Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε ένα κενό αρχείο και ονόμασε το .nomedia η τσιμπα το από κάποιον άλλο φάκελο που θα υπάρχει.

Βάλτο μέσα στο φάκελο που θέλεις (viber πχ) και reboot.

 

Υπαρχει και μια εφαργογη στο playstore nomediamanager που το κανει αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανείς που να έχει την official 4.3? Έχει ακόμη θέματα, ή έχει διορθωθεί;

από την δική μου εμπειρία με την 4.3 (με DBT τηλέφωνο και ΜΚ6) η καθεμία έχει τα καλά της και τα κακα της,οποτε ειναι τι σου ταιριαζει καλύτερα. Π.χ. με την 4.3 οι εφαρμογες ανοιγουν αρκετα πιο αργα, και γενικα το τηλ μου φαινεται πιο βαρυ από πριν,σε σημειο που να εχω αρχισει να σκεφτομαι το ρουταρισμα και ξήλωμα εφαρμογών ή custom rom, αλλά από την άλλη σαν εργονομία με καλύπτει πολύ περισσότερο από την 4.1.2. Εχει γινει πολυ πιο ευκολο στη χρήση.

Υπαρχει και μια εφαργογη στο playstore nomediamanager που το κανει αυτοματα

 

ναι το είχα,με αυτό το εκανα,βέβαια πολύ πλάγια οδός (αλλά εύκολη),δεν καταλαβαίνω γιατί στο gallery δεν έχουν επιλογή να αφαιρεθούν φάκελοι γενικά (και όχι όταν βγαίνει μια νεα φωτό,τσουπ να τους ξαναβλέπεις)

Επίσης ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να κάνω απόκρυψη φακέλου που εχω στην sd? δεν μπορώ να βάλω το .nomedia γιατί είναι φάκελοι με μουσική και μετά δεν θα μου τους βλέπει το music player

Link to comment
Share on other sites

ναι το είχα,με αυτό το εκανα,βέβαια πολύ πλάγια οδός (αλλά εύκολη),δεν καταλαβαίνω γιατί στο gallery δεν έχουν επιλογή να αφαιρεθούν φάκελοι γενικά (και όχι όταν βγαίνει μια νεα φωτό,τσουπ να τους ξαναβλέπεις)

Επίσης ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να κάνω απόκρυψη φακέλου που εχω στην sd? δεν μπορώ να βάλω το .nomedia γιατί είναι φάκελοι με μουσική και μετά δεν θα μου τους βλέπει το music player

 

Δες εδω

Link to comment
Share on other sites

από την δική μου εμπειρία με την 4.3 (με DBT τηλέφωνο και ΜΚ6) η καθεμία έχει τα καλά της και τα κακα της,οποτε ειναι τι σου ταιριαζει καλύτερα. Π.χ. με την 4.3 οι εφαρμογες ανοιγουν αρκετα πιο αργα, και γενικα το τηλ μου φαινεται πιο βαρυ από πριν,σε σημειο που να εχω αρχισει να σκεφτομαι το ρουταρισμα και ξήλωμα εφαρμογών ή custom rom, αλλά από την άλλη σαν εργονομία με καλύπτει πολύ περισσότερο από την 4.1.2. Εχει γινει πολυ πιο ευκολο στη χρήση.

Οκ! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Εχεις κανεις την 4,3 με ροοτ. Δεν μου λειτουργει το screen mirronιng, samsung link, και το smart view η εφαρμογη. Με την 4.1 επαιζαν κανονικα. Ανοιγουν σαν εφαρμογες αλλα δεν κανουν αυτα που λενε.. :P Κανω το κινητο μαμα παλι και λειτουργουν. Με το που το ξαναρουταρω παλι τα ιδια. Υπαρχει κανας τροπος να παιζουν;;; Και αν οχι η omega rom που ειναι samsung based rom παιζουν σε αυτην;;;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Εχεις κανεις την 4,3 με ροοτ. Δεν μου λειτουργει το screen mirronιng, samsung link, και το smart view η εφαρμογη. Με την 4.1 επαιζαν κανονικα. Ανοιγουν σαν εφαρμογες αλλα δεν κανουν αυτα που λενε.. :P Κανω το κινητο μαμα παλι και λειτουργουν. Με το που το ξαναρουταρω παλι τα ιδια. Υπαρχει κανας τροπος να παιζουν;;; Και αν οχι η omega rom που ειναι samsung based rom παιζουν σε αυτην;;;;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336716&page=259

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικότερο πρόβλημα στην 4.3 στις custom Rom.

Το είχα και εγώ και ακολούθησα την συμβουλή στο παρακάτω λινκς.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5246125

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια θα ήθελα να ρωτήσω κατι για το galaxy siii όταν μιλαω με καποιν αυτος που μιλαω ακουει και ολους τους ηχους που ακουω και εγω ειται αυτό είναι ηδοποιηση για μπαταρια ας πουμε ειται καποια άλλη κληση η οτιδήποτε τελος παντως και δεν εχει να κανει με το αν το κινητο είναι στο αθόρυβο η όχι.Υπαρχει κάποια ρύθμιση για αυτό η μπορεί να γίνει κατι άλλο;;

Ευχαριστω που!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια! να ρωτησω λιγο! πρωτα στην 4.1.2 οταν πατουσες το μηνυμα στο εβγαζε κανονικα σαν κειμενο να το διαβασεις τωρα στην 4.3 δεν γινεται αυτο ξερει κανενας αν ειναι καποια επιλογη η απλος χαθηκε αυτο!

επισης η εκμαθηση γιατι δεν λειτουργει πια ! την εχω ενεργοπιοιμενει αλλα τπτ!

Edited by kostashark
Link to comment
Share on other sites

ναι το είχα,με αυτό το εκανα,βέβαια πολύ πλάγια οδός (αλλά εύκολη),δεν καταλαβαίνω γιατί στο gallery δεν έχουν επιλογή να αφαιρεθούν φάκελοι γενικά (και όχι όταν βγαίνει μια νεα φωτό,τσουπ να τους ξαναβλέπεις)

Επίσης ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ να κάνω απόκρυψη φακέλου που εχω στην sd? δεν μπορώ να βάλω το .nomedia γιατί είναι φάκελοι με μουσική και μετά δεν θα μου τους βλέπει το music player

 

Δες εδω

 

τα έχω διαβάσει τα faqs αλλά όπως είπα, δεν με βολεύει το .nomedia γιατί είναι φάκελοι με μουσική και μαζί με τις φωτό δεν μου διαβάζει και τα mp3 (και χωρίς να κάνω clear cache)... τες πα είναι μικρό το πρόβλημα (κάποια στιγμή θα σβήσω τις φωτό).

 

Κάτι άλλο που διάβασα από κάποιον συμφορουμιτη, είναι ότι τώρα με την 4.3. μπορούμε να κάνουμε ανενεργές ή και απεγκατάσταση, πολλές από τις άχρηστες εφαρμογές της samsung και google, και βλέπω το κινητό να έχει πάρει λίγο τα πάνω του. Έκανα 2-3 επανεκκινήσεις μπας και ξαναξεκινήσουν μόνες τους αλλά βλέπω παραμένουν ανενεργές!!! Πήρε αναβολή το ρουτάρισμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να μάθω, οι συσκευές που είναι από παραεισαγωγή έχουν το ίδιο πληκτρολόγιο με τις συσκευές της ελληνικής αντιπροσωπείας; Αν όχι, τι πληκτρολόγιο* έχουν οι μεν και τι οι δε;

*qwerty μόνο, qwerty + 3x4, υπάρχει ελληνικό Τ9, υπάρχει υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων ανά 1 sms;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by gms
υπήρχε στις faq
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια πληκτρολόγια έχουν δεν υπάρχει διαφορά.και έχουν κανονικά 160 χαρακτήρα ανά sms.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρουσιαστηκε ενα προβλημα με την καρτα μου που ειναι sandisk 32gb class 10. ειδα το κινητο μου και εγραφε πως η καρτα αφαιρεθηκε με επιτυχια. την εβγαλα, την ξαναεβαλα και εγραφε εντοπισμος για σφαλματα και μετα απο λιγο παλι αφαιρεθηκε με επιτυχια. την βαζω σε ενα s2 και παλι τα ιδια, ενω η καρτα του s2 στο δικο μου να δουλευει κανονικα. οταν την βαζω στο pc αναγνωριζονται κανονικα τα αρχεια. τι φταιει? τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρουσιαστηκε ενα προβλημα με την καρτα μου που ειναι sandisk 32gb class 10. ειδα το κινητο μου και εγραφε πως η καρτα αφαιρεθηκε με επιτυχια. την εβγαλα, την ξαναεβαλα και εγραφε εντοπισμος για σφαλματα και μετα απο λιγο παλι αφαιρεθηκε με επιτυχια. την βαζω σε ενα s2 και παλι τα ιδια, ενω η καρτα του s2 στο δικο μου να δουλευει κανονικα. οταν την βαζω στο pc αναγνωριζονται κανονικα τα αρχεια. τι φταιει? τι πρεπει να κανω?

 

εμενα το s3 ειχε καψει 2 16αρες sandisk μεσα σε 5 μερες. μονο samsung και adata .τις εχω βαλει και δουλευουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το s3 ειχε καψει 2 16αρες sandisk μεσα σε 5 μερες. μονο samsung και adata .τις εχω βαλει και δουλευουν αψογα.

 

Μα εμενα αναγνωριζεται η καρτα στο pc

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρουσιαστηκε ενα προβλημα με την καρτα μου που ειναι sandisk 32gb class 10. ειδα το κινητο μου και εγραφε πως η καρτα αφαιρεθηκε με επιτυχια. την εβγαλα, την ξαναεβαλα και εγραφε εντοπισμος για σφαλματα και μετα απο λιγο παλι αφαιρεθηκε με επιτυχια. την βαζω σε ενα s2 και παλι τα ιδια, ενω η καρτα του s2 στο δικο μου να δουλευει κανονικα. οταν την βαζω στο pc αναγνωριζονται κανονικα τα αρχεια. τι φταιει? τι πρεπει να κανω?

Αφού την βλέπει το pc κανε ενα backup αυτα που θελεις και δες αν μπορείς να της κάνεις format μεσα από το τηλέφωνο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μα εμενα αναγνωριζεται η καρτα στο pc

 

κανε back up στο pc τα αρχεια. ετσι δεν θα τα χασεις. και μετα δοκιμασε να την βαλεις στο τηλεφωνο. να δεις τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο λιγη ωρα εβαλα πισω την καρτα στο κινητο και λειτουργησε κανονικα... παρολα αυτα τιν εκανα back up και την φορμαρα απο το κινητο! Μεχρι στιγμης ολα καλα!

 

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον :-)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

 

Αγόρασα το κινητό τον Αύγουστο 2013 από κατάστημα Cosmote. Το κινητό ήταν σφραγισμένο κανονικά με τα αυτοκόλλητα ασφαλείας και εξωτερική ζελατίνα.

Σήμερα διαπίστωσα ότι πατώντας *#06# μου δείχνει το IMEI που τελειώνει σε 1

Όμως, στις πληροφορίες συσκευής - Κατάσταση, το IMEI είναι ίδιο, αλλά τελειώνει σε 2. Το ίδιο ΙΜΕΙ (με 2 στο τέλος) αναγράφεται και έξω στο κουτί, αλλά και κάτω από την μπαταρία.

Να σημειώσω ότι έχω περάσει την official EU 4.3 χειροκίνητα (ενώ είχε 4.1.2 ή 4.2 δε θυμάμαι, cosmote).

 

Καμμιά ιδεά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο Νίκο /01 βλέπω που είναι επιπλέον του αριθμού IMEI...τι χαζός που είμαι...

Τη χώρα κατασκευής δείχνει αυτό;

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...