Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτα μου βγαζει

 

Nαι, FWD = Mαρόκο, όπως είπες. Θεωρητικά δεν καλύπτεσαι, γιατί δεν ανήκει στο Ευρωπαϊκό μπλοκ. Πάρε τηλέφωνο και ζήτα εξηγήσεις.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aπλά κλείσε τον ήχο του κινητού από τη μπάρα ειδοποιήσεων.

 

Αν και άβολο η μόνη επιλογή όταν είσαι stock είναι όπως είπες το αθόρυβο. Τώρα αν είσαι root θέλει edit το αρχείο /system/csc/feature.xml ώστε το παρακάτω πεδίο από false να γίνει true.

<CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>true</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>

 

Έτσι, εμφανίζεται η επιλογή μέσα στην εφαρμογή της κάμερας για on/off του ήχου.

Edited by anapospastos
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Aπλά κλείσε τον ήχο του κινητού από τη μπάρα ειδοποιήσεων.

 

 

 

Πες μου που ακριβώς μπερδεύεσαι διαβάζοντας το FAQ, για να το διορθώσω να είναι λιγότερο ακαταλαβίστικο.

 

Βασικά έχω κολλήσει γιατί έχω βγάλει σήμερα ένα δόντι και άστα να πάνε,δεν συντονίζεται το μυαλό.

Τι χώρα προέλευσης έχει το δικό μου κι αν έχει ευρωπαικη εγγύηση συνεπώς κι εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία!και συγνωμη κιόλας αλλά δεν είμαι πολύ καλά σήμερα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται κάθε φορά να το βάζει σε αθόρυβο για να βγάλει φωτογραφία. Στη jelly bean υπάρχει επιλογή μέσα από την εφαρμογή της κάμερας. Αν φοράει ics τώρα θέλει root και edit το αρχείο /system/csc/feature.xml ώστε το παρακάτω πεδίο από true να γίνει false.
<CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>false</CscFeature_Camera_ShutterSoundMenu>

 

Πού ακριβώς είναι η επιλογή αυτή; Μόλις κοίταξα και δεν τη βλέπω....

Ο λόγος για τον οποίο αυτό δεν είναι ενεργοποιημένο by default και θέλει root και χακιές, είναι ότι είναι παράνομο σε κάποιες χώρες να μην κάνει η κάμερα θόρυβο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .

Είμαι νέος κάτοχος του s3 από σκρουτζομαγαζο όλα μια χαρά με το τηλέφωνο

Αυτό που με παραξενεύει είναι πως στο checkfu μου ε βγαλε αυτό το κωδικό GT-I9300RWDFWD και σύμφωνα με την λίστα του τυχεράκια είναι από μαρόκο.

Από το μαγαζί με διαβεβαίωσαν ότι η εγγύηση ισχύει κανονικά από την smarter στο χαϊδάρι.

Εσείς τι γνώμη έχετε ? Πως μπορώ να το ψάξω σίγουρα. Να πάρω τηλ στην Samsung?

Please help.....

 

ακριβος ιδια περιπτωση ειναι Alex και απο το ιδιο μαγαζι..... καποια εισαγωγη τους μαλον.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω κολλήσει γιατί έχω βγάλει σήμερα ένα δόντι και άστα να πάνε,δεν συντονίζεται το μυαλό.

Τι χώρα προέλευσης έχει το δικό μου κι αν έχει ευρωπαικη εγγύηση συνεπώς κι εγγύηση από την ελληνική αντιπροσωπεία!και συγνωμη κιόλας αλλά δεν είμαι πολύ καλά σήμερα

 

Έχεις εγγύηση (χώρες της Βαλτικής). Περαστικά! Και πάλι, θέλω να μου πεις που κολλάς. Θέλω η λίστα να διαβάζεται σε όλα τα επίπεδα μαστούρας.

 

ακριβος ιδια περιπτωση ειναι Alex και απο το ιδιο μαγαζι..... καποια εισαγωγη τους μαλον.

 

Σόρρυ λάθος μου. Ναι, αλλά εσύ πήρες τηλέφωνο και σου είπανε Γερμανία από τη Samsung... Δεν καταλαβαίνω πώς ένα γερμανικό τηλέφωνο καταλήγει με Μαροκινό firmware...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγγύηση (χώρες της Βαλτικής). Περαστικά! Και πάλι, θέλω να μου πεις που κολλάς. Θέλω η λίστα να διαβάζεται σε όλα τα επίπεδα μαστούρας.

 

 

Βασικά είδα που έγραφε Baltic αλλά δεν πήγε ο νους μου,δικαιολογούμε σήμερα:)

Απλά το παρέλαβα χτες από birdphone κι ήθελα να δω αν είναι εντάξει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ λάθος μου. Ναι, αλλά εσύ πήρες τηλέφωνο και σου είπανε Γερμανία από τη Samsung... Δεν καταλαβαίνω πώς ένα γερμανικό τηλέφωνο καταλήγει με Μαροκινό firmware. Μπορείς λίγο να κοιτάξεις στο κουτί το χαρτάκι της εγγύησης να δεις αν γράφει πουθενά "EU bloc" ?

 

Αυτο που φανταζομαι ειναι πως αυτα προοριζονταν για Μαροκο και ηρθαν εδω κατα λαθος.

Για την εγγυηση θα σου πω το πρωι γιατι τα εχω στο γραφειο

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είδα που έγραφε Baltic αλλά δεν πήγε ο νους μου,δικαιολογούμε σήμερα:)

Απλά το παρέλαβα χτες από birdphone κι ήθελα να δω αν είναι εντάξει

 

Εσθονία, Λετονία, Λιθουανία. Καλύπτεται...Δεν είναι Μαρόκο. :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς είναι η επιλογή αυτή; Μόλις κοίταξα και δεν τη βλέπω....

Ο λόγος για τον οποίο αυτό δεν είναι ενεργοποιημένο by default και θέλει root και χακιές, είναι ότι είναι παράνομο σε κάποιες χώρες να μην κάνει η κάμερα θόρυβο.

 

Διόρθωσα το post, θέλει root για να εμφανιστεί η επιλογή. Είχα την εντύπωση ότι το είχε προσθέσει η samsung στη 4.1.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα, εχω περασει το checkfus και ο πρωτος κωδικος που γραφει πανω πανω ειναι 19300ΧΧDLJ4 θελω να μου πειτε απο που ειναι?? (σας φενετε γελιοιο το ξερω γιατι εχει σιζυτηθει πολυ)

Σας παρακαλω μην αγνωησετε το μυνημα μου,διοτι μπηκα και στην ευρεση στο lick που εχετε δωσει στις πιο προιγουμενες σελιδες,αλλα δεν αναγνωριζω το κωδικο!

 

Σας ευχαριστω για την καλη δουλεια που κανετε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλυσπερα, εχω περασει το checkfus και ο πρωτος κωδικος που γραφει πανω πανω ειναι 19300ΧΧDLJ4 θελω να μου πειτε απο που ειναι?? (σας φενετε γελιοιο το ξερω γιατι εχει σιζυτηθει πολυ)

Σας παρακαλω μην αγνωησετε το μυνημα μου,διοτι μπηκα και στην ευρεση στο lick που εχετε δωσει στις πιο προιγουμενες σελιδες,αλλα δεν αναγνωριζω το κωδικο!

 

Σας ευχαριστω για την καλη δουλεια που κανετε!

 

Ο πρώτος κωδικός είναι εκεί που λέει product code. Δεν είναι αυτό που λες εσύ...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται pixels, φαίνονται ink marks.

Πόσες φορές πρέπει να σου απαντήσει κάποιος?

 

Καλά συγνώμη..δεν μου πε κανείς οτι είναι (ink marks)..και εκτός αυτού, ο ένας λέει οτι δεν πρέπει να γίνεται και εσύ λες ότι έτσι είναι οι AMOLED..σε ποιόν να αρκεστώ εγώ??

Link to comment
Share on other sites

Καλά συγνώμη..δεν μου πε κανείς οτι είναι (ink marks)..και εκτός αυτού, ο ένας λέει οτι δεν πρέπει να γίνεται και εσύ λες ότι έτσι είναι οι AMOLED..σε ποιόν να αρκεστώ εγώ??

 

Εγώ πάντως δε βλέπω τίποτα στην οθόνη μου...αν και δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς θέλεις να περιγράψεις. Aν βλέπεις σημάδια στην οθόνη σου, έχει πρόβλημα, άσχετο με το αν είναι κοινό πρόβλημα ή όχι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλά συγνώμη..δεν μου πε κανείς οτι είναι (ink marks)..και εκτός αυτού, ο ένας λέει οτι δεν πρέπει να γίνεται και εσύ λες ότι έτσι είναι οι AMOLED..σε ποιόν να αρκεστώ εγώ??

 

Αναζητώντας στο subforum θα έβρισκες ότι έχει γίνει θέμα δύο φορές ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοήθεια σας..το πρωι στης 8 εβγαλα το κινητό μου απο την φόρτιση κ μεχρι της 9 το βραδυ με ενα μολις τηλεφωνο κ οχι υπερβολικη χρηση wi fi η μπαταρια ειναι στο 15 %...να τονισω εδω οτι εχω κατεβασει αρκετες εφαρμογές!! τι να κανω ξερει καποιος..???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω την βοήθεια σας..το πρωι στης 8 εβγαλα το κινητό μου απο την φόρτιση κ μεχρι της 9 το βραδυ με ενα μολις τηλεφωνο κ οχι υπερβολικη χρηση wi fi η μπαταρια ειναι στο 15 %...να τονισω εδω οτι εχω κατεβασει αρκετες εφαρμογές!! τι να κανω ξερει καποιος..???

 

Να το φορτίσεις; :)

Πέρα απ'την πλάκα, βάλε το better battery stats να δεις αν ευθύνεται κάποια εφαρμογή που κρατάει το τηλέφωνο ξύπνιο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εφαρμογή πρέπει να την αγοράσω ε..??? ειναι χρήσιμη..?? απο κει μπορω να σταματαω εφαρμογες που τρεχουν..??

 

Σου δείχνει ποιες εφαρμογές ξυπνάνε την συσκευή σου και προκαλούν battery drain .

Πολύ χρήσιμη ;)

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εφαρμογή πρέπει να την αγοράσω ε..??? ειναι χρήσιμη..?? απο κει μπορω να σταματαω εφαρμογες που τρεχουν..??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εφαρμογή πρέπει να την αγοράσω ε..??? ειναι χρήσιμη..?? απο κει μπορω να σταματαω εφαρμογες που τρεχουν..??

 

Δε χρειάζεται να την αγοράσεις αν είσαι μέλος του xda, απλά κατέβασε το apk από το forum τους.. Όχι δε σταματάει τίποτα, απλά βλέπει τι τρώει τη μπαταρία.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, στο ημερολόγιο γιατί δεν συγχρονίζουν οι παλιές καταχωρήσεις; (google calendar)

 

Διάβασε το επισημασμένο FAQ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...