Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάβασα και στις πιο πίσω σελίδες για το θέμα που έχω αλλά δεν βρήκα λύση. Όταν κατεβάζω την κουρτίνα με τις ειδοποιήσεις κάτω από την μπάρα ρύθμισης της φωτεινότητας μου γράφει < Να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις>. Να σημειώσω οτι το κουμπί "Ειδοποίηση" είναι κανονικά τσεκαρισμένο πράσινο. Τί μπορεί να σημαίνει αυτό?

Καπου πρεπει να το εχω γραψει και εγω αυτο.(Τηλεφωνο απο Γερμανια).

 

ναι βγηκε η XXLFB

Εψαξες για να τη βρεις,ή κατεβηκε ουρανοκατεβατη;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εψαξες για να τη βρεις,ή κατεβηκε ουρανοκατεβατη;

 

To αν θα κατέβει ουρανοκατέβατη ή όχι εξαρτάται από τη χώρα προέλευσης. Η Samsung δίνει διαφορετικά firmwares ανά χώρα.

Η XXLFB υπάρχει πια στην ενότητα με τα επίσημα firmwares.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο. Επιτελους καταφερα και περασα. Παιχνιδια που ηθελα. Το φιφα 12 ειναι οτι καλυτερο εχω δει. Αξιζει με χιλια στο s3

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

To αν θα κατέβει ουρανοκατέβατη ή όχι εξαρτάται από τη χώρα προέλευσης. Η Samsung δίνει διαφορετικά firmwares ανά χώρα.

Η XXLFB υπάρχει πια στην ενότητα με τα επίσημα firmwares.

 

Εγω εχω xxlf2 και δεν μου βρισκει ουτε ota ουτε μεσω kies update...! Εσυ ota την κατεβασες??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω xxlf2 και δεν μου βρισκει ουτε ota ουτε μεσω kies update...! Εσυ ota την κατεβασες??

Ποιο csc έχεις; Προφανώς το τηλέφωνο σου δεν είναι ελληνικό.

Το csc το βλέπεις με *#1234#

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουτε το δικο μου εχει τζογο φτου φτου:) μηπως εχουμε καμια ενημερωση για το ποτε θα βγαλει update η sammy??

 

Δεν είπαμε να τρίζουν.

Σίγουρα αν ακουμπήσεις το power και το σπρώξεις αριστερά-δεξιά, πάνω-κάτω θα δεις ότι κουνιέται.

Πρόβλημα δεν υπάρχει, απλά δεν είναι σταθερά τα κουμπιά.

 

Αλεξ τι βλέπω??

Ήρθες στα λημέρια μας?!? :up:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο csc έχεις; Προφανώς το τηλέφωνο σου δεν είναι ελληνικό.

Το csc το βλέπεις με *#1234#

 

Pheale4.. απο play247αγορασμενο. Δεν μπορω να αναβαθμισω??

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί δεν μου βγάζει στη notification bar εικονίδιο όταν συνδέονται τα ακουστικά? Τα ακουστικά είναι τα δικά του και δουλευουν κανονικά και το firmware πρόσφατα έγινε XXLFB.
Link to comment
Share on other sites

To αν θα κατέβει ουρανοκατέβατη ή όχι εξαρτάται από τη χώρα προέλευσης. Η Samsung δίνει διαφορετικά firmwares ανά χώρα.

Η XXLFB υπάρχει πια στην ενότητα με τα επίσημα firmwares.

Εγω το αγορασα απο τη Γερμανια, απο το μαγαζι,Hoh.de,οπότε,τι κανω,περιμενω να μου σταλει η αναβαθμιση,οπως και η προηγουμενη,η LF6 δηλαδη,ή παω και τη βρισκω μονος μου;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ρε παιδιά με την XXLFB όταν κατεβάζω το notification bar γράφει "να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις" Ενώ λαμβάνω κανονικά ειδοποιήσεις!Τι γίνεται? ξέρει κανείς?

Να ρωτήσω γιατί δεν μου βγάζει στη notification bar εικονίδιο όταν συνδέονται τα ακουστικά? Τα ακουστικά είναι τα δικά του και δουλευουν κανονικά και το firmware πρόσφατα έγινε XXLFB.

Όπα και εμένα δεν το βγάζει μάλλον αυτό θέλει να πει με το "να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις" πως το αλλάζουμε...?

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί δεν μου βγάζει στη notification bar εικονίδιο όταν συνδέονται τα ακουστικά? Τα ακουστικά είναι τα δικά του και δουλευουν κανονικά και το firmware πρόσφατα έγινε XXLFB.

 

Μήπως έχει να κάνει με την αναβάθμιση που έκανε σε XXLFB και δεν το δείχνει πια?

Σίγουρα εχει να κάνει με αυτό. Σου βγάζει και εσένα το "να μην λαμβάνονται ειδοποιήσεις"?

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε,και με την προηγουμενη,LF6,το ιδιο γραφει."Οχι ειδοποιησεις".

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι ασχετο. Επιτελους καταφερα και περασα. Παιχνιδια που ηθελα. Το φιφα 12 ειναι οτι καλυτερο εχω δει. Αξιζει με χιλια στο s3

Σου παίζει κανονικά? Εμένα μου κάνει κολλήματα στον ήχο ρε ****το. Κατά τα άλλα παίζω με το χειριστήριο του ps3 και λέει άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,την Τριτη που θα βαλω προγραμμα για 2Γιγα το μηνα,θα μπορω να χρησιμοποιω το S3 για πλοηγο,ή να αφησω το MLS 50SL T&D, που εχω εδω και καιρο;

Ποιο θα ειναι καλυτερο εννοω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια,την Τριτη που θα βαλω προγραμμα για 2Γιγα το μηνα,θα μπορω να χρησιμοποιω το S3 για πλοηγο,ή να αφησω το MLS 50SL T&D, που εχω εδω και καιρο;

Ποιο θα ειναι καλυτερο εννοω;

 

Δε χρειάζεσαι internet για να χρησιμοποιήσεις προγράμματα πλοήγησης... Οι χάρτες είναι αποθηκευμένοι στο κινητό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι πως χωρίς θήκη φοβάμαι για τα πλαϊνά,αυτά τα ασημί,πρέπει να ναι ευαίσθητα

 

Αφου δε λεει να σοβαρευτει αυτη η samsung.

Ελεος, παλι σκουπιδαριο κινητο πηγαν κι εφτιαξαν...

Design χωρις καμια εμπνευση και μια -ακομα- πλαστικουρα στη σειρα.

Δεν παυει να ειναι ομως η καλυτερη android εμπειρια, οποτε σημερα ειναι μονοδρομος (με μια εξαιρετικη εναλλακτικη το HOX).

Link to comment
Share on other sites

Αφου δε λεει να σοβαρευτει αυτη η samsung.

Ελεος, παλι σκουπιδαριο κινητο πηγαν κι εφτιαξαν...

Design χωρις καμια εμπνευση και μια -ακομα- πλαστικουρα στη σειρα.

Δεν παυει να ειναι ομως η καλυτερη android εμπειρια, οποτε σημερα ειναι μονοδρομος (με μια εξαιρετικη εναλλακτικη το HOX).

 

Μοναδικη διάφορα είναι στην βαφή του νίκελ. Επίσης αν το παρατηρήσεις απο κοντα, έχει μια προστατευτική επίστρωση σαν βερνικι που το προφυλάσσει απο τις μικρο γρατζουνιες.

Η Samsung δεν πρόκειται να αλλάξει σ αυτο. Ακολουθει την τακτικη της εμμονής σ ένα στυλ αντιγραφοντάς την apple που κάνει το ίδιο, μόνο που το στυλ της Samsung σχεδιαστικα τουλάχιστον είναι αποτυχημένο.

Θα μπορούσαν να έχουν βάλει πραγματικο μέταλλο αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα επηρέαζε το σήμα.

Τα νέα για τις πωλήσεις του HOX στο Q2 είναι καλα. Οπότε αν υπάρξει πίεση απο εκει μπορει να δούμε κάτι καλύτερο απο την Samsung στο μέλλον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικη διάφορα είναι στην βαφή του νίκελ. Επίσης αν το παρατηρήσεις απο κοντα, έχει μια προστατευτική επίστρωση σαν βερνικι που το προφυλάσσει απο τις μικρο γρατζουνιες.

Η Samsung δεν πρόκειται να αλλάξει σ αυτο. Ακολουθει την τακτικη της εμμονής σ ένα στυλ αντιγραφοντάς την apple που κάνει το ίδιο, μόνο που το στυλ της Samsung σχεδιαστικα τουλάχιστον είναι αποτυχημένο.

Θα μπορούσαν να έχουν βάλει πραγματικο μέταλλο αλλα δεν ξέρω κατα πόσο θα επηρέαζε το σήμα.

Τα νέα για τις πωλήσεις του HOX στο Q2 είναι καλα. Οπότε αν υπάρξει πίεση απο εκει μπορει να δούμε κάτι καλύτερο απο την Samsung στο μέλλον.

 

Κωστα απο οτι ειδες ομως η HTC δοκιμαζει και διαφορετικα σχεδια, με αερα ανανεωσης και το αποτελεσμα του HOX, σχεδιαστικα και ποιοτικα ειναι πραγματικα πολυ καλο.

Μονο το software υστερει στα σημεια και διαθετει αυτονομια κατω του μετριου, που για τα δεδομενα μου ειναι απλα μη αποδεκτη (ενας απο τους βασικους λογους που παραμενω με το note, μεχρι την παρουσιαση του διαδοχου του).

Το ψευτονικελ που χρησιμοποιησαν δυστυχως αντικατοπτριζει την αισθητικη, της εταιριας που διαθετει την καλυτερη γκαμα συσκευων στην android σκηνη σημερα (SIII, note, nexus).

Επισης, κατι που δεν ειδα να εχει αναφερθει πουθενα.

Το S III δεν εχει εξαιρετικο σημα (gsm).

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι με το S III αντεγραψε καπου την Αpple...

Τεσπα, ειναι πλαστικουρα αλλα τουλαχιστον ειναι ανθεκτικη!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεσαι internet για να χρησιμοποιήσεις προγράμματα πλοήγησης... Οι χάρτες είναι αποθηκευμένοι στο κινητό.

 

 

ΟΚ,αλλα υπαρχει αποψη για το ποσο καλο ειναι γι'αυτη τη δουλεια το κινητο;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι με το S III αντεγραψε καπου την Αpple...

Τεσπα, ειναι πλαστικουρα αλλα τουλαχιστον ειναι ανθεκτικη!

 

Δεν κατάλαβες. Δεν λέω ότι αντέγραψε την apple σχεδιαστικα, αλλα σε τακτικη να εμμένει σε συγκεκριμένο στυλ που δεν αρέσει τουλάχιστον στους ευρωπαίους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες. Δεν λέω ότι αντέγραψε την apple σχεδιαστικα, αλλα σε τακτικη να εμμένει σε συγκεκριμένο στυλ που δεν αρέσει τουλάχιστον στους ευρωπαίους.

 

Δεν μιλησα πουθενα για σχεδιασμο ομως :)

Προφανως και δεν αρεσει το design αλλα προφανως οι υπολοιπες αρετες του ειναι τοσες που το υπερκερνουν.;)

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ,αλλα υπαρχει αποψη για το ποσο καλο ειναι γι'αυτη τη δουλεια το κινητο;

 

Χρησιμοποιώ κινητό για πλοήγηση πολλά χρόνια τώρα και δουλεύει άψογα. Το θέμα είναι να έχεις καλό πρόγραμμα πλοήγησης που να σου βγάζει καλή διαδρομή. Αυτή η συζήτηση όμως εδώ είναι offtopic. Υπάρχει αντίστοιχο θέμα στην ενότητα Android.

 

Δεν μιλησα πουθενα για σχεδιασμο ομως :)

Προφανως και δεν αρεσει το design αλλα προφανως οι υπολοιπες αρετες του ειναι τοσες που το υπερκερνουν.;)

 

Νομίζω ότι αυτό είναι καθαρά προσωπικό. Εμένα π.χ. μ' αρέσει πολύ το design, γιαυτό εδώ και μια ώρα είμαι στην παρέα σας. Και προσωπικά, το βρίσκω πιο όμορφο από το hox. Αυτά είναι γούστα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω ότι με τη νέα αναβάθμιση άλλαξαν αρκετά πραγματακια.. λεπτομέριες μέχρι στιγμής απότι παρατήρησα.. Εκτός από τη μπάρα φωτεινότητας που ήδη αναφέρθηκε Αλλαξε και το ποσοστό της μπαταρίας. Πλέον δείχνει και 100% όταν το αποσυνδεεις από τη φόρτιση. Άλλαξε και στις επαφές και πλέον δεν εμφανίζει το τηλεφωνακι και το μηνυματακι δίπλα (αν θυμάμαι καλά ότι το έδειχνε έτσι).. Επίσης όταν άνοιξα bluetooth μου το έβγαλε και σαν ειδοποίηση με ηχο ότι ενεργοποιήθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...