Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν όλα τα BT - Stereo έχουν radio, Δεν μπορώ να καταλάβω ποιός ειναι ο λόγος που γίνεται η κουβέντα για το radio.

 

Προσωπικά δεν το θεωρώ μειονεκτημα όταν βλέπω ότι πρόκειται για πολυ καλή υλοποίηση σε όλα τα υπόλοιπα.

 

Πριν απ'όλα, με γεια το Note III :). Δε συνεφερε να επισκευάσεις την οθόνη του ΙΙ,ε?

 

Ξέρεις ότι συμφωνούμε σε παρα πολλά, τεχνολογικά ή μη και στο παρόν φόρουμ και σε παραδιπλανό και ότι λατρεύουμε και οι δύο τις υλοποιησεις Galaxy Note σε κινητά και tablets της Samsung. Εδώ όμως θα διαφωνησω. Η έλλειψη FM radio είναι σαφές μειονέκτημα, κατά την άποψή μου ένα από τα δύο μεγαλύτερα του Note III,μαζί με το Knox. Τουλάχιστον το θεμα με το FM radio παρακαμπτέται με Bluetooth hands free με ραδιοφωνο,αλλά δεν είναι λογική αυτή. Τα ίδια μας έλεγαν και οι iPhone users για το ραδιοφωνο. Ας υπήρχε στο Note III και ας χρησιμοποιούσε όποιος ήθελε το ραδιοφωνο των hands free του και όποιος ήθελε της συσκευής.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο ενσυρματα hands free, οπότε δε με καλύπτει η λύση σου,αλλά έτσι κι αλλιώς δε χρησιμοποιώ FM ραδιοφωνο γιατί μένω μόνιμα στο εξωτερικό. Σε κάθε περιπτωση είναι πέρα για πέρα αρνητικό. Επειδή για δικούς μου λόγους κουβαλάω δύο συσκευές έχοντας δύο αριθμούς, ακόμη και αν το Note IV/V ,που λογικά θα είναι η επόμενή μου συσκευή ,δεν έχει FM radio,θα έχει η δεύτερή μου (τωρα έχω το Nokia N95 8 GB, αλλά ζαχαρωνω τρελά το κομψοτέχνημα-αριστούργημα Nokia 515). Αλλά ούτε αυτό είναι all-around λύση...

 

Ευτυχώς το ΙΙ έχει FM radio .

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απ'όλα, με γεια το Note III :). Δε συνεφερε να επισκευάσεις την οθόνη του ΙΙ,ε?

 

Ξέρεις ότι συμφωνούμε σε παρα πολλά, τεχνολογικά ή μη και στο παρόν φόρουμ και σε παραδιπλανό και ότι λατρεύουμε και οι δύο τις υλοποιησεις Galaxy Note σε κινητά και tablets της Samsung. Εδώ όμως θα διαφωνησω. Η έλλειψη FM radio είναι σαφές μειονέκτημα, κατά την άποψή μου ένα από τα δύο μεγαλύτερα του Note III,μαζί με το Knox. Τουλάχιστον το θεμα με το FM radio παρακαμπτέται με Bluetooth hands free με ραδιοφωνο,αλλά δεν είναι λογική αυτή. Τα ίδια μας έλεγαν και οι iPhone users για το ραδιοφωνο. Ας υπήρχε στο Note III και ας χρησιμοποιούσε όποιος ήθελε το ραδιοφωνο των hands free του και όποιος ήθελε της συσκευής.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ μόνο ενσυρματα hands free, οπότε δε με καλύπτει η λύση σου,αλλά έτσι κι αλλιώς δε χρησιμοποιώ FM ραδιοφωνο γιατί μένω μόνιμα στο εξωτερικό. Σε κάθε περιπτωση είναι πέρα για πέρα αρνητικό. Επειδή για δικούς μου λόγους κουβαλάω δύο συσκευές έχοντας δύο αριθμούς, ακόμη και αν το Note IV/V ,που λογικά θα είναι η επόμενή μου συσκευή ,δεν έχει FM radio,θα έχει η δεύτερή μου (τωρα έχω το Nokia N95 8 GB, αλλά ζαχαρωνω τρελά το κομψοτέχνημα-αριστούργημα Nokia 515). Αλλά ούτε αυτό είναι all-around λύση...

 

Ευτυχώς το ΙΙ έχει FM radio .

 

H αλήθεια είναι πως απλά δεν ×ρηιιμοπαώ radio & αν χρειαστώ το Bt με καλύπτει απόλυτα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Δεν μου απαντησε κανεις. Μηπως επειδη ειμαι iphonakias? χαχαχα ψαχνω στα σκρουτσομαγαζα το note 2 και δεν ξερω αν πρεπει να προσεξω να ειναι ελληνικο η eu ωστε να παιρνει ολες τις αναβαθμισεις λογισμικου. Επισης με gear 2 παιζει ξερει κανεις; Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έγραψε πως με flip cover θήκη δεν χρειάζεται ζελατίνα η οθόνη.Μέγα λάθος.Ακόμη και το πενάκι μπορεί να την γρατζουνίσει.Με 1002 τρόπους μπορεί να γρατζουνιστεί.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν θα ζω και με το φόβο μη πάθει κάτι. Αναλώσιμα είναι. Το έχω 1 χρόνο. Αντε να το κρατήσω άλλον 1. Δεν θα είμαστε και μια ζωή μαζί. Πάντως έως τώρα δεν γρατζουνιέται εύκολα η οθόνη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το έγραψα για τις γρατσουνιές. 1.5 χρόνο τώρα και μετά απο 2 θήκες, αλλαγές πότε την μια πότε την άλλη, το πενάκι δούλεμα συνέχεια και δεν έχει ούτε γραμμούλα. Αν το βάλω κάτω απο το μικροσκόπιο δεν ξέρω τι θα δείξει αλλα στο μάτι φαίνεται καινούργιο. Μην αγχώνεστε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για κάθε έναν που δεν έχει γρατζουνιά υπάρχει και ένας που έχει.Οπότε παιδιά ντύστε το κινητό σας για καλό και για κακό.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο η καταγωγή του. ΌΛΑ παίρνουν αναβαθμίσεις. Το αυτονόητο λέμε βέβαια......

 

Ευχαριστώ φιλε. Το πηρα και ειναι ελληνικο. Παει το iphone 5 το ξεχασα πια το note ειναι πολυ ωραιο!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν θα ζω και με το φόβο μη πάθει κάτι. Αναλώσιμα είναι. Το έχω 1 χρόνο. Αντε να το κρατήσω άλλον 1. Δεν θα είμαστε και μια ζωή μαζί. Πάντως έως τώρα δεν γρατζουνιέται εύκολα η οθόνη.

 

χαχαχα... μου θυμιζει τη διαφημιση του banderas με τα donuts! (This... is over...!) xaxaxa!

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω, διαβαζοντας απο την αρχη το θεμα με το κινητο μας, πως τα θεματα που συζηταμε , πλεον ειναι τα ιδια και τα ιδια, γιατι το τηλεφωνο μας , μαμαει ακομα και τωρα, ειναι απο τα καλυτερα που υπαρχουν ακομα και μετα απο τοσο καιρο. Εχει τα προβληματα του αλλα συγκριτικα με αλλα, ειναι πολυ καλο. Προσωπικα εχω προβλημα που δεν με ακουνε η διακοπτεται η ομιλια , τιποτα αλλο. Παραταυτα, το θεωρο πολυ καλο το τηλεφωνο. Ακομα και μετα απο 1 1/2 χρονο κατοχης μου.
Link to comment
Share on other sites

Ολα ειναι σχετικα και υποκειμενικα. Εξαρταται απο το τι δεχεσαι η οχι. Βεβαια πανω απ' ολα ειναι τηλεφωνο και αυτη του η λειτουργια οφειλε να ειναι ΑΨΟΓΗ, 0 TOLERANCE!
Link to comment
Share on other sites

θα το ευχαριστηθείς.

είναι πολύ καλύτερο του μηλόφωνου.

 

ετσι φαινετε αλλα το μαθαινω ακομη!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.Απο σημερα και εγω στην παρεα και είμαι ενθουσιασμενος.Ειναι εργαλειο.Πηγαινα για το 3αρι αλλα ποτε δεν συνχωρεσα την πατατα της σαμμυ να αφαιρέσει το ραδιο......
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο η καταγωγή του. ΌΛΑ παίρνουν αναβαθμίσεις. Το αυτονόητο λέμε βέβαια......

 

Γιατι δεν μπορω να ακουσω ελληνικα στην καθοδηγηση απο Google maps ?

 

Επειδη δεν ειναι ελληνικη συσκευη ? Εχω βαλει ελληνικα σε γλωσσα πληκτρολογια αλλα φωνη στα Ελληνικα δεν καταφερα να προσθεσω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το sygic aura ειναι πολυ καλυτερο.....Ξερει μηπως κανεις αν μπορω να περασω απευθειας αρχεια απο το νοτε σε στικακι μεσω καλωδιου.usb on the go δηλαδη υπιστηριζει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το sygic aura ειναι πολυ καλυτερο.....Ξερει μηπως κανεις αν μπορω να περασω απευθειας αρχεια απο το νοτε σε στικακι μεσω καλωδιου.usb on the go δηλαδη υπιστηριζει?

 

ναι κανονικά τα πάντα αρκεί το στικακι να είναι σε σωστή μορφή (αν είσαι ρουτ ''διαβάζει'' περισσότερες μορφές μέσω άλλν εφαρμογών)..

Samsung galaxy S3

Galaxy Tab 10.1 (p7500)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σε λιγες μερες θα ταξιδεψω στις ΗΠΑ, και θελω να μαθω αν θα λειτουργει κανονικα το note 2 που εχω με εκδοση 4.3 . απο το samsung service μου ειπαν οτι θα λειτουργει, αλλα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος φιλος απο εδω. μαλλον θα πρεπει να αγορασω κι αλλο φορτιστη ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

θα ταξιδεψω στις ΗΠΑ, και θελω να μαθω αν θα λειτουργει κανονικα το note 2 μαλλον θα πρεπει να αγορασω κι αλλο φορτιστη ή όχι;

 

Το μόνο που θα χρειαστείς από ένα κατάστημα ηλεκτρολογικού υλικού , είναι ένας αντάπτορας από Ευρωπαικό φις σε Αμερικάνικο , ο φορτιστής λειτουργεί και στα 110 volt που έχουν εκεί .

 

Αυτός (τον έχω ήδη) είναι ίσως για όλον τον πλανήτη .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.το sygic aura ειναι πολυ καλυτερο.....Ξερει μηπως κανεις αν μπορω να περασω απευθειας αρχεια απο το νοτε σε στικακι μεσω καλωδιου.usb on the go δηλαδη υπιστηριζει?

 

ναι και το αντιστροφο. Απο "μαμα" το τηλ αναγνωριζει στικακια τυπου exfat και fat32

 

καλησπερα. σε λιγες μερες θα ταξιδεψω στις ΗΠΑ, και θελω να μαθω αν θα λειτουργει κανονικα το note 2 που εχω με εκδοση 4.3 . απο το samsung service μου ειπαν οτι θα λειτουργει, αλλα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος φιλος απο εδω. μαλλον θα πρεπει να αγορασω κι αλλο φορτιστη ή όχι;

 

αφου το ειπαν στο σερβις θα ισχυει, οσο για το φορτιστη ναι θα παρεις αλλο γιατι εκει εχουν ταση 110Volt

Link to comment
Share on other sites

οσο για το φορτιστη ναι θα παρεις αλλο γιατι εκει εχουν ταση 110Volt

 

Μην λέτε ανακρίβειες ρε αδέρφια. Ο φορτιστής δουλεύει από 110V, επομένως χρειάζεται μόνο έναν ανταπτορα όπως ανέφερε ο φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα.Απο σημερα και εγω στην παρεα και είμαι ενθουσιασμενος.Ειναι εργαλειο.Πηγαινα για το 3αρι αλλα ποτε δεν συνχωρεσα την πατατα της σαμμυ να αφαιρέσει το ραδιο......

 

Καλοριζικο και σε σένα φιλε! Ακριβώς για τον ιδιο λογο πηρα το 2 και δεν το μετανοιωσα καθολου!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση τωρα αν γνωριζει κάποιος. Πως μπορω να το συνδεσω με τηλεόραση ώστε να δειχνει εκει οτι βλεπω? Πηρα ένα καλωδιο που το κανει υποτιθεται αφου συνδεδεις το note και στη διπλα θεση τον φορτιστη του για να παιρνει ρευμα αλλα δεν δειχνει οσες hdmi κι αν δοκιμασα!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...