Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρα γίνει το κακό με την ποιότητα κλήσεων. Συνέχεια αποσυνδέσεις η δεν με ακούει ο άλλος. Είχαμε καταλήξει ότι φταίει το δίκτυο. Είναι όμως δυνατόν να μην έχει κάνει τίποτα ο παροχος τόσο καιρό με το πρόβλημα? Wind.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαλε τη sim σου σ' ενα κινητο alcatel των 15€ και θα δεις αν φταιει το δικτυο.

(Δεν διαφημιζω τη μαρκα, απλως ειναι ενα απο τα απλα και φτηνα)

Link to comment
Share on other sites

drgt το καλύτερο θα ήταν να είχα ένα άλλο Android κινητό για να έχω τις επαφές στον κατάλογο μέσω Gmail αλλά δεν έχω. Για αυτό το ξεθάβω λίγο το θέμα να δω αν ακόμα έχετε το πρόβλημα με τις κλήσεις όπως πριν.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρα γίνει το κακό με την ποιότητα κλήσεων. Συνέχεια αποσυνδέσεις η δεν με ακούει ο άλλος. Είχαμε καταλήξει ότι φταίει το δίκτυο. Είναι όμως δυνατόν να μην έχει κάνει τίποτα ο παροχος τόσο καιρό με το πρόβλημα? Wind.

 

Wind κι εδω. Λοιπον αντιμετωπισα απο τα Χριστουγεννα και μετα, κλιμακουμενο το συγκεκριμενο προβλημα. Μέσα Φλεβαρη εφτασε 1 στις 4 κλησεις να ειναι αδυνατες. Εδωσα ικανο χρονο και τεσταρα διεξοδικα. Ασχετως της ποιοτητας του σηματος ή οποιουδηποτε αλλου εμφανη παραγοντα (εντω μεταξυ αναβαθμισα και το κινητο σε 4.3, φουλ ρεσετ τα παντα) το προβλημα συνεχιστηκε. Μετα απο διαδικασια που ξεκινησαν και υποτιθεται κατεληξαν οτι δεν βρισκουν καποιο προβλημα... ως δια μαγειας διορθωθηκαν ολα. Προχθες ομως, δυο μηνες μετα... πααααλι τα ιδιαααα!

Ειμαι πεπεισμενος οτι ευθυνεται η wind.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα, μονο αν βαλετε τη sim σε ενα απλο τηλεφωνο σαν αυτο που ειπα θα βγαλετε ακρη και θα εχετε και αποδειξεις. Γρηγορα ομως, για να εχετε service σε περιπτωση που φταιει η συσκευη. Παντως απο δικια μου εμπειρια, τα updatable τηλεφωνα, ειτε αυτα ειναι windows / Android καλο θα ειναι να αρχιζουν τη μερα τους με 1 reboot. Για τα iOS δεν ξερω, δεν ειχα ποτε μου και ουτε προκειται (εκτος αν μου το κανουν δωρο!).
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω ενα note 2 εδω και 1.5 χρονο,το οποιο δουλευε απροβληματιστα.ειμαι μμε την 4.3 official,αλλα τελευταια οι συνομιλητες μου στις κλησεις μου κανουν παραπονα οτι ακουνε την φωνη τους σε αντιλαλο,χωρις να καταλαβαινω κατι εγω.μπορειτε να με βοηθησετε pls....;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.εχω ενα note 2 εδω και 1.5 χρονο,το οποιο δουλευε απροβληματιστα.ειμαι μμε την 4.3 official,αλλα τελευταια οι συνομιλητες μου στις κλησεις μου κανουν παραπονα οτι ακουνε την φωνη τους σε αντιλαλο,χωρις να καταλαβαινω κατι εγω.μπορειτε να με βοηθησετε pls....;

 

Το δικτυο φταιει

Link to comment
Share on other sites

τίποτα νεότερο για τη 4.4.2 έχουμε?

 

Πάντως τα πράγματα για την 4.4.2 δεν ακούγονται καλά. Η τελευταία αναβάθμιση ήταν σωτήρια για εμένα καθώς μετέφερα πολλές εφαρμογές στην κάρτα μνήμης αλλά με την 4.4.2 όλες αυτές οι εφαρμογές δε θα λειτουργούν... Δε νομίζω να προχωρήσω στην αναβάθμιση όταν θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αργήσει και να βγει σωστή σαν την 4.3. Ευελπιστώ ότι μπορεί να δούμε και 4.4.3 τελικά αντί για 4.4.2 :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πρόβλημα με τη μη πρόσβαση από τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης δεν είναι κάτι που θα αλλάξει είτε την 4.4.2 είτε την 4.4.3 πάρουμε...
Link to comment
Share on other sites

Στην πλευρα της notification bar έχω δει οτι παραμενει μια πιο φωτεινή λωρίδα η οποία είναι εμφανέστατη σε άσπρο φόντο. Παιζει να είναι καμμένα pixels ; Καλύπτεται απο εγγύηση ή υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί ;
Link to comment
Share on other sites

Στην πλευρα της notification bar έχω δει οτι παραμενει μια πιο φωτεινή λωρίδα η οποία είναι εμφανέστατη σε άσπρο φόντο. Παιζει να είναι καμμένα pixels ; Καλύπτεται απο εγγύηση ή υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί ;

 

Σου ειναι ευκολο να ανεβασεις φωτο για να καταλαβουμε καλυτερα? Παντως μια επισκεψη στη σμαρτεκ δεν θα πειραζε (αν εισαι αθηνα)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν ξέρω εαν θα φανεί καλά σε φωτό πάντως παραμένει ενα ίχνος της notification bar ακόμα και εαν δεν υπάρχει στην οθονη σαν σκιά.
Link to comment
Share on other sites

Wind κι εδω. Λοιπον αντιμετωπισα απο τα Χριστουγεννα και μετα, κλιμακουμενο το συγκεκριμενο προβλημα. Μέσα Φλεβαρη εφτασε 1 στις 4 κλησεις να ειναι αδυνατες. Εδωσα ικανο χρονο και τεσταρα διεξοδικα. Ασχετως της ποιοτητας του σηματος ή οποιουδηποτε αλλου εμφανη παραγοντα (εντω μεταξυ αναβαθμισα και το κινητο σε 4.3, φουλ ρεσετ τα παντα) το προβλημα συνεχιστηκε. Μετα απο διαδικασια που ξεκινησαν και υποτιθεται κατεληξαν οτι δεν βρισκουν καποιο προβλημα... ως δια μαγειας διορθωθηκαν ολα. Προχθες ομως, δυο μηνες μετα... πααααλι τα ιδιαααα!

Ειμαι πεπεισμενος οτι ευθυνεται η wind.

 

Vodafone εδώ...το ίδιο πρόβλημα...Πλέον το έχω αποδεχθεί και έχω μάθει να ζω με αυτό. Κανένας άλλος δεν το αντιμετωπίζει απ τον περίγυρό μου εκτός από μένα.Δυστυχώς είναι πρόβλημα του τηλεφώνου. Τελεία. Είτε με bluetooth είτε χωρίς. Είτε με 3g έιτε με 2g είτε με vodafone είτε με wind, το πρόβλημα παραμένει και κάνει περιοδικά την εμφάνισή του.Μπορεί να περάσουν μέρες και να μην το κάνει, ή μπορεί να το κάνει 2 φορές συνεχόμενα σε 3 κλήσεις πχ. Ποτέ δεν σταμάτησε παραπάνω από 5 μέρες.Αυτά. Έχω κάνει άπειρες δοκιμές βγάζοντας την κάρτα και βάζοντάς την σε άλλα τηλέφωνα. Ποτέ δεν το αντιμετώπισα. Να είσαι σίγουρος πως είναι καθαρά θέμα της συσκευής και όχι software αλλά hardware, μιας και το αντιμετώπιζα και στην 4.1.2 και τώρα στην 4.3 (πάντα απείραχτο το τηλέφωνο,χωρίς ρουτ και μόντες). Αυτά είχα να πω σε σχέση με αυτό το θέμα. Μην τα βάζετε με καμιά Vodafone και Wind.

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Vodafone εδώ...το ίδιο πρόβλημα...Πλέον το έχω αποδεχθεί και έχω μάθει να ζω με αυτό. Κανένας άλλος δεν το αντιμετωπίζει απ τον περίγυρό μου εκτός από μένα.Δυστυχώς είναι πρόβλημα του τηλεφώνου. Τελεία. Είτε με bluetooth είτε χωρίς. Είτε με 3g έιτε με 2g είτε με vodafone είτε με wind, το πρόβλημα παραμένει και κάνει περιοδικά την εμφάνισή του.Μπορεί να περάσουν μέρες και να μην το κάνει, ή μπορεί να το κάνει 2 φορές συνεχόμενα σε 3 κλήσεις πχ. Ποτέ δεν σταμάτησε παραπάνω από 5 μέρες.Αυτά. Έχω κάνει άπειρες δοκιμές βγάζοντας την κάρτα και βάζοντάς την σε άλλα τηλέφωνα. Ποτέ δεν το αντιμετώπισα. Να είσαι σίγουρος πως είναι καθαρά θέμα της συσκευής και όχι software αλλά hardware, μιας και το αντιμετώπιζα και στην 4.1.2 και τώρα στην 4.3 (πάντα απείραχτο το τηλέφωνο,χωρίς ρουτ και μόντες). Αυτά είχα να πω σε σχέση με αυτό το θέμα. Μην τα βάζετε με καμιά Vodafone και Wind.

 

Κι εγω αυτο εχω διαπιστωσει, εβαλα την καρτα sim-wind σε απλο κινητο και δεν ειχα τετοια προβληματα. Οσο κι αν δεν μας αρεσει, υπαρχει προβλημα στη συσκευη μας. Πως γινετε, με απλο τηλεφωνο να μην εχω προβλημα. Αυτο δεν σημαινει οτι ολες εχουν προβλημα. Καποιες ομως το παρουσιαζουν. Ηθελα να ηξερα, οι κατοχοι των Note 3 αντιμετωπιζουν αυτο το προβλημα? Γιατι θελω να το αλλαξω , δεν παλευονται αυτα τα προβληματα αλλο για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone εδώ...το ίδιο πρόβλημα...Πλέον το έχω αποδεχθεί και έχω μάθει να ζω με αυτό. Κανένας άλλος δεν το αντιμετωπίζει απ τον περίγυρό μου εκτός από μένα.Δυστυχώς είναι πρόβλημα του τηλεφώνου. Τελεία. Είτε με bluetooth είτε χωρίς. Είτε με 3g έιτε με 2g είτε με vodafone είτε με wind, το πρόβλημα παραμένει και κάνει περιοδικά την εμφάνισή του.Μπορεί να περάσουν μέρες και να μην το κάνει, ή μπορεί να το κάνει 2 φορές συνεχόμενα σε 3 κλήσεις πχ. Ποτέ δεν σταμάτησε παραπάνω από 5 μέρες.Αυτά. Έχω κάνει άπειρες δοκιμές βγάζοντας την κάρτα και βάζοντάς την σε άλλα τηλέφωνα. Ποτέ δεν το αντιμετώπισα. Να είσαι σίγουρος πως είναι καθαρά θέμα της συσκευής και όχι software αλλά hardware, μιας και το αντιμετώπιζα και στην 4.1.2 και τώρα στην 4.3 (πάντα απείραχτο το τηλέφωνο,χωρίς ρουτ και μόντες). Αυτά είχα να πω σε σχέση με αυτό το θέμα. Μην τα βάζετε με καμιά Vodafone και Wind.

 

Θα συμφωνήσω. Το πρόβλημα είναι του κινητού και όχι του δικτύου. Μου το κάνει και μένα, μπορεί μια φορά την ημέρα, μπορεί και μια φορά στις 2-3 μέρες. Έχω vodafone και με την ίδια κάρτα sim σε άλλο κινητό δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Έχω μάθει να ζω με αυτό!!!!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Το πρόβλημα είναι του κινητού και όχι του δικτύου. Μου το κάνει και μένα, μπορεί μια φορά την ημέρα, μπορεί και μια φορά στις 2-3 μέρες. Έχω vodafone και με την ίδια κάρτα sim σε άλλο κινητό δεν είχα κανένα τέτοιο πρόβλημα. Έχω μάθει να ζω με αυτό!!!!

 

Αν υπάρχει πρόβλημα με τη συσκευή είναι λάθος να συμβιβαζόμαστε και να μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει πρόβλημα με τη συσκευή είναι λάθος να συμβιβαζόμαστε και να μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό.

 

Και τι να κάνουμε για πες; αυτό το κάνει τυχαία.Και να το πάμε στην αρβάτο, θα κάνουν μια κλήση, δεν θα τους το κάνει και θα μας το δώσουν πίσω, λέγοντας ότι το έλεγξαν κι ότι δεν βρήκαν κάτι.εν τω μεταξύ θα έχουμε μείνει χωρίς τηλέφωνο για καμιά βδομάδα.so what;;

Link to comment
Share on other sites

Και τι να κάνουμε για πες; αυτό το κάνει τυχαία.Και να το πάμε στην αρβάτο, θα κάνουν μια κλήση, δεν θα τους το κάνει και θα μας το δώσουν πίσω, λέγοντας ότι το έλεγξαν κι ότι δεν βρήκαν κάτι.εν τω μεταξύ θα έχουμε μείνει χωρίς τηλέφωνο για καμιά βδομάδα.so what;;

 

Το σερβις δεν ειναι στην αρβατο. Ευτυχως για εσενα.

Ειναι στο Χαιδαρι (δεν θυμαμαι ονομα) και ειναι πολυ καλοι. Δεν θα μεινεις 1 βδομαδα χωρις τηλεφωνο, θα κανουν πιο γρηγορα.

 

Εγω θα σου προτεινα να μην το αφησεις ετσι, πιστευω οτι θα βγαλεις ακρη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστός, και το ωραίο είναι ότι έχω στείλει κινητό στην Smartec (Samsung Galaxy Nexus) με καμένη πλακέτα μετά από overclock και μου το έφτιαξαν στα πλαίσια της εγγύησης. Απλά μου είχε κολλήσει το όνομα της Arvato για άγνωστο λόγο. Δεν ξέρω ρε παιδιά για σας, αλλά εγώ μένω Κόρινθο κι είναι κομματάκι δύσκολο λόγω δουλειάς κλπ να τρέχω Αθήνα και να μείνω χωρίς κινητό για μέρες. Αν το επιχειρήσει κανείς πάντως θα χαρώ να μάθω τι έγινε.:)

Link to comment
Share on other sites

Στείλε το με κούριερ και δανείσου μια συσκευή των 20 ευρώ από κάποιον. Όλο και κάποιος θα έχει. Ξέρω έχει κόστος το κούριερ αλλά από το να γίνει η δουλειά σου.....Πάντως η σμαρτεκ είναι πολύ καλή. Give a shot.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιρνουν οι απλες συσκευες micro sim?? Μπορει η κανονικη σιμ να μην εχει προβλημα και να εχει προβλημα η micro sim.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...