Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aυτό λέω ότι από το κείμενο δεν βγαίνει το συμπέρασμα που έβγαλε ο φίλος πιο πάνω. Προσωπικά δεν με νοιάζουν τα spen features. Με νοιάζει να είναι απροβλημάτιστη.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Aυτό λέω ότι από το κείμενο δεν βγαίνει το συμπέρασμα που έβγαλε ο φίλος πιο πάνω. Προσωπικά δεν με νοιάζουν τα spen features. Με νοιάζει να είναι απροβλημάτιστη.

 

Ακριβώς, συμφωνώ και εγώ. Τα έχω στην sotmax rom τα features και δεν είναι κάτι το τρομερό ..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

To κείμενο το διάβασες; Δεν το ξεκαθαρίζει αλλά η παρακάτω φράση δίνει ελπίδες στους spen fans.

 

Samsung has included many new features in the Android 4.3 update, many taken from the Galaxy S4/Note 3.

 

Ναι,το διαβασα,αλλά επειδή αναφερεται σε S4/Note III, το μυαλό μου πήγε στα έξτρα gestures κτλ που έχουν αυτά τα δύο.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

κάτσε να πάρουμε 4.3 και βλέπουμε.

η 4.4 λέει έχει χαμηλότερα hardware requirements οπότε σίγουρα την δέχεται το Note II, το θέμα είναι αν θα μας την δώσει η Samsung...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,το διαβασα,αλλά επειδή αναφερεται σε S4/Note III, το μυαλό μου πήγε στα έξτρα gestures κτλ που έχουν αυτά τα δύο.

 

Το Ν3 πήρε τα gestures από το S4 στο οποίο πρωτομπήκαν. Από το Ν3 λογικά θα πάρει μερικά spen features. (λογικά:lol:)

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

κάτσε να πάρουμε 4.3 και βλέπουμε.

η 4.4 λέει έχει χαμηλότερα hardware requirements οπότε σίγουρα την δέχεται το Note II, το θέμα είναι αν θα μας την δώσει η Samsung...

 

 

Δεν το πιστεύω, ποσο μάλλον με τα όσα προβλήματα εχουν παρουσιαστεί με την leaked.

Ας δούμε μια καλή 4.3 και ας μείνουμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είμαι στο σωστό θέμα. Χρησιμοποιώ πάρα πολύ το S Planner (το ημερολόγιο του κινητού) για επαγγελματικά ραντεβού κτλ. Παρά τις προσπάθειές μου όταν χτυπάει μια υπενθύμιση για ραντεβού εκτός του ήχου έχω και email στο gmail για το ίδιο ραντεβού... Το παρατήρησε κάποιος άλλος αυτό;

Επίσης κάποιες φορές το timeout της οθόνης αλλάζει στα 10 λεπτά από τα 30 δευτερόλεπτα που το έχω.

Επίσημη ρομ 412 με μόνη αλλαγή το root όπως περιγράφεται σε παραπάνω ενότητα.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Την κάμερα του s4 θέλω με το action/ριπες

 

υπαρχει περιπτωση να γινει αυτο? να δωσουν τα features απο το s4 στο note?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος πλέον και εγώ. Παρέλαβα το πρωϊ απο Πλαίσιο.

Πιστεύω ότι έκανα μια πολύ καλή επιλογή. Έτσι και αλλιώς δεν αλλάζω συχνά τηλέφωνο και έψαχνα κάτι διαφορετικό από αυτό που είχα (σε λειτουργία, μέγεθος, αίσθηση).

ΟΚ σε κάνα διβδόμαδο θα το έχω συνηθίσει το μέγεθος!!!!! Το παλιό LG P500 τα έβγαλε τα λεφτά του.

Έχω διαβάσει αρκετά στο topic αλλά προβλέπεται πολύ μελέτη ακόμα...

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος πλέον και εγώ. Παρέλαβα το πρωϊ απο Πλαίσιο.

Πιστεύω ότι έκανα μια πολύ καλή επιλογή. Έτσι και αλλιώς δεν αλλάζω συχνά τηλέφωνο και έψαχνα κάτι διαφορετικό από αυτό που είχα (σε λειτουργία, μέγεθος, αίσθηση).

ΟΚ σε κάνα διβδόμαδο θα το έχω συνηθίσει το μέγεθος!!!!! Το παλιό LG P500 τα έβγαλε τα λεφτά του.

Έχω διαβάσει αρκετά στο topic αλλά προβλέπεται πολύ μελέτη ακόμα...

 

Με γεια σου φιλαρακο!Θα το συνηθισεις πολυ γρηγορα!

 

Να ρωτησω ομως κατι...?Απο τοτε που το εκανα root με custom recovery το κινητο οταν ανοιγει φορτωνει σε αλλη γλωσσα απο οτι το εχω..φορτωνει στα ελληνικα ενω το εχω στα αγγλικα πχ..μηπως ειναι bug του supersu?

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φιλαρακο!Θα το συνηθισεις πολυ γρηγορα!

 

Να ρωτησω ομως κατι...?Απο τοτε που το εκανα root με custom recovery το κινητο οταν ανοιγει φορτωνει σε αλλη γλωσσα απο οτι το εχω..φορτωνει στα ελληνικα ενω το εχω στα αγγλικα πχ..μηπως ειναι bug του supersu?

 

Nαι.Βάλε παλιότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από χθες το power button της συσκευής παρέδωσε το πνεύμα. Δε λειτουργεί καθόλου με συνέπεια να μη μπορώ να ανάψω το τηλέφωνο. Πού πρέπει να το πάω; Τα φώτα σας. (Αγορασμένο από extreme mobile με τιμολόγιο και με το imei επί του τιμολογίου. Το τηλέφωνο είναι λίγο πάνω από ενός έτους, επομένως είναι εντός της διετούς εγγύησης. Έτσι δεν είναι; ) Edited by DON
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από χθες το power button της συσκευής παρέδωσε το πνεύμα. Δε λειτουργεί καθόλου με συνέπεια να μη μπορώ να ανάψω το τηλέφωνο. Πού πρέπει να το πάω; Τα φώτα σας. (Αγορασμένο από extreme mobile με τιμολόγιο και με το imei επί του τιμολογίου. Το τηλέφωνο είναι λίγο πάνω από ενός έτους, επομένως είναι εντός της διετούς εγγύησης. Έτσι δεν είναι; )

 

Αν εισαι σε οφισιαλ κατασταση στην smartech στο χαιδαρι.Ειναι πολυ γρηγοροι και καλοι στην δουλεια τους.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η επίσημη για το Ν7100!

 

Αναφέρει ότι είναι πιο σταθερή από εκείνη που δόθηκε για το S III αλλά με όλα αυτά που έχουν γραφτεί τον τελευταίο καιρό εγώ απλά θα πώ : "ζητούνται τολμηροί εθελοντές" !!! :lol:

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πάμε να την κατεβάσουμε να την βάλετε και να μου πείτε την γνώμη σας! :) Άμα δεν μαζέψει 20 σελίδες εντυπώσεις δεν του κουνώ απο την τωρινή!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η επίσημη για το Ν7100!

 

Για την ινδικη εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την Ινδική εννοεί η οποία όπως πρόλαβα να διαβάσω από όσους την πέρασαν είναι πολύ σταθερή και ομαλή. Ουσιαστικά είναι το τελευταίο Firmware που διέρρευσε από την Samsung.

Βέβαια σε αυτό το Firmware υπάρχει και το Knox στον Bootloader οπότε όσοι θέλετε να το περάσετε πρέπει να είσαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί. Διάβασα πως κατά την εγκατάσταση μέσω Odin μερικές φορές υπήρχε σφάλμα με αποτέλεσμα να αποτύχει η αναβάθμιση αλλά να γράψει ο μετρητής του Knox.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε να την κατεβάσουμε να την βάλετε και να μου πείτε την γνώμη σας! :) Άμα δεν μαζέψει 20 σελίδες εντυπώσεις δεν του κουνώ απο την τωρινή!

Σιγουρα ναι...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...