Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρετε πως κάνω τα μηνύματα να φαίνονται πιο μικρά στο ΝΟΤΕ 2? Ενώ μπορώ να μικρύνω την γραμματοσειρά όταν γράφω ενα sms φαίνονται τεράστια. Είναι τεράστιο και το κινητό, στο μετρό δεν μπορείς να γραψεις sms. Κοιτάνε όλοι. Και με το δικιο τους. Υπαρχει ρύθμιση ξέρετε?

Ευχαριστώ..

 

πηγαινε ρυθμισεις-συσκευη-γραμματοσειρα και απο μεσαιο που μαλλον ειναι καντο μικρα.αλλαζει και το μεγεθος στα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση για το Kies. H επιλογη στα εργαλεια ¨Εmergency Firmware Recovery'' τι ακριβως κανει ?

Οπως και το '' Firmware Upgrade and Initialization''

 

Thanks.

Edited by Roccat
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και σε σένα εμφανίζει και το παλιό και το νέο.

Πάντως τo δοκίμασα ήδη αυτό που ρώτησες και δείχνει να δουλεύει κανονικά.

Το κάνεις μετά και drag n drop αν θες στο dock και είσαι οκ.

Για καλό και για κακό δεν το έσβησα το παλιό, απλά το έκανα αποκοπή-επικόλληση σε άλλο φάκελλο, ώστε αν χρειαστεί να το επιστρέψω.

Στρατο,το mini snote πως συμπεριφερεται μετα απο αυτο?Σου αποθηκευει κανονικα τις σημειωσεις στο νεο s note?

Link to comment
Share on other sites

http:// http://drippler.com/updates/share/new-samsung-touchwiz-ui-may-come-galaxy-s3-note-2 Via j.mp/drippler_app

 

Αρκετά ενδιαφέρον... Εμένα προσωπικά μου άρεσε το καινούριο UI.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα ήταν καλύτερο να ρωτάς τέτοιες ερωτήσεις πριν προβείς στην αγορά γιατί εκ των υστέρων ποιο το νόημα;

Δεν την έχω τη θήκη αυτή αλλά γενικά αυτό που ισχύει είναι ότι οποία θήκη και αν έχεις εάν βάζεις και βγάζεις το κινητό από τη θήκη συνέχεια κάποια στιγμή θα σου κάνει κάποια φθορά. Αντίθετα εάν τη βάλεις και δεν τη βγάλεις ποτέ δε θα σου κάνει τίποτα

καλη η διευκρινηση σου αλλα την πηρα μαζι με το κινητο βιαστικα για να μην ειναι απροστατευτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον και σε σένα εμφανίζει και το παλιό και το νέο.

Πάντως τo δοκίμασα ήδη αυτό που ρώτησες και δείχνει να δουλεύει κανονικά.

Το κάνεις μετά και drag n drop αν θες στο dock και είσαι οκ.

Για καλό και για κακό δεν το έσβησα το παλιό, απλά το έκανα αποκοπή-επικόλληση σε άλλο φάκελλο, ώστε αν χρειαστεί να το επιστρέψω.

 

Σου δουλεύει έτσι και το νέο mini note?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας ρωτήσω το ακουστικό του τηλεφώνου μου τον τελευταίο καιρό "κάνει" παράσιτα, σε σημείο που να μην ακούω το συνομιλητή. Είχε κανείς άλλο ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα με το ακουστικό του; Σκέφτομαι να το πάω για service. Γνωρίζετε αν είναι συνήθως γρήγορο το service; Καθώς δεν έχω άλλη συσκευή και αν γίνεται αντικατάσταση ή επισκευή, καθώς το αγόρασα εδώ και δύο μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Εδω κι ένα μήνα περίπου, μετά την 4.3, όταν καλώ κάποιον η οθόνη σβήνει (χωρίς να το πλησιάσω στο αυτί), το πλησιάζω στο στο αυτί το κινητό, μιλάω και όταν το απομακρύνω από το αυτί δεν ανάβει η οθόνη όπως πρέπει για να κλείσω το τηλέφωνο. Πρέπει να πατήσω το κεντρικό πλήκτρο για να ανάψει η οθόνη. Παίζει λέτε να χάλασε ο proximity sencor;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας ρωτήσω το ακουστικό του τηλεφώνου μου τον τελευταίο καιρό "κάνει" παράσιτα, σε σημείο που να μην ακούω το συνομιλητή. Είχε κανείς άλλο ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα με το ακουστικό του; Σκέφτομαι να το πάω για service. Γνωρίζετε αν είναι συνήθως γρήγορο το service; Καθώς δεν έχω άλλη συσκευή και αν γίνεται αντικατάσταση ή επισκευή, καθώς το αγόρασα εδώ και δύο μήνες.

 

Στην Smartec το παίρνεις πίσω σε μία ώρα.

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.Εδω κι ένα μήνα περίπου, μετά την 4.3, όταν καλώ κάποιον η οθόνη σβήνει (χωρίς να το πλησιάσω στο αυτί), το πλησιάζω στο στο αυτί το κινητό, μιλάω και όταν το απομακρύνω από το αυτί δεν ανάβει η οθόνη όπως πρέπει για να κλείσω το τηλέφωνο. Πρέπει να πατήσω το κεντρικό πλήκτρο για να ανάψει η οθόνη. Παίζει λέτε να χάλασε ο proximity sencor;

 

Δεν δοκιμάζεις πρώτα ένα Factory Reset μήπως είναι κάποιο Bug; Επίσης αν πας στον Dialer και πατήσεις *#0*# θα σου βγάλει Test Mode που έχει και έλεγχο αισθητήρων. Βέβαια υπάρχουν και εφαρμογές στο Play Store που μπορείς να κατεβάσεις για έλεγχο.

 

Στο Note 2 με πιο τρόπο κάνετε βιντεοκληση ? Πέραν του Skype ...

 

Μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας αν δεν θες να χρησιμοποιείς εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο,το mini snote πως συμπεριφερεται μετα απο αυτο?Σου αποθηκευει κανονικα τις σημειωσεις στο νεο s note?

 

Σου δουλεύει έτσι και το νέο mini note?

 

Τώρα το δοκίμασα και τις αποθηκεύει με το παλιό φορμάτ και όταν τις ανοίγεις κάνει μετατροπή.

 

 

*

Το pop up snote τελικά βλέπω ότι είναι ξεχωριστή εφαρμογή, ή οποία δεν αναβαθμίστηκε!

Πάλι πίσω στο παλιό Snote.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα σήμερα πως όταν έχω ενεργοποιημένο και συνδεδεμένο το wifi, όταν ανοίγω την οθόνη τότε το βλέπω πως έχει αποσυνδεθεί και αμέσως μόλις ανοίγει η οθόνη μου λέει πως συνδέθηκε ξανά. Άκουγα ραδιόφωνο μέσω ίντερνετ απόψε και ξαφνικά σταματούσε το streaming γι αυτόν το λόγο. Μόλις το ξεκλείδωνα συνδεόταν και συνεχιζόταν κανονικά η μετάδοση...Τι παίζει;

 

Παιδιά καμιά ιδέα για αυτό το πρόβλημα; Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος; Να τονίσω ότι στις επιλογές του πότε να είναι ενεργό το wifi, έχω επιλέξει το πάντα...Είναι πολύ σπαστικό...

Link to comment
Share on other sites

Superuser μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής γιατί δεν κατάλαβα. Βιντεοκληση κάνεις μέσω 3g η wifi. Αυτό λογικό είναι. Αυτό που δεν ξέρω είναι πια εφαρμογή είναι η καλύτερη περαν του Skype.
Link to comment
Share on other sites

Superuser μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής γιατί δεν κατάλαβα. Βιντεοκληση κάνεις μέσω 3g η wifi. Αυτό λογικό είναι. Αυτό που δεν ξέρω είναι πια εφαρμογή είναι η καλύτερη περαν του Skype.

Δοκιμασε το hangouts. Με τον αδερφό μου που βρίσκεται στο Μεξικο οταν μιλάμε με βιντεο μεσω Skype μου κάνει αρκετά παράπονα, μεσω hangouts ακομη και οταν χρησιμοποιώ 3g και οχι wifi μου λεει ειναι πολυ καλύτερα. Προσωπική εμπειρια μεταφερω, δεν σημαίνει οτι ισχυει σε ολους το ιδιο..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Superuser μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής γιατί δεν κατάλαβα. Βιντεοκληση κάνεις μέσω 3g η wifi. Αυτό λογικό είναι. Αυτό που δεν ξέρω είναι πια εφαρμογή είναι η καλύτερη περαν του Skype.

 

Δεν εννοώ μέσω εφαρμογής. Εννοώ μέσω δικτύου όπως παίρνεις ένα τηλέφωνο. Υπάρχει και επιλογή για βιντεοκλήση αν πατήσεις πάνω στην επαφή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τη Δευτέρα θα πάω το κινητό μου στη Smartec και το ρώτησα και χθες στο forum, γνωρίζει κάποιος αν χρεώνομαι κάτι από τη στιγμή που έχω εγγύηση (Νοεμβ. 2013) και αν υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης ή συνήθως επιλέγουν να επισκευάζουν το κινητό; Ρωτάω γιατί το πρόβλημα που έχει το ακουστικό, είναι πρόβλημα του κινητού 100% και δεν προέρχεται από δική μου ευθύνη, καθώς δεν έχει ούτε γρατσουνιά (ούτε μου έχει πέσει ποτέ). Ευχαριστώ και συγνώμη αν έγινα κουραστικός από τις ερωτήσεις μου, απλά είναι ότι χειρότερο να δίνεις τόσα χρήματα και να σου βγάζει πρόβλημα, δεν μπορείς να το χαρείς.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασα και τις αποθηκεύει με το παλιό φορμάτ και όταν τις ανοίγεις κάνει μετατροπή.

 

 

*

Το pop up snote τελικά βλέπω ότι είναι ξεχωριστή εφαρμογή, ή οποία δεν αναβαθμίστηκε!

Πάλι πίσω στο παλιό Snote.

 

Το mini snote τι ακριβώς είναι; ξεχωριστή εφαρμογή; Πως την βλέπω; για παράδειγμα το pop up snote το βλέπω όταν βάζω έξω το πενάκι. Το mini snote πως το ανοίγω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τη Δευτέρα θα πάω το κινητό μου στη Smartec και το ρώτησα και χθες στο forum, γνωρίζει κάποιος αν χρεώνομαι κάτι από τη στιγμή που έχω εγγύηση (Νοεμβ. 2013) και αν υπάρχει περίπτωση αντικατάστασης ή συνήθως επιλέγουν να επισκευάζουν το κινητό; Ρωτάω γιατί το πρόβλημα που έχει το ακουστικό, είναι πρόβλημα του κινητού 100% και δεν προέρχεται από δική μου ευθύνη, καθώς δεν έχει ούτε γρατσουνιά (ούτε μου έχει πέσει ποτέ). Ευχαριστώ και συγνώμη αν έγινα κουραστικός από τις ερωτήσεις μου, απλά είναι ότι χειρότερο να δίνεις τόσα χρήματα και να σου βγάζει πρόβλημα, δεν μπορείς να το χαρείς.

 

Δεν χρεώνεσαι τίποτα. Γίνεται αντικατάσταση του ελαττωματικού μέρους και όχι όλης της συσκευής. Θα το έχεις πάλι στα χέρια σου σε μία ώρα αν επιλέξεις να περιμένεις εκεί.

Όλα τα παραπάνω προϋποθέτουν ότι το κινητό δεν είναι πειραγμένο ώστε να είναι εντός της εγγύησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντησή σου. Εννοείται ότι δεν είναι πειραγμένο, γιατί πιο άσχετος από εμένα (σε σχέση με τα κινητά) πεθαίνεις.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ μέσω εφαρμογής. Εννοώ μέσω δικτύου όπως παίρνεις ένα τηλέφωνο. Υπάρχει και επιλογή για βιντεοκλήση αν πατήσεις πάνω στην επαφή.

 

Δυστυχώς μέσω wifi με τον τρόπο που λες δεν μπορώ να κάνω βιντεοκληση, μου βγάζει συνέχεια popup και λέει "εκτός κάλυψης 3g".

Για το hangouts από ότι κατάλαβα θα πρέπει να έχει και ο άλλος το Google+ η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε note 2 φίλου μετά την αναβάθμιση σε 4.3 βγάζει διακοπεί το s note! Έκανα εκκαθάριση στην cache και της εφαρμογής και του συστήματος μέσω recovery αλλά συνεχίζει να κρασάρει! Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά ιδέα για αυτό το πρόβλημα; Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος; Να τονίσω ότι στις επιλογές του πότε να είναι ενεργό το wifi, έχω επιλέξει το πάντα...Είναι πολύ σπαστικό...

 

Κοιτά μήπως είναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση ενέργειας.

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά μήπως είναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση ενέργειας.

 

Δυστυχώς δεν είναι ενεργοποιημένη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...