Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν μπορω να ακουσω ελληνικα στην καθοδηγηση απο Google maps ?

 

Επειδη δεν ειναι ελληνικη συσκευη ? Εχω βαλει ελληνικα σε γλωσσα πληκτρολογια αλλα φωνη στα Ελληνικα δεν καταφερα να προσθεσω.

 

καλησπερα.το sygic aura ειναι πολυ καλυτερο.....Ξερει μηπως κανεις αν μπορω να περασω απευθειας αρχεια απο το νοτε σε στικακι μεσω καλωδιου.usb on the go δηλαδη υπιστηριζει?

 

 

Eχει Ελληνικη φωνητικη καθοδηγηση ? Πρεπει να το αγορασω για αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν καποιος κανει την αναβαθμιση ας μας πει εντυπωσεις, οπως και αν μας εδωσαν τιποτα π.χ. απο το note 3
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος κανει την αναβαθμιση ας μας πει εντυπωσεις, οπως και αν μας εδωσαν τιποτα π.χ. απο το note 3

Αυτό. Κι αν έχει κανείς ιδέα ας μας πεί πότε υπολογίζεται να περαστεί OTA στην ελληνική ROM.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος κανει την αναβαθμιση ας μας πει εντυπωσεις, οπως και αν μας εδωσαν τιποτα π.χ. απο το note 3

 

Σημερα πρωι πρωι ειδα τα νεα στο sammobile και την κατεβασα...δεν ειδα καποια σημαντικη διαφορα...kernel εχει μεινει στο 3.0.31 ...η μπαρα ειδοποιησης εχει γινει ασπρη(ομορφο) ... κατα τα αλλα παει σχεδον ιδια με την 4.3..τωρα απο μπαταρια δεν μπορω να πω με σιγουρια διοτι το σκαλιζω απο το πρωι....

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ασπρο; μπορεις μηπως να ανεβασεις ενα screenshot; απο αυτα που μας λες κριμα που δεν μας εδωσαν τιποτα καινουργιο
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ασπρο; μπορεις μηπως να ανεβασεις ενα screenshot; απο αυτα που μας λες κριμα που δεν μας εδωσαν τιποτα καινουργιο

 

 

Για να παρετε μια ιδεα...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Για να παρετε μια ιδεα...

Μα ρε παιδιά αυτό απο το 4,3 δεν υπάρχει;

 

 

 

Απο εκεί και πέρα μπαταρία κι επιδόσεις σε βάθος χρόνου θα φανεί αν φανεί η διαφορά.

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Λευκή μπαταρία εννοείς γιατί διάφανη μπάρα είχαμε και στην 4.3. Ωραία είναι.

 

Αυτο ηθελα να γραψω αλλα εκανα λαθος.. :wacko: δεν λεω ομορφη...αλλα ηθελα πιο πολλα καλουδια..το καλο ειναι πως ειναι διαθεσιμη και η google camera οποτε κατι photosphere κλπ ειναι διαθεσιμα.Α επεισης ειδα καποια θεματα με την sd...απο το dropbox δεν μπορω να κανω αποθηκευση στην εξωτερικη sd .Και απο οτι διαβασα ειναι η νεα "πολιτικη" του android στο θεμα external sd.. ελπιζω να διαβασα λαθος...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα ρε παιδιά αυτό απο το 4,3 δεν υπάρχει;

 

 

 

Απο εκεί και πέρα μπαταρία κι επιδόσεις σε βάθος χρόνου θα φανεί αν φανεί η διαφορά.

 

 

στην 4.3 νομιζω ηταν μεν διαφανο αλλα με πρασινη μπαταρια και χρωματα στην κινηση των δεδομενων στο wifi και τα data...τωρα ειναι ολα ασπρα...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Στην google camera αυτό που τα σπάει είναι το Blur Lens. Μην περιμένετε ορατές αλλαγές. Ολα είναι κάτω από το καπό. Είναι σίγουρα πιο γρήγορη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Στην google camera αυτό που τα σπάει είναι το Blur Lens. Μην περιμένετε ορατές αλλαγές. Ολα είναι κάτω από το καπό. Είναι σίγουρα πιο γρήγορη.

 

Ειναι απιθανη λειτουργια...αλλα το photosphere το ειχα αχτι απο τα nexus...αν και εχει ενα μεγαλο bug..οποτε παταω να μπω στις ρυθμισεις της εφαρμογης ,κρασαρει...και δεν υπαρχει και επιλογη αποθηκευσης στην sd...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τι αλλαγές έχουν οι εφαρμογές που δεν μπορούν πλέον να αποθηκεύουν στην κάρτα μνήμης? Για παράδειγμα το gallery lock pro νομίζω έγραφε ότι δε θα μπορεί να αποθηκεύσει τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Οι φωτογραφίες που είναι ήδη αποθηκευμένες εκεί είναι τουλάχιστον προσβάσιμες μέσα από την εφαρμογή? Η κάμερα του κινητού τουλάχιστον μπορεί και εξακολουθεί και αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης ή όχι? Και τέλος τι γίνεται με τις εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης (δυνατότητα που προστέθηκε με την τελευταία αναβάθμιση)? Λειτουργούν ή έχουν απενεργοποιηθεί?

 

Να αναφέρω και ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία με την 4.3. Κάποιες εφαρμογές τις έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης και λειτουργούν μια χαρά. Κάποιες άλλες όμως όπως για παράδειγμα το opera ενώ το αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, όταν θα κάνω επανεκκίνηση φαίνεται ως μη εγκατεστημένο στο τηλέφωνο και πρέπει να το ξανακατεβάσω από την αρχή. Αυτό γίνεται και σε άλλες εφαρμογές. Μήπως αρχίζει να τα παίζει η κάρτα μνήμης? Απλά μου κάνει εντύπωση ότι συμβαίνει σε συγκεκριμένες εφαρμογές μόνο.

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τι αλλαγές έχουν οι εφαρμογές που δεν μπορούν πλέον να αποθηκεύουν στην κάρτα μνήμης? Για παράδειγμα το gallery lock pro νομίζω έγραφε ότι δε θα μπορεί να αποθηκεύσει τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Οι φωτογραφίες που είναι ήδη αποθηκευμένες εκεί είναι τουλάχιστον προσβάσιμες μέσα από την εφαρμογή? Η κάμερα του κινητού τουλάχιστον μπορεί και εξακολουθεί και αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης ή όχι? Και τέλος τι γίνεται με τις εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης (δυνατότητα που προστέθηκε με την τελευταία αναβάθμιση)? Λειτουργούν ή έχουν απενεργοποιηθεί?

 

Να αναφέρω και ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία με την 4.3. Κάποιες εφαρμογές τις έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης και λειτουργούν μια χαρά. Κάποιες άλλες όμως όπως για παράδειγμα το opera ενώ το αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, όταν θα κάνω επανεκκίνηση φαίνεται ως μη εγκατεστημένο στο τηλέφωνο και πρέπει να το ξανακατεβάσω από την αρχή. Αυτό γίνεται και σε άλλες εφαρμογές. Μήπως αρχίζει να τα παίζει η κάρτα μνήμης? Απλά μου κάνει εντύπωση ότι συμβαίνει σε συγκεκριμένες εφαρμογές μόνο.

 

Για το 1ο που λες...δεν αντιμετωπισα καμια μα καμια δυσλειτουργια στο θεμα εξωτερικης μνημης...οτι εφαρμογη ειχα περασει στην sd δουλευει ρολοι ..οπως και η αποθηκευση φωτο απο την καμερα.Μονο με το dropbox εχω θεμα που δεν διαβαζει την εξωτερικη sd...οι εφαρμογες πανε και ερχονται στην sd χωρις κανενα προβλημα. Για το 2ο..το ειχα και εγω αυτο το θεμα...εκανα επανεκινηση και συνεχεια εβλεπα το "App is not instaled"...αλλα μετα απο κανα 10 λεπτο εστρωνε...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Γενικά τι αλλαγές έχουν οι εφαρμογές που δεν μπορούν πλέον να αποθηκεύουν στην κάρτα μνήμης? Για παράδειγμα το gallery lock pro νομίζω έγραφε ότι δε θα μπορεί να αποθηκεύσει τις φωτογραφίες στην εξωτερική κάρτα μνήμης. Οι φωτογραφίες που είναι ήδη αποθηκευμένες εκεί είναι τουλάχιστον προσβάσιμες μέσα από την εφαρμογή? Η κάμερα του κινητού τουλάχιστον μπορεί και εξακολουθεί και αποθηκεύει στην κάρτα μνήμης ή όχι? Και τέλος τι γίνεται με τις εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης (δυνατότητα που προστέθηκε με την τελευταία αναβάθμιση)? Λειτουργούν ή έχουν απενεργοποιηθεί?

 

Να αναφέρω και ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω τελευταία με την 4.3. Κάποιες εφαρμογές τις έχω αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης και λειτουργούν μια χαρά. Κάποιες άλλες όμως όπως για παράδειγμα το opera ενώ το αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης και λειτουργεί χωρίς πρόβλημα, όταν θα κάνω επανεκκίνηση φαίνεται ως μη εγκατεστημένο στο τηλέφωνο και πρέπει να το ξανακατεβάσω από την αρχή. Αυτό γίνεται και σε άλλες εφαρμογές. Μήπως αρχίζει να τα παίζει η κάρτα μνήμης? Απλά μου κάνει εντύπωση ότι συμβαίνει σε συγκεκριμένες εφαρμογές μόνο.

 

αν εννοεις πως με το που πανεκκινεις το τηλ καποιες εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στη σιμ φαινονται αχνες και οταν πατας πανω σου λεει πως δειναι εγκατεσετημενες και πρεπει να τις ξανακατεβασεις το ειχα και εγω.αλλα ηταν στο noote 1 και θεωρουσα πως ηταν καποιο bug της 4.1.2.η καρτα μου μια χαρα δουλευεει παντως ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το ειδα και σου γραφω.

Αφου σου εκφρασω τη συμπαθεια μου,βαλε θηκη φιλε μου,γιατι ναι μεν το τηλεφωνο που εχουμε ειναι ασυλληπτα ομορφο ΧΩΡΙΣ θηκη,αλλα αμα μας πεσει θα πικραθουμε και ειναι κριμα.

Εγω,του εχω δυο,τη μια πανω στην αλλη.Και την Ισπανικη,ή καποια αλλη διπλη,με λαστιχο μεσα,και μεταλλοειδες εξω,και ακομη μια θηκη τυπου τσεπης,με καπακι,που κλεινει και δεν καταλαβαινει τιποτα,και ας πεσει απο οπου θελει.

Σκεψου το,οταν παρεις το τραυματισμενο σου.

 

Ειμαι περιεργος να δω αυτο το ...sandwich που ειπε και ο φιλος! Ανεβασε μερικες φωτο στο αντιστοιχο νημα.

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις πως με το που πανεκκινεις το τηλ καποιες εφαρμογες που ειναι αποθηκευμενες στη σιμ φαινονται αχνες και οταν πατας πανω σου λεει πως δειναι εγκατεσετημενες και πρεπει να τις ξανακατεβασεις το ειχα και εγω.αλλα ηταν στο noote 1 και θεωρουσα πως ηταν καποιο bug της 4.1.2.η καρτα μου μια χαρα δουλευεει παντως ακομα.

 

1 2 φορες μου το εχει κανει και στο note 2... οπως επίσης που ελεγε πως αποσυνδεθηκε η sd...αλλαξα μετα απο καιρο sd για παν ενδεχομενο και δεν μου το ξαναεκανε...

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να μεταφερεις βιντεο απο stream? Εχω το nova go στο κινητο και θελω να βλεπω κανα αγωνα αμα ειμαι σε κανα φιλο.

 

Nova go δεν μπορείς να δεις. Όλα τα άλλα ναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται ότι έχει. Οτι καλύτερο το Sygic για android.

 

Προφανώς δεν έχεις δοκιμάσει το iGO.

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.Πηρα τελικά usb on the go και δουλευει αριστα.Οντως το igo ειναι σουπερ.το εχω και αυτο μαζι με το sygic κομπλε με ολα τα 3d.κολπα.Απλως στο sygic βρίσκεις αυτο που θελεις με λιγοτερες κινησεις.παντως το τηλεφωνο ειναι σουπερ,το ποιο πληρεις ταμπλετοκινητο γιατι απο εκει και περα μας τα μουσκεψε η σαμυ.πηρα και δυο θηκες, η μια σουπερ σλιμ,αλλα τελικα το εχω γυμνο στο τσαντακι μεσης που εχω μονο με μια ζελατινα οθονης....ειναι που ειναι μεγαλο,με την θηκη γινεται ακόμη ποιο δυσχριστο παρολο το χερι κουπι που εχω....
Link to comment
Share on other sites

Σε κεντρο με δυνατη μουσικη, το ειχα βαλει στη δονηση σε θηκη ζωνης να μη χασω κλησεις ταχα.

 

Αποτελεσμα? Δεν καταλαβα καμμια απο τις 18 κλησεις που δεχθηκα!

 

Το βαριδι του δονητη ειναι πολυ μικρο για τη μαζα του τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites

Σε κεντρο με δυνατη μουσικη, το ειχα βαλει στη δονηση σε θηκη ζωνης να μη χασω κλησεις ταχα.

 

Αποτελεσμα? Δεν καταλαβα καμμια απο τις 18 κλησεις που δεχθηκα!

 

Το βαριδι του δονητη ειναι πολυ μικρο για τη μαζα του τηλεφωνου.

 

Ενα μπρασελε με δονηση ισως που συνδεετε με το κινητο να σε έσωνε οπως εμένα.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ενα μπρασελε με δονηση ισως που συνδεετε με το κινητο να σε έσωνε οπως εμένα.

 

Για δώσε κανένα λινκ δούμε τι εννοείς. Ενδιαφέρον ακούγεται :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το θέμα που αναφέρθηκαν κάποια παιδιά πριν για Navigation θα σας προτείνω το Copilot. Θέλω να προσθέσω ότι είμαι ιδιοκτήτης ταξί και το Note 2 το δουλεύω τουλάχιστον 12 ώρες την ημέρα σαν πλοηγό. Εκτός από το Copilot που προτείνω ως πρώτη επιλογή έχω αγορασμένο και το Sygic και το Tom Tom. Το Sygic έχει τα ωραιότερα γραφικά με διαφορά και είναι ότι πιο smooth έχω δει ποτέ σε Navigation, όμως, όμως λέω με έχει προδώσει πολύ περισσότερες φορές από το Copilot. Γενικά το Copilot σχεδιάζει καλύτερες διαδρομές συν ότι οι χάρτες του έχουν λιγότερα λάθη. Π.X το Sygic μου έλεγε να στρειψω σε ένα στενό κάτω απο την ομόνοια το οποίο στενό έχει αλλάξει εδώ και 10 χρόνια!!! Κάτι τέτοια χοντρά λάθη το Copilot δεν τα κάνει και πέρα απο τα γραφικά και τις φιγούρες είναι πιο καλό. Το Tom Tom μου ήταν τελείως αδιάφορο, και βάζω το Sygic πάνω απο το Tom Tom. Α, κάτι ακόμα το Sygic έχει καλύτερη εύρεση σε Poi. Στο Copilot πρέπει να βάζεις μέχρι και τόνους για να σου βρει το Poi που ψάχνεις, στην διεύθυνση δεν χρειάζονται τόνος. Επίσης το Sygic μου έχει τύχει να κολλήσει τόσο πολύ που έβαζες περιοχή Μαρούσι και δεν έβγαζε τπτ! Αναγκάστηκα να το κάνω unistall και ξανά απο την αρχή. Οπότε με την ολική εμπειρία ενός χρόνου ταξιτζή και τουλάχιστον 12 ώρες χρήσης την ημέρα σας προτείνω το Copilot. :)

Το igo δεν το έχω δοκιμάσει.

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Ενα μπρασελε με δονηση ισως που συνδεετε με το κινητο να σε έσωνε οπως εμένα.

 

Για δώσε κανένα λινκ δούμε τι εννοείς. Ενδιαφέρον ακούγεται :)

 

Ναι, ναι, για καντα μας ...λιανα!!!!!!!!

 

Αυτο κανει και αυτο που λες, χμ... http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=281222690672

Edited by drgt
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι, για καντα μας ...λιανα!!!!!!!!

 

Αυτο κανει και αυτο που λες, χμ... http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=281222690672

 

Ή αυτό ας πούμε;;;;;

 

http:// http://www.sonymobile.com/gr/products/smartwear/smartband-swr10/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...