Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αναβάθμιση, πως κάνουμε ρε παιδιά????

(Χθες το πήρα το τηλέφωνο

 

Κατέβασε το Kies, άνοιξε το και σύνδεσε το τηλέφωνο σου στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά???

Πάω εκεί που λέει, Αναβάθμιση υλικολογισμικού και προετοιμασία????

 

 

Αν κάνεις αναβάθμιση, back up κάνει αυτόματα???

Edited by Dj_Foris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να το φορτίζω με τον φορτιστή του nexus 7 που ειναι 2Α ;;;;;

 

Καλό είναι να το φορτίζεις με φορτιστές έως 1Α.

 

Δεν έχει θέμα το πόσο ρεύμα θα τραβήξει το κινητό το καθορίζει το κύκλωμα της φόρτισης. Το ότι θα βάλεις 2A φορτιστή δεν θα σου κάνει κακό στο κινητό, 2Α είναι το Max out ότι ζητήσει το κινητό θα του δώσει.

 

Έχω κατεβάσει τον Nova αλλά κάθε φορά που κλείνω μια εφαρμογή μου βγάζει το μήνυμα "Ολοκληρώστε την ενέργεια χρησιμοποιώντας ..." και με βάζει να επιλέξω ανάμεσα στον αρχικό και τον Nova Lancher, επιλέγω κάθε φορά την επιλογή "μόνο μια φορά", αν επιλέξω "Πάντα" πως μπορώ μετά να αλλάξω τον lancher ;

 

Ρυθμίσεις - Διαχειριστής Εφαρμογών - Επαναφορά προτιμήσεων ρυθμίσεων, απ όσο θυμάμαι.

 

Ναι αλλά γι αυτά η συζήτηση γίνεται εδώ...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθει να συνδεθει στο κιεσ και μου βγαζει μυνημα στο κινητο κατι για service pack 3 , windows media player εχω windows 7 ξερει καποιος την λυση για αυτο το προβλημα ?

παω στην ενημερωση λογισμικου στην συσκευη και μου λεει καμια διαθεσιμη ενημερωση ... over the air αναβαθμισει δεν εχει ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...να σας ρωτησω κατι......παταω για αναβαθμιση λογισμικου και μου λεει (( η συσκευη σας εχει τροποποιηθει.οι ενημερωσεις λογισμικου δν ειναι διαθεσιμες.)) γτ ξερει κανεις ???
Link to comment
Share on other sites

προσπαθει να συνδεθει στο κιεσ και μου βγαζει μυνημα στο κινητο κατι για service pack 3 , windows media player εχω windows 7 ξερει καποιος την λυση για αυτο το προβλημα ?

παω στην ενημερωση λογισμικου στην συσκευη και μου λεει καμια διαθεσιμη ενημερωση ... over the air αναβαθμισει δεν εχει ?

 

Η αναβαθμιση δεν εχει βγει για ολες τις χωρες οποτε υπομονη.

 

καλησπερα...να σας ρωτησω κατι......παταω για αναβαθμιση λογισμικου και μου λεει (( η συσκευη σας εχει τροποποιηθει.οι ενημερωσεις λογισμικου δν ειναι διαθεσιμες.)) γτ ξερει κανεις ???

 

Λογικα το εχεις κανει root γι'αυτο και στο γραφει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση δεν εχει βγει για ολες τις χωρες οποτε υπομονη.

 

 

 

Λογικα το εχεις κανει root γι'αυτο και στο γραφει.

 

οχι δεν το εχω κανει τπτ..ολα ειναι μαμισια...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθει να συνδεθει στο κιεσ και μου βγαζει μυνημα στο κινητο κατι για service pack 3 , windows media player εχω windows 7 ξερει καποιος την λυση για αυτο το προβλημα ?

παω στην ενημερωση λογισμικου στην συσκευη και μου λεει καμια διαθεσιμη ενημερωση ... over the air αναβαθμισει δεν εχει ?

 

Το media player τον εχεις σεταρει στα 7αρια; Νομιζω οτι πρεπει να τον τρεξεις μια φορα στην αρχη, γιατι κατεβαζει καποια πραγματα απο την microsoft που χρειαζονται. Αν δεν τον εχεις τρεξει εστω μια φορα, τρεξτον και αφου τελειωσει ξαναδοκιμασε.

 

Τωρα γιατι θελει ντε και καλα τον media player ...... θα σε γελασω ..... και δεν το θελω!:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση κι από μένα. Έχω το τηλέφωνο εδώ κι ένα μήνα περίπου και ενώ κατά τίς πρώτες φορτίσεις μου έκανε περίπου 2,5 άντε 3 ώρες το πολύ για να πάει η μπαταρία στο 100% από το 5% περίπου, χθες για πρώτη φορά μετά απο 4,5 ώρες φόρτιση έφτασε μέχρι το 95%, οπότε δεν άντεξα άλλο και το αποσυνέδεσα.

Υπάρχει περίπτωση να τρέχει κάτι με το φορτιστή;

 

χμ και εμένα μου εμφανίστηκε μία φορά αυτό το θέμα.μάλιστα το κινητό για κάποιο ανεξήγητο λόγο έκανε 6 ώρες να γεμίσει.ψιλοφρικαρα αλλά ευτυχώς δεν μου το ξαναέκανε από τότε.μετά από αυτό ήθελε γύρω στις τρεις και κάτι να γεμίσει.σήμερα το απόγευμα μου ήρθε φλασια!τσέκαρα στο battery hd πόση ώρα θέλει το κινητό να φορτίσει(ήταν στο 11% και σύμφωνα με το πρόγραμμα ήθελε 2ώρες και 10 λεπτά.) και αυτή τη φορά το απενεργοποίησα πρώτα και το έβαλα να φορτίσει και μετά από 2'10" ακριβώς ήταν φουλ γεμάτο.δν ξέρω αν ήταν τυχαίο αλλά τόσο γρήγορο φορτισμα έχει να μου κάνει από τις πρώτες μέρες που το πήρα.

ΤΡΕΞΤΕ σημερα 23/11 στο Πλαισιο, προσφορα που μολις εμαθα μεσω newsletter, Galaxy S III στα 32GB στα 499 ευρω.

 

Κι εγω το πηρα απο εκεινους πριν 3 μερες :(

 

ωραία προσφορά αλλά κρίμα για σένα.αν μπορείς πήγαινε στο κατάστημα που το πήρες αύριο.μπορεί με μία ωραία συζήτηση να σου δώσουν κάποιο δωράκι για να σου απαλύνουν το πόνο.

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ρε παιδια Ποση ωρα κανει να φορτισει η συσκευη σας απο 5% ως 100% με την 4.1.2 JB;

Με την ICS 4.0.4 εκανε 2ωρες και 35λεπτα μoλις εβαλα την 4.1.1 JB αρχισε να κανει 3ωρες και 45λεπτα και τωρα με την 4.1.2 JB

κανει 5 η 6 ωρες.Απο οτι βλεπω το εχουν και αλλοι χρηστες αυτο το θεμα με την φορτιση.Ρωτησα σε προηγουμενα ποστ αν υπαρχει καποιο αρχειο

που να κραταει το ιστορικο της μπαταριας και αν το σβησουμε μηπως φτιαξει το προβλημα αλλα δεν μου απαντησε κανεις ακομα.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω κανει τπτ..ολα ειναι μαμισια...

Σε αρκετούς έχει βγαλει αυτό το μήνυμα ενω δεν έχει πειραχτεί το τηλέφωνο .

Ή κάνεις factory reset και βλέπεις αν εφυγε το μήνυμα ώστε να μπορείς να κάνεις OTA ή κάνεις αναβάθμιση με το kies .

 

Καλημερα.Ρε παιδια Ποση ωρα κανει να φορτισει η συσκευη σας απο 5% ως 100% με την 4.1.2 JB;

Με την ICS 4.0.4 εκανε 2ωρες και 35λεπτα μωλις εβαλα την 4.1.1 JB αρχισε να κανει 3ωρες και 45λεπτα και τωρα με την 4.1.2 JB

κανει 5 η 6 ωρες.Απο οτι βλεπω το εχουν και αλλοι χρηστες αυτο το θεμα με την φορτιση.Ρωτησα σε προηγουμενα ποστ αν υπαρχει καποιο αρχειο

που να κραταει το ιστορικο της μπαταριας και αν το σβησουμε μηπως φτιαξει το προβλημα αλλα δεν μου απαντησε κανεις ακομα.

 

Αν είσαι root δοκίμασε ενα battery calibration .Αν και σε βλεπω για επαναφορά εργοστασιακών .

Με άλλο καλώδιο usb δοκίμασες ???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.! θα ήθελα να με βοηθήσετε με ένα πρόβλημα που έχω. Για το ίδιο θέμα είχα αναφερθεί εδώ στο φόρουμ πριν 5 μέρες περίπου αλλά απάντηση δεν πήρα και είπα να ξαναρωτησω. Κάνω αντιγραφή ενός κειμένου ή μιας λέξης πατωντας παρατεταμενα πάνω της , μου γράφει ότι αντιγραφηκε στο πρόχειρο (ολα καλα μεχρι εδω) μετά όμως οταν πάω να το κάνω κάπου επικόλληση δεν μου εμφανίζεται η επιλογή "επικόλληση" πατώντας παρατεταμένα εκεί που θέλω να το επικολλησω. Επίσης στο πληκτρολόγιο πατάω το πρόχειρο αλλά δεν το εμφανιζει.έκανα επαναφορά ρυθμίσεων στο πληκτρολόγιο μπας και αλλά τίποτα και πάλι. Να αναφέρω ότι πάλια δεν το είχα αυτό το πρόβλημα.έχει κανείς ιδέα για το τι πρέπει να κάνω;

Κάποιος να βοηθήσει σε αυτό το θέμα υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει σε αυτό το θέμα υπάρχει;

 

Συγκεκριμένη λυση δεν έχω αλλά δοκίμασε και ένα άλλο πληκτρολόγιο απο το play .

Μπορείς βεβαια να δοκιμάσεις να το διορθώσεις με factory reset ή να περάσεις ξανά το firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένη λυση δεν έχω αλλά δοκίμασε και ένα άλλο πληκτρολόγιο απο το play .

Μπορείς βεβαια να δοκιμάσεις να το διορθώσεις με factory reset ή να περάσεις ξανά το firmware .

Οκ ευχαριστώ πολύ.Θ δοκιμάσω πρώτα με άλλο πληκτρολόγιο και μετά με factory reset. Θ ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις για το factory reset.

1ον. Οι επαφές χάνονται;

2ον. Τα αρχεία απο τν κάρτα sd χάνονται ή παραμένουν ως έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ.Θ δοκιμάσω πρώτα με άλλο πληκτρολόγιο και μετά με factory reset. Θ ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις για το factory reset.

1ον. Οι επαφές χάνονται;

2ον. Τα αρχεία απο τν κάρτα sd χάνονται ή παραμένουν ως έχουν;

 

Χάνονται ολα αυτά που έχουν αποθηκευτεί στην εσωτερική μνήμη (επαφές -sms -mms -εφαρμογές )

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 4.1.2 μέσω ΟΤΑ. Έχω γερμανικό τηλέφωνο.

Η πλαϊνή μπάρα έχει πλάκα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Η πλαϊνή μπάρα έχει πλάκα! :happy:

 

το κακό είναι πως δεν είναι παραμετροποιήσιμη ... να βάλεις δικά σου apps ....

αυτό γίνεται μόνο με mod από ότι είχε γράψει κάποιος φίλος εδώ ...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...να σας ρωτησω κατι......παταω για αναβαθμιση λογισμικου και μου λεει (( η συσκευη σας εχει τροποποιηθει.οι ενημερωσεις λογισμικου δν ειναι διαθεσιμες.)) γτ ξερει κανεις ???

 

Εμενα έστρωσε με μια απλή επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρατηρησα οτι το μεγεθος μιας φοτογραφιας ειναι 1,8 - 2,1 mb δεν ειναι λιγο για την αναλυση της καμερας ? η ειναι κατι λογικο ? στα δικα σας τι γινεται ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση δεν εχει βγει για ολες τις χωρες οποτε υπομονη.

 

 

 

Λογικα το εχεις κανει root γι'αυτο και στο γραφει.

 

Σε αρκετούς έχει βγαλει αυτό το μήνυμα ενω δεν έχει πειραχτεί το τηλέφωνο .

Ή κάνεις factory reset και βλέπεις αν εφυγε το μήνυμα ώστε να μπορείς να κάνεις OTA ή κάνεις αναβάθμιση με το kies .

 

Και σε μενα μου εβγαζε αυτο το μηνυμα αλλα μου εκανε με kies αναβαθμιση κανονικα!!!Κουφο παντος... :wacko:

 

το κακό είναι πως δεν είναι παραμετροποιήσιμη ... να βάλεις δικά σου apps ....

αυτό γίνεται μόνο με mod από ότι είχε γράψει κάποιος φίλος εδώ ...

 

Ναι ρε παιδι μου αυτο ειναι πολυ ασχημο να μην μπορεις να βαλεις εσυ οτι θελεις στην μπαρα θα ηταν μεγαλη ευκολια

μακαρι να το αλλαξουν με καποιο update η με καποιον αλλο τροπο ωστε να μην χρειαστει να γινουμε root!!! :confused: :ninja::wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά!

μπαίνω στο samsung apps να κάνω αναβαθμίσεις και μου βγάζει -> λογαριασμός samsung account, η περίοδος λειτουργίας έληξε! τι είναι αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μου εβγαζε αυτο το μηνυμα αλλα μου εκανε με kies αναβαθμιση κανονικα!!!Κουφο παντος... :wacko:

 

 

Μήπως έχεις 64άρα κάρτα σε exFAT?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγω συνδέω το κινητό με το keys, αλλά δεν βγάζει τίποτα για αναβάθμιση...Πως γίνεται αυτο;

 

Και κάτι ακόμα...στα sms μου βγάζει ελληνικά; αλλά η επιλογή για κεφαλαία είναι συνέχεια πατημένη....

Μπορεί να αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω συνδέω το κινητό με το keys, αλλά δεν βγάζει τίποτα για αναβάθμιση...Πως γίνεται αυτο;

 

Και κάτι ακόμα...στα sms μου βγάζει ελληνικά; αλλά η επιλογή για κεφαλαία είναι συνέχεια πατημένη....

Μπορεί να αλλάξει;

 

Δεν θα έχει βγει ακομα το update για το τηλέφωνο σου .

Όσο για τα μηνύματα διάβασε το FAQ

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...