Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το για να βαλω το Nova launcher πρεπει να ειμαι rooted?

 

Όχι φυσικά.

Για να βάζεις widgtets από την καρτέλα του drawer και όχι με παρατεταμένο πάτημα στην οθόνη χρειάζεται root.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει ενα μικρο lag οταν κλεινω μια εφαρμογη και παω στην αρχικη οθονη, παιρνει 1 δευτερολεπτο να μου ανοιξει τα εικονιδια γι αυτο ρωταω, ειναι φυσιολογικο αυτο; πρεπει να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να δουλεψει σωστα το nova launcher; το εχω τοσες μερες και ακομα να μαθω τι γινεται με τα android ρε γ...μωτο και δεν θελω να σας ζαλιζω με τις ερωτησεις μου!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω παρατηρησει ενα μικρο lag οταν κλεινω μια εφαρμογη και παω στην αρχικη οθονη, παιρνει 1 δευτερολεπτο να μου ανοιξει τα εικονιδια γι αυτο ρωταω, ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

Ναι, συμβαίνει αυτό. Μπορείς να το βελτιώσεις απενεργοποιώντας το Launch S Voice μέσα από τις ρυθμίσεις την ομώνυμης εφαρμογής.

 

πρεπει να κανω και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων για να δουλεψει σωστα το nova launcher;

 

Όχι, απλά δεν δουλεύουν εξίσου καλά όλοι οι launchers σε όλες τις συσκευές ανεξαρτήτως δυνατοτήτων. Είναι θέμα setup της εκάστοτε συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω οτι στο GS3 εχει lags

 

Εχω Nova launcher και δεν εχει απολυτως κανενα lug...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τη στιγμη που εβαλα την ομεγα 8.1 χανω το wifi...αποσυνδεεται στα καλα καθουμενα και οταν παω να κανω επανασυνδεση μου γραφει ''παρουσιαστηκε σφαλμα πιστοποιησης''

λογικα δεν φταιει η συσκευη γιατι με αλλα δυκτια δεν εχω προβλημα αρα ειναι θεμα ρουτερ...εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εχω Nova launcher και δεν εχει απολυτως κανενα lug...

 

Αυτό παρατηρώ κι εγώ με τον Apex.

Τα περισσότερα lag εξαφανίστηκαν. Παράλληλα έχω 50_60 mb free ram.

 

Κάποια lags προέρχονται ξεκάθαρα από το ICS. Σε σχέση με το Gingerbread στο Sii, πέρσι τέτοια εποχή είχαμε πολύ λιγότερα. Εξ ου και η βιαστική έλευση της 4.1

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα πλαϊνά πλήκτρα στο κινητό σας είναι σταθερά?

Η έχουν ένα τζόγο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν λίγο τζόγο

 

Το ίδιο παρατήρησα κι εγώ,ειδικά με το βάλε βγάλε στις θήκες αυξάνεται κάπως,δεν νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχητικό πάντως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρατήρησα κι εγώ,ειδικά με το βάλε βγάλε στις θήκες αυξάνεται κάπως,δεν νομίζω ότι είναι κάτι ανησυχητικό πάντως

 

Ναι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Εγώ βάζω μόνο μια pouch και ησύχασα :p

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως χωρίς θήκη φοβάμαι για τα πλαϊνά,αυτά τα ασημί,πρέπει να ναι ευαίσθητα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως χωρίς θήκη φοβάμαι για τα πλαϊνά,αυτά τα ασημί,πρέπει να ναι ευαίσθητα

 

Μπα.

Από το τραπέζι μου έπεσε (χαμηλό τραπέζι βέβαια) στο πλακάκι με το πλάι και χτύπησε 3 φορές μόνο στα πλάγια.

Καμία γρατσουνιά, χαρακιά, βαθούλωμα κλπ.

Επίσης ακούστηκε σαν να ήταν 100% συμπαγές και όχι σαν κλασσικό πλαστικό πράγμα που σκάει κάτω (προσπαθώ να το περιγράψω..!)

 

Edit

Ξέρει κανείς αν το light flow δουλεύει πλέον σωστά στο κινητό χωρίς bug,drain κλπ?

Γιατί είδα ότι δεν αναβαθμίστηκε εδώ και ένα μήνα περίπου..

Link to comment
Share on other sites

Παρομοια περιπτωση πτωσης ειχα κι εγω την Τριτη, ενω εκανα διαδρομο και αλλαζα τραγουδια, πηγαιονοντας να το τοποθετησω σε ενα σημειο του panel του διαδρομου, μπερδευτηκαν τα χερια μου με το καλωδιο του hands free και το κινητο εφυγε με αρκετη ταχυτητα προς το εδαφος και εσκασε 2-3 φορες πριν ακινητοποιηθει. Αποτελεσμα: κανενα σημαδι/σπασιμο/βαθουλωμα.

Respect.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ θα είχα ένα άγχος αν το έβλεπα να πέφτει.. Είδα και στο YouTube πως θρυμματιζεται μπροστά το gorilla και πάγωσα.. Από την άλλη να τα έχουμε συνεχώς μέσα σε "προφυλακτικό" μήπως και με ενοχλεί γιατί δεν μπορώ να το χαρώ... Τελικά του έχω βάλει απίστευτα λεπτή θήκη πλάτης μόνο για γρατσουνιές πίσω και περιμετρικά και προσέχω πολύ για πτωσεις

Επίσης με τα πλήκτρα δεν έχω κανένα τζόγο παρόλο που τα πατάω συχνά λόγω συχνής επίσκεψης στο cwm

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ θα είχα ένα άγχος αν το έβλεπα να πέφτει.. Είδα και στο YouTube πως θρυμματιζεται μπροστά το gorilla και πάγωσα.. Από την άλλη να τα έχουμε συνεχώς μέσα σε "προφυλακτικό" μήπως και με ενοχλεί γιατί δεν μπορώ να το χαρώ... Τελικά του έχω βάλει απίστευτα λεπτή θήκη πλάτης μόνο για γρατσουνιές πίσω και περιμετρικά και προσέχω πολύ για πτωσεις

Επίσης με τα πλήκτρα δεν έχω κανένα τζόγο παρόλο που τα πατάω συχνά λόγω συχνής επίσκεψης στο cwm

 

Παιδια ουτε το δικο μου εχει τζογο φτου φτου:) μηπως εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα βγαλει update η sammy??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και στις πιο πίσω σελίδες για το θέμα που έχω αλλά δεν βρήκα λύση. Όταν κατεβάζω την κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις κάτω από την μπάρα ρύθμισης της φωτεινότητας μου γράφει < Να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις>. Να σημειώσω οτι το κουμπί "Ειδοποίηση" είναι κανονικά τσεκαρισμένο πράσινο. Τί μπορεί να σημαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μετά το θέμα που προέκυψε με το πληκτρολόγιο και τις γλώσσες σκέφτηκα να ακολουθήσω την συμβουλή του NeverMind και έβαλα την αγγλική ROM. Ολα πάνε καλα απλά η ROM εχει κάποιες διαφορές (αισθητικές κυρίως) απο την Γερμανική και σκέφτομαι κάποια αλλη.

Τι εννοώ.

 

Στο μενού Phone και στο tab Logs, η Γερμανική ROM δίπλα απο κάθε άτομο που είχα/με είχε καλέσει έβγαζε το icon του τηλεφώνου που ήταν αρκετά βολικό για γρήγορη επανάκληση. Κάτι που στην Αγγλική δεν εχει.

Στα μηνύματα πχ εχει μικρύνει το παράθυρο που γράφεις και εχει βάλει το icon για τα attachments αριστερά και το send δεξιά ενω στην Γερμανική ήταν δεξιά και τα 2 και η υπόλοιπη οθόνη ήταν για text.

 

Ναι ξέρω οτι είναι χαζοσπαστικές λεπτομέρειες αλλά είναι ενοχλητικές ειδικά στο μάτι σε ενα τηλέφωνο που μέχρι τώρα λατρεύω. Σκέφτηκα την ελληνική ROM αν κάποιος μπορεί να μου πει για αυτά τα 2

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εβαλα την MIUI και ησυχασα....μονο να δειτε αυτονομια μπαταριας και ταχυτητα και customizing θα παθετε σοκ !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εβαλα την MIUI και ησυχασα....μονο να δειτε αυτονομια μπαταριας και ταχυτητα και customizing θα παθετε σοκ !!!

δουλευουν ομως τα παντα στο κινητο?

φανταζομαι δεν εχει ελληνικα ε?

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε ηδη προχτες!

 

Εισαι σιγουρος??? Ποια εκδοση firmware βγηκε?? Εμενα δεν εχει βρει αναβαθμιση

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος??? Ποια εκδοση firmware βγηκε?? Εμενα δεν εχει βρει αναβαθμιση

 

ναι βγηκε η XXLFB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εβαλα την MIUI και ησυχασα....μονο να δειτε αυτονομια μπαταριας και ταχυτητα και customizing θα παθετε σοκ !!!

 

Ποια miui εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...