Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω. Ενω έχουν έρθει μερικά update οτα . Οταν συνδεσα το

Κινητό στο kies λέει ότι η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies. Στη smartec μου είπαν ότι εχω την τελευταία

Και το εμφανίζει έτσι. Δεν ειμαι ροοτ και μαμα ρομ. Καμια ιδεα........?

 

Κανενας αλλος με αυτο το " προβλημα" ....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανενας αλλος με αυτο το " προβλημα" ....

Η συσκευή είναι Ελληνική ή απο χώρα της Ε.Ε;

Αυτό συμβαίνει γιατί το KIES "αναγνωρίζει" την χώρα και αν δεν είναι η ίδια με την χώρα προέλευσης του κινητού, τότε μέσω KIES δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση. Τουλάχιστον έτσι γνωρίζω όσο το έχω ψάξει.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω... Έβαλα το s3 μου δίπλα στο s3 ενός φίλου και το ένα είχε μια πράσινη απόχρωση στη οθόνη ενώ το άλλο ήταν πιο λαμπερό. Αυτά πάντα σε λευκό φόντο. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Επιτέλους έχω στη κατοχή μου ένα λευκό s3 προϊόν δώρου από τον αδελφό μου.... :rolleyes:. Οπότε θα τα λέμε και προς το παρόν αφού δεν έχω άποψη ακόμα, πρέπει να διαβάσω αρκετές σελίδες.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω... Έβαλα το s3 μου δίπλα στο s3 ενός φίλου και το ένα είχε μια πράσινη απόχρωση στη οθόνη ενώ το άλλο ήταν πιο λαμπερό. Αυτά πάντα σε λευκό φόντο. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

 

Ρυθμίσεις - εμφάνιση - λειτουργία οθόνης.

Δοκίμασε τις επιλογές.

 

Να ρωτήσω. Ενω έχουν έρθει μερικά update οτα . Οταν συνδεσα το

Κινητό στο kies λέει ότι η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω kies. Στη smartec μου είπαν ότι εχω την τελευταία

Και το εμφανίζει έτσι. Δεν ειμαι ροοτ και μαμα ρομ. Καμια ιδεα........?

 

Από που αγόρασες το τηλέφωνο; τι έκδοση ρομ έχει;

Στο επισημασμένο ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ έχει τρόπο για να βρεις ποια ρομ είχε το κινητό.

Αν έχεις βάλει ρομ με διαφορετικό CSC από αυτή που είχες, τότε είναι φυσολογικό.

 

Η συσκευή είναι Ελληνική ή απο χώρα της Ε.Ε;

Αυτό συμβαίνει γιατί το KIES "αναγνωρίζει" την χώρα και αν δεν είναι η ίδια με την χώρα προέλευσης του κινητού, τότε μέσω KIES δεν μπορείς να κάνεις αναβάθμιση. Τουλάχιστον έτσι γνωρίζω όσο το έχω ψάξει.

 

Μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα. Είμαι κάτοχος s3 εδώ κ 2 εβδομαδες και αντιμετοπιζω πρόβλημα με το Skype. η εικόνα του συνομιλητή σε video call φαίνεται να αναβοσβηνει κάθε λιγο σα να κανει reset, ενω και το δικο μου παραθυράκι παει στην αρχική θέση κάτω δεξια. Όλα αυτά με την τελευταια εκδοση. Να αναφερω πως με την ίδια εκδοση Skype σε galaxy s(1) και cm10.1 όλα είναι φυσιολογικά. Έχει κανεις παρόμοιο πρόβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε setup to S-Voice ωστε να καλουμε μια επαφη απο τον τηλεφωνικο καταλογο?.

Φυσικα η επαφη θα ειναι στα αγγλικα οπως π.χ Home.

 

Eυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από που αγόρασες το τηλέφωνο; τι έκδοση ρομ έχει;

Στο επισημασμένο ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ έχει τρόπο για να βρεις ποια ρομ είχε το κινητό.

Αν έχεις βάλει ρομ με διαφορετικό CSC από αυτή που είχες, τότε είναι φυσολογικό.

 

 

 

τωρα θα το κοιταξω αυτο ... αλλα εγω δεν εχω αλλαξει ρομ. ετσι το πηρα σφραγισμενο το κιν.... κατι εχει παιχτει σιγουρα....

και αν ναι τι να κανω? βαζω την ρομ που ειχε η το αφηνω με αυτην που παει θαυμασια απο την αρχη χωρις κολληματα ...? ιδου η απορια

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα το κοιταξω αυτο ... αλλα εγω δεν εχω αλλαξει ρομ. ετσι το πηρα σφραγισμενο το κιν.... κατι εχει παιχτει σιγουρα....

και αν ναι τι να κανω? βαζω την ρομ που ειχε η το αφηνω με αυτην που παει θαυμασια απο την αρχη χωρις κολληματα ...? ιδου η απορια

 

Η το αφηνεις ετσι η βαζεις την τελευταια που κυκλοφορει με odin..

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - εμφάνιση - λειτουργία οθόνης.

Δοκίμασε τις επιλογές.

 

 

 

Από που αγόρασες το τηλέφωνο; τι έκδοση ρομ έχει;

Στο επισημασμένο ΔΙΑΒΑΣΕ ΠΡΙΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ έχει τρόπο για να βρεις ποια ρομ είχε το κινητό.

Αν έχεις βάλει ρομ με διαφορετικό CSC από αυτή που είχες, τότε είναι φυσολογικό.

 

 

 

Μπορείς να κάνεις.

 

Αν έχει γίνει αλλαγή του CSC με οποιονδήποτε τροπο και δείχνει να μην είναι Ελληνικό δεν κανει update μέσω KIES. Νομιζω λέμε ακριβώς το ίδιο. Το έχω πάθει όταν πέρασα την αγγλική.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έκανα και λεει οτι ειναι γαλλικο. Με το *#1234# Το csc που εχω τωρα ειναι I9300XAELL4. ? Το kies λέει Pda MC2 PHONE MB1 CSC MA3 ( BOG) καλά είμαι?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το framaroot 1.4.2 apk το εχει δοκιμάσει Κάπιος κάνει root και unroot λένε

 

Σε μένα δεν δούλεψε πάντως.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έκανα και λεει οτι ειναι γαλλικο. Με το *#1234# Το csc που εχω τωρα ειναι I9300XAELL4. ? Το kies λέει Pda MC2 PHONE MB1 CSC MA3 ( BOG) καλά είμαι?

 

Προφανώς το κινητό είναι εισαγωγή απο αλλη χωρά της Ε.Ε .. Απο την στιγμή που παίρνεις OTA το KIES είναι άχρηστο.. Έτσι και αλλιως υπάρχει το ODIN.

Samsung Mobiler (Greece) (2013)

Facebook Subscribe (at) facebook.com/Vgkantis

Twitter Follow (at) twitter.com/Vgkantis

Samsung Mobilers GR Fan Page Facebook (at) facebook.com/SamsungMobilers.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Είμαι κάτοχος του s2 αγορασμένο απο vodafon gr και θέλω να πάρω το s3.Το βρήκα στο skroutz BIRDPHONE.GR .Ρώτησα εάν το τηλ είναι ελληνικής αντιπροσωπειας κ μου είπαν οτι είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπειας .θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με υποστήριξη απο kies για αναβαθμίσεις?Η γενικά κάποιο άλλο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Είμαι κάτοχος του s2 αγορασμένο απο vodafon gr και θέλω να πάρω το s3.Το βρήκα στο skroutz BIRDPHONE.GR .Ρώτησα εάν το τηλ είναι ελληνικής αντιπροσωπειας κ μου είπαν οτι είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπειας .θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με υποστήριξη απο kies για αναβαθμίσεις?Η γενικά κάποιο άλλο πρόβλημα.

 

κανενα προβλημα δεν θα εχεις . ουτε απο αναβαθμισεις ουτε με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα .Είμαι κάτοχος του s2 αγορασμένο απο vodafon gr και θέλω να πάρω το s3.Το βρήκα στο skroutz BIRDPHONE.GR .Ρώτησα εάν το τηλ είναι ελληνικής αντιπροσωπειας κ μου είπαν οτι είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπειας .θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με υποστήριξη απο kies για αναβαθμίσεις?Η γενικά κάποιο άλλο πρόβλημα.

 

 

 

κανενα προβλημα δεν θα εχεις . ουτε απο αναβαθμισεις ουτε με την εγγυηση.

 

 

Ίσα ίσα που η ιστορία έχει δείξει ότι ένα τηλέφωνο όταν σταματάει να είναι η ναυαρχίδα της Samsung...τότε η Samsung Hellas το παρατάει και υποστηρίζει το επόμενο....

Άρα εκεί έχεις πλεονέκτημα να είναι το τηλέφωνο σου άλλης ευρωπαϊκής χώρας.....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ , γιατί κολησα όταν μου το ειπε.θα την ξαναρωτήσω να μου πει συγγεγριμενα ποιας χώρας ειναι. Είσαι ευχαριστημενος με τo s3?
Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε setup to S-Voice ωστε να καλουμε μια επαφη απο τον τηλεφωνικο καταλογο?.

Φυσικα η επαφη θα ειναι στα αγγλικα οπως π.χ Home.

 

Eυχαριστω

 

Τελικα για να δουλεψει το S-Voice χρειαζεται συνδεση ειται σε wifi ειται σε στο δικτυο που ειμαστε αλλα με πακετο

που παρεχει data.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ , γιατί κολησα όταν μου το ειπε.θα την ξαναρωτήσω να μου πει συγγεγριμενα ποιας χώρας ειναι. Είσαι ευχαριστημενος με τo s3?

 

Το έχω rootαρει από την πρώτη μέρα και έσβησα τα άχρηστα και με autostarts έχω σταματήσει μερικά ακόμα....οπότε μην λαμβάνεις υπόψιν σου εμένα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας..

μια ερώτηση που με βασανίζει! έχω τον chrome στο s3 αλλά στο pc δεν τον χρησιμοποιώ.. το θέμα που έχω είναι το εξής.. έχω κάνει export σε html τους bookmarks από το pc, τους περνάω στο s3, αλλά δεν βρίσκω με ποιο τρόπο τους κάνω import στον chrome! έχει ιδέα κανείς????

 

άκυρο... αποφάσισα να περάσω firefox στο κινητό να συγχρονιστούν.. ελπίζω να είναι γρήγορος και στο s3..

Edited by giannakiss
Link to comment
Share on other sites

framaroot 1.4.2 ok εκανα root το galaxy s3 κανεις κλικ στο τρίτο exploit (Aragorn) και είσαι οκ

Και φυσικά δεν γράφει ο counter και με ενα κλικ αν θες παλι κάνεις unroot

Edited by liam69
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει τον ''κόπο'' να κάνει κάποιος root την συσκευή του????

Το ερώτημα δεν είναι ρητορικό , όντως αναρωτιέμαι τι κερδίζεις . Κάποιος συνοπτικά αν μπορούσε ας έκανε μια λίστα με αυτά που δεν μπορείς να κάνεις εάν ΔΕΝ είσαι root.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εδώ και μερικές μέρες έχω ενοχληθεί πάρα πολύ με τις διαφημίσεις που με εμφανίζει το S3 Μου!

 

Moυ τις βγαζει σαν ειδοποιηση ακομα και οταν δεν ειμαι σε wifi (μερικες) δοκιμασα το ad network detector,και μου βρηκε 2 που δεν υπαρχουν στον καταλογο(εφαρμογες)και σχετιζονται με το δίκτυο..Λέει εφαρμογή Network.Μπορώ να την κανω απεγκατασταση αλλα πιστεύω οτι είναι ο ''οδηγος'' για την κεραία του κινητού,οπώτε διέγραψα για αρχή μόνο το cache..

 

Αυτό..

 

Καμία λύση χωρίς ροοτάρισμα;;

 

Ευχαριστω!

 

ΕDIT: Έκανα ελεγχο με το airpush detector και μ βγαλε παλι το network..μπορει να απεγκατασταθει να το κανω;

Edited by giannisma_1998
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Περασα στο κινητο την επισημη 4.1.2 της cosmote γιατι βαρεθηκα τα κοληματα των deodexed .Ακολουθησα τους οδηγους εδω μεσα και ολα οκ.Εκανα ομως και μια βλακεια.Περασα αναβαθμιση καμερας χωρις να δω ποιο firmware φοραει,και τωρα δεν δουλευει.Περασα διαφορα firmware απο το xda αλλα δεν το πετυχα να βρω αυτο που πρέπει.Οταν πατάω να δω τι firmware καμερας εχω ,καθε φορά μου δείχνει το τελευταίο που πέρασα οπότε δεν βοηθαει στο να μάθω ποιο είχα.Υπάρχει καμία λύση;:worry:
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...