Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε fat32 ειναι.

 

το fat32 είναι απαρχαιωμένο

πχ δεν υποστηρίζει μέγεθος αρχείου πάνω από 4 GB

 

NTFS.

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να περασω μια ταινια μεγεθους 4,7 Gb και ενω εχει χωρο στην extsd μου βγαζει μηνυμα "το αρχειο ταδε ειναι υπερβολικα μεγαλο για το συστημα αρχειων υπολογισμου" .Υαπρχει τροπος να διορθωθει αυτο????

 

Το android δεν ειναι windows να υποστηριζει NTFS και αρα αρχεια μεγαλυτερα απο 4.5 και πανω,εκτος αν κανω λαθος δεν δοκιμασα να περασω τετοια μεγεθως αρχειο σε κινητο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια παω να περασω μια ταινια μεγεθους 4,7 Gb και ενω εχει χωρο στην extsd μου βγαζει μηνυμα "το αρχειο ταδε ειναι υπερβολικα μεγαλο για το συστημα αρχειων υπολογισμου" .Υαπρχει τροπος να διορθωθει αυτο????

 

Μπορεις επισης να ''κοψεις'' τη ταινια σε 2 μερη και να τη περασεις στη καρτα σου...

Υπαρχουν αρκετα προγραμματα για το pc που κανουν αυτη τη δουλεια.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερικη κυκλοφορει με τον διπυρηνο S4 και 2 GB ram και νομιζω δεν δουλευει με ελληνικες SIM

Εστω οτι το φερνεις και δουλευει...για ποιο λογω θελεις να του περασεις το επισημο ελληνικο firmware? Για να περνεις τελευταιος τις επισημες αναβαθμισεις? :lol::lol:

Παντως στα ευρωπαικα S3 απο Αγγλια,Γερμανια κτλ περνας πανευκολα οποιο επισημο firmware θελεις

Και ποιο ειναι το τελευταιο;

 

Όταν έχασες τό δίκτυο δεν είχες καθόλου ένδειξη σηματος? Σήμερα κ εμένα μού τό έκανε πρώτη φορά . Αλλά είχα κανονικά ένδειξη σηματος . Έχω q card. Μήπως είναι από αυτό ..

 

Πως δεν ειχα.4 γραμμες κανονικα.Και τις δυο φορες.Και συμβολαιο κανονικα Κοσμοτε.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ενα θεμα,σημερα στα καλα καθουμενα ενω εχει σημα wifi δεν καταβαζει τιποτα ,σερνεται εντελως ενω ο υπολογιστης που ειναι στο ιδιο δυκτιο δεν εχει προβλημα???:blink:

 

Και εμενα μου το εκανε 2-3 φορες εκλεισα το wifi απο το κινητο το ξαναανοιξα και δουλευε κανονικα,εγω δεν ανησυχω ομως διοτι συμβαινει και στο pc αυτο το πραγμα αναλογα με τις σελιδες που ανοιγεις οπου ξανακανω refresh και στρωνει τοτε.

Παντως μου το εκανε μετα την αναβαθμιση που εκανα πριν μια εβδομαδα ποτε πριν.

Θα το παρακολουθω παντως αν του γινει συνηθεια του κινητου θα αρχισω να ανησυχω τοτε:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή είχες 4 γραμμές σήμα και ξαφνικά καμία να υποθέσω..? Στην notification bar όταν την κατέβασες έβλεπες τον πάροχο σου ή όχι? Μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις κάποιο άλλο modem αλλά τόσο συχνά το ίδιο που σου έτυχε αν έχεις stock και δεν έχεις πειράξει τίποτα, ομολογώ είναι περίεργο (άλλα όχι απίθανο να συμβεί). Επίσης όντως δες και την sim σου να σιγουρέψεις οτι έχει στερεωθεί καλά...Μήπως είχες κανονική sim και την έκοψες μόνος σου έτσι ώστε να γίνει micro...(και δεν κόπηκε καλά)?

Οχι φιλε μου,οι γραμμες,ηταν εκει κανονικα.Δεν χαθηκαν ποτέ.Το τηλεφωνο,εβγαλε ενα τριγωνο με θαυμαστικο ψηλα αριστερα,διπλα στην εικονα των ακουστικων,μιας και ειχα τα ακουστικα,ως συνηθως,και επαψε να δουλευει.Εγραψε δε οτι δεν παρεχεται η υπηρεσια του δικτυου της Κοσμοτε.

Με την επανεκκινηση,λειτουργησε κανονικα,μεχρι που μου το ξανακανε σε δυο μερες.

Το κακο ειναι,οτι επειδη ειχα τη μανα μου στο Νοσοκομειο,επρεπε να ειναι stand by,γιατι η κατασταση της ηταν σοβαρη,και μου την εδωσε που μουκανε αυτα τα νουμερα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Το android δεν ειναι windows να υποστηριζει NTFS και αρα αρχεια μεγαλυτερα απο 4.5 και πανω,εκτος αν κανω λαθος δεν δοκιμασα να περασω τετοια μεγεθως αρχειο σε κινητο.

 

Εγω παντως οταν ειχα το note,το ειχα κανει ετσι

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου το εκανε 2-3 φορες εκλεισα το wifi απο το κινητο το ξαναανοιξα και δουλευε κανονικα,εγω δεν ανησυχω ομως διοτι συμβαινει και στο pc αυτο το πραγμα αναλογα με τις σελιδες που ανοιγεις οπου ξανακανω refresh και στρωνει τοτε.

Παντως μου το εκανε μετα την αναβαθμιση που εκανα πριν μια εβδομαδα ποτε πριν.

Θα το παρακολουθω παντως αν του γινει συνηθεια του κινητου θα αρχισω να ανησυχω τοτε:p

Κι εμενα,το δικο μου προβλημα,μετα την αναβαθμιση το εκανε.

 

Θοδωρή είχες 4 γραμμές σήμα και ξαφνικά καμία να υποθέσω..? Στην notification bar όταν την κατέβασες έβλεπες τον πάροχο σου ή όχι? Μπορείς να δοκιμάσεις να φλασάρεις κάποιο άλλο modem αλλά τόσο συχνά το ίδιο που σου έτυχε αν έχεις stock και δεν έχεις πειράξει τίποτα, ομολογώ είναι περίεργο (άλλα όχι απίθανο να συμβεί). Επίσης όντως δες και την sim σου να σιγουρέψεις οτι έχει στερεωθεί καλά...Μήπως είχες κανονική sim και την έκοψες μόνος σου έτσι ώστε να γίνει micro...(και δεν κόπηκε καλά)?

Οχι ,δεν την εκοψα εγω,αλλα τωρα που το λες,θυμαμαι που οταν οηγα στο Γερμανο και τη βαλανε,δε δουλεψε καλα,και την εβγαλε και την ξαναβαλε,οποτε δουλεψε.

Θα παω απο κει να τους το πω.

Και δεν εχω πειραξει τιποτα,γιατι φοβαμαι να το κανω,μιας και ειμαι πολυ μακραν.

 

@Theodore41. Φιλε μου αν στο σκαναρισμα σου βρισκει τα αλλα δικτυα εκτος του δικου σου, αλλαξε σιμ, αν ομως δεν βλεπει κανενα εχεις θεμα hardware. Σε αυτη την περιπτωση μην το παιδευεις καθολου, τραβα το στο servis

Οταν εχασε το δικτυο,εψαχνε να το βρει,αρκετη ωρα,δειχνοντας εκεινο που γυριζει γυρω γυρω και δειχνει τη λειτουργια αυτη,αλλα δεν εβρισκε τιποτα.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση, οταν ειμαι πχ στον browser και πατησω το κεντρικο η το κουμπι για να παω πισω στην αρχικη οθονη του s3 στην αρχη μου δειχνει κενη οθονη και μετα φορτωνει τα εικονιδια. Ειναι φυσιολογικο αυτο; η σε φασεις δεν διαβαζει το background ( ειναι μαυρο για λιγη ωρα και μετα επαναφερεται ) και ενα τελευταιο. οταν κραταω το κεντρικο για να κλεισω εφαρμογες και να καθαρισω την ram μου δειχνει πχ 670 απο 780 και με την εκκαθαριση παει στο 470 η και παραπανω και μετα απο λιγο παει στα 670 παλι. ελπιζω να μην κουρασα!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου,οι γραμμες,ηταν εκει κανονικα.Δεν χαθηκαν ποτέ.Το τηλεφωνο,εβγαλε ενα τριγωνο με θαυμαστικο ψηλα αριστερα,διπλα στην εικονα των ακουστικων,μιας και ειχα τα ακουστικα,ως συνηθως,και επαψε να δουλευει.Εγραψε δε οτι δεν παρεχεται η υπηρεσια του δικτυου της Κοσμοτε.

Με την επανεκκινηση,λειτουργησε κανονικα,μεχρι που μου το ξανακανε σε δυο μερες.

Το κακο ειναι,οτι επειδη ειχα τη μανα μου στο Νοσοκομειο,επρεπε να ειναι stand by,γιατι η κατασταση της ηταν σοβαρη,και μου την εδωσε που μουκανε αυτα τα νουμερα.

 

Κάτι άλλο είναι σέ εσένα . Εμένα ήταν μάλλον θέμα δικτύου εσένα μάλλον συσκευής .

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν ειχα το note,το ειχα κανει ετσι

 

Χρησιμο ειναi σε tablet αν και ειναι λιγο πολυπλοκο και δεν τα παω καλα με αλα dos εντολες ουτε και με root ασχολουμε.

Μα καλα αυτη η google δεν μπορει να το υποστηριξη το NTFS τι στο καλο.

Να σε καλα φιλε μου και σκεφτομουν αγορα android tablet και το ειχα παραβλεψει αυτο το θεμα τη μη υποστηριξη NTFS:(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση, οταν ειμαι πχ στον browser και πατησω το κεντρικο η το κουμπι για να παω πισω στην αρχικη οθονη του s3 στην αρχη μου δειχνει κενη οθονη και μετα φορτωνει τα εικονιδια. Ειναι φυσιολογικο αυτο; η σε φασεις δεν διαβαζει το background ( ειναι μαυρο για λιγη ωρα και μετα επαναφερεται ) και ενα τελευταιο. οταν κραταω το κεντρικο για να κλεισω εφαρμογες και να καθαρισω την ram μου δειχνει πχ 670 απο 780 και με την εκκαθαριση παει στο 470 η και παραπανω και μετα απο λιγο παει στα 670 παλι. ελπιζω να μην κουρασα!!!

 

Το πρώτο κομμάτι δεν είναι φυσιολογικό.Προσωπικά με nova launcher δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα.Κάτι κάνει τον launcher σου επανεκκίνηση.

Όσο για το δεύτερο κομμάτι, είναι φυσιολογικό.Κάποιες εφαρμογές που κλείνουν από τον tasker, πρέπει να ανοίξουν πάλι άμεσα για τη σωστή λειτουργία του συστήματος (πχ launcher).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το εχω το κινητο περιπου μια βδομαδα, υπαρχει τροπος να το κανω κατι σαν restore για να γινει σαν να το πηρα τωρα μπας και εκανα καμια μαμακια και μου τα κανει αυτα;

δεν ξερω και κανεναν που να εχει το ιδιο για να συγκρινω! οτι και να μου προτεινετε ειναι ευπροσδεκτο!

 

κατι πρεπει να γινεται και με την ram μου

https://www.dropbox.com/s/qzime1qp6m8624n/Screenshot_2012-07-10-23-35-13.png

Edited by ri3per
Link to comment
Share on other sites

το εχω το κινητο περιπου μια βδομαδα, υπαρχει τροπος να το κανω κατι σαν restore για να γινει σαν να το πηρα τωρα μπας και εκανα καμια μαμακια και μου τα κανει αυτα;

δεν ξερω και κανεναν που να εχει το ιδιο για να συγκρινω! οτι και να μου προτεινετε ειναι ευπροσδεκτο!

 

Ρυθμίσεις-δημιουργία αντιγράφου ασφάλειας-επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Αυτό να γνωρίζεις ότι θα σου διαγράψει τα πάντα (εκτός από την sdcard) και θα πρέπει να στήσεις από την αρχή τη συσκευή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οταν ειχα το note,το ειχα κανει ετσι[/QUOT

 

πρεπει ομως το κινητο να ειναι root σωστα??

 

Σωστά.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

το εχω το κινητο περιπου μια βδομαδα, υπαρχει τροπος να το κανω κατι σαν restore για να γινει σαν να το πηρα τωρα μπας και εκανα καμια μαμακια και μου τα κανει αυτα;

δεν ξερω και κανεναν που να εχει το ιδιο για να συγκρινω! οτι και να μου προτεινετε ειναι ευπροσδεκτο!

 

Στη θεση σου θα εκανα στανταρ επαναφορα ρυθμισεων πολλες φορες διορθωνει οτιδηποτε περιεργο συμβαινει settiing-back up and reset και το κανεις.

 

 

Σωστά.

 

Αυτα που επρεπε να ειναι αυτονοητα....... root και δεν συμμαζευεται και δοκιμες επι δοκιμων για να δεις και ολα τα υπολοιπα αν δουλευουν οπως πρεπει.;)

Sorry για τα συνεχομενα......ας το φροντισει καποιος mod ευχαριστω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ανεβασα και μια εικονα με την μνημη μου δειτε την λιγο και πειτε μου... η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι σαν reset? με τις επαφες στην sim δεν θα εχω καποιο προβλημα ετσι;

 

https://www.dropbox.com/s/qzime1qp6m8624n/Screenshot_2012-07-10-23-35-13.png

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ανεβασα και μια εικονα με την μνημη μου δειτε την λιγο και πειτε μου... η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ειναι σαν reset? με τις επαφες στην sim δεν θα εχω καποιο προβλημα ετσι;

 

https://www.dropbox.com/s/qzime1qp6m8624n/Screenshot_2012-07-10-23-35-13.png

Οι επαφές στη sim δεν θα επειρεαστουν αλλά θα χάσεις εικόνες μουσική ρυθμίσεις βίντεο και εφαρμογές μόνο στην εσωτερική μνήμη. Για τη μνήμη μήπως έχεις τίποτα Facebook να συγχρονίζει η twitter?

Link to comment
Share on other sites

@ri3per

Για όσους χρησιμοποιούν stock launcher είναι σύνηθες να κλείνουν τα widgets πχ της ώρας/καιρού και να κάνουν μισό με ένα δευτερόλεπτο να ανοίξουν μετά από μία βαριά εφαρμογή όπως ο browser. Είναι ένα θεματάκι που το θεωρώ bug του launcher και ελπίζω να λυθεί με κάποια αναβάθμιση σύντομα.

Με άλλους launcher ίσως είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά στο δικό μου τηλέφωνο μου φαίνονται πιο αργοί. (μπορεί να είναι ιδέα μου-αναφέρομαι σε Nova-apex-Go)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

@ri3per

Για όσους χρησιμοποιούν stock launcher είναι σύνηθες να κλείνουν τα widgets πχ της ώρας/καιρού και να κάνουν μισό με ένα δευτερόλεπτο να ανοίξουν μετά από μία βαριά εφαρμογή όπως ο browser. Είναι ένα θεματάκι που το θεωρώ bug του launcher και ελπίζω να λυθεί με κάποια αναβάθμιση σύντομα.

Με άλλους launcher ίσως είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά στο δικό μου τηλέφωνο μου φαίνονται πιο αργοί. (μπορεί να είναι ιδέα μου-αναφέρομαι σε Nova-apex-Go)

 

Είναι bug τις ICS... Και στον nova μου το κάνει, και στο S2 το έκανε... Ελπίζω στην JB να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι bug τις ICS... Και στον nova μου το κάνει, και στο S2 το έκανε...

 

Προσωπικα δε μου το κανει αυτο με stock browser + Nova launcher...Ουτε εδω ουτε στο Note.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε μου το κανει αυτο με stock browser + Nova launcher...Ουτε εδω ουτε στο Note.

 

Σε stock rom με stock launcher στο κάνει; Γιατί εκεί έχω εντοπίσει το προβληματάκι.

Αν και υποθέτω ότι δεν έχεις πια stock rom!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Aπο χτες μου κανει το εξης:

Απο μονο του ανα διαστηματα αναβει η οθονη για μερικα δευτερολεπτα και ξανασβηνει. (Mου το κανει και κατα τη διαρκεια που φορτιζει αλλα και οταν ειναι εκτος φορτισης)

Δεν εγκατεστησα καποια καινουρια εφαρμογη. Εβγαλα μπαταρια κ ξαναβαλα, εκανα restarts αλλα δε χαμπαριαζει.

Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο? Any idea?

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...