Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να με διορθώσετε εάν είναι λάθος κάτι από τα παρακάτω:

- Την βασική έκδοση του beelink gt king με τον S922 και 4/64 μνήμη μπορείς να την αποκτήσεις με περίπου 100 δολάρια.

- Η βασική έκδοση του αντίστοιχου ugoos είναι με μνήμη 2/16 και τιμή περίπου 150 δολάρια ενώ η έκδοση με 4/32 αρκετά ακριβότερη (ίσως να την πετύχεις σε προσφορά χαμηλότερη όμως το ίδιο ισχύει για όλα τα κουτιά).

- Το gt king το έχουν ήδη αγοράσει κάποιοι.

- Το ugoos νομίζω ότι δεν το έχει κανείς ακόμα, αλλά υπάρχουν καλές κριτικές στο διαδίκτυο.

- Το GT king έχει εκτός των roms της εταιρίας και αρκετές custom roms από ανεξάρτητους developers. Δεν με νοιάζει εάν αυτό οφείλεται στο εάν η εταιρία τους τα στέλνει ως δώρο για να φτιάξουν roms, εφόσον το αποτέλεσμα μετράει για εμένα που έχω πολλές επιλογές.

- Πιθανόν στα ugoos βάσει των όσων αναφέρονται στο διαδίκτυο να υπάρχει μία καλύτερη και γρηγορότερη αποστολή roms μέσω ΟΤΑ κλπ. Καλό αυτό αλλά μιλάτε για ένα μηχάνημα 50% ακριβότερο και δεν πιστεύω ότι αξίζει αυτή την διαφορά.

Εάν λοιπόν αποφάσιζα να πάρω κάποιο από τα 2 φυσικά και θα έπαιρνα το gt king. Το σκέφτηκα πολύ σοβαρά και αποφάσισα ότι στην συγκεκριμένη στιγμή δεν έπρεπε να το πάρω (πολύ περισότερο το κατά 50% ακριβότερο ugoos).Αυτό όμως είναι μία προσωπική απόφαση και φυσικά κάποιος άλλος μπορεί να αποφασίσει διαφορετικά σύμφωνα με τις ανάγκες του.

Καλόπιστα θα ήθελα να μου πείτε που/εάν κάτι είναι λάθος.

 

 

Δυστυχως ετσι ακριβως σκεφτονται οι περισσοτεροι απο εμας...

Με γνωμονα τα λεφτα!

Δεν λεω οτι ειναι λαθος αυτο αλλα οταν πας να αγορασεις ενα τετοιο ''μηχανακι'' πρωτα κοιτας να δουλευει σωστα με το δικο του λογισμικο και οχι με των ξενων...!

Και για 135 ευρω (λιγο παραπανω απο το gt king pro) νομιζω δεν ειναι και απλησιαστο!

Παντως για να βαλουμε και τα πραγματα στην θεση τους η καλυτερη εταιρια με Android box ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι με διαφορα η αγαπημενη μου Minix !

Μετα απο αυτην ομως δικαιωματικα πλεον ειναι η Ugoos και μετα ολες οι αλλες....!

Μην κοιτατε που εδω στην Ελλαδα το καλο ειναι παντα και το πιο ... φθηνο!

:)

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή δεν είμαι εγώ Ο κακός της ιστορίας θα σου το πω με δικά μου λόγια μπας και κανείς ότι καταλαβαίνεις,αν και δεν έχω τέτοια απαίτηση.

 

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ:

Πάντως χωρίς να θέλω να επηρεάσω κάποιον.. Σύμφωνα με αρκετά reviews αρκετών ωρών που είδα..και συγκεκριμένα απο το κανάλι tv box shop,Καταλήγω ότι το Ugoos AM6/Pro/Plus είναι ότι πιο ολοκληρωμένο κυκλοφορεί.Θα το έπαιρνα εφόσον κατέληξα σε αυτό,αλλά πραγματικά δε μπορώ να βρω ένα λόγο να αποχωριστώ το Tanix TX92 μου ακόμα.Συμβουλή μου, δείτε αρκετά video reviews πρωτού καταλήξετε σε κάτι και μη σας συνεπαίρνουν ονόματα,φίρμες,λογότυπα,king,pro,prince κλπ

 

Γράφει ο Κώστας πως ύστερα από πολλές ώρες ''διαβάσματος'' έχει καταλήξει ότι το ugoos

AM6 pro είναι ότι πιο ολοκληρωμένο κυκλοφορεί.

Κλείνοντας γράφει μην σας συνεπαιρνουν ονόματα,ΦΙΡΜΕΣ,λογότυπα,king κτλ.

Πίστεψα ίσως και λανθασμένα(ίσως Ο Κώστας ΔΕΝ εννοούσε αυτο)ότι είναι καλύτερα να αγοράσεις από εταιρία που δεν είναι ΦΙΡΜΑ και έδωσε στην προκειμένη περίπτωση το παράδειγμα με το tv box ugoos που αναφέρει.

ΤΟΥ απαντώ εγώ λοιπόν ότι είναι καλύτερα να πάρω με τα ιδια χαρακτηριστικά το beelink king

παρά να πάρω το ακριβότερο ugoos tv box από μη ΦΙΡΜΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΤΗΝ UGOOS ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ Ο ΚΩΣΤΑΣ.

Δεν έχει να κάνει με την ugoos και κάθε ugoos που εγώ Η Ο Κώστας ΔΕΝ ξέραμε

μέχρι σήμερα ότι είναι τρανή και μεγάλη εταιρεία.

Το σχόλιο του Κώστα και το παράδειγμα που πιστεύω ή πίστεψα

οτι εδωσε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ σχέση με εταιρίες ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ

 

ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΤΗΝ UGOOS

 

Τα λαθη ειναι θεμιτα και κατανοητα...

Οι χαρακτηρισμοι ομως ΟΧΙ!

Α ... και δεν εχω σπουδασει νομικη και γι'αυτον τον λογο δεν περνω το μερος της Ugoos!

Απλα αναφερω αυτα που πιστευω και γνωριζω!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Δυστυχως ετσι ακριβως σκεφτονται οι περισσοτεροι απο εμας...

Με γνωμονα τα λεφτα!

Δεν λεω οτι ειναι λαθος αυτο αλλα οταν πας να αγορασεις ενα τετοιο ''μηχανακι'' πρωτα κοιτας να δουλευει σωστα με το δικο του λογισμικο και οχι με των ξενων...!

Και για 135 ευρω (λιγο παραπανω απο το gt king pro) νομιζω δεν ειναι και απλησιαστο!

Παντως για να βαλουμε και τα πραγματα στην θεση τους η καλυτερη εταιρια με Android box ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι με διαφορα η αγαπημενη μου Minix !

Μετα απο αυτην ομως δικαιωματικα πλεον ειναι η Ugoos και μετα ολες οι αλλες....!

Μην κοιτατε που εδω στην Ελλαδα το καλο ειναι παντα και το πιο ... φθηνο!

:)

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Εδώ θα διαφωνήσουμε κάθετα. Ειδικά με τον χαρακτηρισμό "Μην κοιτάτε που εδώ στην Ελλάδα το καλό είναι πάντα και το πιο φθηνό" που προφανώς περιλαμβάνει και τις δικές μου απόψεις. Ισως θα μπορούσε να εκτιμηθεί και ως λίγο απαξιωτικό για τα κριτήρια ορισμένων από εμάς?

Πάντοτε αναφέρομαι σε κάποιο κουτί ως vfm σύμφωνα βέβαια με τις δικές μου απαιτήσεις και εκτιμήσεις. Συνήθως βέβαια αυτός ο δείκτης είναι υποκειμενικός όμως κάποιες φορές μπορεί να είναι και απόλυτος. Αυτό μπορεί να εκφρασθεί ως το πηλίκο V/M όπου V=Value σε επιδόσεις,λειτουργικότητα,απαιτήσεις κλπ. ομολογουμένως όχι απόλυτα ορισμένο εφόσον περιλαμβάνει και υποκειμενικούς παράγοντες. Ο παρονομαστής όμως είναι αριθμητικά ορισμένος εφόσον είναι η τιμή του. Όσο μεγαλύτερο είναι το αποτέλεσμα τόσο καλύτερο μπορείς να θεωρήσεις το κουτί (vfm).

Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που μπορεί να γίνει απόλυτη η σύγκριση.

Εάν για κάποιον απόλυτος δείκτης είναι το antutu benchmark (όπως ίσως είναι για το φίλο Κώστα) τότε και ο αριθμητής είναι απόλυτα ορισμένος, οπότε πραγματικά μπορείς να πεις ποιο είναι vfm. Αντίστοιχο παράδειγμα στους σκληρούς δίσκους που λέμε ευρώ/ GB . Δεν συμφωνώ ότι αυτός είναι ο σωστός ορισμός εφόσον πρέπει να λάβεις και άλλους παράγοντες υπόψιν.

Εάν κάποιος έχει ως σχεδόν αποκλειστική απαίτηση π.χ. το Netflix σε Full HD ή 4Κ μεγιστοποιεί τον αριθμητή και κοιτάζει μόνον τον μικρότερο παρονομαστή.Και πάλι δεν ισχυρίζομαι ότι αυτή η μονοδιάστατη αντιμετώπιση είναι ο σωστός τρόπος επιλογής, αλλά για ένα αξιόπιστο κουτί μπορεί να αποτελέσει καθοριστικό παράγοντα επιλογής κ.ο.κ.

Τώρα όσον αφορά αυτό με το λογισμικό των "ξένων"!!!!! Τι να πω. Όταν διαπιστωμένα έχει λειτουργήσει άψογα τόσα χρόνια στα μηχανήματά μου γιατί να το αγνοήσω? Ίσα-ίσα έχω επιλογές και από ανεξάρτητους developers που πιθανόν θα κάνουν και κάτι που δεν θα κάνει η επίσημη εταιρία ακούγοντας τις επιθυμίες των πολλών, ίσως μάλιστα και με κάποιες επιπλέον "ευκολίες" που ποτέ δεν θα κάνει οποιαδήποτε εταιρία για νομικούς λόγους.

Τελικά βέβαια τα πάντα κρίνονται στην πράξη.Εγώ πάντως έχοντας και την 3ετή εμπειρία με το Beelink GT1 2/16 με κλειστά μάτια θα διάλεγα το σαφώς φθηνότερο GT King. Χωρίς δε να θέλω να επανέλθω σε ένα θέμα που έχει εξαντληθεί στο παρελθόν απλώς υπενθυμίζω ότι αναφέρθηκες σχεδόν απαξιωτικά στην εν λόγω σειρά, την στιγμή που το συγκεκριμένο πετάει ακόμα και σήμερα. Εάν δεν είχα προσωπική εμπειρία θα ήμουν αναγκασμένος να το δεχθώ.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ δεν έχω στην κατοχή μου ούτε καν τσιπακι της Ugoos και χαρακτηριζομαι ως μέτοχος χαχα.Και κερατάς και δαρμενος.Δε πειράζει, καλή καρδιά που λένε,που από μέρος μου τουλάχιστον υπάρχει, γιατί για βοήθεια και μόνο ποσταρα την κατ'εμε ολοκληρωμένη πρόταση μου!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι ακριβως σκεφτονται οι περισσοτεροι απο εμας...

Με γνωμονα τα λεφτα!

Δεν λεω οτι ειναι λαθος αυτο αλλα οταν πας να αγορασεις ενα τετοιο ''μηχανακι'' πρωτα κοιτας να δουλευει σωστα με το δικο του λογισμικο και οχι με των ξενων...!

Και για 135 ευρω (λιγο παραπανω απο το gt king pro) νομιζω δεν ειναι και απλησιαστο!

Παντως για να βαλουμε και τα πραγματα στην θεση τους η καλυτερη εταιρια με Android box ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι με διαφορα η αγαπημενη μου Minix !

Μετα απο αυτην ομως δικαιωματικα πλεον ειναι η Ugoos και μετα ολες οι αλλες....!

Μην κοιτατε που εδω στην Ελλαδα το καλο ειναι παντα και το πιο ... φθηνο!

:)

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Εδώ θα διαφωνήσουμε κάθετα. Ειδικά με τον χαρακτηρισμό "Μην κοιτάτε που εδώ στην Ελλάδα το καλό είναι πάντα και το πιο φθηνό" που προφανώς περιλαμβάνει και τις δικές μου απόψεις. Ισως θα μπορούσε να εκτιμηθεί και ως λίγο απαξιωτικό για τα κριτήρια ορισμένων από εμάς?

Πάντοτε αναφέρομαι σε κάποιο κουτί ως vfm σύμφωνα βέβαια με τις δικές μου απαιτήσεις και εκτιμήσεις. Συνήθως βέβαια αυτός ο δείκτης είναι υποκειμενικός όμως κάποιες φορές μπορεί να είναι και απόλυτος. Αυτό μπορεί να εκφρασθεί ως το πηλίκο V/M όπου V=Value σε επιδόσεις,λειτουργικότητα,απαιτήσεις κλπ. ομολογουμένως όχι απόλυτα ορισμένο εφόσον περιλαμβάνει και υποκειμενικούς παράγοντες. Ο παρονομαστής όμως είναι αριθμητικά ορισμένος εφόσον είναι η τιμή του. Όσο μεγαλύτερο είναι το αποτέλεσμα τόσο καλύτερο μπορείς να θεωρήσεις το κουτί (vfm).

Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που μπορεί να γίνει απόλυτη η σύγκριση.

Εάν για κάποιον απόλυτος δείκτης είναι το antutu benchmark (όπως ίσως είναι για το φίλο Κώστα) τότε και ο αριθμητής είναι απόλυτα ορισμένος, οπότε πραγματικά μπορείς να πεις ποιο είναι vfm. Αντίστοιχο παράδειγμα στους σκληρούς δίσκους που λέμε ευρώ/ GB . Δεν συμφωνώ ότι αυτός είναι ο σωστός ορισμός εφόσον πρέπει να λάβεις και άλλους παράγοντες υπόψιν.

Εάν κάποιος έχει ως σχεδόν αποκλειστική απαίτηση π.χ. το Netflix σε Full HD ή 4Κ μεγιστοποιεί τον αριθμητή και κοιτάζει μόνον τον μικρότερο παρονομαστή.Και πάλι δεν ισχυρίζομαι ότι αυτή η μονοδιάστατη αντιμετώπιση είναι ο σωστός τρόπος επιλογής, αλλά για ένα αξιόπιστο κουτί μπορεί να αποτελέσει καθοριστικό παράγοντα επιλογής κ.ο.κ.

Τώρα όσον αφορά αυτό με το λογισμικό των "ξένων"!!!!! Τι να πω. Όταν διαπιστωμένα έχει λειτουργήσει άψογα τόσα χρόνια στα μηχανήματά μου γιατί να το αγνοήσω? Ίσα-ίσα έχω επιλογές και από ανεξάρτητους developers που πιθανόν θα κάνουν και κάτι που δεν θα κάνει η επίσημη εταιρία ακούγοντας τις επιθυμίες των πολλών, ίσως μάλιστα και με κάποιες επιπλέον "ευκολίες" που ποτέ δεν θα κάνει οποιαδήποτε εταιρία για νομικούς λόγους.

Τελικά βέβαια τα πάντα κρίνονται στην πράξη.Εγώ πάντως έχοντας και την 3ετή εμπειρία με το Beelink GT1 2/16 με κλειστά μάτια θα διάλεγα το σαφώς φθηνότερο GT King. Χωρίς δε να θέλω να επανέλθω σε ένα θέμα που έχει εξαντληθεί στο παρελθόν απλώς υπενθυμίζω ότι αναφέρθηκες σχεδόν απαξιωτικά στην εν λόγω σειρά, την στιγμή που το συγκεκριμένο πετάει ακόμα και σήμερα. Εάν δεν είχα προσωπική εμπειρία θα ήμουν αναγκασμένος να το δεχθώ.

 

''ανεξάρτητους developers'' ...!

Μπα ...

Αυτο δεν ισχυει !

Οσο ''ταιζονται'' απο τις εταιριες δεν υπαρχει ανεξαρτησια !!!

Και καλα ολα αυτα αλλα πως ειναι δυνατων να ειναι καλο ενα μηχανημα με ''ξενο'' λογισμικο και οχι με το δικο του ;

Τι ειναι λοιπον καλο στο μηχανημα ;

Το hardware ;

Που αν οι ανεξαρτητοι developers ηταν πραγματικα ανεξαρτητοι θα ''φτιαχναν'' λογισμικα και για αλλα μποξακια και θα τα αποθεωναν ! ;

Και θα μιλησω εδω για τα Nexbox ...

Που ενω σαν hardware το Α1 ηταν πολυ καλυτερο απο το GT1 εντουτοις την μεγαλη καριερα την εκανε το GT1 κυριως λογο του σχετικου σπρωξιματος με τους ''ανεξαρτητους'' !

Και ναι ... εκει βγαζω το καπελο στην Beelink γιατι το διαχειριστηκε και συνεχιζει να το διαχειριζεται Α Ψ Ο Γ Α !

Ειναι τυχαιο λοιπον που 7 (ισως και περισσοτερα) στα 10 λογισμικα ''βγαινουν'' για τα Beelink ;

Τυχαιο ΑΡΑΓΕ ;;;

Για μενα στη τελικη καλη εταιρια η Beelink αλλα λιγο υπερεκτιμιμενη!

Τεσπα...

Ο νομος του εμποριου παντως ισχυει και εδω για τα μποξακια!

Οτι πληρωνεις (παντα σε γενικες γραμμες) παιρνεις!

VFM ...!

Vfm ειναι οτι αγοραζουμε για να καλυπτει τις αναγκες μας...!

Ενας συμφορουμιτης πριν λιγες μερες ειχε πει οτι ηθελε δυναμη στα παιχνιδια και γι'αυτο πηρε nvidia!

Γι'αυτον λοιπον το nvidia ειναι Vfm γιατι κανει αυτα τα πραγματα για τα οποια το αγορασε!

Αυτο ειναι λοιπον για μενα Vfm !

 

 

 

 

 

Εντωμεταξυ δεν έχω στην κατοχή μου ούτε καν τσιπακι της Ugoos και χαρακτηριζομαι ως μέτοχος χαχα.Και κερατάς και δαρμενος.Δε πειράζει, καλή καρδιά που λένε,που από μέρος μου τουλάχιστον υπάρχει, γιατί για βοήθεια και μόνο ποσταρα την κατ'εμε ολοκληρωμένη πρόταση μου!

 

Και εγω μαλλον ... δικηγορος!

:lol:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Μην αναλώνεστε σε τέτοιου είδους διαφωνίες, εδώ βρισκόμαστε για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.

 

Ειρήνη υμίν.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

 

''ανεξάρτητους developers'' ...!

Μπα ...

Αυτο δεν ισχυει !

Οσο ''ταιζονται'' απο τις εταιριες δεν υπαρχει ανεξαρτησια !!!

Και καλα ολα αυτα αλλα πως ειναι δυνατων να ειναι καλο ενα μηχανημα με ''ξενο'' λογισμικο και οχι με το δικο του ;

Τι ειναι λοιπον καλο στο μηχανημα ;

Το hardware ;

Που αν οι ανεξαρτητοι developers ηταν πραγματικα ανεξαρτητοι θα ''φτιαχναν'' λογισμικα και για αλλα μποξακια και θα τα αποθεωναν ! ;

Και θα μιλησω εδω για τα Nexbox ...

Που ενω σαν hardware το Α1 ηταν πολυ καλυτερο απο το GT1 εντουτοις την μεγαλη καριερα την εκανε το GT1 κυριως λογο του σχετικου σπρωξιματος με τους ''ανεξαρτητους'' !

Και ναι ... εκει βγαζω το καπελο στην Beelink γιατι το διαχειριστηκε και συνεχιζει να το διαχειριζεται Α Ψ Ο Γ Α !

Ειναι τυχαιο λοιπον που 7 (ισως και περισσοτερα) στα 10 λογισμικα ''βγαινουν'' για τα Beelink ;

Τυχαιο ΑΡΑΓΕ ;;;

Για μενα στη τελικη καλη εταιρια η Beelink αλλα λιγο υπερεκτιμιμενη!

Τεσπα...

Ο νομος του εμποριου παντως ισχυει και εδω για τα μποξακια!

Οτι πληρωνεις (παντα σε γενικες γραμμες) παιρνεις!

VFM ...!

Vfm ειναι οτι αγοραζουμε για να καλυπτει τις αναγκες μας...!

Ενας συμφορουμιτης πριν λιγες μερες ειχε πει οτι ηθελε δυναμη στα παιχνιδια και γι'αυτο πηρε nvidia!

Γι'αυτον λοιπον το nvidia ειναι Vfm γιατι κανει αυτα τα πραγματα για τα οποια το αγορασε!

Αυτο ειναι λοιπον για μενα Vfm !

 

 

Και εγω μαλλον ... δικηγορος!

:lol:

 

Καλά είναι ιδέα μου ή ουσιαστικά με αυτά που γράφεις επαληθεύεις ακριβώς ότι έγραψα στο παραπάνω Ποστ #14821, δηλαδή:

 

- Το GT king έχει εκτός των roms της εταιρίας και αρκετές custom roms από ανεξάρτητους developers. Δεν με νοιάζει εάν αυτό οφείλεται στο εάν η εταιρία τους τα στέλνει ως δώρο για να φτιάξουν roms, εφόσον το αποτέλεσμα μετράει για εμένα που έχω πολλές επιλογές.

 

Το πρόβλημά σου είναι εάν οι developers είναι "ανεξάρτητοι" ή όχι? Μα δεν μιλάμε για reviewers όπου πραγματικά μας ενδιαφέρει η "ανεξαρτησία" τους για να έχει αξία η γνώμη τους αλλά για developers όπου σημασία έχει το αποτέλεσμα της δουλειάς τους (δηλαδή τα custom roms) και εάν αυτά είναι αξιόλογα. Στον τελικό καταναλωτή/χρήστη αυτό έχει σημασία και όχι η θεωρητική η πραγματική σχέση τους με την εταιρία.Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

- Είτε οι developers δεν είναι ανεξάρτητοι αλλά εξαρτώμενοι,μισθωτοί,επιχορηγούμενοι κλπ. της Beelink.Σε αυτή την περίπτωση μπράβο στην beelink που έχει στη δούλεψή της τόσους developers για να παράγουν επιπλέον των δικών της λογισμικών και επιπλέον roms για Android TV, κανονικό Android κλπ.

- Είτε οι developers είναι πραγματικά ανεξάρτητοι και επειδή έχουν την τρέλα να κάνουν roms στον ελεύθερο χρόνο τους ή επειδή η beelink τους έστειλε δωρεάν κάποιο μηχάνημα αισθάνονται την υποχρέωση να παράγουν κάποια custom roms για λογαριασμό της.Πάλι μπράβο στην beelink εάν με μία τόσο απλή πολιτική marketing έχει καταφέρει να έχει αυτό το αποτέλεσμα.Ας το κάνουν και άλλες εταιρίες.

 

Άρα σε οποιαδήποτε περίπτωση ο τελικός χρήστης θα είναι ο ωφελημένος της υπόθεσης εφόσον θα έχει πληθώρα επιλογών.:):):)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον οι περισσότεροι έχουμε smart tv οπότε το κομμάτι Netflix YouTube Chromecast είναι ήδη λυμένο,πάμε τώρα στην κατηγορία ~50€ (που είναι τα περισσότερα και σε σχέση με μηχανάκια που έχω δοκιμάσει) ναι μεν tanix tx3 mini με δίνει περισσότερα σε hardware απ ότι το xiaomi mi box αλλά το Xiaomi έχει καλύτερό Wi-Fi ,out of the box Chromecast και υποστηρίζει τα GO . Είναι αστείο για μένα να δώσω πάνω απο 100€ και να πρέπει να κάνω πειράματα με άλλες ρομ , που οι περισσότεροι για να τα πάρουν έχουν ήδη 4k smart tv και έχουν τα βασικά όπως προαναφέραμε. Στο φινάλε και το κινητό μου μ ένα αντάπτορα 10€ συνδέεται σε τβ (τσιμπάς κανα σπασμένο lg σειρά g-v ή κάνα samsung σειρά s-note ,όχι όλα και τα συνδέεις στην τβ) . Προσωπική άποψη πάντα και ανάλογα με την τσέπη του καθενός,και αν έχει όρεξη για πειράματα!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλέον οι περισσότεροι έχουμε smart tv οπότε το κομμάτι Netflix YouTube Chromecast είναι ήδη λυμένο,πάμε τώρα στην κατηγορία ~50€ (που είναι τα περισσότερα και σε σχέση με μηχανάκια που έχω δοκιμάσει) ναι μεν tanix tx3 mini με δίνει περισσότερα σε hardware απ ότι το xiaomi mi box αλλά το Xiaomi έχει καλύτερό Wi-Fi ,out of the box Chromecast και υποστηρίζει τα GO . Είναι αστείο για μένα να δώσω πάνω απο 100€ και να πρέπει να κάνω πειράματα με άλλες ρομ , που οι περισσότεροι για να τα πάρουν έχουν ήδη 4k smart tv και έχουν τα βασικά όπως προαναφέραμε. Στο φινάλε και το κινητό μου μ ένα αντάπτορα 10€ συνδέεται σε τβ (τσιμπάς κανα σπασμένο lg σειρά g-v ή κάνα samsung σειρά s-note ,όχι όλα και τα συνδέεις στην τβ) . Προσωπική άποψη πάντα και ανάλογα με την τσέπη του καθενός,και αν έχει όρεξη για πειράματα!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρώτον, δεν έχουμε όλοι smart TV και δεύτερον αν πάρει κάποιος το Mi box θα το πάρει κυρίως για χρήση media player, Netflix κλπ. Όπως και το Amazon fire stick. Για οτιδήποτε άλλη χρήση θα προτιμήσει κάποιο άλλο box. Τέλος, δεν συγκρίνεται η ευκολία να έχεις συνδεδεμένο TV box στην TV από το να συνδέεις κινητό, καμία σχέση, το κινητό σε περιορίζει. Το καθένα είναι για τη δουλειά του.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον, δεν έχουμε όλοι smart TV και δεύτερον αν πάρει κάποιος το Mi box θα το πάρει κυρίως για χρήση media player, Netflix κλπ. Όπως και το Amazon fire stick. Για οτιδήποτε άλλη χρήση θα προτιμήσει κάποιο άλλο box. Τέλος, δεν συγκρίνεται η ευκολία να έχεις συνδεδεμένο TV box στην TV από το να συνδέεις κινητό, καμία σχέση, το κινητό σε περιορίζει. Το καθένα είναι για τη δουλειά του.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Απόλυτα σωστό αυτό. Ούτε όλοι έχουμε 4Κ TV πιθανόν από άποψη και όχι από έλλειψη χρημάτων. Μάλιστα εάν έχεις 1 Full HD TV με ένα ταπεινό TV Boxάκι των κάτω από 50 ευρώ την κάνεις Super Smart TV και χωρίς τους περιορισμούς που πιθανόν έχει μία Smart TV του εμπορίου. Εγώ στο χώρο μου έχω 4 TVs ή TV/monitor, όλες Full HD και με "ταπεινά" μποξάκια των περίπου 50 ευρώ έχουν γίνει όλες σούπερ σμαρτ:) Ειδικά η μία PHILIPS που αγοράστηκε το 2012 ως Smart TV θα είχε φάει σουτ εδώ και πολύ καιρό εάν δεν είχα επάνω της το GT1, εφόσον εδώ και καιρό μόνο Smart δεν είναι (κατάργηση πολλών εφαρμογών λόγω δικαιωμάτων-firmware??). Άσε που από την αρχή μου είχε σπάσει τα νεύρα εφόσον έπαιζε από USB τα πάντα, έλα όμως που δεν είχε ελληνικούς υπότιτλους:mad: Η δε εταιρία αρνήθηκε πεισματικά να το κάνει (ενώ ουσιαστικά ήταν κάτι απλούστατο).Κατά τα άλλα έχει τέλεια εικόνα και άλλες λειτουργίες.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Για οποιαδήποτε άλλη χρήση? Amazon Xiaomi δεν? Τι να το κάνω το Ουαου box που στο άλλο δωμάτιο που έχω απλή HD tv και δεν πιάνει το WiFi, να κάνω πατέντες (έξτρα κόστος)? Τώρα για κινητό που ανέφερα είναι για ανθρώπους που είναι εκτός και για φορητοτητα το ν1 είναι το Amazon και ν2 ένα παλιό κινητό με ένα καλώδιο, δεν νομίζω ένας που είναι εκτός 4μερες την βδομάδα να κουβαλά ένα μποξακι (για τις μέρες που δεν έχει κουράγιο να πιει ένα ποτήρι έξω). Σίγουρα υπάρχουν επιλογές και διαφορετικά budget!!!! Και εγώ είχα μία σονυ τβ που δεν έπαιζε ntfs, πήρα το chromecast και έκανα την δουλειά μου, μετά μπήκα στην διαδικασία των Android tv box και με τα άπειρα apk!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Φίλος έχει το mi box s και μετά την αναβάθμιση που πήρε σε android 9 έχασε ότι προγράμματα του είχα βάλει και το βασικότερο δεν του δουλεύει το chromecast. Ξέρει κανείς αν όντως ισχύει αυτό και αν φτιάχνετε με κάποιο τρόπο ή να το πάρω στα χέρια μου να δω μήπως δεν κάνει κάτι σωστά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Φίλος έχει το mi box s και μετά την αναβάθμιση που πήρε σε android 9 έχασε ότι προγράμματα του είχα βάλει και το βασικότερο δεν του δουλεύει το chromecast. Ξέρει κανείς αν όντως ισχύει αυτό και αν φτιάχνετε με κάποιο τρόπο ή να το πάρω στα χέρια μου να δω μήπως δεν κάνει κάτι σωστά?
Για το Chromecast

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7969169

 

Για τα προγράμματα δεν έχω άποψη. Το πήρα πρόσφατα και έκανα με την μία την αναβάθμιση.

Και δεν έχω κανένα θέμα με lag κλπ.

 

Το μόνο πρόβλημα αυτό με την φωνητική αναζήτηση που σταματάει να δουλεύει μετά από σύνδεση usb δεκτή logitec (πιθανών και άλλα usb, δεν έχω δοκιμάσει όμως)

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by paokaras45
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο yt έναν unboxer (δικό μας) που έκανε αναφορά γενικά με την υποβάθμιση στην 9,δεν έχω το μηχανάκι και μην σε πάρω στο λαιμό μου για επαναφορά κτλ,ψάξε σε φιλικό φόρουμ με tv s και ηχοσυστηματα σχετικά με το τι θα κάνεις!!

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Φίλος έχει το mi box s και μετά την αναβάθμιση που πήρε σε android 9 έχασε ότι προγράμματα του είχα βάλει και το βασικότερο δεν του δουλεύει το chromecast. Ξέρει κανείς αν όντως ισχύει αυτό και αν φτιάχνετε με κάποιο τρόπο ή να το πάρω στα χέρια μου να δω μήπως δεν κάνει κάτι σωστά?
Clear cache απο τα settings της εφαρμογής chromecast του mibox s

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @drebel και @paokaras45 για τις απαντήσεις σας.

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά είναι ιδέα μου ή ουσιαστικά με αυτά που γράφεις επαληθεύεις ακριβώς ότι έγραψα στο παραπάνω Ποστ #14821, δηλαδή:

 

- Το GT king έχει εκτός των roms της εταιρίας και αρκετές custom roms από ανεξάρτητους developers. Δεν με νοιάζει εάν αυτό οφείλεται στο εάν η εταιρία τους τα στέλνει ως δώρο για να φτιάξουν roms, εφόσον το αποτέλεσμα μετράει για εμένα που έχω πολλές επιλογές.

 

Το πρόβλημά σου είναι εάν οι developers είναι "ανεξάρτητοι" ή όχι? Μα δεν μιλάμε για reviewers όπου πραγματικά μας ενδιαφέρει η "ανεξαρτησία" τους για να έχει αξία η γνώμη τους αλλά για developers όπου σημασία έχει το αποτέλεσμα της δουλειάς τους (δηλαδή τα custom roms) και εάν αυτά είναι αξιόλογα. Στον τελικό καταναλωτή/χρήστη αυτό έχει σημασία και όχι η θεωρητική η πραγματική σχέση τους με την εταιρία.Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

- Είτε οι developers δεν είναι ανεξάρτητοι αλλά εξαρτώμενοι,μισθωτοί,επιχορηγούμενοι κλπ. της Beelink.Σε αυτή την περίπτωση μπράβο στην beelink που έχει στη δούλεψή της τόσους developers για να παράγουν επιπλέον των δικών της λογισμικών και επιπλέον roms για Android TV, κανονικό Android κλπ.

- Είτε οι developers είναι πραγματικά ανεξάρτητοι και επειδή έχουν την τρέλα να κάνουν roms στον ελεύθερο χρόνο τους ή επειδή η beelink τους έστειλε δωρεάν κάποιο μηχάνημα αισθάνονται την υποχρέωση να παράγουν κάποια custom roms για λογαριασμό της.Πάλι μπράβο στην beelink εάν με μία τόσο απλή πολιτική marketing έχει καταφέρει να έχει αυτό το αποτέλεσμα.Ας το κάνουν και άλλες εταιρίες.

 

Άρα σε οποιαδήποτε περίπτωση ο τελικός χρήστης θα είναι ο ωφελημένος της υπόθεσης εφόσον θα έχει πληθώρα επιλογών.:):):)

 

Απορω καλε μου συμφορουμιτη πως δεν βλεπεις το δασος αλλο μονο το δεντρο!

Αν λοιπον μαζευτουμε 10 ανθρωποι και κοιταμε προς τα πανω και πουμε οτι βλεπουμε ενα ελεφαντα να πεταει θα βρεθουν πολλοι ... ενδεκατοι που θα τον ... βλεπουν και αυτοι!!!

Αυτη ειναι η πραγματικη ουσια εδω!

Ναι καλα κανει η beelink με ολα αυτα που κανει αλλα διαφωνω καθετα οτι ο τελικος χρηστης θα ειναι πραγματικα ωφελημενος!

Σε ολα αυτα τα φορουμ υπαρχουν καποιες ''γραμμες'' που ακολουθουνται με τις οποιες πολυ ευκολα ο τελικος χρηστης μπορει να παρασυρθει και να αγορασει κατι που προτεινουν οι πολλοι!

Και για να μην παρεξηγηθω δεν εννοω οτι ειναι γραμμη απο τα ιδια τα φορουμ !

Μαλιστα ειμαι σιγουρος οτι και στα 2 πρωτα μποξ που εχεις αγορασει ειμαι ''μεσα'' με αυτα που κατα καιρους εχω πει εδω στο φορουμ!

Καλοπροαιρετα παντα και απο αυτα που μας εχεις πει , φανταζομε οτι το gt1 αγοραστηκε γιατι το προτειναν παρα πολλοι , γιατι ειχε πολλα εναλλακτικα λογισμικα κτλ ενω το δευτερο , αγοραστηκε λογο χρηματων και της δυνατης προσφορας του bg (εδω πολλα πολλα εναλλακτικα λογισμικα δεν εχει και ας ειναι καλα οι φιλοι μας οι ρωσοι) !

Στο τριτο τελος απ'οτι καταλαβα πας με την λογικη ''αυτο ξερετε αυτο εμπιστευεστε'' προσμονοντας εναλλακτικα λογισμικα για να το φερεις στα μετρα σου !

Αραγε μαλλον καταλαβενεις και εσυ οτι επιβεβαιωνεις αυτα που λεω εδω μεσα κατα καιρους!!!

Ο @kostas_kanal0011 για παραδειγμα το ψαχνει εδω και καιρο με ενα καλο μποξακι και συνειδητοποιησε οτι τελικα τα ονοματα και οι φαμφαρες ... δεν κανουνε το καλο μποξακι !

Ανοιξε λιγο παραπανω τους οριζοντες του και βρηκε αυτο που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εψαχνε!

Αυτο φωναζω λοιπον εδω μεσα ...!

Μην παρασερνεστε μονο σε οτι σας λενε οι αλλοι!

Εγω και καθε εγω μπορει να πρωτεινω κατι αλλα αν δεν το ψαξεις και μονος σου διεξοδικα δεν γινεται τιποτα!

Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

Απορω καλε μου συμφορουμιτη πως δεν βλεπεις το δασος αλλο μονο το δεντρο!

Αν λοιπον μαζευτουμε 10 ανθρωποι και κοιταμε προς τα πανω και πουμε οτι βλεπουμε ενα ελεφαντα να πεταει θα βρεθουν πολλοι ... ενδεκατοι που θα τον ... βλεπουν και αυτοι!!!

Αυτη ειναι η πραγματικη ουσια εδω!

Ναι καλα κανει η beelink με ολα αυτα που κανει αλλα διαφωνω καθετα οτι ο τελικος χρηστης θα ειναι πραγματικα ωφελημενος!

Σε ολα αυτα τα φορουμ υπαρχουν καποιες ''γραμμες'' που ακολουθουνται με τις οποιες πολυ ευκολα ο τελικος χρηστης μπορει να παρασυρθει και να αγορασει κατι που προτεινουν οι πολλοι!

Και για να μην παρεξηγηθω δεν εννοω οτι ειναι γραμμη απο τα ιδια τα φορουμ !

Μαλιστα ειμαι σιγουρος οτι και στα 2 πρωτα μποξ που εχεις αγορασει ειμαι ''μεσα'' με αυτα που κατα καιρους εχω πει εδω στο φορουμ!

Καλοπροαιρετα παντα και απο αυτα που μας εχεις πει , φανταζομε οτι το gt1 αγοραστηκε γιατι το προτειναν παρα πολλοι , γιατι ειχε πολλα εναλλακτικα λογισμικα κτλ ενω το δευτερο , αγοραστηκε λογο χρηματων και της δυνατης προσφορας του bg (εδω πολλα πολλα εναλλακτικα λογισμικα δεν εχει και ας ειναι καλα οι φιλοι μας οι ρωσοι) !

Στο τριτο τελος απ'οτι καταλαβα πας με την λογικη ''αυτο ξερετε αυτο εμπιστευεστε'' προσμονοντας εναλλακτικα λογισμικα για να το φερεις στα μετρα σου !

Αραγε μαλλον καταλαβενεις και εσυ οτι επιβεβαιωνεις αυτα που λεω εδω μεσα κατα καιρους!!!

Ο @kostas_kanal0011 για παραδειγμα το ψαχνει εδω και καιρο με ενα καλο μποξακι και συνειδητοποιησε οτι τελικα τα ονοματα και οι φαμφαρες ... δεν κανουνε το καλο μποξακι !

Ανοιξε λιγο παραπανω τους οριζοντες του και βρηκε αυτο που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εψαχνε!

Αυτο φωναζω λοιπον εδω μεσα ...!

Μην παρασερνεστε μονο σε οτι σας λενε οι αλλοι!

Εγω και καθε εγω μπορει να πρωτεινω κατι αλλα αν δεν το ψαξεις και μονος σου διεξοδικα δεν γινεται τιποτα!

Τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο!

:)

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που συμβάλλει η μετά από 2 ημέρες απάντησή σου και τι επιπλέον προσθέτει. Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του χωρίς παρομοιώσεις για δέντρα, δάση, ελέφαντες κλπ:lol::lol::lol:

Απαντώ μόνο για να επισημάνω τα εξής "λάθη" σου:

1. Το GT1 το πήρα μόλις κυκλοφόρησε, δεν είχε ΚΑΘΟΛΟΥ εναλλακτικά λογισμικά στην αρχή (ήρθε με το 102 και γρηγορα με ΟΤΑ το 103) και με το "ρισκο" ως καινούργιο κουτί να έχει προβλήματα. Τελικά αποδείχθηκε τέλειο (θέλεις από τύχη θέλεις επειδή το έψαξα σωστά) και δεν μπορεί να το απαξιώσει κανείς, ειδικά κάποιος(οι) που δεν το έχουν.

2. Το 2ο όντως το πήρα λόγω των πολύ καλών προδιαγραφών του και της εξαιρετικής προσφοράς του bg και πράγματι ήταν αυτό για τις δικές μου απαιτήσεις ήταν vfm (για τον όρο αυτό έχω γράψει αναλυτικά σε προηγούμενο Ποστ). Το "κουφό' όμως της ιστορίας είναι ότι την τελική απόφαση την πήρα μετά από δικό σου ποστ και όταν είδα ότι είχες ασχοληθεί πολύ καιρό με αυτό στο freaktab !!!!!!!:lol:

Γνωρίζεις δε ότι έχει πολλά εναλλακτικά λογισμικά.Μόνο εγώ έχω δοκιμάσει 8!!! Το δε custom rom του GT King έχει τα πάντα. Τώρα εάν είναι κινέζικο, ρώσικο (που παρεπιπτόντως έχουν εξαιρετικά forums για όλα τα κουτιά) νομίζω λίγο ενδιαφέρει τον τελικό χρήστη.

3. Εκεί δε που τρελαίνεσαι είναι όταν κάποιος βγάζει ως απόλυτο μηχάνημα καποιο ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ αλλά απλώς διάβασε ότι είναι το τέλειο.Απορρίπτει δε κάποιο άλλο που επίσης ΔΕΝ ΕΧΕΙ (όπως ο φίλος Κώστας). Υποθέτω βέβαια ότι αυτές οι αναλύσεις είναι απολύτως "αμερόληπτες" εν' αντιθέσει με άλλες που είναι κατευθυνόμενες.Για να μην παρεξηγηθώ δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο, αλλά δεν θα εκθειάσω ή θάψω κάτι που δεν έχω.

Επειδή έχουμε δε "ταλαιπωρήσει" αρκετά το Φόρουμ με κάτι που πιθανόν δεν αφορά τους υπόλοιπους, εγώ τουλάχιστον δεσμεύομαι να μην απαντήσω ότι και να γράψεις.

Καλόπιστα πιστεύω ότι μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις, εμπειρίες κλπ σε άλλα θέματα.:):):)

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω που συμβάλλει η μετά από 2 ημέρες απάντησή σου και τι επιπλέον προσθέτει. Ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του χωρίς παρομοιώσεις για δέντρα, δάση, ελέφαντες κλπ:lol::lol::lol:

Απαντώ μόνο για να επισημάνω τα εξής "λάθη" σου:

1. Το GT1 το πήρα μόλις κυκλοφόρησε, δεν είχε ΚΑΘΟΛΟΥ εναλλακτικά λογισμικά στην αρχή (ήρθε με το 102 και γρηγορα με ΟΤΑ το 103) και με το "ρισκο" ως καινούργιο κουτί να έχει προβλήματα. Τελικά αποδείχθηκε τέλειο (θέλεις από τύχη θέλεις επειδή το έψαξα σωστά) και δεν μπορεί να το απαξιώσει κανείς, ειδικά κάποιος(οι) που δεν το έχουν.

2. Το 2ο όντως το πήρα λόγω των πολύ καλών προδιαγραφών του και της εξαιρετικής προσφοράς του bg και πράγματι ήταν αυτό για τις δικές μου απαιτήσεις ήταν vfm (για τον όρο αυτό έχω γράψει αναλυτικά σε προηγούμενο Ποστ). Το "κουφό' όμως της ιστορίας είναι ότι την τελική απόφαση την πήρα μετά από δικό σου ποστ και όταν είδα ότι είχες ασχοληθεί πολύ καιρό με αυτό στο freaktab !!!!!!!:lol:

Γνωρίζεις δε ότι έχει πολλά εναλλακτικά λογισμικά.Μόνο εγώ έχω δοκιμάσει 8!!! Το δε custom rom του GT King έχει τα πάντα. Τώρα εάν είναι κινέζικο, ρώσικο (που παρεπιπτόντως έχουν εξαιρετικά forums για όλα τα κουτιά) νομίζω λίγο ενδιαφέρει τον τελικό χρήστη.

3. Εκεί δε που τρελαίνεσαι είναι όταν κάποιος βγάζει ως απόλυτο μηχάνημα καποιο ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ αλλά απλώς διάβασε ότι είναι το τέλειο.Απορρίπτει δε κάποιο άλλο που επίσης ΔΕΝ ΕΧΕΙ (όπως ο φίλος Κώστας). Υποθέτω βέβαια ότι αυτές οι αναλύσεις είναι απολύτως "αμερόληπτες" εν' αντιθέσει με άλλες που είναι κατευθυνόμενες.Για να μην παρεξηγηθώ δεν ξέρω ποιο είναι καλύτερο, αλλά δεν θα εκθειάσω ή θάψω κάτι που δεν έχω.

Επειδή έχουμε δε "ταλαιπωρήσει" αρκετά το Φόρουμ με κάτι που πιθανόν δεν αφορά τους υπόλοιπους, εγώ τουλάχιστον δεσμεύομαι να μην απαντήσω ότι και να γράψεις.

Καλόπιστα πιστεύω ότι μπορούμε να ανταλλάξουμε απόψεις, εμπειρίες κλπ σε άλλα θέματα.:):):)

 

Δεν συμβαλλει πουθενα απλα ημουν αρρωστος το σ/κ με 39 πυρετο και δεν ασχοληθηκα καθολου!

Παντως πραγματικα ακομα δεν μου απαντησες γιατι το πηρες το gt1 απλα μου ειπες οτι το πηρες απ'την αρχη !

Ετσι ''ρε παιδι μου'' για να καταλαβω γιατι πηρες αυτο και οχι κατι αλλο ... :rolleyes:

Για το δευτερο οκ !

Το καταλαβα!!!

Θα κανω και μια τελευταια διευκρινηση για τα εναλλακτικα λογισμικα ... και τελος θα το κλεισω εδω

Πραγματικα εναλλακτικα λογισμικα φτιαχνει μονο ο superceleron απο το μηδεν !

Ολοι οι αλλοι απλα κανουν διαφορα ''παντρεματα'' και γι'αυτο δεν θα τα σχολιασω!

Και επετρεψε μου να εχω αποψη και ας μην τα εχω ολα γιατι απο τα χερια μου και εχουν περασει παρα μα παρα πολλα και ξερω και καποια πραγματα εκ των εσω της συγκεκριμενης βιομηχανιας !!! ;)

Και να ξερεις καλε μου συμφορουμιτη ολα γινονται απο πλευρας μου καλοπροαιρετα και μην εχεις γι'αυτο καμοια αμφιβολοια!

Καλη μας ... συνεχεια!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Βρειιι χαχα.Σκοπος μας και μόνο είναι να προτείνουμε το πιο απροβληματιστο μποξακι.Που σύμφωνα με τα ήδη υπάρχοντα στοιχεία,το Ugoos πρωτοπορεί, καθώς ακόμα δεν ακούστηκε κάτι.Ουτε διευθυντές, ούτε μέτοχοι της Ugoos είμαστε! Εμείς δίνουμε το έναυσμα και ο καθένας σύμφωνα με την κριτική του διαλέγει.Απλο!!
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το προτείνετε εδώ και μέρες και σε δίπλα φόρουμ και σε ομάδες στο φβ, αγοράστε το και πείτε τη γνώμη σας.έχει αρχίσει και κουράζει το όλο θέμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που το προτείνετε εδώ και μέρες και σε δίπλα φόρουμ και σε ομάδες στο φβ, αγοράστε το και πείτε τη γνώμη σας.έχει αρχίσει και κουράζει το όλο θέμα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πες τα Χρυσόστομε:)

Αυτό ακριβώς υποστηρίζω.Εάν δεν έχεις στην κατοχή σου ένα μηχάνημα πως το θεοποιείς.Το παίρνεις, το χρησιμοποιείς κάποιο ελάχιστο διάστημα και μετά εάν θέλεις να βοηθήσεις και τους υπόλοιπους γράφεις τις εντυπώσεις σου (πάντοτε με ΥΠΕΡ/ΚΑΤΑ ή αγγλιστί CONS/PROS), εφόσον δεν υπάρχει το τέλειο μηχάνημα για όλους.

Αυτό τουλάχιστον σκοπεύω να κάνω εγώ Όταν/Εάν παραλάβω το καινούργιο Η96 Max X3.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

Λίγο παραπλανητικό αλλα εντάξει.

Μας γράφει για πτωση τιμής στο Beelink gt king pro και ο σύνδεσμος που δίνει είναι για τό beelink gt king.

Το γράφει βεβαίως βεβαίως κάτω κάτω αλλά μου φαινεται λίγο άκυρο να δίνει τα χαρακτηριστικά του pro και τον σύνδεσμο απο το απλό.Οκ πάνω κάτω τα ιδια χαρακτηριστικά εχουν αλλά η τιμή που είναι το ζητούμενο οχι

Απο το geekbuying το παίρνει όποιος ενδιαφέρεται στα 105 ευρώ με αποστολή απο Ιταλία,Γερμανία,σε λίγες ημερες είναι στο σπίτι του.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...