Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ωραίο!

Δε ξεκινάς να φτιάξεις και κανένα θέμα; :happy:

 

 

 

Για δες τώρα.

 

Τώρα φαίνεται, το κατέβασα και το έβαλα ήδη! Ευχαριστώ πολύ truckman και stratosGR!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ειστε καλα παιδια και ενα ευχαριστω στον Στρατο :)

 

 

Σε ευχαριστουμε πολυ StratosGR! Κατι για την εφαρμογη, μπορεις να βαλεις οσες εφαρμογες θελεις και οποια εφαρμογη θελεις για multiwindow ?
Ναι ότι θέλεις βάζεις.Δυστυχως το default multiwindow ενω ειναι παρα πολυ καλο σαν ιδεα,με τους περιορισμους που εχει ειναι πρακτικα αχρηστο για no-root συσκευες.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως. Μια είναι αυτή.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2553647

 

Την άλλη την ψάχνω πάλι αλλά δεν την βρήκα ακόμα.

 

Ωραιος να σαι καλα..

 

Μου φαινεται θα παω και γω σε official 4.3 να τελειωνουμε. Το θεμα ειναι οτι ο counter γραφει συνεχεια 1 ενω τον εχω μηδενισει πολλες φορες με το triangle away..ειμαι μονο ρουταρισμενος με cmw recovery ..τι κανω με τον μετρητη πριν προχωρησω σε official 4.3?

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους.. Έχω μία απορία... Αγόρασα τις προάλλες αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550454 ενώ το laptop και το αμάξι το αναγνωρίζουν κανονικά το κινητό δεν θέλει... Είχα ένα πιο μικρό και το έβλεπε κανονικά αλλά είπα να πάρω κάτι πιο μεγάλο σε χωρητικότητα αλλά έχω το θέμα που ανάφερα

 

Υ.Γ είμαι official 4.3

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το multiwindow χωρις root ειναι πρακτικα αχρηστο, ριξτε μια ματια σε αυτη την εναλλακτική λύση, δουλευει στο νοτελακι μας αψογα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lwi.android.flappsfull

Ευχαριστούμε για την πρόταση, πράγματι φαίνεται ωραίο και είναι και σε προσφορά. Μάλλον θα το τσιμπήσω.

 

@@: Για την ισχύ του σήματος, όσο λιγότερα είναι τα -dBm και όσο περισσότερα είναι τα asu, τόσο ισχυρότερο είναι το σήμα. Εγώ έχω -91 dBm / 11 asu (Vodafone).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος να σαι καλα..

 

Μου φαινεται θα παω και γω σε official 4.3 να τελειωνουμε. Το θεμα ειναι οτι ο counter γραφει συνεχεια 1 ενω τον εχω μηδενισει πολλες φορες με το triangle away..ειμαι μονο ρουταρισμενος με cmw recovery ..τι κανω με τον μετρητη πριν προχωρησω σε official 4.3?

 

Ευχαριστω..

 

Όσο έχεις cwm δε πρόκειται να μηδενίσει.

Link to comment
Share on other sites

Όσο έχεις cwm δε πρόκειται να μηδενίσει.

 

Καλησπερα Στρατο.

 

Αρα τι κανω?Αν παω σε philz touch recovery?Τοτε γινεται?

 

Τι επιλογες εχω?

 

Ευχαριστω.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Στρατο.

 

Αρα τι κανω?Αν παω σε philz touch recovery?Τοτε γινεται?

 

Τι επιλογες εχω?

 

Ευχαριστω.

 

Mόνο στοκ .

Link to comment
Share on other sites

Αρα τωρα δεν γινεται τπτ...ουτε αν ξαναπερασω το official 4.1.2 ε?

 

Aν δε το έχεις κάπου πρόχειρο το στοκ recovery, βάλε 4.1.2, κάνε ροοτ, βάλε triangle και μηδένισε.

Link to comment
Share on other sites

StratosGR σχετικά με το σημαντικό πρόβλημα με τα " one-way phone calls " που είτε δεν σε ακούει ο συνομιλητής σου αλλά τον ακούς εσύ, είτε δεν τον ακούς εσύ αλλά σε ακούει ο συνομιλητής, θέλω να σε ρωτήσω:

 

- Υπάρχει εφαρμογή ή τρόπος να επιβεβαιώσουμε ότι το modem / radio λειτουργεί καλά και δεν κολλάει ή και τέτοιο;;;

- Υπάρχει ποιο ισχυρό modem / radio για να φλασαρουμε;;;

 

Πάντως, επαναλαμβάνω ότι:

- Εχω το Note 2 από το 2012, εξαρχής stock Rom rooted το τελευταίο 8μηνο 4.1.2 χωρίς πρακτικά αυτή την περίοδο να έχω πειράξει κάτι ή να έχει αλλάξει κάτι που να δικαιολογεί την εμφάνιση του προβλήματος. Το πρόβλημα το αντιμετωπίζω μόνο το τελευταίο μήνα ή λίγο παραπάνω.

- Πλέον έχω custom 4.3 DN3 και το πρόβλημα συνεχίζει όπως και με την stock 4.1.2

- Συμβαίνει είτε με Bluetooth είτε χωρίς.

- Συμβαίνει σε άξιο λόγου αριθμό χρηστών (δεν έχω ψάξει αν συμβαίνει σε χρήστες άλλων χωρών).

- Συμβαίνει κυρίως σε Wind / Vodafone (αναπτύσσουν πλέον κοινό δίκτυο;). Υπάρχει κανένας με Cosmote που να έχει το πρόβλημα;;;

Link to comment
Share on other sites

Aν δε το έχεις κάπου πρόχειρο το στοκ recovery, βάλε 4.1.2, κάνε ροοτ, βάλε triangle και μηδένισε.

 

ok thanks!:)

Link to comment
Share on other sites

StratosGR σχετικά με το σημαντικό πρόβλημα με τα " one-way phone calls " που είτε δεν σε ακούει ο συνομιλητής σου αλλά τον ακούς εσύ, είτε δεν τον ακούς εσύ αλλά σε ακούει ο συνομιλητής, θέλω να σε ρωτήσω:

 

- Υπάρχει εφαρμογή ή τρόπος να επιβεβαιώσουμε ότι το modem / radio λειτουργεί καλά και δεν κολλάει ή και τέτοιο;;;

- Υπάρχει ποιο ισχυρό modem / radio για να φλασαρουμε;;;

 

Πάντως, επαναλαμβάνω ότι:

- Εχω το Note 2 από το 2012, εξαρχής stock Rom rooted το τελευταίο 8μηνο 4.1.2 χωρίς πρακτικά αυτή την περίοδο να έχω πειράξει κάτι ή να έχει αλλάξει κάτι που να δικαιολογεί την εμφάνιση του προβλήματος. Το πρόβλημα το αντιμετωπίζω μόνο το τελευταίο μήνα ή λίγο παραπάνω.

- Πλέον έχω custom 4.3 DN3 και το πρόβλημα συνεχίζει όπως και με την stock 4.1.2

- Συμβαίνει είτε με Bluetooth είτε χωρίς.

- Συμβαίνει σε άξιο λόγου αριθμό χρηστών (δεν έχω ψάξει αν συμβαίνει σε χρήστες άλλων χωρών).

- Συμβαίνει κυρίως σε Wind / Vodafone (αναπτύσσουν πλέον κοινό δίκτυο;). Υπάρχει κανένας με Cosmote που να έχει το πρόβλημα;;;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5103727#post5103727

Διάβασε και κρίνε.

Εγώ το έχω πάθει μόνο με vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Οκ StratosGR, το παρακολουθούμε όλοι, μαζί και ο Vlasismiriagos, και ελπίζουμε να μην φταίει η συσκευή οπότε θα μετακομίσουμε όλοι σε Cosmote να σωθούμε. Πάντως έχει γίνει πλέον ενοχλητικό καθημερινό πρόβλημα! Ας κρατάμε ενημέρωση όσοι έχουμε το πρόβλημα. Έχω βάλει και το https://play.google.com/store/apps/details?id=cyp.android.StatusBar2G3G ώστε να παρακολουθώ όταν έχω το πρόβλημα αν είναι 2g ή 3g και αν έχω καλό σήμα ή αδύναμο (~>100db)

 

Edit: Το γκουγκλαρα και είδα ότι το ίδιο πρόβλημα το έχουν με διάφορες συσκευές σε διάφορα δίκτυα σε διάφορες χώρες και γενικά υπάρχει ερωτηματικό αν οφείλεται στο δίκτυο (το πιθανότερο) ή στη συσκευή...

ΠΆΝΤΩΣ ΤΟ ΓΕΓΟΝΌΣ ΌΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΈΧΕΙ ΚΑΝΈΝΑΣ ΜΕ COSMOTE ...κάτι σημαίνει!

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα vodafone μου εκανε κατι τετοια κουλα.τωρα που διαβασα το ποστ το θυμηθηκα.με cosmote δε μου εχει εμφανισει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Οκ StratosGR, το παρακολουθούμε όλοι, μαζί και ο Vlasismiriagos, και ελπίζουμε να μην φταίει η συσκευή οπότε θα μετακομίσουμε όλοι σε Cosmote να σωθούμε. Πάντως έχει γίνει πλέον ενοχλητικό καθημερινό πρόβλημα! Ας κρατάμε ενημέρωση όσοι έχουμε το πρόβλημα. Έχω βάλει και το https://play.google.com/store/apps/details?id=cyp.android.StatusBar2G3G ώστε να παρακολουθώ όταν έχω το πρόβλημα αν είναι 2g ή 3g και αν έχω καλό σήμα ή αδύναμο (~>100db)

 

Σήμερα η κατάσταση είναι αφόρητη. 8 στις 10 κλήσεις δεν ακούω τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα έντονο πρόβλημα σήμερα. Προφανώς λόγω εορτών το δίκτυο είναι φορτωμένο και τα παίζει
Link to comment
Share on other sites

Το διάστημα των εορτών η Vodafone δίνει δωρεάν ομιλία σε μερικά πακέτα και δωρεάν ίντερνετ σε όλους, οπότε μέχρι να τελειώσουν οι γιορτές θα γίνει χαμός από υπερφόρτωση δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η κατάσταση είναι αφόρητη. 8 στις 10 κλήσεις δεν ακούω τίποτα...

 

Vlasi πάρε μια cosmokarta από Γερμανό να τσεκάρεις το γίνεται και με την cosmote. Εγώ από cosmote πήγα σε Vodafone και υπάρχουν στιγμές που το μετανιώνω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα έντονο πρόβλημα σήμερα. Προφανώς λόγω εορτών το δίκτυο είναι φορτωμένο και τα παίζει

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Θα δείτε όσο περνάν οι γιορτές θα βελτιώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά και εγώ έχω το Note 2 από Νοέμβριο του 12 και είμαι από τότε με vodafone... Μέχρι και σήμερα δεν έχω χάσει ΠΟΤΈ κλείσει, ούτε το πρόβλημα <<Μ'ακούς ? Δεν μ'ακούς>> Και τώρα που είναι γιορτές και μιλάω αρκετή ώρα στο κινητό δεν έχω κάποιο παράπονο σχετικά με όσα διαβάζω αυτές τις μέρες στο Θέμα... Αντιθέτως έχω άλλο θέμα δεν λέει να διαβάσει το USB Stick 32gb και κοντεύω να τρελαθώ
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά και εγώ έχω το Note 2 από Νοέμβριο του 12 και είμαι από τότε με vodafone... Μέχρι και σήμερα δεν έχω χάσει ΠΟΤΈ κλείσει, ούτε το πρόβλημα <<Μ'ακούς ? Δεν μ'ακούς>> Και τώρα που είναι γιορτές και μιλάω αρκετή ώρα στο κινητό δεν έχω κάποιο παράπονο σχετικά με όσα διαβάζω αυτές τις μέρες στο Θέμα... Αντιθέτως έχω άλλο θέμα δεν λέει να διαβάσει το USB Stick 32gb και κοντεύω να τρελαθώ

 

Γιατί είναι σε NTFS φορμάτ μάλλον :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας το άλλο θέμα για το ξεκλείδωμα της lg υπάρχει κάτι και για εμάς; Αναφέρομαι στο διπλό πάτημα στην οθόνη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι σε NTFS φορμάτ μάλλον :cool:

Γνωρίζεις μήπως πως το κάνουμε format? Ο υπολογιστής μου ---> Δεξί κλικ στο USB Stick και ύστερα??

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά και εγώ έχω το Note 2 από Νοέμβριο του 12 και είμαι από τότε με vodafone... Μέχρι και σήμερα δεν έχω χάσει ΠΟΤΈ κλείσει, ούτε το πρόβλημα <<Μ'ακούς ? Δεν μ'ακούς>> Και τώρα που είναι γιορτές και μιλάω αρκετή ώρα στο κινητό δεν έχω κάποιο παράπονο σχετικά με όσα διαβάζω αυτές τις μέρες στο Θέμα... Αντιθέτως έχω άλλο θέμα δεν λέει να διαβάσει το USB Stick 32gb και κοντεύω να τρελαθώ

 

Ενδιαφέροντα τα όσα μας λες... Ενισχύουν βέβαια το στρατόπεδο αυτών που πιστεύουν πως φταίει η συσκευή και όχι το δίκτυο (ανάμεσα τους κι εγώ). Η κατάσταση σήμερα ήταν δραματική για μένα. Πραγματικά 8 στις 10 κλήσεις μου σε διάφορα σημεία της Κορίνθου οδηγούσαν στο << μ'ακούς δεν μ'ακούς>> που λες κι εσύ. Άντε να περάσουν οι γιορτές να ξεκινήσουμε να στέλνουμε στην Smartec γιατί ΔΕΝ πάει άλλο. Στην ουσία σήμερα δεν είχα τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...