul wipe απο την στιγμη που η ρομ που φοραμε πριν ειναι Ωμεγα. Αυτο ισχυει στις τελευταιες γιατι τα tweaks παραμενουν τα ιδια και τα firmwares δεν εχουν σημαντικες διαφορες.

......

Επισης το modded TW ειναι απροβληματιστο.

 

Κατι που παρατηρω σε ολες τις JB και μ ενοχλει, ειναι στον Dialer, οταν επιλεγω να καλεσω καποιο ατομα, στιγμιαια εμφανιζεται η καρτελα της κλησης που ειχα κανει τελευταια. Το ιδιο και οταν με καλουν. Να πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο, ριχνω μια ματια και βλαπω την φωτο αυτου που ειχα καλεσει εγω πριν. Δεν το σηκωσα αμεσως, συνεχισα να γραφω το ποστ μου. Οταν πηγα να το παρω στα χερια μου για να απαντησω ειδα οτι ηταν καποιος αλλος. Συμβαινει για κλασματα δευτερολεπτου βεβαια, αλλα ειναι ανοχλητικο.

ε ναι...την επόμενη omega θα την βάλω χωρίς full

το modded TW ναι είναι Ο.Κ. screenshot

και είναι ενοχλητικό αυτό με το Dialer, θα διορθωθεί ...

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες το slow motion και τo best faces? Κανένα από τα 2 δεν λειτουργεί, ακόμα.Το έχω αφήσει ωμός μια και έχει κάποιο ωραία κολπάκια που λειτουργούν. Άντε να δούμε τι άλλο καλό θα μας κάνουν πορτ αργότερα.

 

Σταλονε όχι δεν μπορείς να την βγάλεις,θα πρέπει να ξαναπατήσεις την ρομ.

 

Δεν χρησιμοποιω αυτες τις δυο δυνατοτητες. Δουλεψα μονο σ αυτα που εκανα με την official καμερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω αυτες τις δυο δυνατοτητες. Δουλεψα μονο σ αυτα που εκανα με την official καμερα.

 

 

Βασικά λειτουργούν όλες εκτός από αυτές τις 2. Έχουν βάλει μερικά όμορφα κολπάκια στο σοφτ τις κάμερας. Πολύ χρήσιμο είναι η φωνητική λειτουργια που τώρα λειτουργεί σε όλα τα mode.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειχα την ωμεγα 20, και περασα την 22. Με πολυ λιγοτερες εφαρμογες απο αυτες που ειχα στην 20, ρε παιδια λαγκαρει η ρομ. Ειδικα στις επαφες κ.λ.π. λαγκ φουλ. Δεν το εχει παρατηρησει αλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα την ωμεγα 20, και περασα την 22. Με πολυ λιγοτερες εφαρμογες απο αυτες που ειχα στην 20, ρε παιδια λαγκαρει η ρομ. Ειδικα στις επαφες κ.λ.π. λαγκ φουλ. Δεν το εχει παρατηρησει αλλος?

 

 

Οποιαδήποτε ρομ και να βάλεις φιλέ μου στις επαφες θα σου λαγκαρει. Έκτος από τις επαφες δεν έχει πουθενά αλλού το παραμικρό λαγκ,αν έχει σε εσένα σημάνει ότι κάτι δεν έχεις κάνει καλά..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

οχι παλι στησιμο απο την αρχη θεε μου.!!

δοκίμασέ την χωρίς full wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασέ την χωρίς full wipe

 

Και εγώ από την 21 στην 22 χωρίς full wipe πήγα και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ήξερα και έμεινα με wanam 2 (lg8)!

Κάθε μέρα νέο firmware..!

 

Τουλάχιστον θα δω διαφορά μόλις βάλω jb :p (την 1η/2η επίσημη λογικά)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από την 21 στην 22 χωρίς full wipe πήγα και όλα οκ.

πρώτη φορά έβαλα την σημερινή omega 23 , χωρίς full wipe και δουλεύουν όλα τέλεια

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Και'γώ σήμερα πρωί φλάσαρα Omega 23 και όλα πάνε τέλεια.

Βέβαια η εμπειρία μου είναι μικρή (wanam 2.2 απροβλημάτιστη και Dragon 1.5 με αρκετά προβληματάκια - Bugs)

 

Η omega 23 μετά απο 4 ώρες συνεχούς χρήσης,δείχνει ανώτερη απ'όλες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να μην κανω σε τιποτα wipe?

ευχαριστω

 

Θα κανεις μόνο cache wipe και Dalvik wipe.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τρομερή η 23 παιδιά.όσο περνάει η ώρα και πιο ενθουσιασμένος είμαι..

Πολύ γρήγορη,άψογη σε όλα..

Έβαλα και τα 15 διακοπτάκια απο πάνω,έιναι το μόνο που έλειπε..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χωρίς full wipe πάνω από την v20 και όλα πάνε ρολόι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χωρίς full wipe πάνω από την v20 και όλα πάνε ρολόι...

τώρα που βρήκαμε το κόλπο , (μόνο την omega 23 έβαλα χωρίς full wipe και τρέχει απροβλημάτιστα), σταμάτησαν οι "διαρροές" (LEAK) ,

μπας και μας ετοιμάζουν την τελική ?

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

τώρα που βρήκαμε το κόλπο , (μόνο την omega 23 έβαλα χωρίς full wipe και τρέχει απροβλημάτιστα), σταμάτησαν οι "διαρροές" (LEAK) ,

μπας και μας ετοιμάζουν την τελική ?

 

Μαλλον αυτο κανουν. Ηδη μοιραζουν σε καποιες χωρες ενα τελευταιο update της 4.0.4 πιαθανοτατα για να δεχθει απροβληματιστα το ΟΤΑ του JB.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...