Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έβγαλα και μπαταρία ...

 

Αν ΔΕΝ εχεις και προβλημα στην ομιλια, τοτε κατι αλλο ειναι, δεν μου κανει για θεμα hardware.Στο αυτοματο το εχεις η στο απλο gsm?

 

(πιστευω να μην εισαι με καμια custom rom ε?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν ΔΕΝ εχεις και προβλημα στην ομιλια, τοτε κατι αλλο ειναι, δεν μου κανει για θεμα hardware.Στο αυτοματο το εχεις η στο απλο gsm?

 

(πιστευω να μην εισαι με καμια custom rom ε?)

 

οχι δεν εχω κανει root το εχω στο αυτοματο αλλα μαλλον ειναι θεμα παροχου κινητης γιατι σημερα ημουν σε αλλη περιοχη και δεν ειχα προβλημα και στο σπιτι που ειμαι τωρα φαινετε να λειτουργει φυσιολογικα μπορει να υπηρχε θεμα το σαββατοκυριακο με την vodafone θα το παρακολουθησω και βλεπω.....παντος ευχαριστω πολυ...αν καταληξω καπου σιγουρα, θα ενημερωσω......

Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησε η διάθεση της επίσημης 4.3 για το S III.

τα καλά νέα είναι οτι έχει αρκετά νέα χαρακτηριστικά, ant+ και move to sd, αλλά δεν έχει ΚΝΟΧ.

μακάρι να ακολουθήσουν το ίδιο μοτίβο και στο Νote μας.

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησε η διάθεση της επίσημης 4.3 για το S III.

τα καλά νέα είναι οτι έχει αρκετά νέα χαρακτηριστικά, ant+ και move to sd, αλλά δεν έχει ΚΝΟΧ.

μακάρι να ακολουθήσουν το ίδιο μοτίβο και στο Νote μας.

 

Aν δεν εχει knox τοτε μαλλον οντως hardware ειναι το θεμα στα S4 και ΝΟΤΕ 3.Efuse δηλαδη.

Οποτε ισως την γλυτωσουμε κι εμεις.

 

ΥΓ.Μια σκεψη εκανα δεν το διαβασα καπου.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησε η διάθεση της επίσημης 4.3 για το S III.

τα καλά νέα είναι οτι έχει αρκετά νέα χαρακτηριστικά, ant+ και move to sd, αλλά δεν έχει ΚΝΟΧ.

μακάρι να ακολουθήσουν το ίδιο μοτίβο και στο Νote μας.

 

Μακάρι να μην έχει knox αλλα δεν το βλέπω γιατί στις leaks είχε. Ενώ στο s3 δεν είχε ούτε η leak που βγήκε χθες.

 

 

Aν δεν εχει knox τοτε μαλλον οντως hardware ειναι το θεμα στα S4 και ΝΟΤΕ 3.Efuse δηλαδη.

Οποτε ισως την γλυτωσουμε κι εμεις.

 

ΥΓ.Μια σκεψη εκανα δεν το διαβασα καπου.

 

Edit:Τωρα διαβασα πως ειναι η prereleased κι οχι η επισημη.Οποτε ακομα περιμενουμε...

 

Η σημερινή Ireland (Vodafone) είναι η επίσημη, αν δεν κάνω λάθος. Βέβαια μερικοί λένε πως είναι ίδια με το χθεσινό leak... μπορεί να έχουν δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην έχει knox αλλα δεν το βλέπω γιατί στις leaks είχε. Ενώ στο s3 δεν είχε ούτε η leak που βγήκε χθες.

 

Μπορεί και να μην έχει.

Υπάρχει παρανόηση με το Knox.

Το knox είναι FEATURE.

Ιδίως επαγγελματίες και εταιρείες το θέλουν.

Οπότε μπορεί να μη το δώσειη Samsung, όπως δε δίνει και άλλες λειτουργίες καινούριων μοντέλων, σε παλιότερες συσκευές.

Το ότι για εμάς που κάνουμε root, είναι μείον είναι άλλο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ξεκινησαν απο το s3 πρωτα, εμεις θα παμε για τον επομενο μηνα και βλεπουμε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,απο τι διαβασα θα γινει αναβαθμιση κ σε εμας σε λιγο καιρο . Επισης διαβασα οτι υπαρχει ρομ με τα καλουδια του Note 3 . Να ρωτησω το εξης η αναβαθμιση που θα γινει απο την samsung θα εχει τα καλουδια του note 3 ? οχι ε :p . Για να εχω τα καλουδια του Note 3 μπορω γινεται το εχετε φλασαρει τελικα ? αν ναι ειναι δυσκολο ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα φορα 4,1,2 που ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα τρελαθω τελειως καποτε ειχα την επειλογη "αποριτο" και το ειχε εκει τωρα????
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα φορα 4,1,2 που ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα τρελαθω τελειως καποτε ειχα την επειλογη "αποριτο" και το ειχε εκει τωρα????

 

Τα γράφω στα αγγλικά

 

Settings -> Back up and Reset

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα δεν το βλεπω.... τωρα εχει κολλισει το κεφαλι μου?? δεν ξερω

 

EDIT: Το βρηκα ολα καλα

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει τροπος οταν ερχεται μηνυμα mms, να ανοιγουν τα δεδομενα μονα τους και να γινετε η ληψη του multimedia υλικου που μας στελνουν ? Δεν ειναι οτι δεν εχω προγραμμα δεδομενων (1500mb) , αλλα για ποιο λογο να εχω ανοιχτο το 3g , με οποιο μειωνεκτιμα στην μπαταρια , οταν δεν το χρειαζομαι ? πχ στο NEO V αυτο γινετε και ειναι πολυ εξυπηρετικο και εχει android λειτουργικο . Τι φταιει στο δικο μας και δεν ειναι ετσι ? Οταν τα εχω κλειστα τα δεδομενα , ερχεται το μηνυμα , δεν χτυπα ο ηχος , αλλα οταν μπω στο HandsetSms τοτε βλεπω πως εχω εισερχομενο μηνυμα mms . Το οτι δεν χτυπα ο ηχος στο mms με κλειστα τα δεδομενα , γινετε μονο στα mms. Με ανοικτα τα δεδομενα, δεν υπαρχει προβλημα κανενα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες. Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια . Το note 2 μου εδώ και μερικές μέρες δεν μπορεί να συνδεθεί στο pc μου όπως γινόταν παλιότερα. Δεν το αναγνωρίζει ουτε εξωτερικό σκληρό και φυσικά ούτε μέσω kies, που περιμένει ακόμα να συνδεθεί η συσκευή στο usb. To note 2 δεν έχει καμία custom ram, rom ,kernel etc. Είναι unroot και γενικά δεν το έχω πειράξει. Αν ακολουθήσω τις οδηγίες του kies δεν μπορώ να βγάλω άκρη μια και μου ζητάει ένα recovery code :wacko: που δεν ξέρω ως να το βρω. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν καλυβουν στην εγγυηση το πλαισιο το ασημι? εχει αρχισει κ μου ξεφλουδιζει χωρις λογο :(

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν καλυβουν στην εγγυηση το πλαισιο το ασημι? εχει αρχισει κ μου ξεφλουδιζει χωρις λογο :(

 

χωρις να γνωριζω με ακριβεια... φανταζομαι η απαντηση θα ειναι: "φυσικη φθορα λογω χρησης! Εγγυηση-γαιδαρακι."

Μακαρι ομως να κανουν κατι γιατι αν ξεφλουδιζει απο μονο του... γ@....τα !!

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

χωρις να γνωριζω με ακριβεια... φανταζομαι η απαντηση θα ειναι: "φυσικη φθορα λογω χρησης! Εγγυηση-γαιδαρακι."

Μακαρι ομως να κανουν κατι γιατι αν ξεφλουδιζει απο μονο του... γ@....τα !!

 

2 note εχουν περασει απο τα χερια μου και τα 2 αθικτα.με βαλε-βγαλε θηκη.και το τριτο που εχω ειναι στη πενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει τροπος οταν ερχεται μηνυμα mms, να ανοιγουν τα δεδομενα μονα τους και να γινετε η ληψη του multimedia υλικου που μας στελνουν ? Δεν ειναι οτι δεν εχω προγραμμα δεδομενων (1500mb) , αλλα για ποιο λογο να εχω ανοιχτο το 3g , με οποιο μειωνεκτιμα στην μπαταρια , οταν δεν το χρειαζομαι ? πχ στο NEO V αυτο γινετε και ειναι πολυ εξυπηρετικο και εχει android λειτουργικο . Τι φταιει στο δικο μας και δεν ειναι ετσι ? Οταν τα εχω κλειστα τα δεδομενα , ερχεται το μηνυμα , δεν χτυπα ο ηχος , αλλα οταν μπω στο HandsetSms τοτε βλεπω πως εχω εισερχομενο μηνυμα mms . Το οτι δεν χτυπα ο ηχος στο mms με κλειστα τα δεδομενα , γινετε μονο στα mms. Με ανοικτα τα δεδομενα, δεν υπαρχει προβλημα κανενα.

 

Δεν χρησιμοποιω mms, αλλά το λογικό είναι να μην ανοίγουν μόνα τους τα δεδομένα. Αν κάποιος δεν εχει mb χρήσης ή του εχουν τελειώσει θα χρεωθει πιθανον χωρις να το θελει. Δεν ειναι τραγική η κατανάλωση μπαταρίας με ανοιχτα τα δεδομένα αν δεν τα χρησιμοποιεις. Για την ρυθμιση δεν ξερω να σε βοηθησω δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Επιασα στα χερια μου χτες ενα Galaxy S4 και μου φανηκε μια σταλια κινητακι.

Μαλλον καταδικαστηκα στα Note τωρα πια...Ολα τα αλλα φαινονται σαν οθονες απο ρολοι χεριου. :lol:

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω mms, αλλά το λογικό είναι να μην ανοίγουν μόνα τους τα δεδομένα. Αν κάποιος δεν εχει mb χρήσης ή του εχουν τελειώσει θα χρεωθει πιθανον χωρις να το θελει. Δεν ειναι τραγική η κατανάλωση μπαταρίας με ανοιχτα τα δεδομένα αν δεν τα χρησιμοποιεις. Για την ρυθμιση δεν ξερω να σε βοηθησω δυστυχως

 

Όταν βρίσκεσαι σε σημεία που το σήμα δεν είναι καλό και είσαι με 3g τότε την μπαταρία την πίνει σα νεράκι και δεν υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο . Τώρα για τις χρεώσεις, το να έχεις ένα note 2 με λίγα megabytes , δεν το χαίρεσαι. .. Ευχαριστώ παντός για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

κ εμενα το δευτερο ειναι κ παω για το τριτο αλλα πραγματικα ξεφλουδιζει μονο του. δεν του κανω τρελλη χρηση

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεωρειτε το καλυτερο app για ηχογραφηση τηλεφωνηματος; Δοκιμασα διαφορα. Αλλο γραφει μονο τη δικη μου φωνη , αλλο γραφει μονο με το ηχειο ανοιχτο... Για να μην τα ψαχνω στα τυφλα, συστηνετε καποιο καλο; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...