Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά όσοι έχετε το άσπρο έχετε παρατηρήσει στο ασημένιο πλαίσιο στα πλαγιά κάτω από πλήκτρο της έντασης μια γραμμή σαν ενώσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια αυτα που τρεχουν συνεχεια factory test,factory mode,MAPserviceSamsung κλπ τι είναι και αν τα κλείσω τι θα επηρεάσει ; μπας και μειωθεί λιγάκι η κατανάλωση...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι έχετε το άσπρο έχετε παρατηρήσει στο ασημένιο πλαίσιο στα πλαγιά κάτω από πλήκτρο της έντασης μια γραμμή σαν ενώσει;

 

Και στις 2 γωνιές πάνω έχει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το κιν με τον υπολογιστη ωστε να το βλεπει σαν εξωτερικο

δισκο η τεσπα σαν εξωτερικο μεσο αποθηκευσης αλλα δεν.Διαβασα καπου εδω οτι πρεπει να το κανω root και να περασω μια εφαρμογη ,αφενος δεν ξερω να το κανω και αφετερου δεν το διακυνδηνευω ,πιστευω πως υπαρχουν και αλλοι σαν και μ ενα που δεν ειναι hard users δεν υπαρχη λοιπον καποιος αλλος τροπος ποιο απλος???Ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το κιν με τον υπολογιστη ωστε να το βλεπει σαν εξωτερικο

δισκο η τεσπα σαν εξωτερικο μεσο αποθηκευσης αλλα δεν.Διαβασα καπου εδω οτι πρεπει να το κανω root και να περασω μια εφαρμογη ,αφενος δεν ξερω να το κανω και αφετερου δεν το διακυνδηνευω ,πιστευω πως υπαρχουν και αλλοι σαν και μ ενα που δεν ειναι hard users δεν υπαρχη λοιπον καποιος αλλος τροπος ποιο απλος???Ευχαριστω.....

 

Για πιο λογο φιλε μου να κανεις root,εγω το συνδεω κανονικα και το βλεπει σαν εξωτερικο χωρις να εχω κανει κατι στις ρυθμισεις.

Για τσεκαρε μια τις ρυθμισεις μηπως εχεις πειραξει τιποτα η' κανε επαναφορα στη τελικη δεν δικαιολογειται διαφορετικα

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το κιν με τον υπολογιστη ωστε να το βλεπει σαν εξωτερικο

δισκο η τεσπα σαν εξωτερικο μεσο αποθηκευσης αλλα δεν.Διαβασα καπου εδω οτι πρεπει να το κανω root και να περασω μια εφαρμογη ,αφενος δεν ξερω να το κανω και αφετερου δεν το διακυνδηνευω ,πιστευω πως υπαρχουν και αλλοι σαν και μ ενα που δεν ειναι hard users δεν υπαρχη λοιπον καποιος αλλος τροπος ποιο απλος???Ευχαριστω.....

 

Αν και δεν μπορώ να βρω ακριβώς που είναι η ρύθμιση για την επικοινωνία με USB στις ρυθμίσεις, στα windows7 άλλη σύνδεση με θύρα USB κάνει μονό του το laptop αναγνώριση και βλέπει και τους 2 σκληρούς δίσκους του κινητού ανά έχεις και κάρτα μνήμης.

 

Εκείνο που παρατήρησα εγώ, είναι ότι στις πρώτες μέρες, μπορούσα να βλέπω τις φωτογραφίες του κινητού μέσα στη μνήμη του σαν εικόνες στον φάκελο από το λαπτοπ, ενώ τώρα δεν μπορώ. Πρέπει να τις μεταφέρω στον υπολογιστή αλλιώς δεν φαίνονται. Μονό σαν μικρά εικονίδια τα βλέπω που μπορώ να κάνω preview άμα ανοίγω κάθε μια ξεχωριστα

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω το κιν με τον υπολογιστη ωστε να το βλεπει σαν εξωτερικο

δισκο η τεσπα σαν εξωτερικο μεσο αποθηκευσης αλλα δεν.Διαβασα καπου εδω οτι πρεπει να το κανω root και να περασω μια εφαρμογη ,αφενος δεν ξερω να το κανω και αφετερου δεν το διακυνδηνευω ,πιστευω πως υπαρχουν και αλλοι σαν και μ ενα που δεν ειναι hard users δεν υπαρχη λοιπον καποιος αλλος τροπος ποιο απλος???Ευχαριστω.....

Oχι φιλε μου,φυσικα και δεν χρειαζεται ρουτ για να μπορεις να βλεπεις τις μνημες του κινητου σου κι ουτε να εισαι power user,και οποιος σου ειπε κατι τετοιο κακως στο ειπε.Βαλε το kies στον υπολογιστη σου για να φορτωθουν οι drivers του κινητου,και κοιτα τις ρυθμισεις usb του κινητου αν ειναι σωστες.Το συνδεεις κανονικα στο pc σου και πρεπει σε μερικα δευτερολεπτα να σου ανοιγουν οι δισκοι με τα αρχεια του τηλεφωνου (δεν χρειαζεται να ανοιγεις το kies,αυτο χρειαζεται μονο και μονο για να περασει τους drivers και να το βλεπει σαν mass storage το pc).Αυτο ελειπε,να πρεπει να χακαρουμε την συσκευη για να μπορεσει να επικοινωνησει με τον υπολογιστη!!Αν συναιβαινε κατι τετοιο,εγω προσωπικα θα πηγαινα στην αντιπροσωπεια να τους το πεταξω στα μουτρα και να απαιτησω να μου δωσουν τα λεφτα μου πισω. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε μου,φυσικα και δεν χρειαζεται ρουτ για να μπορεις να βλεπεις τις μνημες του κινητου σου και οποος σου ειπε κατι τετοιο κακως στο ειπε.Βαλε το kies στον υπολογιστη σου για να φορτωθουν οι drivers του κινητου,και κοιτα τις ρυθμισεις usb του κινητου αν ειναι σωστες.Το συνδεεις κανονικα στο pc σου και πρεπει σε μερικα δευτερολεπτα να σου ανοιγουν οι δισκοι με τα αρχεια του τηλεφωνου (δεν χρειαζεται να ανοιγεις το kies,αυτο χρειαζεται μονο και μονο για να περασει τους drivers και να το βλεπει σαν mass storage το pc).Αυτο ελειπε,να πρεπει να χακαρουμε την συσκευη για να μπορεσει να επικοινωνησει με τον υπολογιστη!!Αν συναιβαινε κατι τετοιο,εγω προσωπικα θα πηγαινα στην αντιπροσωπεια να τους το πεταξω στα μουτρα και να απαιτησω να μου δωσουν τα λεφτα μου πισω.

 

Πολυ σωστα αν και το δικο μου και χωρις το kies το βλεπει σαν εξωτερικο κανονικα, κατι πρεπει να εχει πειραξει στις ρυθμισεις τις συσκευης δεν δικαιολογηται διαφορετικα

Το κινητο και απο τη μανα του ειναι πολυ στρωτο και βολικο στη χρηση του:)

Πχ να κανεις root σε καποια αδυναμια που εχει σαν συσκευη πχ φωτεινοτητα σε εξωτερικο χωρο και να τη βελτιωνει 20-30% εχει πολυ νοημα διοτι σε ολα τα υπολοιπα μια χαρα ειναι και τρεχει πολυ ομαλα

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα αν και το δικο μου και χωρις το kies το βλεπει σαν εξωτερικο κανονικα, κατι πρεπει να εχει πειραξει στις ρυθμισεις τις συσκευης δεν δικαιολογηται διαφορετικα

Το κινητο και απο τη μανα του ειναι πολυ στρωτο και βολικο στη χρηση του:)

Ισως και να μη χρειαζεται το kies στο s3,και να το εχουν κανει να φορτωνει τους drivers με την πρωτη συνδεση,μεχρι και το s2 τουλαχιστον αυτο καναμε,βαζαμε το kies για να φορτωθουν οι drivers και να αναγνωριζει ο υπολογιστης την συσκευη,αυτο,τιποτα αλλο.Αλλα οχι και να χακαρουμε την συσκευη για κατι τετοιο,ειναι εντελως ακυρο!!! Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, υπαρχει καποιος που να χρησιμοποιει τον go launcher, να μου πει πως ανταποκρινεται η συσκευη?? αν φορτωνουν αμεσα τα widgets?
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι έχετε το άσπρο έχετε παρατηρήσει στο ασημένιο πλαίσιο στα πλαγιά κάτω από πλήκτρο της έντασης μια γραμμή σαν ενώσει;

 

Εμένα έχει ενώσεις στις 4 γωνίες ανεπαίσθητες όμως...προφανώς είναι θέμα συναρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γιατί δεν στέλνει αρχεία με bluetooth? Λόγω ICS?? Εκνευρίζομαι...κάνουνε αυτά που κοροιδεύαμε στα άλλα λειτουργικα...:mad: Edited by JZRAVAGER
Link to comment
Share on other sites

Τελικά γιατί δεν στέλνει αρχεία με bluetooth? Λόγω ICS?? Εκνευρίζομαι...κάνουνε αυτά που κοροιδεύμαμε στα άλλα λειτουργικα...:mad:

 

Τι πρόβλημα έχεις?? Κι εγώ προσπάθησα νωρίτερα και τελικά έπρεπε να πατήσω το "αόρατο" ώστε να γίνει ορατό για 120 δευτερόλεπτα και έτσι έκανα pair με το note και όλα κομπλέ.. Δοκίμασε αν θες ;)

Link to comment
Share on other sites

Κ σε εμενα το ιδιο

 

Κάτι πρέπει όμως να κάνομε είναι κρίμα, αν κάποιος ξέρει κάτι παρακαλώ ας μας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στo support του dropbox και στειλτε τους ενα email.Παντως στο φορουμ τους αναφερονται πολλα παρομοια προβληματα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που βλέπουμε ποσά gb έχουμε;

Έχω την εντύπωση ότι κάποια στιγμή με ρωτησε αν θελω 48gab αλλα δεν θυμάμαι αν τα πήρα τελικά...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που βλέπουμε ποσά gb έχουμε;

Έχω την εντύπωση ότι κάποια στιγμή με ρωτησε αν θελω 48gab αλλα δεν θυμάμαι αν τα πήρα τελικά...

 

Μολις πατήσεις ρυθμίσεις στο dropbox σου δείχνει πόσα έχεις διαθέσιμα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους έστειλα εμαιλ από το κινητό μέσα από την εφαρμογή και θα περιμένω να δω τι θα γίνει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα θεμα με τα βιντεο στις σελιδες. Ενω ξεκινανε κανονικα και φορτωνουν παγωνει η εικονα και παιζει μονο ο ηχος. Παρατηρησα οτι αν ανεβασω αναλυση στο βιντεο 720 και παραπανω παιζει κανονικα! Ενταξει το κανω αλλα οταν ειμαι σε wifi. Οταν ειμαι απο 3g δεν λεει. Κατι πρεπρι να παιζει με τον flash player αλλα τι; καμια ιδεα;
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει όμως να κάνομε είναι κρίμα, αν κάποιος ξέρει κάτι παρακαλώ ας μας βοηθήσει.

 

Εγώ στο HTC one x για να μου δόσει τα 25 έπρεπε να κάνω κάποια πράγματα πχ να εγκαταστήσω τουλάχιστον σε ένα pc το dropbox κλπ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...