Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με custom rom που να ρα υποστηρίζει. DN3,Sotmax κτλ!

 

το ξερω,αυτες τις εχω δοκιμασει ολες αλλα ειπαμε παραπανω οτι εχουμε προβληματα με wifi,γι αυτο και εβαλα μια leaked που ειδα σε καποια βιντεακια οτι μπορουμε να φλασαρουμε τα mods απο το 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως κάποιος φίλος έχει λύση στο παραπάνω?

Κατέβασα μια εφαρμογη που μου βγαζει και ενα εξτρα παραθυρο στην αρχικη οθονη (αν θελω):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duckbone.callreminder&hl=el

Edited by kostas2712
Link to comment
Share on other sites

το ξερω,αυτες τις εχω δοκιμασει ολες αλλα ειπαμε παραπανω οτι εχουμε προβληματα με wifi,γι αυτο και εβαλα μια leaked που ειδα σε καποια βιντεακια οτι μπορουμε να φλασαρουμε τα mods απο το 3

 

κανενα προβλημα με sotmax b7 με aircommands η με wifi...παραξενα τ ακουω ολ αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι όπως έχω ξαναπεί μόνο τα features από το πενάκι θέλω και δεν με νοιάζουν τα υπόλοιπα. Αν πάλι δεν τα πάρουμε με βλέπω σε κάνα τρίμηνο όταν διορθωθούν οι παιδικες ασθένειες του 3 να το χτυπάω :-)

Αν σου πω οτι κι εγω για τον ιδιο λογο δεν το πηρα;Το 2,ειναι ευλογημενο,no problems at all.

Αμα στρωσει το 3,σε κανα δυο μηνες,τα ξαναλεμε...:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε εδώ? http://au.ibtimes.com/articles/521732/20131113/samsung-galaxy-s3-4-3-jelly-bean.htm#.UoMCTstBvqA

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο απλα θα κάνω κωλοτούμπα και άντε Γεια. Άντε να βρίσκουμε spen μετά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

κανενα προβλημα με sotmax b7 με aircommands δεη με wifi...παραξενα τ ακουω ολ αυτα...

 

Είπα και πριν μερικά posts φίλε μου οτι έχουν bags όλες και η sotmax δεν συνδέεται το Wi Fi αυτόματα πάρα ζητάει συνεχώς κωδικό. Με αυτό το θέμα παιδεύομαι μια βδομάδα και όχι μόνο εγώ αλλά και ενας φιλος που τα φτιαχνουμε μαζι τα note μας ακριβως τα ιδια προβληματα.Τωρα εσυ πως και και δεν εχεις θεμα.δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Leaked, custom κ.λ.π. ανήκουν στις τροποποιήσεις.

Η συζήτηση εδώ τέλος.

Μη μπερδεύουμε τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

Τι έχουμε εδώ? http://au.ibtimes.com/articles/521732/20131113/samsung-galaxy-s3-4-3-jelly-bean.htm#.UoMCTstBvqA

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο απλα θα κάνω κωλοτούμπα και άντε Γεια. Άντε να βρίσκουμε spen μετά.

 

Βλέπω να μένουμε με την 4.1 .... :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το iPhone για να έχω υποστηρίξη και για να μην με έχουν για κορόιδο και κάνουν τα ίδια τελικά. Εχω πάρει μόνο δυο αναβαθμίσεις. Ευτυχως έχουμε sotmax.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα το iPhone για να έχω υποστηρίξη και για να μην με έχουν για κορόιδο και κάνουν τα ίδια τελικά. Εχω πάρει μόνο δυο αναβαθμίσεις. Ευτυχως έχουμε sotmax.

 

Off topic αλλά η apple είναι περισσότερο consistent στα updates. Ξέρεις, 1 major release κάθε χρόνο.

 

Το θέμα όπως λένε και τα παιδιά το note δουλεύει σουπερ με την 4.1. Τα lags σε gallery (εδώ και παρα πολύ Κάιρο χρησιμοποιώ το quick pic) και dialer προσωπικά μου φαίνονται minor.

Link to comment
Share on other sites

Να σου φορτώνει σε άλλη γλώσσα;;

Στην προεπιλογή εννοείς; τα γερμανικά τηλέφωνα σε γερμανική γλώσσα, γαλλικά σε γαλλικά κοκ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ερώτηση Γενική. Εχω απογοητευτεί απο τη Samsung σχετικά με.τα updates. Ναι οκ δουλεύει τέλεια το νοτελι με την 4.1.2 αλλα αυτο ειναι κοροϊδία γι εμενα. Δωσε στο λαο την 4.3!

Μια χαρα οαει και με αυτη το 2 συν ολα τα νεα καλούδια που έχει. Το ερώτημα λοιπόν είναι. Πιστεύετε οτι θα την πάρουμε κάποια στιγμή ή οχι. Βλέπω οτι το οανε απο καθυστέρηση σε καθυστέρηση και αγχώνομαι...

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ερώτηση Γενική. Εχω απογοητευτεί απο τη Samsung σχετικά με.τα updates. Ναι οκ δουλεύει τέλεια το νοτελι με την 4.1.2 αλλα αυτο ειναι κοροϊδία γι εμενα. Δωσε στο λαο την 4.3!

Μια χαρα οαει και με αυτη το 2 συν ολα τα νεα καλούδια που έχει. Το ερώτημα λοιπόν είναι. Πιστεύετε οτι θα την πάρουμε κάποια στιγμή ή οχι. Βλέπω οτι το οανε απο καθυστέρηση σε καθυστέρηση και αγχώνομαι...

 

Είναι σίγουρο ότι θα την πάρουμε, δεν παίζει να μην την δώσουν.. Το θέμα είναι πότε θα την δώσουν..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Εχει τύχει σε κανεναν οταν το κανει restart να του φορτωνει σε αλλη γλώσσα?

 

μου έτυχε εμένα Μια φορά μετά το Update του Swype

μάλλον αυτό το προκάλεσε

Link to comment
Share on other sites

@tpal

 

Δίκιο έχεις αλλά ρίξε μια ματιά στον ανταγωνισμό. Το G2 κυκλοφόρησε πρόσφατα και ακόμα με 4.2 είναι.

Μόνο τα S4, S3 και HTC one έχουν πάρει. Μάλιστα στα HTC παραπονούνται για μείωση αυτονομίας κλπ.

Μην ξεχνάς ότι το note έχει περισσότερα πράγματα να φροντίσει σε κάθε αναβάθμιση λίγο του ειδικού software.

Πιστεύω θα το πάρετε το πολύ αρχές του άλλου μήνα.

 

Να πάει κάποιος από note 2 σε 3 για την αναβάθμιση δεν το κρίνω σκόπιμο.

Επίσης μην ακούτε τι λένε για ταχύτητά κλπ.

Το έχω ξαναγράψει. Δεν υπάρχουν διαφορές η είναι αμελητέες.

Η οθόνη και η κάμερα κάνουν την διαφορά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@tpal

 

Δίκιο έχεις αλλά ρίξε μια ματιά στον ανταγωνισμό. Το G2 κυκλοφόρησε πρόσφατα και ακόμα με 4.2 είναι.

Μόνο τα S4, S3 και HTC one έχουν πάρει. Μάλιστα στα HTC παραπονούνται για μείωση αυτονομίας κλπ.

Μην ξεχνάς ότι το note έχει περισσότερα πράγματα να φροντίσει σε κάθε αναβάθμιση λίγο του ειδικού software.

Πιστεύω θα το πάρετε το πολύ αρχές του άλλου μήνα.

 

Να πάει κάποιος από note 2 σε 3 για την αναβάθμιση δεν το κρίνω σκόπιμο.

Επίσης μην ακούτε τι λένε για ταχύτητά κλπ.

Το έχω ξαναγράψει. Δεν υπάρχουν διαφορές η είναι αμελητέες.

Η οθόνη και η κάμερα κάνουν την διαφορά.

 

Κώστα έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν.αξίζει η αναβάθμιση. Αν.αλλάξω τώρα θα παω σε g2 οχι για note 3. Η φιλοσοφία ομως note δεν.Υπάρχει πουθενά αλλου εκτος και αν συνδυάσω το note 8. Παντως με leaked 4.3 βλέπω διαφορά στο 2 προς το καλύτερο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το θεμα ειναι να την παρουμε και να δουλευει, αλλιως τι να την κανουμε;;; για ριξτε μια ματια και στο θεμα του s3 που οσοι την εβαλαν τωρα βριζουν και ψαχνουν τροπους να πανε πισω στην 4.1.2 !!!! Στο κατω κατω δεν νομιζω οτι εχει και τις τρελες διαφορες, ουτε κατι που τωρα δεν μπορειτε να κανετε.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια το θεμα ειναι να την παρουμε και να δουλευει, αλλιως τι να την κανουμε;;; για ριξτε μια ματια και στο θεμα του s3 που οσοι την εβαλαν τωρα βριζουν και ψαχνουν τροπους να πανε πισω στην 4.1.2 !!!! Στο κατω κατω δεν νομιζω οτι εχει και τις τρελες διαφορες, ουτε κατι που τωρα δεν μπορειτε να κανετε.

 

Και εσυ σωστά τα λες. Εγω μιλάω για την.Υποστήριξη γενικά απο την εταιρεία.

Επίσης μιλάμε για note 2 το οποίο με leaked εκδόσεις της 4.3 είναι τούμπανο. Δεν το λεω επιθετικά ετσι.

Edit καλψς την και την.Πρώτη γρατζουνιά στην οθόνη. Μεγεια μου. Ξαναβαζω screen protector

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να σου φορτώνει σε άλλη γλώσσα;;

Στην προεπιλογή εννοείς; τα γερμανικά τηλέφωνα σε γερμανική γλώσσα, γαλλικά σε γαλλικά κοκ;

 

Εννοω ολο το τηλεφωνο εικονιδια κτλ ειναι στα γερμανικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ερώτηση Γενική. Εχω απογοητευτεί απο τη Samsung σχετικά με.τα updates. Ναι οκ δουλεύει τέλεια το νοτελι με την 4.1.2 αλλα αυτο ειναι κοροϊδία γι εμενα. Δωσε στο λαο την 4.3!

Μια χαρα οαει και με αυτη το 2 συν ολα τα νεα καλούδια που έχει. Το ερώτημα λοιπόν είναι. Πιστεύετε οτι θα την πάρουμε κάποια στιγμή ή οχι. Βλέπω οτι το οανε απο καθυστέρηση σε καθυστέρηση και αγχώνομαι...

 

Οσο βγαζει προβληματα το note 3 και οι πωλησεις δεν πανε στο αναμενομενο, θα τραβανε κι αλλο την αναβαθμιση, δυστυχως.

 

 

 

 

 

Βρε παιδια το θεμα ειναι να την παρουμε και να δουλευει, αλλιως τι να την κανουμε;;; για ριξτε μια ματια και στο θεμα του s3 που οσοι την εβαλαν τωρα βριζουν και ψαχνουν τροπους να πανε πισω στην 4.1.2 !!!! Στο κατω κατω δεν νομιζω οτι εχει και τις τρελες διαφορες, ουτε κατι που τωρα δεν μπορειτε να κανετε.

Σε πληροφορω οτι με τις leaked δεν υπαρχει κανενα προβλημα και το νοτελι παει κυριολεκτικα μαλλια (ασε και τις βελτιωσεις που υπαρχουν).Περιττο να σου πω οτι εχω καμια δεκαρια μερες που ξαναεβαλα την 4.1.2 και εχω φαει απιστευτο ξενερωμα, δεν μου κανει κεφι να ασχοληθω καθολου με το κινητο.Ολα αυτα που ακουγονται στα διαφορα sites, μου κανουν για φτηνες δικαιολογιες.Ειναι καιρος μαλλον να στραφω για αλλη γειτονια, δυστυχως η samsung εχει καβαλισει το καλαμι και το ξεφτυλισε εντελως το θεμα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι που δεν καταλαβα?πηρες με τιτανιουμ bacup απο 4.1.2 k εκανες επαναφορα σε 4.3?

 

Λογικα εφαρμογες θα πηρε backup.Kι εγω το εχω κανει αρκετες φορες επιτυχημενα απο 4.1.2 σε 4.3 και το αντιστροφο.Κατι αλλο θα φταιει.

Wipe data εκανες οταν περασες τη νεα ρομ;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που έπιασα πάλι το s2 μου συνειδητοποίησα πόσο μικρό μου φαίνεται πλέον. Αυτό ήταν, καταδικάστηκα στην αγορά τεράστιων συσκευών.

:eek:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σαν αρχάριος έχω μάθει αρκετά (παραλίγο να το πετάξω στην αρχή:p). Η χρήση που κάνω είναι σαν τηλέφωνο και αισίως η μπαταρία βγάζει πάνω από πέντε μέρες απότι βλέπω, με χαμηλή φωτεινότητα σε δίκτυο GSM και χωρις ιντερνετ, εκτος κάποιων ολιγόλεπτων εξαιρέσεων, αλλα αρκετες κλησεις ομιλίας, και κλειστό περίπου 3 ώρες την ημέρα.

Μια διπλη ερώτηση για καποιες ρυθμισεις στα μηνυματα (sms) που δεν μπορώ να βρω:

Γίνεται να εχω διαφορετικό ήχο ειδοποίησης όταν έρχεται sms και διαφορετικό ήχο ειδοποίησης για αναφορά παράδοσης sms και πως?

Επίσης όταν είναι τελείως κλειστό το κινητό και το ενεργοποιώ και μου έρθει κάποιο προγενέστερο sms (με κείμενο και όχι για χαμένη κλήση), στα στοιχεία του μηνύματος δεν εμφανίζει τι ώρα εστάλη, παρά μόνο τι ώρα ελήφθη. Πως μπορώ να δω και τι ώρα στάλθηκε, όπως γινόταν με το κλασσικό Hazel που είχα? Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...