Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήσω. Το πρόβλημα είναι του κινητού και όχι του δικτύου. Μου το κάνει και μένα, μπορεί μια φορά την ημέρα, μπορεί και μια φορά στις 2-3 μέρες. Έχω vodafone και με την ίδια κάρτα sim σε άλλο κινητό δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Έχω μάθει να ζω με αυτό!!!!

 

Ok ειμαι ανοιχτος στο ενδεχομενο να ευθυνεται η συσκευη, απλως εχω εναν φιλο με S4 που υποστηριζει οτι υποφερει απο το ιδιο προβλημα (Wind) και ταυτοχρονα δεν εχω δει κανεναν με Νοτε + Cosmote να παραπονεθει.

Οποτε σε συνδιασμο με την ως δια μαγειας διορθωμενη και απροβληματιστη εμπειρια που εμφανιστηκε μετα την επικοινωνια μου με την Wind, θα κρατησω τις επιφυλαξεις μου.

Εν ολιγης, εναν που να ταλαιπωρειται σε Cosmote περιμενω να να βγουν χρησιμα συμπερασματα. (@jimmys σε ποιο παροχο εισαι?)

Απο το service στοιχηματιζω οτι ακρη δεν θα βγει.

Αλλαγη της sim με νεα μου προτειναν απο την Wind, αλλα δεν το εχω κανει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Στη Wind ειμαι, κοιτα αυτο με την sim που λες, δεν το εχω κανει, δηλαδη να ακυρωσω αυτη που εχω και να παρω καινουργια. Θα το δοκιμασω φιλε μο, αν και δεν νομιζω να πετυχω κατι γιατι σε αλλη συσκευη δεν αντιμετωπιζω το προβλημα. Τωρα , για το σερβις, χρειαστηκε να παω το τηλεφωνο λογω του οτι δεν φορτιζε σωστα και μου αλλαξαν φορτιστη στα πλαισια της εγγυησης, δεν πιστευω οτι θα βρουν κατι στη συσκευη, κανα reset θα κανουν και τελος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε περίπου πόσο κοστίζει η αντικατάσταση emmc? Έχω εγγύηση αλλά από μεγάλη αφηρημάδα και βλακεία, ενώ είχα διαβάσει τα πάντα έκανα βλακεία και έγραψε το knox...Δε νομίζω τώρα να το περάσουν στην εγγύηση παρόλο που είναι μαμά και unrooted με custom binary counter 0...
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έγραψε ; βάλε την εφαρμογή Samsung phone info και πες μου τι σου λέει στο Knox warranty void..
Link to comment
Share on other sites

Με wind και καινουργια microsim (οχι κομμενη) μετα απο FR και μετα εγκατασταση skype καλω συνδρομητη wind. Εγω τον ακουω εκεινος οχι, σημα οκ.

Android 4.1.2 stock rooted.

Link to comment
Share on other sites

Με wind και καινουργια microsim (οχι κομμενη) μετα απο FR και μετα εγκατασταση skype καλω συνδρομητη wind. Εγω τον ακουω εκεινος οχι, σημα οκ.

Android 4.1.2 stock rooted.

 

welcome to club:lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι βλέπω το πρόβλημα μάλλον εμφανίζεται περισσότερο σε αυτούς που είναι στη Wind συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου. Και σε εμένα υπάρχουν περιπτώσεις που με ακούνε αλλά δεν τους ακούω εγώ. Όχι πολύ συχνά αλλά συμβαίνει. Τώρα αν είναι πρόβλημα του κινητού εν γένει δεν ξέρω ,όπως επίσης δεν ξέρω αν το σέρβις θα μπορέσει να το λύσει. Αν κάποιος το πήγε και από τότε δεν υπάρχει πρόβλημα ας μας το πει ή τουλάχιστον τι του είπαν στο σέρβις σχετικά με το πρόβλημα.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εγω με Vodafone CU δεν εχω θεματα.

Οποιες φορες δεν ακουω ή δεν με ακουει ο συνομιλητης μου ειναι λογω του χαμηλου σηματος.Τουλαχιστον αυτό βλεπω απο την ενδειξη. :lol:

 

Τώρα τυχερή συσκευή ή θέμα δικτύου δεν ξερω...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι βλέπω το πρόβλημα μάλλον εμφανίζεται περισσότερο σε αυτούς που είναι στη Wind συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου. Και σε εμένα υπάρχουν περιπτώσεις που με ακούνε αλλά δεν τους ακούω εγώ. Όχι πολύ συχνά αλλά συμβαίνει. Τώρα αν είναι πρόβλημα του κινητού εν γένει δεν ξέρω ,όπως επίσης δεν ξέρω αν το σέρβις θα μπορέσει να το λύσει. Αν κάποιος το πήγε και από τότε δεν υπάρχει πρόβλημα ας μας το πει ή τουλάχιστον τι του είπαν στο σέρβις σχετικά με το πρόβλημα.

 

κι εγω με wind ειχα εντονο προβλημα με το να μην ακουω αλλα να με ακουνε. εχω κοντα κανα 2μηνο που δεν εχω προβλημα. αραια και που αλλαζω ρομ. προχθες μου το εκανε μια φορα αλλα με καλεσε φιλος που εχει κι αυτος Ν2 που μολις αλλαξε ρομ ειχε 4-5 φορες το ιδιο προβλημα. με βοντα συνδεση αυτος. οι τελευταιες ρομ που εβαλα ειναι dn3 rc2 και τωρα resurrection. ο φιλος πριν βαλει την τελευταια ρομ ειχε ξεχασει αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά εδώ και τρείς μέρες αντιμετωπίζω το εξής εκεί που χρησιμοποιώ το κινητό (είτε παιχνίδια, είτε εφαρμογές, είτε απλό σερφάρισμα ακόμα και όταν είναι κλειδωμένο) μου κάνει έναν ήχο και δίπλα από το ρολοί περνάει ένα μύνημα το οποίο γράφει ''Συνδέθηκε η Βάση σύνδεσης''. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάποιο παρόμοιο πρόβλημα; Το κινητό είναι αγορασμένο από Skroutz είναι Ιταλικό και έχει ακόμα εγγυήση απλά από μία πτώση που είχε τις πρώτες μέρες μέχρι να έρθει η θήκη έχει μικρές γρατζουνιές στο ασημένιο κομμάτι δίπλα από την είσοδο του βύσματος των ακουστικών. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα αν το πάω στην αντιπροσωπεία για επισκευή.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανενα μηνα εχει αρχιζει και τριζει το πλαστικο μερος του κινητου οταν του ασκω πιεση κανει κρακ κρακ μικρα και δεν φταιει το πισω καπακι ,επισης η μπαταρια δεν μενει ισια στη θεση της αν το ανοιξω παιζει δηλαδη πανω κατω. Ξερει κανεις τι φταιει(δεδομενου οτι δεν εχει φαει τουμπες) ή αν ειναι φυσιολογικο ? Στεναχωρεθηκα πολυ καθως το υπεραγαπω το Note και δε το αλλαζω με τιποτα .

Υπαρχει περιπτωση να εχει προκληθει απο την πρωην θηκη μου μηπως το στενευε ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω το ίδιο θέμα (με ακούνε αλλά δεν ακούω) με Vodafone. Σχεδόν πάντα μου συμβαίνει με bluetooth, αν και το χρησιμοποιώ πολύ συχνά, οπότε λογικό είναι. Ελάχιστες φορές έχει συμβεί και χωρίς bluetooth. Skype δεν έχω εγκατεστημένο, αν έχει κάποια σχέση αυτό. Θέλω να το πάω για service, αλλά και μόνο στην ιδέα ότι θα χρειαστεί να το σετάρω απ' την αρχή, δεν το αποφασίζω. Φαντάζομαι είναι αρκετά απλό αν συγχρονιστώ με Google, αλλά δε θέλω. Δεν ξέρω αν γίνεται από Kies να κρατήσω τοπικά backup απ' όλα και να κάνω κανένα γρήγορο restore.
Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανενα μηνα εχει αρχιζει και τριζει το πλαστικο μερος του κινητου οταν του ασκω πιεση κανει κρακ κρακ μικρα και δεν φταιει το πισω καπακι ,επισης η μπαταρια δεν μενει ισια στη θεση της αν το ανοιξω παιζει δηλαδη πανω κατω. Ξερει κανεις τι φταιει(δεδομενου οτι δεν εχει φαει τουμπες) ή αν ειναι φυσιολογικο ? Στεναχωρεθηκα πολυ καθως το υπεραγαπω το Note και δε το αλλαζω με τιποτα .

Υπαρχει περιπτωση να εχει προκληθει απο την πρωην θηκη μου μηπως το στενευε ?

 

Μηπως το εβαζες στην κωλοτσεπη;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιάτικα, μου έπεσε το Noteλι μου πάνω σε μαρμαρινο σκαλί και υπο γωνία, και τελικά έσπασε το gorilla glass.

Θα το πάω Τρίτη (ευτυχώς πήρα άδεια) για επισκευή, έχει κανένας ιδέα τι να περιμένω;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιάτικα, μου έπεσε το Noteλι μου πάνω σε μαρμαρινο σκαλί και υπο γωνία, και τελικά έσπασε το gorilla glass.

Θα το πάω Τρίτη (ευτυχώς πήρα άδεια) για επισκευή, έχει κανένας ιδέα τι να περιμένω;

 

170 ευρώ, πίκρα. Πάει σετ με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

170 ευρώ, πίκρα. Πάει σετ με την οθόνη.

 

Ευχαριστώ...

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πασχαλιάτικα, μου έπεσε το Noteλι μου πάνω σε μαρμαρινο σκαλί και υπο γωνία, και τελικά έσπασε το gorilla glass.

Θα το πάω Τρίτη (ευτυχώς πήρα άδεια) για επισκευή, έχει κανένας ιδέα τι να περιμένω;

 

Το note 2 δεν εχει gorilla. Ισως βρεις στο ebay μονο το digitizer. Εγω βρηκα για 1 xperia j 12 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Το note 2 δεν εχει gorilla. Ισως βρεις στο ebay μονο το digitizer. Εγω βρηκα για 1 xperia j 12 ευρω!

 

Έχει gorilla glass 2. Μπορεί να πάρει digitizer αλλά έχει ολόκληρη φασαρία για να ξεκολλήσεις και να κολλήσεις την οθόνη κ δεν θα του πετύχει. Αλλά ακόμη κ να πετύχει δεν θα έχει την ίδια αίσθηση. Μη το συγκρίνεις με το xperia, δεν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...