Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι.

Κι εγώ δούλευα πριν αρκετά χρόνια σε άλλη παρόμοια εταιρία και δεν αναλαμβάναμε τίποτα που δεν εισαγόταν στην Ελλάδα (προ Ευρωπαικών εγγυήσεων).

Υπάρχουν πολλές φορές αλλαγές που δεν είναι εμφανείς και φυσικό είναι να μην υπάρχει και στοκ ανταλακτικών.

Από την άλλη δε μπορεί να πάρει και την ευθύνη, γιατί εγώ σου λέω κάτι πάει στραβά στο σέρβις και χαλάσει η κεντρική πλακέτα που μπορεί να είναι διαφορετική.

Τι θα σου πουν μετά; Περιμένετε να την φέρουμε από την Αμερική; :rolleyes:

 

ΟΚ. Απλά έχω την εντύπωση πως όλα τα N7100 είναι ίδια παγκοσμίος.

Τέλος πάντων... μετά από πολλά τηλέφωνα κατάφερα να μου δώσουν ανταλακτικό και το άλλαξα μόνος... όλα πήγαν καλά όπως φαίνεται...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Στην εφαρμογή που δείχνει την κατανάλωση της μπαταρίας, μου δείχνει πως το gps είναι μόνιμα ανοιχτό. Εννοείται πως το έχω απενεργοποιημενο και ξετσεκαρισμενη την επιλογη για "προσβαση στη τοποθεσία μου".

Παρατηρώ ωστόσο ότι η κατανάλωση της μπαταρίας μου δεν έχει αλλάξει.

[ATTACH]40529[/ATTACH]

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Στην εφαρμογή που δείχνει την κατανάλωση της μπαταρίας, μου δείχνει πως το gps είναι μόνιμα ανοιχτό. Εννοείται πως το έχω απενεργοποιημενο και ξετσεκαρισμενη την επιλογη για "προσβαση στη τοποθεσία μου".

Παρατηρώ ωστόσο ότι η κατανάλωση της μπαταρίας μου δεν έχει αλλάξει.

[ATTACH]40529[/ATTACH]

 

Κάνε μια επανεκίννηση και θα φτιάξει...

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις κανει?

Καλημέρα. Εγώ εχτές ρούταρα με το saferoot από τους xda και δεν ανεβάζει το μετρητή του knox.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ εχτές ρούταρα με το saferoot από τους xda και δεν ανεβάζει το μετρητή του knox.

 

Δώσε μας κανένα λινκ....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Aν έβαλες 4.3 τέλος.

Δεν έχει επιστροφή.

Πήρες knox bootloader.

 

Αυτά κάνει η samsung και στο τέλος θα μας ψάχνει, ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει πάντως, αργά ή γρήγορα θα βρεθεί λύση μέχρι τότε ας ελπίσουμε να μην πάθει τίποτα το note μας...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ν2 dock station και βαζω το ν2 ολα κομπλε στο νοτε 3 δε μπορω να δεχτω κλησεις ...καμμια γνωμη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,τις τελευταιες μερες μπαινει στο αθορυβο μονο του το κινητο χωρις να εχω χαμηλωσει εγω τον ηχο η να παταω το κουμπι απο το πλαι.υπαρχει καποια ρυθμιση που εχω βαλει και καθε τοσο γυρναει ενδεχομενως μονο του σε αθορυβο και μονο δονηση?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,τις τελευταιες μερες μπαινει στο αθορυβο μονο του το κινητο χωρις να εχω χαμηλωσει εγω τον ηχο η να παταω το κουμπι απο το πλαι.υπαρχει καποια ρυθμιση που εχω βαλει και καθε τοσο γυρναει ενδεχομενως μονο του σε αθορυβο και μονο δονηση?

 

Μήπως ενεργοποίησες το αθόρυβο όταν βάζεις το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω;

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ενεργοποίησες το αθόρυβο όταν βάζεις το κινητό με την οθόνη προς τα κάτω;

 

Πως ενεργοποιειται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιειται αυτό;

 

Εννοεί οταν το γυρνάς "τούμπα" με την οθόνη προς τα κάτω...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί οταν το γυρνάς "τούμπα" με την οθόνη προς τα κάτω...

 

Εκτος απο το να κοβει τον ηχο κατα την διαρκεια κλησης, λειτουργει και αλλιως, αν γυρισεις αναποδα το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να βρω χώρα προέλευσης της συσκευής;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί οταν το γυρνάς "τούμπα" με την οθόνη προς τα κάτω...

 

Μπορεις να μου πεις που το βρισκω αυτο να μην ψαχνω παλι σε ολες τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις που το βρισκω αυτο να μην ψαχνω παλι σε ολες τις ρυθμισεις?

 

Ρυθμισεις - συσκευή μου-κινηση

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις - συσκευή μου-κινηση

 

Σε μενα (jellykat) στη συσκευη δεν εχει επιλογη κινηση.δεν πειραζει θα το ψαξω λιγο να το βρω.ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις χθες πηρα το τηλ και τα σπαει....μονο μια ερωτηση εχω οταν ειμαστε στην αρχικη οθονη και παμε στην επιλογη εφαρμογες μου βγαζει ολες τις εφαρμογες ανακατομενες και χανομαι υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξουμε διαφορετικους τροπους ομαδοποιησης και γενικοτερα φακελους;;; Σας ευχαριστω πολυ....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μολις χθες πηρα το τηλ και τα σπαει....μονο μια ερωτηση εχω οταν ειμαστε στην αρχικη οθονη και παμε στην επιλογη εφαρμογες μου βγαζει ολες τις εφαρμογες ανακατομενες και χανομαι υπαρχει καποιος τροπος να φτιαξουμε διαφορετικους τροπους ομαδοποιησης και γενικοτερα φακελους;;; Σας ευχαριστω πολυ....

 

Οπως εισαι στις εφαρμογές,

Μενου (αριστερά του home button)

Δημιουργία φακέλου (γραψε ενα ονομα)

Επιστροφή...

 

Έχεις δημιουργήσει ενα φακελο τωρα...

 

Πας παλι,

Μενου

Επεξεργασία

Πας στο φάκελο που δημιουρησες, τον ανοίγεις και σου εχει να "+"

Πατας και προσθέτεις όποια εφαρμογή θες.

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ο launcher της samsung έχει τις εφαρμογές σύμφωνα με την ημερομηνία που τις εγκατέστησες.Γι αυτό και στην τελευταία σελίδα θα βρίσκεις πάντα το τελευταίο πρόγραμμα που πέρασες.Αν θυμάμαι καλά στις ρυθμίσεις του launcher κάπου έχει ταξινόμηση.Οπως είσαι στα προγράμματα πάτα αριστερό κουμπί και κοίτα αν έχει τέτοια ρύθμιση.Για ακόμη καλύτερα θα σου πρότεινα ν αλλάξεις launcher μιας και της μάνας του είναι μάπα(κατά τη γνώμη μου πάντα)

Φακέλους μπορείς να φτιάξεις και στην επιφάνεια εργασίας εκτός απ τον τρόπο που προαναφέρθηκε.Σε μία απ τις επιφάνεις πάτα συνεχόμενα το δάχτυλό σου και θα σου βγάλει ένα μενού που κάπου εκεί θα έχει δημιουργία φακέλου.Ελπίζω να τα λέω καλά γιατί δεν χρησιμοποιώ τον μαμά launcher.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν όμως αλλάξω launcher έχω κάνα πρόβλημα με την εγγύηση ή καμία σχέση; Συγνώμη που ρωτάω αλλά είναι το πρώτο μου android κινητό και ακόμη μαθαίνω. Ποιόν καλό launcher να βάλω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν όμως αλλάξω launcher έχω κάνα πρόβλημα με την εγγύηση ή καμία σχέση; Συγνώμη που ρωτάω αλλά είναι το πρώτο μου android κινητό και ακόμη μαθαίνω. Ποιόν καλό launcher να βάλω; Ευχαριστώ

 

Nova φίλε μου...κορυφή απλά. Όσο για εγγύηση κλπ δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα....Η εγγύηση χάνεται μόνο αν το rootάρεις, κάτι που και να θες, αυτή τη στιγμή με τις γνώσεις που έχεις δεν μπορείς να το κάνεις.Οπότε παίξε άφοβα με το κινητό σου...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...