Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το factory reset σε συνδυασμό με το κατάλληλο εργαλείο για backup δεν χρειαζεται πάνω από 1 στην χειρότερη 2 ώρες για να στηθεί ξανά το τηλέφωνο ,και τα συν που προσφέρει είναι πολύ περισσότερα από τον χρόνο που θα αφιερώσει κάποιος .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στους φίλους.. Έχω μία απορία... Αγόρασα τις προάλλες αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550454 ενώ το laptop και το αμάξι το αναγνωρίζουν κανονικά το κινητό δεν θέλει... Είχα ένα πιο μικρό και το έβλεπε κανονικά αλλά είπα να πάρω κάτι πιο μεγάλο σε χωρητικότητα αλλά έχω το θέμα που ανάφερα

 

Υ.Γ είμαι official 4.3

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας έχω νέα. Πριν καμιά ώρα με πήρε η γυναίκα μου τηλέφωνο και έπαθε ακριβώς το ίδιο. Την άκουγα, αλλά δεν με άκουγε. Μου το κλείνει, με ξαναπαίρνει και μιλάμε μια χαρά. Πριν μισή ώρα με ξαναπαίρνει. Ξανά το ίδιο, ξανά κλείσιμο, κλήση στο καπάκι και κανονική συνομιλία. Το τηλέφωνο της; Sony Ericsson Xperia Neo V. Vodafone το δίκτυο της, όπως και το δικό μου. 2 χρόνια το έχει το τηλέφωνο ΠΡΩΤΗ φορά της συμβαίνει κάτι τέτοιο. Σύμπτωση; Όντως κάτι παίζει με τα δίκτυα; Κόλλησε noteλίαση απ' το δικό μου; :lol: Φταίει το Note μου απλά αντιστράφηκε το πρόβλημα; :wacko: Η αλήθεια πάντως είναι ότι χάρηκα μιας και πλέον έχω αρχίσει να πιστεύω κι εγώ στα προβλήματα του δικτύου.Θα το παρακολουθήσω και θα ενημερώνω. Δεν θέλω να βγάλω γρήγορα συμπεράσματα. Πάντως σίγουρα δεν είμαστε οι μοναδικοί εκεί έξω με αυτό το κουλό πρόβλημα πλέον:lol:

Ναι ξέρω ήμουν σίγουρος πως ήταν θέμα της συσκευής κλπ κλπ, όμως όλα τα τεστ και η εμπειρίες μου οδηγούσαν σε αυτό το συμπέρασμα. Από σήμερα λοιπόν και μετά το περιστατικό που περιγράφω παραπάνω αρχίζω να αναθεωρώ ως προς την αιτία του προβλήματος,αλλά όπως είπα και πιο πριν, ΔΕΝ θέλω να βγάλω εύκολα συμπεράσματα... to be continued...

Μακάρι να λύσεις το πρόβλημα σου και εμείς σε συγχωρούμε για τις εμμονές σου :lol: :lol: :lol: Και στην περιοχή που μένω το δίκτυο είναι χάλια πλέον. Wind απαράδεκτη, vodafone σε λίγη καλύτερη μοίρα, μόνο η cosmote σώζεται. Είναι και τα samsung που για να κρατήσουν χαμηλό sar θυσιάζουν λίγο το σήμα και δένει το γλυκό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα Vodafone για δύο εβδομάδες και μου έβγαλε την πίστη. Καλούσα, δεν με άκουγαν... Μου έρχονται στα ξαφνικά 4-5 μηνύματα από χαμένες κλείσεις, το Internet τρελενόταν ακόμα και στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Τελικά πήγα σε cosmote (που ήμουν και πριν) και ησύχασα. Επίσης μια φίλη με iPhone και wind της κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Καλεί και δεν την ακούν.

 

 

Εμένα το μοναδικό πράγμα που κάνει τον τελευταίο καιρό είναι όταν μιλάω και κοπεί το σήμα (πχ μέσα σε ασανσέρ) χάνει το δίκτυο (emergency calls only) και επανέρχεται αν μπω και βγω σε flight mode ή με restart.

Γενικά τον τελευταίο καιρό όλες οι εταιριάρες μας παραπαίουν.

 

 

Άσχετο: έχουν πέσει στην αντίληψή μου κάνα δύο μέθοδοι για root που δεν ανεβάζουν τον counter του knox. Γνωρίζει κανείς τίποτα γι'αυτό;

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια και χρονια πολλα. πρωτη φορα γραφω στο φορουμ,αλλα σας παρακολουθω καιρο.ειστε ολοι υπεροχοι διοτι μας βοηθατε σχετικα με το κινητο μας(note 2) και εμας τους νεους σε αυτο το ειδος. η ερωτηση μου ειναι αν ξερει καποιος πως μεγαλωνουν τα πληκτρα στο πληκτρλογιο του samsung note 2? επισης θελω να βγαλω μια εφαρμογη που οταν πατας 3 φορες στην οθονη κανει zoom. thanks.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο: έχουν πέσει στην αντίληψή μου κάνα δύο μέθοδοι για root που δεν ανεβάζουν τον counter του knox. Γνωρίζει κανείς τίποτα γι'αυτό;

 

Αν θελεις πες και σε μας τις μεθοδους που βρηκες..

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις πες και σε μας τις μεθοδους που βρηκες..

Βεβαίως. Μια είναι αυτή.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2553647

 

Την άλλη την ψάχνω πάλι αλλά δεν την βρήκα ακόμα.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100%! Η αναβάθμιση σε 4.3 της συσκευής μου η οποία είναι στοκ (πολλοί είμαστε στοκ, γιαυτό και επιλέξαμε το συγκεκριμένο τηλέφωνο εξάλλου), απαιτούσε factory reset για να δουλέψει σωστά. Αν χρειάστηκα 2 ώρες ή 2 ημέρες για να ξαναστήσω το τηλέφωνο είναι άλλη κουβέντα.....Καταλήγω στο ότι η samsung θα έπρεπε να προειδοποιεί τον χρήστη ότι η σωστή αναβάθμιση σε 4.3 θέλει factory reset, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

 

 

Το δικο μου NOTE είναι εισαγωγης. Πηρα την αναβαθμιση και δεν χρειαστηκε να κάνω factory reset. Δουλευει απροβληματιστα. Μαλιστα η μπαταρια του λειτουργει και λιγο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Βλέπω ότι όλοι σας σχεδόν συμφωνείτε ότι για να γίνει σωστά η αναβάθμιση του τηλ. πρέπει να γίνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις και ότι αυτό συνεπάγεται πολλές ώρες μετά ενασχόλησης για να στηθεί ξανά το κινητό.

Εγώ χρησιμοποιώντας το Samsung Kies παίρνω τακτικά ολικό backup της εσωτερικής μνήμης του τηλ.

Εάν κάνω επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις μετά κάνω την αναβάθμιση και μετά ένα restore από ένα αρχείο backup που έχω πάρει θα γλιτώσω την πολλή φασαρία για το στήσιμο; Επίσης η αναβάθμιση θα καθίσει καλύτερα απ' ότι εάν την περάσω επάνω από την 4.1.2;

Επίσης κάνοντας backup ολικό στο Kies πέρα από τα υπόλοιπα κάνει και το λειτουργικό software backup?

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλαμε για τα προβληματα που εχουμε με το δικτυο μπορειτε να μου πειτε τι τιμη εχετε στην διαδρομη και ποση πρεπει να ειναι? Αυτο ειναι και το sar της συσκευης ?

 

Ρυθμισεις-περισσοτ.-πληροφοριες συσκευης-κατασταση-Ισχυς σηματος :-83 dBm 16 asu

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλαμε για τα προβληματα που εχουμε με το δικτυο μπορειτε να μου πειτε τι τιμη εχετε στην διαδρομη και ποση πρεπει να ειναι? Αυτο ειναι και το sar της συσκευης ?

 

Ρυθμισεις-περισσοτ.-πληροφοριες συσκευης-κατασταση-Ισχυς σηματος :-83 dBm 16 asu

 

Ισχύς σήματος :-91 dBm 11 asu/-93dBm 10 asu με vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλαμε για τα προβληματα που εχουμε με το δικτυο μπορειτε να μου πειτε τι τιμη εχετε στην διαδρομη και ποση πρεπει να ειναι? Αυτο ειναι και το sar της συσκευης ?

 

Ρυθμισεις-περισσοτ.-πληροφοριες συσκευης-κατασταση-Ισχυς σηματος :-83 dBm 16 asu

 

Με Wind -93dbm 10 asu

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, τα νούμερα αυτά αλλάζουν ανάλογα την περιοχή
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το multiwindow χωρις root ειναι πρακτικα αχρηστο, ριξτε μια ματια σε αυτη την εναλλακτική λύση, δουλευει στο νοτελακι μας αψογα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.android.flappsfull

Link to comment
Share on other sites

-103 dBm 4 asu, whats'up

Υ. γ. γενικά στο σημείο που είμαι δεν έχει καθόλου καλό δίκτυο, μετά βίας βλέπω 3g στα data, παρόλ' αυτά πρόβλημα με τις κλήσεις δεν είχα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το multiwindow χωρις root ειναι πρακτικα αχρηστο, ριξτε μια ματια σε αυτη την εναλλακτική λύση, δουλευει στο νοτελακι μας αψογα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.android.flappsfull

 

Πολύ ωραίο wallpaper, θα μπορούσες να μου το στείλεις ή από που να το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το multiwindow χωρις root ειναι πρακτικα αχρηστο, ριξτε μια ματια σε αυτη την εναλλακτική λύση, δουλευει στο νοτελακι μας αψογα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.android.flappsfull

Την έχω αγοράσει κι εγώ. Παρά πολύ καλή, με πολλές επιλογές. Η καλύτερη του είδους για μένα, από όσες έχω δοκιμάσει. Κι έχει και πολύ καλή υποστήριξη. Τους ζήτησα να βάλουν επιλογή να βάζεις κατευθείαν εφαρμογές στο floating menu και το έκαναν στο επόμενο update. Τη θεωρώ αρκετά πλήρη.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αγοράσει κι εγώ. Παρά πολύ καλή, με πολλές επιλογές. Η καλύτερη του είδους για μένα, από όσες έχω δοκιμάσει. Κι έχει και πολύ καλή υποστήριξη. Τους ζήτησα να βάλουν επιλογή να βάζεις κατευθείαν εφαρμογές στο floating menu και το έκαναν στο επόμενο update. Τη θεωρώ αρκετά πλήρη.

 

Έχω καταβολευτει με αυτη την εφαρμογη.Ο μονος λογος που με στεναχωρουσε για root ηταν το multiwindow και βλεπω οτι με αυτη την εφαρμογη ελυσα το προβλημα :)

 

Όσοι θέλετε το wallpaper το ανεβασα εδω https://www.dropbox.com/s/gfsxh3mpxziwg87/Note2-3.jpg

Το έχω φτιάξει εξ ολοκλήρου στο νοτελακι μας με το photoshop και φυσικα το πενακι (α, ρε νοτελαρα αθάνατη :) )

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταβολευτει με αυτη την εφαρμογη.Ο μονος λογος που με στεναχωρουσε για root ηταν το multiwindow και βλεπω οτι με αυτη την εφαρμογη ελυσα το προβλημα :)

 

Όσοι θέλετε το wallpaper το ανεβασα εδω https://www.dropbox.com/s/gfsxh3mpxziwg87/Note2-3.jpg

Το έχω φτιάξει εξ ολοκλήρου στο νοτελακι μας με το photoshop και φυσικα το πενακι (α, ρε νοτελαρα αθάνατη :) )

 

Δεν μου εμφανίζει κάτι μέσω tapatalk :-/

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταβολευτει με αυτη την εφαρμογη.Ο μονος λογος που με στεναχωρουσε για root ηταν το multiwindow και βλεπω οτι με αυτη την εφαρμογη ελυσα το προβλημα :)

 

Όσοι θέλετε το wallpaper το ανεβασα εδω https://www.dropbox.com/s/gfsxh3mpxziwg87/Note2-3.jpg

Το έχω φτιάξει εξ ολοκλήρου στο νοτελακι μας με το photoshop και φυσικα το πενακι (α, ρε νοτελαρα αθάνατη :) )

 

Πολύ ωραίο!

Δε ξεκινάς να φτιάξεις και κανένα θέμα; :happy:

 

Δεν μου εμφανίζει κάτι μέσω tapatalk :-/

 

Για δες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε πολυ StratosGR! Κατι για την εφαρμογη, μπορεις να βαλεις οσες εφαρμογες θελεις και οποια εφαρμογη θελεις για multiwindow ?
Link to comment
Share on other sites

Να απαντήσω κι εγώ μιας και αντιμετωπίζω τα ίδια... 1) και με bluetooth αλλά και κανονικά σκέτο το τηλέφωνο. 2) Μονίμως σε gsm με κλειστά data. 3) ναι την έχω τικαρισμένη...
Βάλε το σε auto και δες πως Θα συμπεριφερθει.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...