Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποια εινα η τελευταια Official Γερμανικη ρομ???Τη 4.4.2 τη βγαλανε??

Edit:Τελικα,εψαξα και βρηκα οτι δεν εχει βγει...Ξερει κανεις αν θα τη παρουμε??

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά...δε ξέρω τι έχει πάθει το note αλλά εδώ και λίγη ώρα με το που έρχεται μήνυμα το μόνο που κάνει είναι να ακούγεται ο default ήχος του viber και τίποτα άλλο. ούτε ειδοποίηση ούτε κάτι να δείχνει στην οθόνη ούτε τίποτα. ακόμα και το led τίποτα. για μία στιγμή είχα ενεργοποιήσει το hangouts αλλά μετά έκλεισα πάλι τα sms. έκανα και restart αλλά ακόμα....το μόνο που κάνει είναι αν ανοίξω τα μηνύματα μου το εμφανίζει αλλά όχι ως μη αναγνωσμένο.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, απενεργοποιησα και εγω το s voice αλλα αργει πολυ να επανελθει η οθονη οταν παταω το κουμπι (οχι το power button). καμια φορα πρεπει να το πατησω και δυο φορες..

 

νιωθω οτι με γραφει :p

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, απενεργοποιησα και εγω το s voice αλλα αργει πολυ να επανελθει η οθονη οταν παταω το κουμπι (οχι το power button). καμια φορα πρεπει να το πατησω και δυο φορες..

 

νιωθω οτι με γραφει :p

Μπα, μην το παίρνεις προσωπικά!! Γράφει γενικώς του κατόχους!! Είναι αργό όντως. Ανάλογα με το που είσαι και τι τρέχει από πίσω μπορεί η κατάσταση να είναι καλύτερη ή χειρότερη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, απενεργοποιησα και εγω το s voice αλλα αργει πολυ να επανελθει η οθονη οταν παταω το κουμπι (οχι το power button). καμια φορα πρεπει να το πατησω και δυο φορες..

 

νιωθω οτι με γραφει :p

 

Κι εμένα το ίδιο...:(

{What goes around comes around}
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν φίλε ευχαριστώ και εσένα, αλλά μόλις διαπίστωσα ότι ακόμη και αλλάζοντας την ip του κινητού, αυτό πάλι δεν συνδέεται στο διαδίκτυο. Επίσης δοκίμασα και το Samsung Galaxy S και συμπεριφέρεται σαν το note ii, συνδέεται μόνο τοπικά στο LAN. Τι στο καλό, έχουν τα κινητά της Samsung κανένα θέμα με ορισμένα δίκτυα wifi για πρόσβαση στο διαδίκτυο;:worry:

 

Εκτός του ότι πρέπει να βάλεις up εσύ πρέπει να συμπληρώσεις κάτι τα υπόλοιπα στοιχεία σωστά. Default gateway πρέπει να βάλεις την ip του router σου και να δεις ποιον dns χρησιμοποιεί για να βάλεις την ip του σωστά. Έτσι θα μπορέσει να μπει στο ίντερνετ

SMARTPHONES

NOTE 2, GALAXY SII PLUS, GALAXY GRAND NEO, GALAXY MINI

 

TABLET

GALAXY TAB 10,1, GALAXY NOTE 8.0, GALAXY TAB 4 7,0

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ SETTINGS!

Καλησπέρα. Παταω αριστερό soft button -> settings ανοίγουν στιγμιαία και κλείνουν. Ειμαι σε απόγνωση, έκανα restart, έβγαλα μπαταρία, αλλά τίποτα. Το πρόβλημα είναι ότι ούτε factory reset δεν μπορώ να κάνω χωρίς πρόσβαση στα settings της συσκευής. Η συσκευή είναι stock 4.3 non-rooted. Τι κανω;;;

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ SETTINGS!

Καλησπέρα. Παταω αριστερό soft button -> settings ανοίγουν στιγμιαία και κλείνουν. Ειμαι σε απόγνωση, έκανα restart, έβγαλα μπαταρία, αλλά τίποτα. Το πρόβλημα είναι ότι ούτε factory reset δεν μπορώ να κάνω χωρίς πρόσβαση στα settings της συσκευής. Η συσκευή είναι stock 4.3 non-rooted. Τι κανω;;;

 

αν κρατήσεις πατημένο το home button και διαγράψεις την μνήμη??

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΑ SETTINGS!

Καλησπέρα. Παταω αριστερό soft button -> settings ανοίγουν στιγμιαία και κλείνουν. Ειμαι σε απόγνωση, έκανα restart, έβγαλα μπαταρία, αλλά τίποτα. Το πρόβλημα είναι ότι ούτε factory reset δεν μπορώ να κάνω χωρίς πρόσβαση στα settings της συσκευής. Η συσκευή είναι stock 4.3 non-rooted. Τι κανω;;;

 

Δοκίμασες να κάνεις wipe cache μέσα από το απλό android recovery mode της συσκευής σου?

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με το πληκτρολογιο.δεν μου δινει την επιλογη ενω εχω τσεκαρισμενες την αγγλικη και την ελληνικη να αλαξω γλωσσα.απο οτι διαβασα το προβλημα υπαρχει και σε αλλους αλλα λυση δεν βρεθηκε ακομα.αν ξερει καποιος καμια λυση ας μου πει γιατι ειναι κριμα να βαλω αλλο πληκτρολογιο επειδη το δικο του ειναι πολυ καλο αλλα αν δεν μπορεις να αλαξεις γλωσσα ειναι αχρηστο
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα με το πληκτρολογιο.δεν μου δινει την επιλογη ενω εχω τσεκαρισμενες την αγγλικη και την ελληνικη να αλαξω γλωσσα.απο οτι διαβασα το προβλημα υπαρχει και σε αλλους αλλα λυση δεν βρεθηκε ακομα.αν ξερει καποιος καμια λυση ας μου πει γιατι ειναι κριμα να βαλω αλλο πληκτρολογιο επειδη το δικο του ειναι πολυ καλο αλλα αν δεν μπορεις να αλαξεις γλωσσα ειναι αχρηστο

 

Για δοκίμασε να πας Settings>Accessibility>Services και δες αν έχεις κάποιο στο ΟΝ. Αν ναι τότε πρέπει να το κάνεις OFF

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω οντως ειχα τσεκαρισμενο κατι με το που το εβαλα στο of εμφανισε την επιλογη και μπορω να αλαξω γλωσσα.σε ευχαριστω και παλι να εισαι καλα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει κάνα καλό πίσω καπάκι αλά note 3 για τη συσκευή μας?

 

Έχουν βγει πολλά καλά και όμορφα δερμάτινα καπάκια, όχι όμως σαν του Note 3.

Πάντως υπάρχει και το Note 3 neo το οποίο είναι ένα Note 2 σε σχεδίαση Note 3.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει πολλά καλά και όμορφα δερμάτινα καπάκια, όχι όμως σαν του Note 3.

Πάντως υπάρχει και το Note 3 neo το οποίο είναι ένα Note 2 σε σχεδίαση Note 3.

 

Χε χε, ναι αλλα σε τιμη νοτε 2.5 ομως.......

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι πρέπει να βάλεις up εσύ πρέπει να συμπληρώσεις κάτι τα υπόλοιπα στοιχεία σωστά. Default gateway πρέπει να βάλεις την ip του router σου και να δεις ποιον dns χρησιμοποιεί για να βάλεις την ip του σωστά. Έτσι θα μπορέσει να μπει στο ίντερνετ

 

Τελικά το Note συνδέεται στο διαδίκτυο. Ευχαριστώ.

ΥΓ: Ρυθμίζοντας όμως το SGS χειροκίνητα σε συγκεκριμένη ip, κρατάει αυτή τη στατική και σε άλλα ασύρματα δίκτυα, με αποτέλεσμα να μην συνδέεται σε άλλα δίκτυα τώρα. Τώρα βέβαια αυτό είναι εκτός θέματος αλλά το επισημαίνω μήπως λύνεται εύκολα.

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ηταν να μπαινεις με στατικη ιπ σε 1 δικτυο και με dhcp σε αλλο και να μπορεις αυτο να το αποθηκευσεις, αλλα δεν νομιζω οτι γινεται...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο Note ii κάθε ασύρματο δίκτυο το ρυθμίζεις αυτοτελώς (static ή dchp), σε αντίθεση με το SGS όπου (από όσο γνωρίζω τουλάχιστον) αν βάλεις στατική για ένα ασύρματο δίκτυο, κρατάει τις ρυθμίσεις αυτές και για τα υπόλοιπα, πράγμα που δημιουργεί προβλήματα γενικότερα. Εκτός κι αν συνδέεσαι αποκλειστικά από ένα μέρος...

Να πεθαίνεις για την Ελλάδα είναι άλλο

και άλλο εκείνη να σε πεθαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στο Note ii κάθε ασύρματο δίκτυο το ρυθμίζεις αυτοτελώς (static ή dchp), σε αντίθεση με το SGS όπου (από όσο γνωρίζω τουλάχιστον) αν βάλεις στατική για ένα ασύρματο δίκτυο, κρατάει τις ρυθμίσεις αυτές και για τα υπόλοιπα, πράγμα που δημιουργεί προβλήματα γενικότερα. Εκτός κι αν συνδέεσαι αποκλειστικά από ένα μέρος...

 

Δεν το ηξερα...

Αυτο απλουστευει τα πραγματα.

Thx

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παιδιά... Έχω ψάξει το thread αλλά δεν το βρίσκω: θυμάμαι ότι υπάρχει κρυφό μενού που μπορείς να επιλέξεις τι δίκτυο να προτιμάει το κινητό όταν το έχεις στο αυτόματο GSM/WCDMA. Μου θυμίζετε πώς πάω εκεί και πώς το αλλάζω; Έχω την 4.1.2. Επίσης το default είναι προτίμηση σε WCDMA;
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παιδιά... Έχω ψάξει το thread αλλά δεν το βρίσκω: θυμάμαι ότι υπάρχει κρυφό μενού που μπορείς να επιλέξεις τι δίκτυο να προτιμάει το κινητό όταν το έχεις στο αυτόματο GSM/WCDMA. Μου θυμίζετε πώς πάω εκεί και πώς το αλλάζω; Έχω την 4.1.2. Επίσης το default είναι προτίμηση σε WCDMA;

 

Το default ειναι το αυτοματο...Πας ρυθμισεις>>περισσοτερα>>δικτυα κιν.κλπ

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Άλλο λέω... Το ξέρω το μενού για ν' αλλάξω από αυτόματο σε σκέτο GSM ή σκέτο WCDMA. Αυτό που εννοώ είναι κάποιο άλλο (κρυφό; ) μενού που όταν το έχεις σε αυτόματο GSM/WCDMA, να καθορίζεις βάσει signal strength προτίμηση σε GSM ή WCDMA. Π.χ. πιθανόν το default να είναι ότι επιλέγει GSM μόνο αν το σήμα WCDMA είναι μηδενικό, ενώ το WCDMA επιλέγεται ακόμα και με πολύ χαμηλό σήμα WCDMA. Ε θυμάμαι ότι υπάρχει επιλογή να μπορεί να επιλέξει η συσκευή δίκτυο WCDMA μόνο αν η το σήμα είναι αρκετά ισχυρό. Πώς πάω σ' αυτή την επιλογή; Πάντα με δεδομένο ότι το έχω στο αυτόματο GSM/WCDMA.

 

Νομίζω πας στον dialler και γράφεις κάποιο συνδυασμό από ψηφία και * ή #; Δε θυμάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο λέω... Το ξέρω το μενού για ν' αλλάξω από αυτόματο σε σκέτο GSM ή σκέτο WCDMA. Αυτό που εννοώ είναι κάποιο άλλο (κρυφό; ) μενού που όταν το έχεις σε αυτόματο GSM/WCDMA, να καθορίζεις βάσει signal strength προτίμηση σε GSM ή WCDMA. Π.χ. πιθανόν το default να είναι ότι επιλέγει GSM μόνο αν το σήμα WCDMA είναι μηδενικό, ενώ το WCDMA επιλέγεται ακόμα και με πολύ χαμηλό σήμα WCDMA. Ε θυμάμαι ότι υπάρχει επιλογή να μπορεί να επιλέξει η συσκευή δίκτυο WCDMA μόνο αν η το σήμα είναι αρκετά ισχυρό. Πώς πάω σ' αυτή την επιλογή; Πάντα με δεδομένο ότι το έχω στο αυτόματο GSM/WCDMA.

 

Νομίζω πας στον dialler και γράφεις κάποιο συνδυασμό από ψηφία και * ή #; Δε θυμάμαι...

 

Α, αυτο δε το ξερω φιλε μου...Αλλα δε νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο!!!Τωρα, για κρυφο μενου που λες, οπως σου ειπα, δε ξερω...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...