Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα και αλλες εφαρμογές το ίδιο δεν δουλεύει! Να δουμε ποσο θα παει το μαλλί για καινούρια κάμερα...

Με άλλη (στοκ) rom δοκίμασες;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με άλλη (στοκ) rom δοκίμασες;

 

Το ανοιξα πριν λίγο και το εφτιαξα τελικά είχε ξεκουμποση το βύσμα της.τώρα ολά ρολοι! Ευτυχώς....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα επιτυχημενο nandroid backup προεκυψε ξαφνικα και σε μενα προβλημα με το imei. Συγκεκριμενα οταν προσπαθω να καλεσω εναν αριθμο μου βγαινει το "μη εγγεγραμενο στο δικτυο". Επανεφερα τον φακελο efs που ειχα κρατησει, το οποιο αποδειχτηκε οτι δεν ειχε καμια σχεση με το προβλημα, γεγονος που με κανει να πιστευω οτι ειναι θεμα modem.

Επειδη κατα καιρους σε αυτο τοπικ και αλλοι ειχανε θεματα με το imei, οποιος ειχε παρομοιο θεμα και το ελυσε ας ποσταρει παρακαλω. Ψαχνοντας βρηκα αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=i7K6RDVRBhs αλλα δεν ξερω αν απευθυνεται και σε εμενα που εχω ηδη ρουτ συσκευη.

Edited by fourtwo
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα επιτυχημενο nandroid backup προεκυψε ξαφνικα και σε μενα προβλημα με το imei. Συγκεκριμενα οταν προσπαθω να καλεσω εναν αριθμο μου βγαινει το "μη εγγεγραμενο στο δικτυο". Επανεφερα τον φακελο efs που ειχα κρατησει, το οποιο αποδειχτηκε οτι δεν ειχε καμια σχεση με το προβλημα, γεγονος που με κανει να πιστευω οτι ειναι θεμα modem.

Επειδη κατα καιρους σε αυτο τοπικ και αλλοι ειχανε θεματα με το imei, οποιος ειχε παρομοιο θεμα και το ελυσε ας ποσταρει παρακαλω. Ψαχνοντας βρηκα αυτο το βιντεο http://www.youtube.com/watch?v=i7K6RDVRBhs αλλα δεν ξερω αν απευθυνεται και σε εμενα που εχω ηδη ρουτ συσκευη.

 

Συσχετίζονται μόντεμ με ΙΜΕΙ.

Φλάσαρε ένα καινούριο μόντεμ και θα επανέλθει το ΙΜΕΙ.

Αν όχι, ξαναβάλε την πιο καινούρια ρομ που είχες εγκαταστήσει.

Link to comment
Share on other sites

Συσχετίζονται μόντεμ με ΙΜΕΙ.

Φλάσαρε ένα καινούριο μόντεμ και θα επανέλθει το ΙΜΕΙ.

Αν όχι, ξαναβάλε την πιο καινούρια ρομ που είχες εγκαταστήσει.

 

Και γω αυτο υποψιαστηκα εφοσον δεν δουλεψε το restore του imei... Modem να δοκιμασω ενα οποιοδηποτε απο το xda και μετα θα ειναι ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτο υποψιαστηκα εφοσον δεν δουλεψε το restore του imei... Modem να δοκιμασω ενα οποιοδηποτε απο το xda και μετα θα ειναι ολα οκ?

 

Δε ξέρω από πια έκδοση και μετά άλλαξε, οπότε βάλε το πιο καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

@ furious_n-gage

 

Εφαρμογή Email -> Κουμπί μενού -> Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις λογαριασμού (επιλέγεις λογαριασμό). Εκεί θα βρεις τα "Ειδοποιήσεις email", "Επιλογή ήχου κλήσης", "Δόνηση"

 

Αυτά στην εφαρμογή email της 4.3

Παρόμοια είναι και στην 4.1.2 από όσο θυμάμαι.

 

Edit - Άκυρο, τώρα είδα ότι λύθηκε το θέμα σου....

 

Ευχαριστω οπως και να χει :-)

το προβλημα το ελυσα πηγαινοντας στις ρυθμισεις συγχρονισμου και εκει που λεει κατα την περιαγωγη εβαλα "χρηση των παραπανω ρυθμισεων" και απο τοτε λαμβανω αμεσως τα email μου!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω από πια έκδοση και μετά άλλαξε, οπότε βάλε το πιο καινούριο.

 

Ακολουθησα τις οδηγιες του βιντεο φλασαροντας τα πιο προσφατα modem και πλεον ολα ειναι οκ!:D

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση της 4.3 EUR στο πληκτρολόγιο της Samsung δεν μπορώ να αλλάξω την γλώσσα. Τα βελάκια στην space bar λείπουν. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό;
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία αναβάθμιση της 4.3 EUR στο πληκτρολόγιο της Samsung δεν μπορώ να αλλάξω την γλώσσα. Τα βελάκια στην space bar λείπουν. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό;

πρεπει να πας ρυθμισεις - η συσκευη μου - γλωσσα και εισαγωγη - πληκτρολογιο samsung - και απο εκει προσθετεις κιαλλες γλωσσες... ετσι θα εμφανιστουν και τα βελακια!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι σας λέει?

 

το έκανε και σε μένα ακριβώς (γραμμες στην οθονη) το ίδιο χωρίς να έχει πέσει κάτω ή να καθίσω επάνω ή οτιδήποτε άλλο... και μονο για 5 λεπτα και στον opera browser. άνοιξα αλλες εφαρμογές και ολα καλά ξαναανοίγω τον opera τα ίδια. παω παλυ σε αλλες εφαρμογές ανοιγω μετά τον Opera και ολα οκ! και ενώ η 4.3 πάει σφαίρα απο ταχύτητα και καλύτερα σε μπαταρία, εκτός από αυτό μου κόλλησε προχθές και δεν ανοίγε η οθόνη. Μάλιστα προσπάθησα πολύ ώρα πατώντας ανα λεπτό η το κουμπί power η το κατω κουμπι της συσκευης αλλα τίποτα. δοκιμασα να παρω τηλ στην συσκευή απο το σταθερο και έδειχνε να χτυπάει κανονικα!!! αλλά η συσκευή ούτε ήχο έβγαζε ούτε η οθόνη άνοιγε! εβαλα φορτιστή αλλα ούτε ήχο έκανε πάλι ούτε η οθονη η το λαμπάκι αναψε... με αποτέλεσμα να βγάλω την μπαταρία για να ξεκολλήσει. με την 4.1.2 ποτε δεν μου είχε κάνει τετοια... (εκανα και scan με το antιvirus μπας και εχει τιποτα απο ιο, αλλα τιποτα)

Edited by themis04
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 4.3 και μου εξαφανισε την πλαινη μπαρα για εφαρμογες που ανοιγουν σε πολλαπλα παραθυρα. Εχει συμβει σε αλλον? Υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την 4.3 και μου εξαφανισε την πλαινη μπαρα για εφαρμογες που ανοιγουν σε πολλαπλα παραθυρα. Εχει συμβει σε αλλον? Υπαρχει λυση?

 

απλα πρεπει να το ενεργοποιησεις παλι.ειναι πανω στην μπαρα,πολλαπλα παραθυρα λεγεται.μετα κρατας πατημενο το βελακι πισω και θα εμφανιστει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει και το ενα και το αλλο.... το βελακι πισω μαλιστα δεν αποκρινεται καθολου σε παρατεταμενο πατημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενω ειχαμε αγορασει 4 ατομα το ιδιο κινητο απο το ιδιο καταστημα με διαφορα κανα μηνα (εγω πρωτος)

σε ολους τους αλλους βγηκε ενημερωση για το 4,3 ενω εμενα ειναι 4,1,2 και λεει οτι εχει τις τελευταιες ενημερωσεις εγκατεστημενες οταν κανω ενημερωση λογισμικου. οπως επισης και απο το kies που το εκανε ο ενας, εμενα παλι μου λεει οτι δεν υπαρχουν νεες ενημερωσεις ?

ξερει κανεις τι μπορει να παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

απλα πρεπει να το ενεργοποιησεις παλι.ειναι πανω στην μπαρα,πολλαπλα παραθυρα λεγεται.μετα κρατας πατημενο το βελακι πισω και θα εμφανιστει

 

το εχω κανει και το ενα και το αλλο.... το βελακι πισω μαλιστα δεν αποκρινεται καθολου σε παρατεταμενο πατημα

υπαρχει τροπος να κατεβει απ την αρχη η συγκεκριμενη δυνατοτητα με τα πολλαπλα παραθυρα και την μπαρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος ποτέ θα έχουμε την επίσημη αναβαθμίσει σε 4.3 για cosmote συνδρομητές ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος ποτέ θα έχουμε την επίσημη αναβαθμίσει σε 4.3 για cosmote συνδρομητές ?

 

μαλλον εχεις το ιδιο προβλημα με μενα.

φιλος με κοσμοτε με το που συνεδεσε στον υπολογιστη και ανοιξε το kies του εγινε ενημερωση.

Μετα το σχολιο σου ειπα να δω μηπως ισχυει αυτο και εβαλα καρτα γουηντ μεσα, και παλι δεν μου εβγαλε ενημερωση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και Χρόνια Πολλά

 

Έκανα unroot και πέρασα την 4.1.2 στο κινητό μου.Την μαμά της Cosmote περιμένοντας για το official Update.Εκτος του οτι δεν είχει modem μέσα,οπώτε και το ΙΜΕΙ μου ήταν του τύπου 044999ΧΧΧΧΧΧΧ δεν ήρθε καμία αναβάθμιση είτε με sim είτε χωρίς απο το kies.

 

Οπώτε πέρασα με ODIN την EUR 4.3 για UN-Branded κινητά και καθάρισα.Πολύ Γρήγορη..

 

 

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ.Η ρομ που θα περίμενα μέσω Kies είναι η ίδια ROM με τα Unbranded Κινητά,ή είναι κάποια της Cosmote που δεν έχει δωθεί ακόμα;

 

Αν το αφήσω με την 4.3 EUR Unbranded θα έχω θέμα με εγγύηση;

 

Τι λέτε να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου το ειχα rootαρει και τωρα δεν βρισκει μεσω ΟΤΑ την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου.Μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για να βγαλω το root?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου το ειχα rootαρει και τωρα δεν βρισκει μεσω ΟΤΑ την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου.Μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για να βγαλω το root?

 

Πρεπει να κατεβασεις την official εκδοση απο sammobile κ μεσω odin να την περασεις απο το pc... Αν δεν κανω λάθος ειναι ο μονος τροπος να ξερουταριστει το κινητο.. Πριν απο αυτο θα πρεπει να περασεις triangle away για μηδενισμο του counter(flash)... Υπαρχουν οδηγοι κ στο φορουμ νομιζω. Ειμαι απο το κινητο τωρα αλλιως θα σου τους ποσταρα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου το ειχα rootαρει και τωρα δεν βρισκει μεσω ΟΤΑ την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου.Μπορει καποιος να μου πει τι μπορω να κανω για να βγαλω το root?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336629

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την 4.3 τι γινεται και δεν εμφανιζεται η μπαρα που ενεργοποιουμε (πολλα παραθυρα)

γνωριζει κανεις γιατι δεν εμφανιζεται στην οθονη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την 4.3 τι γινεται και δεν εμφανιζεται η μπαρα που ενεργοποιουμε (πολλα παραθυρα)

γνωριζει κανεις γιατι δεν εμφανιζεται στην οθονη?

 

Το ενεργοποίησες από πάνω από το notification panel; Δουλεύει κανονικά σε μένα.

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...