Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε stock rom με stock launcher στο κάνει; Γιατί εκεί έχω εντοπίσει το προβληματάκι.

Αν και υποθέτω ότι δεν έχεις πια stock rom!

 

Η αληθεια ειναι οτι δε ξερω καν πως ειναι το stock firmware.

Υποθετω ομως οτι αν υπαρχει τετοιο ''προβλημα'' συμβαινει λογω της διαχειρησης μνημης.Αν η συσκευη ανοιγει μια εφαρμογη που χρησιμοποιει αρκετη απο RAM, κλεινει καποιες εφαρμογες (υποθετω και τον launcher) ωστε να μη ''μπουκωσει''.

Αυτος ειναι ενας απο τους πολλους λογους που προτιμω να εχω root.Απεγκαθιστω η παγωνω οτι αχρηστο τρεχει στο παρασκηνιο ετσι ωστε να σηκωνει ευκολα οποιαδηποτε εφαρμογη χωρις να χρειαζεται να κλεισει αλλες.

 

Δοκιμασε αν θες να κλεισεις ολες τις εφαρμογες με τον task manager και στη συνεχεια ανοιξε τον browser.Στη συνεχεια, επεστρεψε παλι στον launcher να δεις αν στο κανει.Λογικα δε θα το κανει μιας και η μνημη δεν ηταν ηδη σχεδον πληρης πριν ανοιξεις τον browser.

 

Επισης ελπιζω να μην χρησιμοποεις καποιον αλλον task manager μιας και υπαρχει μεγαλη περιπτωση να ειναι εκει το προβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.Εκανα account στο Dropbox και αντι να εχω 50GB δωρο απο την Samsung εχω μονο 2GB.Τι πρεπει να κανω για να εχω 50GB; Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εκανα account στο Drobox και αντι να εχω 50GB δωρο απο την Samsung εχω μονο 2GB.Τι πρεπει να κανω για να εχω 50GB;

Εχεις εγκαταστηση το drobpox στον υπολογιστή ?

Οταν έκανες login δεν σου ήρθε ενα mail ? αν ναι διάβασε το λεει οδηγίες .

Διαφορετικά πήγαινε μέσα απο την εφαρμογη( drobpox) του τηλεφώνου και στείλε τους mail

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εκανα account στο Drobox και αντι να εχω 50GB δωρο απο την Samsung εχω μονο 2GB.Τι πρεπει να κανω για να εχω 50GB;

Κανε τα 5 βήματα που λέει το εμαιλ και σε μένα ήταν έτσι και μετά έγινε 50+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστηση το drobpox στον υπολογιστή ?

Οταν έκανες login δεν σου ήρθε ενα mail ? αν ναι διάβασε το λεει οδηγίες .

Διαφορετικά πήγαινε μέσα απο την εφαρμογη( drobpox) του τηλεφώνου και στείλε τους mail

 

Οχι στο pc δεν το εχω κανει install.Νσι e-mail λογοκα ηρθε αλλα δεν πηγα να το δω.Θα κανω αυτα που λες και βλεπουμε.

 

Κανε τα 5 βήματα που λέει το εμαιλ και σε μένα ήταν έτσι και μετά έγινε 50+

 

Οκ.Τhanks.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κάνε login στο dropbox.com, πήγαινε στα settings και απο εκεί σε ένα καρτελάκι που γράφει Bonus Space απο εκεί το ενεργοποιείς!

My Galaxy S4 Unboxing ->

- My Galaxy S4 review ->

Galaxy Note tablets in School ->

- Samsung UE50HU6900 Unboxing ->
Link to comment
Share on other sites

Κάνε login στο dropbox.com, πήγαινε στα settings και απο εκεί σε ένα καρτελάκι που γράφει Bonus Space απο εκεί το ενεργοποιείς!

 

Οκ.Τhanks.

 

Οχι στο pc δεν το εχω κανει install.Νσι e-mail λογοκα ηρθε αλλα δεν πηγα να το δω.Θα κανω αυτα που λες και βλεπουμε.

 

Κανε τα 5 βήματα που λέει το εμαιλ και σε μένα ήταν έτσι και μετά έγινε 50+

 

Εχεις εγκαταστηση το drobpox στον υπολογιστή ?

Οταν έκανες login δεν σου ήρθε ενα mail ? αν ναι διάβασε το λεει οδηγίες .

Διαφορετικά πήγαινε μέσα απο την εφαρμογη( drobpox) του τηλεφώνου και στείλε τους mail

 

Ολα κομπλε ηθελε να κανεις 5 βηματα απο αυτα που σου λεει το dropbox.Κανονικα τωρα εχω 50.8GB.;)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δε ξερω καν πως ειναι το stock firmware.

Υποθετω ομως οτι αν υπαρχει τετοιο ''προβλημα'' συμβαινει λογω της διαχειρησης μνημης.Αν η συσκευη ανοιγει μια εφαρμογη που χρησιμοποιει αρκετη απο RAM, κλεινει καποιες εφαρμογες (υποθετω και τον launcher) ωστε να μη ''μπουκωσει''.

Αυτος ειναι ενας απο τους πολλους λογους που προτιμω να εχω root.Απεγκαθιστω η παγωνω οτι αχρηστο τρεχει στο παρασκηνιο ετσι ωστε να σηκωνει ευκολα οποιαδηποτε εφαρμογη χωρις να χρειαζεται να κλεισει αλλες.

 

Δοκιμασε αν θες να κλεισεις ολες τις εφαρμογες με τον task manager και στη συνεχεια ανοιξε τον browser.Στη συνεχεια, επεστρεψε παλι στον launcher να δεις αν στο κανει.Λογικα δε θα το κανει μιας και η μνημη δεν ηταν ηδη σχεδον πληρης πριν ανοιξεις τον browser.

 

Επισης ελπιζω να μην χρησιμοποεις καποιον αλλον task manager μιας και υπαρχει μεγαλη περιπτωση να ειναι εκει το προβλημα.

Είμαι root, αλλά έχω παγώσει λίγες σχετικά εφαρμογές. Σίγουρα είναι θέμα μνήμης. Οχι άλλο (αυτόματο) task manager δεν βάζω.

Οταν βρώ διάθεση θα στήσω το τηλέφωνο γύρω από κάποια custom rom, αλλά επειδή τρέχει αψεγάδιαστα δεν με κυνηγάει κανένας!

Τώρα ασχολούμε με Jelly bean στο ΧΟΟΜ!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

να γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου απο το κινητο μια και εδω και μια μερα το χρησιμοποιω.

δεν θα μιλησω για λογισμικο αλλα αποκλειστικα για ποιοτητα κατασκευης...

 

στην αρχη το κινητο ξενιζει λιγο..φαινεται σε ασπρο χρωμα εντελως ψευτικο...μολις ομως το πιασεις καταλαβαινεις...

Πιστευω ειναι το πιο ποιοτικο κινητο που εχει βγαλει η Σαμ εδω και καιρο.

Το νικελενιο πλαισιο γυρω απο την οθονη ειναι ματ με αποτελεσμα να μην πιανει ευκολα γρατζουνιες οπως πχ αυτο του παλιου Γκαλαξυ 2,επισης για πρωτη φορα βλεπω ενα πολυ καλο κεντρικο πληκτρο με ποιοτικο πλαστικο που επισης μαλλον θα αντεξει πιο πολυ σχετικα με την πλαστικουρα του 2.

 

οσον αφορα το πισω μερος με το πλαστικο καλυμα...ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ.

ο λογος απλος...με 10Ε ηδη εχω αγορασει αλλο ενα για το ατομο στο οποιο ανηκει το κινητο.

Για μενα αυτο ειναι καταπληκτικο...χαιρεσαι το κινητο σου και με 10Ε το εχεις καινουριο...αν δεν σου πεσει βεβαια.

 

Γενικα ειναι πολυ πιο ποιοτικο απο το 1 και το 2 και αξιζει ενα μπραβο για την προσπαθεια που εκαναν.

Δεν θα το αγορασω για μενα ακομα...θα περιμενω μετα το καλοκαιρι..

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.πήρε ο αδερφός μου το S3 και θέλω να ρωτήσω αν το sygic aura παίζει όπως στο S2. . . Edited by monster1971
λάθος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά.πήρε ο αδερφός μου το S3 και θέλω να ρωτήσω αν το sygic aura παίζει όπως στο S2. . .

 

Παίζει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δε ξερω καν πως ειναι το stock firmware.

Υποθετω ομως οτι αν υπαρχει τετοιο ''προβλημα'' συμβαινει λογω της διαχειρησης μνημης.Αν η συσκευη ανοιγει μια εφαρμογη που χρησιμοποιει αρκετη απο RAM, κλεινει καποιες εφαρμογες (υποθετω και τον launcher) ωστε να μη ''μπουκωσει''.

Αυτος ειναι ενας απο τους πολλους λογους που προτιμω να εχω root.Απεγκαθιστω η παγωνω οτι αχρηστο τρεχει στο παρασκηνιο ετσι ωστε να σηκωνει ευκολα οποιαδηποτε εφαρμογη χωρις να χρειαζεται να κλεισει αλλες.

Δοκιμασε αν θες να κλεισεις ολες τις εφαρμογες με τον task manager και στη συνεχεια ανοιξε τον browser.Στη συνεχεια, επεστρεψε παλι στον launcher να δεις αν στο κανει.Λογικα δε θα το κανει μιας και η μνημη δεν ηταν ηδη σχεδον πληρης πριν ανοιξεις τον browser.

Επισης ελπιζω να μην χρησιμοποεις καποιον αλλον task manager μιας και υπαρχει μεγαλη περιπτωση να ειναι εκει το προβλημα.

 

Είμαι root, αλλά έχω παγώσει λίγες σχετικά εφαρμογές. Σίγουρα είναι θέμα μνήμης. Οχι άλλο (αυτόματο) task manager δεν βάζω.

Οταν βρώ διάθεση θα στήσω το τηλέφωνο γύρω από κάποια custom rom, αλλά επειδή τρέχει αψεγάδιαστα δεν με κυνηγάει κανένας!

Τώρα ασχολούμε με Jelly bean στο ΧΟΟΜ!

 

Πλέον με ICS δεν χρειάζεται να είναι κανείς root για να απενεργοποιήσει εφαρμογές...Γίνεται και από διαχείριση εφαρμογών..Οπότε όποιος δεν είναι/θέλει να γίνει root μπορεί να δοκιμάσει και με αυτό το τρόπο να παγώσει άχρηστες για αυτόν εφαρμογές συστήματος..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον με ICS δεν χρειάζεται να είναι κανείς root για να απενεργοποιήσει εφαρμογές...Γίνεται και από διαχείριση εφαρμογών..Οπότε όποιος δεν είναι/θέλει να γίνει root μπορεί να δοκιμάσει και με αυτό το τρόπο να παγώσει άχρηστες για αυτόν εφαρμογές συστήματος..

 

Όχι όμως να τις απεγκαταστήσει όπως αναφέρω (εφαρμογές συστήματος)...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1. προσπαθω να βρω πως γινετε στο email να εμφανιζεται ολο το μηνυμα μαζι με τις φωτογραφιες χωρις να παταω στο τελος "φορτωση περισσοτερων λεπτομ." ξερει κανεις??

2. τα κουμπια της αυξομειωσης της εντασης και της απενεργοποιησης εχουν καποιο τζογο παιζουν καθολου? γιατι εμενα εχουν μια ελαστικοτητα..

3. εχω αγορασει απο Πλαισιο ενα OTG Cable Adaptor αλλα δεν δουλευει σε εσας παιζει κανονικα το εχετε δοκιμασει? εχω βαλει 2 και τιποτα..

Edited by spinaci
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ το πρόβλημα που έχω είναι ότι έχει περάσει τις φωτογραφίες που ήταν σε ένα mail που μου έστειλαν στη μνήμη του τηλεφώνου (στη συλλογή) δημιουργώντας έναν φάκελο με την ημερομηνία του mail χωρίς να μου δίνετε η επιλογή να το διαγράψω.Πως μπορώ να το διαγράψω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το samsung galaxy siii και οταν βρισκομαι σε δωματιο με χαμηλο φωτισμο παρατηρω στην οθονη μαυρες κουκιδες και γραμμες σε μαυρο φωντο ή γενικα σκουροχρωμο φωντο. Το αντικατεστησα στο καταστημα με αλλο καινουριο αλλα παλι τα ιδια. Γνωριζει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το samsung galaxy siii και οταν βρισκομαι σε δωματιο με χαμηλο φωτισμο παρατηρω στην οθονη μαυρες κουκιδες και γραμμες σε μαυρο φωντο ή γενικα σκουροχρωμο φωντο. Το αντικατεστησα στο καταστημα με αλλο καινουριο αλλα παλι τα ιδια. Γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Ισως να φταιει η παρτιδα....απο πιο μαγαζι το πειρες?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα το samsung galaxy siii και οταν βρισκομαι σε δωματιο με χαμηλο φωτισμο παρατηρω στην οθονη μαυρες κουκιδες και γραμμες σε μαυρο φωντο ή γενικα σκουροχρωμο φωντο. Το αντικατεστησα στο καταστημα με αλλο καινουριο αλλα παλι τα ιδια. Γνωριζει κανεις τιποτα?

 

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και μου το εκαναν αντικατασταση και στο δευτερο το ιδιο παλι εμαφανιζετε.. ρωτισα εδω στο forum και μου ειπαν πως το κανουν ολες οι super amoled οθονες αυτες τις κουκκιδες - στίγματα και ηρεμισα...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και μου το εκαναν αντικατασταση και στο δευτερο το ιδιο παλι εμαφανιζετε.. ρωτισα εδω στο forum και μου ειπαν πως το κανουν ολες οι super amoled οθονες αυτες τις κουκκιδες - στίγματα και ηρεμισα...

 

 

εμενα παιδια δε το κανει αυτο με τα στιγματα στο σ3 μου το κανει ομως στο ps vita

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

να γραψω και εγω τις εντυπωσεις μου απο το κινητο μια και εδω και μια μερα το χρησιμοποιω.

δεν θα μιλησω για λογισμικο αλλα αποκλειστικα για ποιοτητα κατασκευης...

 

στην αρχη το κινητο ξενιζει λιγο..φαινεται σε ασπρο χρωμα εντελως ψευτικο...μολις ομως το πιασεις καταλαβαινεις...

Πιστευω ειναι το πιο ποιοτικο κινητο που εχει βγαλει η Σαμ εδω και καιρο.

Το νικελενιο πλαισιο γυρω απο την οθονη ειναι ματ με αποτελεσμα να μην πιανει ευκολα γρατζουνιες οπως πχ αυτο του παλιου Γκαλαξυ 2,επισης για πρωτη φορα βλεπω ενα πολυ καλο κεντρικο πληκτρο με ποιοτικο πλαστικο που επισης μαλλον θα αντεξει πιο πολυ σχετικα με την πλαστικουρα του 2.

 

οσον αφορα το πισω μερος με το πλαστικο καλυμα...ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ.

ο λογος απλος...με 10Ε ηδη εχω αγορασει αλλο ενα για το ατομο στο οποιο ανηκει το κινητο.

Για μενα αυτο ειναι καταπληκτικο...χαιρεσαι το κινητο σου και με 10Ε το εχεις καινουριο...αν δεν σου πεσει βεβαια.

 

Γενικα ειναι πολυ πιο ποιοτικο απο το 1 και το 2 και αξιζει ενα μπραβο για την προσπαθεια που εκαναν.

Δεν θα το αγορασω για μενα ακομα...θα περιμενω μετα το καλοκαιρι..

 

Με 10€ δεν παίρνεις το αυθεντικό της Samsung. Εμένα μου κόστισε στο eBay από Αγγλία 23 λίρες. Σήμερα το παρέλαβα και παρότι δεν το λειπει κάποιο κομμάτι, εντούτοις έχει σημεία στη βαφή του που είναι σαν να έχει κάνει μικρά εξογκώματα η μπογιά. Μιλάω για το μπλε και ναι είναι το αυθεντικό. Περιμένω ακόμη από Πλαίσιο ένα ακόμη πίσω καπάκι, καθώς όπως ήδη έχω γράψει εδώ στο αρχικό της συσκευασίας έλειπε ένα κομματάκι μπογιας. Έπειτα από όλα αυτά δε θα πρότεινα το μπλε χρώμα για το συγκεκριμένο κινητό. Έχω και το λευκό και είναι άψογο. Η Samsung τα έκανε μαντάρα με το μπλε...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

εμενα παιδια δε το κανει αυτο με τα στιγματα στο σ3 μου το κανει ομως στο ps vita

 

:cry: ξενερωσα τωρα..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δε ξερω καν πως ειναι το stock firmware.

Υποθετω ομως οτι αν υπαρχει τετοιο ''προβλημα'' συμβαινει λογω της διαχειρησης μνημης.Αν η συσκευη ανοιγει μια εφαρμογη που χρησιμοποιει αρκετη απο RAM, κλεινει καποιες εφαρμογες (υποθετω και τον launcher) ωστε να μη ''μπουκωσει''.

Αυτος ειναι ενας απο τους πολλους λογους που προτιμω να εχω root.Απεγκαθιστω η παγωνω οτι αχρηστο τρεχει στο παρασκηνιο ετσι ωστε να σηκωνει ευκολα οποιαδηποτε εφαρμογη χωρις να χρειαζεται να κλεισει αλλες.

 

Δοκιμασε αν θες να κλεισεις ολες τις εφαρμογες με τον task manager και στη συνεχεια ανοιξε τον browser.Στη συνεχεια, επεστρεψε παλι στον launcher να δεις αν στο κανει.Λογικα δε θα το κανει μιας και η μνημη δεν ηταν ηδη σχεδον πληρης πριν ανοιξεις τον browser.

 

Επισης ελπιζω να μην χρησιμοποεις καποιον αλλον task manager μιας και υπαρχει μεγαλη περιπτωση να ειναι εκει το προβλημα.

 

Αν είσαι custom αλλάζει το πράγμα. Εμένα το έκανε και στο S2 με ics και το s2 είχε μόνιμα 250-300free ram σε αντιθέσεις με το S3 που είμαι 100-150.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω και μου το εκαναν αντικατασταση και στο δευτερο το ιδιο παλι εμαφανιζετε.. ρωτισα εδω στο forum και μου ειπαν πως το κανουν ολες οι super amoled οθονες αυτες τις κουκκιδες - στίγματα και ηρεμισα...

 

εγω μετα το πηγα στο service tis samsung και περιμενω λογω ελλειψης ανταλλακτικου. μαλλον αλλαγη οθονης θα κανουν

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ζητήσω από τους ιδιοκτήτες του κινητού να ανοίξουν την παρακάτω σελίδα με τον στόκ browser s3 και να μου πούν πώς είναι το scrolling και το ζούμ ίν - αουτ.

(Δεν είναι από τις αγαπημένες μου :p , είναι όμως από τις πιο βαριές ιστοσελίδες που ξέρω και τη χρησιμοποιώ σαν benchmark )

http://www.gossip-tv.gr

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ζητήσω από τους ιδιοκτήτες του κινητού να ανοίξουν την παρακάτω σελίδα με τον στόκ browser s3 και να μου πούν πώς είναι το scrolling και το ζούμ ίν - αουτ.

(Δεν είναι από τις αγαπημένες μου :p , είναι όμως από τις πιο βαριές ιστοσελίδες που ξέρω και τη χρησιμοποιώ σαν benchmark )

http://www.gossip-tv.gr

 

Σιγουρα πολυ βαρια σελιδα με τοσα ''τουβλα'' που εχει φωτο!!!lol

 

Μια χαρα πηγαινει παντως εδω....Κανενα προβλημα...Σιγουρα κανει 1'' παραπανω να φορτωσει πληρως αλλα μετα ολα καλα..

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...