Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν χρησιμοποιείς google chrome στον υπολογιστή σου συγχρονίζει αυτόματα τους σελιδοδείκτες.

 

σε ευχαριστώ γιάννη αλλά δεν χρησιμοποιώ chrome...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα σε όλους!!!

καμιά ιδέα για το πως κάνουμε import τους σελιδοδείκτες από το pc στο s3??

 

Ο μόνος σωστός τρόπος και χωρίς να πληρώσεις για κάποιο apk στο android είναι με τον opera ή με τον maxthon σε pc και κινητό.

Ότι άλλο και να δοκιμάσεις δεν θα μένεις ικανοποιημένος. Εκτός και αν πληρώσεις για το LASTPASS και το xmarks στο κινητό σου γιατί για το pc είναι δωρεάν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Συνέβη το εξής: Μετά την αναβάθμιση έκανα root με τον τρόπο που περιγράφεται στους οδηγούς, πάω από περιέργεια να κάνω ενημέρωση για αναβαθμίσεις και βγάζει το μήνυμα your device has been modified. Software updates are not available. Το ξέραμε αυτό; Πώς ξεπερνιέται;

 

Εγώ ήμουν root και έκανε κανονικά αναβάθμιση σε ζελεδάκι με ΟΤΑ, και φυσικά μετά την αναβάθμιση πρέπει να ξανα κάνω root

Συγγνώμη αγνόησε το δεν είχα διαβάσει σωστά το μήνυμα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνεις unroot για να δεχτείς update στην jb.

 

Αυτό πλέον συμβαίνει είτε θα κάνεις την αναβάθμιση ΟΤΑ είτε μέσω KIES; Και κάτι άλλο, έχει αλλάξει κάτι στο να έχουμε πραγματικό multitasking, όπως είχα θυμάμαι πριν 2 χρόνια στο Ν900; Δηλαδή για παράδειγμα να ακούς τραγούδι στο YouTube αλλά να σερφάρεις κιόλας ή να κάνεις κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορομ..

εχω το εξης προβλημα...συνδεομαι σε πολλα δικτυα καθημερινα...σε κανενα μα κανενα δν χανω το σημα μου...και για πολλες ωρες(οχι δλδ 10-15 λεπτα..πανω απο 5 ωρες..σχεδον σε καθημερινη βαση)ποτε μα ποτε δν εχω χασει το σημα του wifi...!στο σπιτι μου ομως το χανω αρκετες φορες τν ημερα χωρις να εχω κτλβει τν λογο..εχω κανει μια φορα factory reset αλλα το προβλημα συνεχιζεται...δλδ δειχνει κανονικα το σημα επανω..και στν ουσια τιποτα!να πω πως με τν 4.04 δν το ειχα αυτο το θεμα...εχει τυχει και σε καποιο αλλο μελος αυτο;;;και αν ναι το διορθωσε με καποιο τροπο???

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο, έχει αλλάξει κάτι στο να έχουμε πραγματικό multitasking, όπως είχα θυμάμαι πριν 2 χρόνια στο Ν900; Δηλαδή για παράδειγμα να ακούς τραγούδι στο YouTube αλλά να σερφάρεις κιόλας ή να κάνεις κάτι άλλο;

 

Οι εφαρμογές που αναπαράγουν video, θεωρούν αυτονόητο ότι θα βλέπεις το video, οπότε αν φύγεις από την εφαμογή με το home button απλά σου κάνει pause και μένει στο background. (αυτό κάνει και ο default player στο Ν900, εσύ μάλλον αναφέρεσαι στον ΚΜplayer).

 

Όσο αφορά το youtube, θα πρέπει να δοκιμάσεις κάτι τέτοιο.

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορομ..

εχω το εξης προβλημα...συνδεομαι σε πολλα δικτυα καθημερινα...σε κανενα μα κανενα δν χανω το σημα μου...και για πολλες ωρες(οχι δλδ 10-15 λεπτα..πανω απο 5 ωρες..σχεδον σε καθημερινη βαση)ποτε μα ποτε δν εχω χασει το σημα του wifi...!στο σπιτι μου ομως το χανω αρκετες φορες τν ημερα χωρις να εχω κτλβει τν λογο..εχω κανει μια φορα factory reset αλλα το προβλημα συνεχιζεται...δλδ δειχνει κανονικα το σημα επανω..και στν ουσια τιποτα!να πω πως με τν 4.04 δν το ειχα αυτο το θεμα...εχει τυχει και σε καποιο αλλο μελος αυτο;;;και αν ναι το διορθωσε με καποιο τροπο???

 

Έχεις άλλη συσκευή συνδεδεμένη ασύρματα στο δίκτυο του σπιτιού σου? Θα μπορούσε να είναι θέμα του channel που εκπέμπει το wifi σου. Αν είναι αυτό βέβαια θα έχεις αποσυνδέσεις και με τις άλλες συσκευές.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Έχεις άλλη συσκευή συνδεδεμένη ασύρματα στο δίκτυο του σπιτιού σου? Θα μπορούσε να είναι θέμα του channel που εκπέμπει το wifi σου. Αν είναι αυτό βέβαια θα έχεις αποσυνδέσεις και με τις άλλες συσκευές.

 

υπαρχει το λαπτοπ..και ενα iphone!που ειναι σταθερα συνδεδεμενα!!

KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατέστησα το accuweather στο Siii απο το store και αφού βρήκε την τοποθεσία αρχικά, μετά βγάζει κάτι "Accuweather network connection error", "Unable to connect to server; please check your network connection" και δεν μ' αφήνει να το δουλέψω το προγραμμα ενώ είμαι ήδη συνδεδεμένος μέσω wifi στο internet. Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,σε μαύρο το χει δει κάνεις?σκέφτομαι να το πάρω ξανά αλλά σε μαύρο χρώμα.έχει καθόλου τα σχεδια πού κάνει το μπλε?για πείτε εντυπώσεις.

Σε γκρι δεν το χω βρει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγκατέστησα το accuweather στο Siii απο το store και αφού βρήκε την τοποθεσία αρχικά, μετά βγάζει κάτι "Accuweather network connection error", "Unable to connect to server; please check your network connection" και δεν μ' αφήνει να το δουλέψω το προγραμμα ενώ είμαι ήδη συνδεδεμένος μέσω wifi στο internet. Ξέρει κανείς κάτι?

 

Alex άνοιξε data (3g) και κλείσε το wifi. Ετσι θα σου βρει location. Και εμενα ετσι εκανε..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,σε μαύρο το χει δει κάνεις?σκέφτομαι να το πάρω ξανά αλλά σε μαύρο χρώμα.έχει καθόλου τα σχεδια πού κάνει το μπλε?για πείτε εντυπώσεις.

Σε γκρι δεν το χω βρει.

 

Υπαρχει εκτος απο κοκκινο , μπλε και λευκο σε μαυρο?? Εισαι σιγουρος?? Μια σταλια θα φενεται..

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εκτος απο κοκκινο , μπλε και λευκο σε μαυρο?? Εισαι σιγουρος?? Μια σταλια θα φενεται..

 

Ε, καλα και μια σταλια δεν θα το 'λεγα!:D

 

Εχω σε μαυρο και το s2 και το hox. Η διαφορα κανει μπαμ. Βεβαια ναι, σε λευκο για καποιο λογο σου δινει την αισθηση του πιο μεγαλου, οταν το βλεπεις μονο του. Βεβαια ολα πανε περιπατο μολις τα βαλεις διπλα - διπλα.

 

Στο κοκκινο, κανει τα "νερα" στο πισω καπακι που κανει και στο μπλε;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εκτος απο κοκκινο , μπλε και λευκο σε μαυρο?? Εισαι σιγουρος?? Μια σταλια θα φενεται..

 

Υπάρχει Κώστα .

Σκέφτομαι απο βδομάδα κάποια στιγμή να το παραγγείλω ,αφού πρώτα δώσω το μπλε που έχω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλα και μια σταλια δεν θα το 'λεγα!:D

 

Εχω σε μαυρο και το s2 και το hox. Η διαφορα κανει μπαμ. Βεβαια ναι, σε λευκο για καποιο λογο σου δινει την αισθηση του πιο μεγαλου, οταν το βλεπεις μονο του. Βεβαια ολα πανε περιπατο μολις τα βαλεις διπλα - διπλα.

 

Στο κοκκινο, κανει τα "νερα" στο πισω καπακι που κανει και στο μπλε;

 

Πλέον όλα τα βλέπω μικρά και δεν μπορώ να πέσω σε ίντσες... Το μαύρο σιγουρα δινει την αισθηση του πιο μικρου οπως και το μπλε που εχω τωρα. Το λευκο αντίθετα που είχα φενόταν πιο πολύ οτι είναι 4,8".. Το κόκκινο δεν το εχω δει ποτέ να σου πώ την αλήθεια.. αυτα τα χρώματα βγαίνουν και σε 32άρια γιαρι εμενα τα 16 δεν μου φτάνουν για κανένα λόγο:)

 

 

 

 

 

Υπάρχει Κώστα .

Σκέφτομαι απο βδομάδα κάποια στιγμή να το παραγγείλω ,αφού πρώτα δώσω το μπλε που έχω .

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια.

 

Είχα την Jellybean και δεν την ήθελα πλέον γιατί έτρωγε πάρα πολύ μπαταρία και αποφάσισα να βάλω την ICS.

 

Το έκανα λοιπόν με το Odin και έχω εδώ και δέκα λεπτά περίπου που είναι το κινητό με αναμένο το led μπλέ και το λογότυπο της Samsung να ανάβει και να σβήνει (ξέρετε, εκείνο το εφε που κάνει όταν ανοίγει η συσκευή)

 

Φαίνεται κολημένο. και φοβάμαι να πατήσω οτιδήποτε. Τι να κάνω???

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βοήθεια.

 

Είχα την Jellybean και δεν την ήθελα πλέον γιατί έτρωγε πάρα πολύ μπαταρία και αποφάσισα να βάλω την ICS.

 

Το έκανα λοιπόν με το Odin και έχω εδώ και δέκα λεπτά περίπου που είναι το κινητό με αναμένο το led μπλέ και το λογότυπο της Samsung να ανάβει και να σβήνει (ξέρετε, εκείνο το εφε που κάνει όταν ανοίγει η συσκευή)

 

Φαίνεται κολημένο. και φοβάμαι να πατήσω οτιδήποτε. Τι να κάνω???

 

Από recovery mode, κάνε factory reset

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος έχει την συγκεκριμένη συσκευή. Δεν έχει καθόλου καλή διαχείριση μπαταρίας και ενώ εγώ διαβάζω για την καλύτερη συσκευή από θέμα μπαταρίας.

Είμαι αρκετά σχετικός είχα την συσκευή και δεν έχει βάλεις τίποτα άσχετο. Έχει 4.0.4 δεν εμφανίζεται η αναβάθμιση. Στις ρυθμίσεις στην μπαταρία την μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει η οθόνη μαζί με την αναμονή κυψέλης ενώ έχω κλείσει τα δεδομένα κι έχω βάλει τον τύπο δικτύου μόνο δεν GSM.

Γενικά μήπως έχει πρόβλημα η Radio Rom στην 4.04;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έβαλα φωτογραφίες προσώπων στο κινητό ανάλυση 500x500 και τις πρόσθεσα στις επαφές μου. Σε κάποιες (όχι σε όλες) μετά την προσθήκη στην επαφή η φωτογραφία πιξελιάζει (αλλοιώνεται) και φαίνεται έτσι και κατά την κλήση. Ενώ αν την ανοίξεις εκτός επαφής είναι μια χαρά. Γιατί γίνεται αυτό; Πως θα το διορθώσω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. :)

Καλυτερα βαλτες σε πιο μικρη αναληση. δεν χρειαζεται τοσο μεγαλη. δοκιμασε σε μια επαφη πχ 250x250 για αρχη. Δες σε πιο σημειο θα σου αρεσει. Να θυμασαι ομως στην λιστα επαφων θα σου φαινονται "πιξελιασμενες" κατα την φαση της κλησης ομως προσεξε το. http://www.adslgr.com/forum/images/smilies/wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Υπαρχει καποιος τροπος για να μπορω να γραφω σε μνμ 160 χαρακτηρες οταν γραφω στα ελληνικα??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Υπαρχει καποιος τροπος για να μπορω να γραφω σε μνμ 160 χαρακτηρες οταν γραφω στα ελληνικα??

 

Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

 

Πρώτη στάση πριν την οποιαδήποτε ερώτηση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Συχνές ερωτήσεις / FAQ για το Galaxy S III

 

Πρώτη στάση πριν την οποιαδήποτε ερώτηση.

 

Φίλε τυχερακια μια ερώτηση που δεν ξέρω εάν βοηθήσει και άλλους. Έχω csc XEH (Hungary). Ακόμα δεν έχει βγει η επίσημη jelly bean για τον κωδικό αυτό. Αξίζει να περάσω με Odin την EUR?

Η να περιμένω μπας και βγει η επίσημη για το csc μου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,σημερα το πρωι εκανα αναβαθμιση σε JB.Ξερουμε τι καινουριο προστεθηκε σε αυτη την εκδοση? Εννοω καποια δυνατοτητα.Ειχα διαβασει οτι θα μπορεις να χρησιμοποιεις μια εφαρμογη και παραλληλα να κανεις κατι αλλο...Χαρακτηριστικο που υπαρχει στο Νοte 2...αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τυχερακια μια ερώτηση που δεν ξέρω εάν βοηθήσει και άλλους. Έχω csc XEH (Hungary). Ακόμα δεν έχει βγει η επίσημη jelly bean για τον κωδικό αυτό. Αξίζει να περάσω με Odin την EUR?

Η να περιμένω μπας και βγει η επίσημη για το csc μου;

 

Επιλογή σου είναι φίλε μου... απλά να ξέρεις ότι αν κάνεις αναβάθμιση άλλης χώρας αντί γι'αυτή που είναι για το κινητό σου χάνεις την εγγύηση από τη Samsung, μέχρι να επιστρέψεις στο firmware που προορίζεται για τη συσκευή σου.

 

Παιδια καλησπερα,σημερα το πρωι εκανα αναβαθμιση σε JB.Ξερουμε τι καινουριο προστεθηκε σε αυτη την εκδοση? Εννοω καποια δυνατοτητα.Ειχα διαβασει οτι θα μπορεις να χρησιμοποιεις μια εφαρμογη και παραλληλα να κανεις κατι αλλο...Χαρακτηριστικο που υπαρχει στο Νοte 2...αλλα δεν ειμαι και σιγουρος.

 

Δεν ισχύει αυτό σ'αυτή την έκδοση. Το είπαν όμως ότι θα γίνει στην επόμενη, την 4.2, που κανείς δεν ξέρει πότε θα βγει. Φήμες αισιόδοξες λένε για Χριστούγεννα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...