Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια rom είχες πριν; To Kies τώρα τι λέει στα στοιχεία λογισμικού; Μπορεί η ΟΤΑ αναβάθμιση να μην πειράζει το recovery. Έχεις ακόμα cwm recovery, για κοίτα; Επίσης, είχες κάνει reset τον counter?

 

To άλλο μενού το κάτω είναι το download mode. Κοίτα εκεί να δεις τι λέει πάνω πάνω, εκεί που λέει για counters κτλ και γράψε τι λέει.

 

Δεν είχα κάνει reset τον counter.

και το Settings->About device->Status και το Device Status γράφει "τροποποιημένο".

Και στο μενού που λές λέει

system status : Custom

Current binary : Samsung Official

Custom binary download : yes (1 counts)

 

το cwm δεν λειτουργεί

 

Λογικά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι είμαι σε μια ενδιάμεση κατάσταση, ουτε ροοτ πλήρες ούτε και unroot (Δεν ξέρω τι άλλο να σκευτό)

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest maklovinsam
καλησπερα παιδια,μολις πηρα κ γω μεσω οτα την 4,1,1,ολα μια χαρα,πεταει το κινητο αλλα εχω την εξης απορια..τα κουμπια αφης αναβουν μονο οταν τα παταω,οταν κανω οτι αλλο μεσα στο κινητο δεν αναβουν,ειναι οντως ετσι κ εσας?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μολις πηρα κ γω μεσω οτα την 4,1,1,ολα μια χαρα,πεταει το κινητο αλλα εχω την εξης απορια..τα κουμπια αφης αναβουν μονο οταν τα παταω,οταν κανω οτι αλλο μεσα στο κινητο δεν αναβουν,ειναι οντως ετσι κ εσας?

 

ΝΑΙ δίκιο έχεις!!

:)

 

Edited: @maklovinsam Φαντάζομαι ότι δεν είναι πρόβλημα.

:)

 

Ρυθμίζεται όμως κάπως για να γίνουν όπως ήταν; στο σκοτάδι βόλευε να φωτίζουν για λίγο!!

Edited by BabisT
Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει...

 

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το pc με usb, και μόλις ανοίγει το kies μου εμφανίζει το εξής μήνυμα: "Η συσκευή δεν υποστηρίζεται από το kies 2.0. Βεβαιωθείτε ότι η συσκευή υποστηρίζεται και δοκιμάστε ξανά."

 

...και ερωτώ (σαν newφης), πως τσεκάρω ότι η συσκευή υποστηρίζεται από το kies..?? :O

και γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα??

 

(ps. το κιν. είναι 4.0.4 branded by cosmote, ακόμα)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κάνει reset τον counter.

και το Settings->About device->Status και το Device Status γράφει "τροποποιημένο".

Και στο μενού που λές λέει

system status : Custom

Current binary : Samsung Official

Custom binary download : yes (1 counts)

 

το cwm δεν λειτουργεί

 

Λογικά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι είμαι σε μια ενδιάμεση κατάσταση, ουτε ροοτ πλήρες ούτε και unroot (Δεν ξέρω τι άλλο να σκευτό)

 

Aφού το βλέπεις ότι λέει 1 counts, κτλ, αυτά έπρεπε να τα είχες ξεφορτωθεί με το triangle away όταν είχες κάνει root. Aν θες να το ξεφορτωθείς ξανακάνε root, και μετά πλήρες unroot και ξαναπέρνα τη rom με odin. Παρ'όλα αυτά, γιατί ακριβώς σε νοιάζει; Ούτως ή άλλως αν κάνεις πάλι root δε θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Kies για update, η Samsung το μπλόκαρε. Εκτός αν ετοιμάζεσαι να το πουλήσεις.

 

Αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει...

 

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το pc με usb, και μόλις ανοίγει το kies μου εμφανίζει το εξής μήνυμα: "Η συσκευή δεν υποστηρίζεται από το kies 2.0. Βεβαιωθείτε ότι η συσκευή υποστηρίζεται και δοκιμάστε ξανά."

 

...και ερωτώ (σαν newφης), πως τσεκάρω ότι η συσκευή υποστηρίζεται από το kies..?? :O

και γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα??

 

(ps. το κιν. είναι 4.0.4 branded by cosmote, ακόμα)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Έχεις σίγουρα την τελευταία έκδοση του Kies? Έχεις ξετικάρει το usb debugging από τα developer options?

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα, μου ηρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση, πρέπει να κάνω backup; το τλφ είναι μαμα δεν εχει πειραχθεί ποτε.
Link to comment
Share on other sites

Παω να κατεβασω το update και μου βγαζει μηνυμα "η προσβαση στην υπηρεσια ενημερωσης λογισμικου γινεται με σειρα προτεραιοτητας.παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα".τι ειναι αυτο παλι τωρα ειμαστε σοβαροι?
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σίγουρα την τελευταία έκδοση του Kies? Έχεις ξετικάρει το usb debugging από τα developer options?

 

Στη συσκευή εννοείς φίλε μου? Ναι, ο εντοπισμός σφαλμάτων USB είναι ξετικαρισμένος... Η έκδοση του kies στο pc μου είναι ή 2.5.0.12094_28 ... (είναι η τελευταία??) :wacko:

δε μπορώ να καταλάβω τι φταίει...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το site και για όλους όσους γράφουν σ' αυτό. Μ' έχετε βοηθήσει απίστευτα. Είμαι κι εγώ ένας από τους τυχερούς κατόχους του SIII.

Το έχω κοντά ένα μήνα και ήδη τρεις φορές ενώ μου δείχνει ότι έχει σήμα, όταν με παίρνουν τους βγάζει μήνυμα ότι το έχω κλειστό και όταν προσπαθώ να πάρω εγώ μου βγάζει ένα κείμενο ότι "...δεν είναι εγγεγραμμένος στο δίκτυο..." ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι καλά. Για να λυθεί το πρόβλημα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να το τσεκάρεις συνέχεια κάνοντας π.χ. μια κλήση για να δεις ότι δεν έχεις πρόβλημα και μπορούν να σε βρουν, αν σε χρειαστούν, αφού, όπως είπα, δείχνει ότι έχει σήμα κανονικά...

Οι ερωτήσεις: Το έχει κάνει και σε άλλους? Τι προκαλεί μια τέτοια συμπεριφορά του κινητού? Διορθώνεται με κάποιον τρόπο? Πρέπει να το στείλω service?

 

Υ.Γ.: Είχα πριν το Galaxy S και κάποια στιγμή άρχισε να μου το κάνει και εκεί. Φίλος με το SII του το έκανε και το έστειλε στο service και μέχρι τώρα δεν έχει πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ και περιμένω με αγωνία κάποια απάντηση.

Edited by atgeo
Link to comment
Share on other sites

Παω να κατεβασω το update και μου βγαζει μηνυμα "η προσβαση στην υπηρεσια ενημερωσης λογισμικου γινεται με σειρα προτεραιοτητας.παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα".τι ειναι αυτο παλι τωρα ειμαστε σοβαροι?

 

Συνδεσε το USB και σε 20 λεπτα θα το εχεις το αρχειο.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το site και για όλους όσους γράφουν σ' αυτό. Μ' έχετε βοηθήσει απίστευτα. Είμαι κι εγώ ένας από τους τυχερούς κατόχους του SIII.

Το έχω κοντά ένα μήνα και ήδη τρεις φορές ενώ μου δείχνει ότι έχει σήμα, όταν με παίρνουν τους βγάζει μήνυμα ότι το έχω κλειστό και όταν προσπαθώ να πάρω εγώ μου βγάζει ένα κείμενο ότι "...δεν είναι εγγεγραμμένος στο δίκτυο..." ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι καλά. Για να λυθεί το πρόβλημα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να το τσεκάρεις συνέχεια κάνοντας π.χ. μια κλήση για να δεις ότι δεν έχεις πρόβλημα και μπορούν να σε βρουν, αν σε χρειαστούν, αφού, όπως είπα, δείχνει ότι έχει σήμα κανονικά...

Οι ερωτήσεις: Το έχει κάνει και σε άλλους? Τι προκαλεί μια τέτοια συμπεριφορά του κινητού? Διορθώνεται με κάποιον τρόπο? Πρέπει να το στείλω service?

 

Υ.Γ.: Είχα πριν το Galaxy S και κάποια στιγμή άρχισε να μου το κάνει και εκεί. Φίλος με το SII του το έκανε και το έστειλε στο service και μέχρι τώρα δεν έχει πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ και περιμένω με αγωνία κάποια απάντηση.

 

Εγώ θα έλεγα ότι είναι θέμα sim... δοκίμασε να την αλλάξεις και να δεις αν συνεχίζει να το κάνει, πριν το στείλεις για service.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα ότι είναι θέμα sim... δοκίμασε να την αλλάξεις και να δεις αν συνεχίζει να το κάνει, πριν το στείλεις για service.

Την έχω αλλάξει ήδη, αφού χρειάστηκα microsim για το SIII από το Galaxy S που είχα...

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αλλάξει ήδη, αφού χρειάστηκα microsim για το SIII από το Galaxy S που είχα...

 

... τότε είτε είναι θέμα παρόχου (πάρτους και ρώτα αν υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή σου ή κάτι), ή όντως δε γλυτώνεις το service. Tη sim την έχεις βάλει καλά; έχει κάνει "κλικ";

- Alex
Link to comment
Share on other sites

... τότε είτε είναι θέμα παρόχου (πάρτους και ρώτα αν υπάρχει πρόβλημα στην περιοχή σου ή κάτι), ή όντως δε γλυτώνεις το service. Tη sim την έχεις βάλει καλά; έχει κάνει "κλικ";

 

Ναι, το τσέκαρα αυτό. Όλα νομίζω έγιναν σωστά. Θα πάρω τηλέφωνο. Ευχαριστώ για την βοήθεια :). Τουλάχιστον έμαθα ότι δεν είναι πρόβλημα γενικό. Συγγνώμη για τα μηνύματα που έγραψα σε άσχετη συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το κινητακι,θελω να σας ρωτησω κανα 2 πργαγματα πρωτα:1)Υποστηριζει 4g?Αν ναι σ εποιες συχνοτητες?2)Στους χαρτες εχει την επιλογη να τους προφορτωνεις απο την αρχη οπως γινεται πχ στο nokia maps?3)Διαβαζω οτι η μνημη ραμ που εχει φτανει αλλα οριακα.Οσοι το εχετε καιρο τι πιστευετε?4)Ποσο κραταει περιπου η μπαταρια με μετρια χρηση?Οταν λεω μετρια χρηση εννοω χρηση gps κατα μεσο ορο κανα 20λεπτο,ιντερνετ καμια ωρα και κλησεις γυρω στη μια ωρα καθε μερα.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το τσέκαρα αυτό. Όλα νομίζω έγιναν σωστά. Θα πάρω τηλέφωνο. Ευχαριστώ για την βοήθεια :). Τουλάχιστον έμαθα ότι δεν είναι πρόβλημα γενικό. Συγγνώμη για τα μηνύματα που έγραψα σε άσχετη συζήτηση.

 

Το κάνει και σε φίλο μου με galaxy s plus. Από ότι μου είπε με μια έρευνα στο Google το κάνει σε αρκετούς με το τηλέφωνο του.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Guest maklovinsam
καλησπερα παιδια,μολις πηρα κ γω μεσω οτα την 4,1,1,ολα μια χαρα,πεταει το κινητο αλλα εχω την εξης απορια..τα κουμπια αφης αναβουν μονο οταν τα παταω,οταν κανω οτι αλλο μεσα στο κινητο δεν αναβουν,ειναι οντως ετσι κ εσας?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?ποιο usb?

 

Μάλλον εννοεί να κάνεις την αναβαθμίσει με το kies

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε jb, πρόσεξε κανείς ότι η γραμμή πάνω-πάνω στο κινητό από όπου τραβάς κάτω την μπάρα ειδοποιήσεων, έχει γίνει πιο "γκρι" και πιο ανοιχτόχρωμη;
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για το site και για όλους όσους γράφουν σ' αυτό. Μ' έχετε βοηθήσει απίστευτα. Είμαι κι εγώ ένας από τους τυχερούς κατόχους του SIII.

Το έχω κοντά ένα μήνα και ήδη τρεις φορές ενώ μου δείχνει ότι έχει σήμα, όταν με παίρνουν τους βγάζει μήνυμα ότι το έχω κλειστό και όταν προσπαθώ να πάρω εγώ μου βγάζει ένα κείμενο ότι "...δεν είναι εγγεγραμμένος στο δίκτυο..." ή κάτι τέτοιο, δεν θυμάμαι καλά. Για να λυθεί το πρόβλημα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση. Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να το τσεκάρεις συνέχεια κάνοντας π.χ. μια κλήση για να δεις ότι δεν έχεις πρόβλημα και μπορούν να σε βρουν, αν σε χρειαστούν, αφού, όπως είπα, δείχνει ότι έχει σήμα κανονικά...

Οι ερωτήσεις: Το έχει κάνει και σε άλλους? Τι προκαλεί μια τέτοια συμπεριφορά του κινητού? Διορθώνεται με κάποιον τρόπο? Πρέπει να το στείλω service?

 

Υ.Γ.: Είχα πριν το Galaxy S και κάποια στιγμή άρχισε να μου το κάνει και εκεί. Φίλος με το SII του το έκανε και το έστειλε στο service και μέχρι τώρα δεν έχει πρόβλημα.

 

 

Ευχαριστώ και περιμένω με αγωνία κάποια απάντηση.

 

Ακριβώς το ίδιο εχει κάνει και σε μένα ... Επέστρεφε μετά απο reboot στα κανονικά του. Θεώρησα οτι φταίει η sim μιας και δεν έβγαλα καινούργια απλά την έκοψα. Τωρα τι να σου πω δεν το εχει ξανακάνει αλλα έκανα ενα factory reset και πέρασα και την καινούργια αναβάθμιση jelly bean . Για δοκίμασε μπας και στρώσει......

Samsung Galaxy Sιιι
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόνο σε μένα το διαθέσιμο memory για application είναι 500mb περισσότερο από το διαθέσιμο memory της συσκευής???

συμβαίνει σε κάποιο άλλο κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση σε jb, πρόσεξε κανείς ότι η γραμμή πάνω-πάνω στο κινητό από όπου τραβάς κάτω την μπάρα ειδοποιήσεων, έχει γίνει πιο "γκρι" και πιο ανοιχτόχρωμη;

 

Ναι υπάρχει αυτό το γκρι σε jb . Εχει βγει και ενα fix στο xda .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόνο σε μένα το διαθέσιμο memory για application είναι 500mb περισσότερο από το διαθέσιμο memory της συσκευής???

συμβαίνει σε κάποιο άλλο κάτι παρόμοιο?

 

 

Σίγουρα έχεις μπερδευτεί....δεν υπάρχει κάτι τετοιο που λες.Το κινητό εχει την φλας μνήμη και την ραμ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...