Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Έχει κάποια dual boot windows+android Pie με intel επεξεργαστή και ξεσκιζουν..Antutu πάνω απο 130.000

 

Ναι αλλά μάλλον και ξεσκίζουν και σε τιμή εάν δεν κάνω λάθος :lol::lol::lol::lol:

Κάποιο σχετικά καλό mini pc νομίζω ότι έχει 250+++ ευρώ την στιγμή που το gt king που αναφέρεις έχει γύρω στα 100 ευρώ εάν δεν κάνω λάθος.

Το θέμα δεν είναι βέβαια η κατανάλωση ρεύματος αλλά που/εάν πραγματικά σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις την πιθανόν επιπλέον ακριβή δύναμη του mini pc.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω το vorke V1 στα 160€ 2 χρονια τώρα κελαηδαει!! Βέβαια το έκανα δωράκι στους γονείς μου,γιατί εχω ερωτα με τα android tv box χαχα
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αντικατασταση tv box (gt king) με mini pc?

 

Σχέδον το ίδιο διλλημα εχω καί εγώ.

Είμαι μεταξύ gt king και mini pc αλλά περισσοτερο τείνω στο πρώτο.

Γιατι θέλεις να το αντικαταστήσεις δεν είσαι ευχαριστημένος;

Είναι εύκολο να μου πεις τα αρνητικά του;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως χωρίς να θέλω να επηρεάσω κάποιον.. Σύμφωνα με αρκετά reviews αρκετών ωρών που είδα..και συγκεκριμένα απο το κανάλι tv box shop,Καταλήγω ότι το Ugoos AM6/Pro/Plus είναι ότι πιο ολοκληρωμένο κυκλοφορεί.Θα το έπαιρνα εφόσον κατέληξα σε αυτό,αλλά πραγματικά δε μπορώ να βρω ένα λόγο να αποχωριστώ το Tanix TX92 μου ακόμα.Συμβουλή μου, δείτε αρκετά video reviews πρωτού καταλήξετε σε κάτι και μη σας συνεπαίρνουν ονόματα,φίρμες,λογότυπα,king,pro,prince κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως χωρίς να θέλω να επηρεάσω κάποιον.. Σύμφωνα με αρκετά reviews αρκετών ωρών που είδα..και συγκεκριμένα απο το κανάλι tv box shop,Καταλήγω ότι το Ugoos AM6/Pro/Plus είναι ότι πιο ολοκληρωμένο κυκλοφορεί.Θα το έπαιρνα εφόσον κατέληξα σε αυτό,αλλά πραγματικά δε μπορώ να βρω ένα λόγο να αποχωριστώ το Tanix TX92 μου ακόμα.Συμβουλή μου, δείτε αρκετά video reviews πρωτού καταλήξετε σε κάτι και μη σας συνεπαίρνουν ονόματα,φίρμες,λογότυπα,king,pro,prince κλπ.

 

Οσα βίντεο να δεις,οσες κριτικές να διαβάσεις εάν δεν το δουλέψεις ακρη δέν θα βγάλεις.

Το ugoos με το beelink king έχουνε σχέδον τα ίδια χαρακτηριστικα,κατέ με υπερτερεί το δευτερο και κοστίζει λιγότερα χρήματα απο την μή φίρμα!!!!!!!!!!!!!

Edited by aderfiaZEITE
Link to comment
Share on other sites

Οσα βίντεο να δεις,οσες κριτικές να διαβάσεις εάν δεν το δουλέψεις ακρη δέν θα βγάλεις.

Το ugoos με το beelink king έχουνε σχέδον τα ίδια χαρακτηριστικα,κατέ με υπερτερεί το δευτερο και κοστίζει λιγότερα χρήματα απο την μή φίρμα!!!!!!!!!!!!!

 

Και με ποια κριτηρια αγαπητε συμφορουμιτη χαρακτηριζεις την ugoos ''μή φίρμα'' ; !

:!:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Με βάση το: "Το πήρα και δεν ασχολούμαι μαζί του με bugs είτε μικρά είτε μεγάλα" τα Ugoos επικρατούν.Το οτι το Beelink ακούγεται πιο οικείο (λόγω του οτι βγάζει mini pc,wifi extenders,modems κλπ) δεν αναιρεί αυτό που μόλις είπα..
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση με desctop pc

Το mini pc εχει χαμηλή κατανάλωση

Έχεις πηγή που αναφέρει περίπου πόσα watt καίνε;

Άλλωστε δεν είπα πουθενά ότι καίει τα ίδια με desktop.

Ε ναι ρε παιδιά.Αντε το mini pc να έχει maximum 10watt.Τι 5 τι 10 σε σχέση με τα 250 του κανονικού pc..
Τα 5-10 που λες δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση, οπότε μην γράφεις ότι σου έρθει.

Μόνο σε standby Ίσως να καίει τόσο.

Και επίσης ένα κανονικό pc μπορεί να καίει και 120watt, οπότε ούτε το 250 που έγραψες ισχύει έτσι γενικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και με ποια κριτηρια αγαπητε συμφορουμιτη χαρακτηριζεις την ugoos ''μή φίρμα'' ; !

:!:

 

Eγω αγαπητέ μου δεν χαρακτήρισα τιποτα λάθος κάνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις πηγή που αναφέρει περίπου πόσα watt καίνε;

Άλλωστε δεν είπα πουθενά ότι καίει τα ίδια με desktop.Τα 5-10 που λες δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση, οπότε μην γράφεις ότι σου έρθει.

Μόνο σε standby Ίσως να καίει τόσο.

Και επίσης ένα κανονικό pc μπορεί να καίει και 120watt, οπότε ούτε το 250 που έγραψες ισχύει έτσι γενικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ενα mini pc καταναλώνει απο 20-100 watt.

Εαν εσυ την θεωρείς τρομερη κατανάλωση πάω πάσο.

οι πήγες μου είναι απο site που ασχολειτε με υπολογιστές,φαντάζομαι ξερουνε καλύτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πηγή που αναφέρει περίπου πόσα watt καίνε;

Άλλωστε δεν είπα πουθενά ότι καίει τα ίδια με desktop.Τα 5-10 που λες δεν ισχύουν σε καμία περίπτωση, οπότε μην γράφεις ότι σου έρθει.

Μόνο σε standby Ίσως να καίει τόσο.

Και επίσης ένα κανονικό pc μπορεί να καίει και 120watt, οπότε ούτε το 250 που έγραψες ισχύει έτσι γενικά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Πρόσεξε λίγο καλύτερα πως μιλάς, γιατί παρακολουθούν και πολλοί το νήμα.Και κάτι τέτοια του στυλ "ότι σου έρθει" δεν σε τιμούν ιδιαίτερα,πόσο μάλλον που απ'οτι φαίνεται αυτός είσαι εσυ που γράφεις ότι σου έρθει.Οριστε οι μετρήσεις του V1. 7.5W μέση χρήση 15W τέρμα τσίτα που έτσι και αλλιώς δε προορίζονται για βαριά παιχνίδια αυτά τα mini pc.Τωρα που σου εξήγησα,μπορείς άνετα να υπολογίσεις την αποσβεση λογω ρεύματος σε σχέση με ενα κανονικό PC των minimum 60W και maximum 300W.6e21f132da93c75f29cb0830e814cbc6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οσα βίντεο να δεις,οσες κριτικές να διαβάσεις εάν δεν το δουλέψεις ακρη δέν θα βγάλεις.

Το ugoos με το beelink king έχουνε σχέδον τα ίδια χαρακτηριστικα,κατέ με υπερτερεί το δευτερο και κοστίζει λιγότερα χρήματα απο την μή φίρμα!!!!!!!!!!!!!

 

Και αυτα με το κοκκινο χρωμα υπογραμμισμένα ποιος τα εγραψε ;

 

:rolleyes:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Και αυτα με το κοκκινο χρωμα υπογραμμισμένα ποιος τα εγραψε ;

 

:rolleyes:

 

Κάπου απάντησα.

Δεν ξύπνησα ένα βράδυ και είπα να γράψω οτι δεν είναι φίρμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου απάντησα.

Δεν ξύπνησα ένα βράδυ και είπα να γράψω οτι δεν είναι φίρμα.

 

Δεν ειπα εγω καλε μου συμφορουμιτη οτι δεν απαντησες...!

Απλα σε ρωτησα με ποια κριτηρια χαρακτηριζεις την ugoos ''μή φίρμα'' και περιμενω να μου το αιτιολογησεις!

:)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα εγω καλε μου συμφορουμιτη οτι δεν απαντησες...!

Απλα σε ρωτησα με ποια κριτηρια χαρακτηριζεις την ugoos ''μή φίρμα'' και περιμενω να μου το αιτιολογησεις!

:)

 

Με τα κριτήρια του έτσι γουστάρω...

Εντάξει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Και ο νοων νοειτω!

Σωστοοοος!

 

:whistle: :oops:

 

Ενας νοήμων άνθρωπος θα είχε καταλάβει οτι την λέξη φίρμα δεν την πρωτό χρησιμοποίησα εγω.

Ένας νοήμων άνθρωπος θα είχε καταλάβει τον συσχετισμό της απαντησης μου στο σχόλιο του Κώστα.

Link to comment
Share on other sites

Ας ηρεμήσουμε παίδες..Και γω μέχρι χθές άκουγα Ugoos και έλεγα τι φρουτον εστί παλι αυτον; Αλλά μετά απο ψάξιμο, βλέπω η εταιρία είναι top με ολοκληρωμένα boxακια και όχι λείπει το ένα,το άλλο,statusbar κλπ.Οριστε ένα παράδειγμα που δε το βλέπεις και κάθε μέρα..f5b69280c845a39e07bf2edb659935df.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ας ηρεμήσουμε παίδες..Και γω μέχρι χθές άκουγα Ugoos και έλεγα τι φρουτον εστί παλι αυτον; Αλλά μετά απο ψάξιμο, βλέπω η εταιρία είναι top με ολοκληρωμένα boxακια και όχι λείπει το ένα,το άλλο,statusbar κλπ.Οριστε ένα παράδειγμα που δε το βλέπεις και κάθε μέρα..f5b69280c845a39e07bf2edb659935df.jpg

 

Το σχόλιο σου μου έδωσε την εντύπωση(ισως και λανθασμένη)οτι θεωρείς το ugoos tv box που αναφέρεις μη φίρμα.

Απαντώ λοιπον σε σένα οτι προτιμώ να παρω τo beelink king που εχει τα ίδια χαρακτηριστικά και κοστίζει φθηνοτερα παρά να πάρω τοtv box της ugoos και κάθε ugoos που μέχρι εχτες θεωρούσαμε μη φίρμα.

Link to comment
Share on other sites

Ενας νοήμων άνθρωπος θα είχε καταλάβει οτι την λέξη φίρμα δεν την πρωτό χρησιμοποίησα εγω.

Ένας νοήμων άνθρωπος θα είχε καταλάβει τον συσχετισμό της απαντησης μου στο σχόλιο του Κώστα.

 

Σ'ευχαριστω πολυ για τον χαρακτηρισμο σου!

Μη νοημων!

Πραγματικα ετσι δειχνεις το ποιον σου!

 

:thanks:

 

Τωρα που ακριβως ''κολλαει'' αυτο που ειπε ο @kostas_kanal0011 : ''και μη σας συνεπαίρνουν ονόματα,φίρμες,λογότυπα,king,pro,prince κλπ'' που προφανεστατα εννοουσε το beelink με αυτο που ειπες εσυ :

''Το ugoos με το beelink king έχουνε σχέδον τα ίδια χαρακτηριστικα,κατέ με υπερτερεί το δευτερο και κοστίζει λιγότερα χρήματα απο την μή φίρμα!!!!!!!!!!!!! '' και ισχυριζεσαι και οτι ''Ενας νοήμων άνθρωπος θα είχε καταλάβει οτι την λέξη φίρμα δεν την πρωτό χρησιμοποίησα εγω'' πραγματικα με αφηνει ... αφωνο!!!!!!!

Α .... στο τελος πρεπει να ομολογησω οτι και η ... κολοτουμπα για να το αλλαξεις ολο αυτο ειναι απαιχτη!

RESPECT!

Edited by gatos814

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για τον χαρακτηρισμο σου!

Μη νοημων!

Πραγματικα ετσι δειχνεις το ποιον σου!

 

:thanks:

 

Τωρα που ακριβως ''κολλαει'' αυτο που ειπε ο @kostas_kanal0011 : ''και μη σας συνεπαίρνουν ονόματα,φίρμες,λογότυπα,king,pro,prince κλπ'' που προφανεστατα εννοουσε το beelink με αυτο που ειπες εσυ :

''Το ugoos με το beelink king έχουνε σχέδον τα ίδια χαρακτηριστικα,κατέ με υπερτερεί το δευτερο και κοστίζει λιγότερα χρήματα απο την μή φίρμα!!!!!!!!!!!!! '' και ισχυριζεσαι και οτι ''Ενας νοήμων άνθρωπος θα είχε καταλάβει οτι την λέξη φίρμα δεν την πρωτό χρησιμοποίησα εγω'' πραγματικα με αφηνει ... αφωνο!!!!!!!

Α .... στο τελος πρεπει να ομολογησω οτι και η ... κολοτουμπα για να το αλλαξεις ολο αυτο ειναι απαιχτη!

RESPECT!

 

Σχέση έχει ΕΣΎ δεν θέλεις να την δεις......

Αυτό με το νοήμων μάλλον δεν σε αφορά.

Link to comment
Share on other sites

Σχέση έχει ΕΣΎ δεν θέλεις να την δεις......

Αυτό με το νοήμων μάλλον δεν σε αφορά.

 

Επειδη δεν ειμαι και πολυ ... νοημων δεν μου εξηγεις εσυ την σχεση ... με δικα σου λογια!

 

:dash:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να με διορθώσετε εάν είναι λάθος κάτι από τα παρακάτω:

- Την βασική έκδοση του beelink gt king με τον S922 και 4/64 μνήμη μπορείς να την αποκτήσεις με περίπου 100 δολάρια.

- Η βασική έκδοση του αντίστοιχου ugoos είναι με μνήμη 2/16 και τιμή περίπου 150 δολάρια ενώ η έκδοση με 4/32 αρκετά ακριβότερη (ίσως να την πετύχεις σε προσφορά χαμηλότερη όμως το ίδιο ισχύει για όλα τα κουτιά).

- Το gt king το έχουν ήδη αγοράσει κάποιοι.

- Το ugoos νομίζω ότι δεν το έχει κανείς ακόμα, αλλά υπάρχουν καλές κριτικές στο διαδίκτυο.

- Το GT king έχει εκτός των roms της εταιρίας και αρκετές custom roms από ανεξάρτητους developers. Δεν με νοιάζει εάν αυτό οφείλεται στο εάν η εταιρία τους τα στέλνει ως δώρο για να φτιάξουν roms, εφόσον το αποτέλεσμα μετράει για εμένα που έχω πολλές επιλογές.

- Πιθανόν στα ugoos βάσει των όσων αναφέρονται στο διαδίκτυο να υπάρχει μία καλύτερη και γρηγορότερη αποστολή roms μέσω ΟΤΑ κλπ. Καλό αυτό αλλά μιλάτε για ένα μηχάνημα 50% ακριβότερο και δεν πιστεύω ότι αξίζει αυτή την διαφορά.

Εάν λοιπόν αποφάσιζα να πάρω κάποιο από τα 2 φυσικά και θα έπαιρνα το gt king. Το σκέφτηκα πολύ σοβαρά και αποφάσισα ότι στην συγκεκριμένη στιγμή δεν έπρεπε να το πάρω (πολύ περισότερο το κατά 50% ακριβότερο ugoos).Αυτό όμως είναι μία προσωπική απόφαση και φυσικά κάποιος άλλος μπορεί να αποφασίσει διαφορετικά σύμφωνα με τις ανάγκες του.

Καλόπιστα θα ήθελα να μου πείτε που/εάν κάτι είναι λάθος.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι και πολυ ... νοημων δεν μου εξηγεις εσυ την σχεση ... με δικα σου λογια!

 

:dash:

 

Επειδή δεν είμαι εγώ Ο κακός της ιστορίας θα σου το πω με δικά μου λόγια μπας και κανείς ότι καταλαβαίνεις,αν και δεν έχω τέτοια απαίτηση.

 

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ:

Πάντως χωρίς να θέλω να επηρεάσω κάποιον.. Σύμφωνα με αρκετά reviews αρκετών ωρών που είδα..και συγκεκριμένα απο το κανάλι tv box shop,Καταλήγω ότι το Ugoos AM6/Pro/Plus είναι ότι πιο ολοκληρωμένο κυκλοφορεί.Θα το έπαιρνα εφόσον κατέληξα σε αυτό,αλλά πραγματικά δε μπορώ να βρω ένα λόγο να αποχωριστώ το Tanix TX92 μου ακόμα.Συμβουλή μου, δείτε αρκετά video reviews πρωτού καταλήξετε σε κάτι και μη σας συνεπαίρνουν ονόματα,φίρμες,λογότυπα,king,pro,prince κλπ

 

Γράφει ο Κώστας πως ύστερα από πολλές ώρες ''διαβάσματος'' έχει καταλήξει ότι το ugoos

AM6 pro είναι ότι πιο ολοκληρωμένο κυκλοφορεί.

Κλείνοντας γράφει μην σας συνεπαιρνουν ονόματα,ΦΙΡΜΕΣ,λογότυπα,king κτλ.

Πίστεψα ίσως και λανθασμένα(ίσως Ο Κώστας ΔΕΝ εννοούσε αυτο)ότι είναι καλύτερα να αγοράσεις από εταιρία που δεν είναι ΦΙΡΜΑ και έδωσε στην προκειμένη περίπτωση το παράδειγμα με το tv box ugoos που αναφέρει.

ΤΟΥ απαντώ εγώ λοιπόν ότι είναι καλύτερα να πάρω με τα ιδια χαρακτηριστικά το beelink king

παρά να πάρω το ακριβότερο ugoos tv box από μη ΦΙΡΜΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΤΗΝ UGOOS ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ Ο ΚΩΣΤΑΣ.

Δεν έχει να κάνει με την ugoos και κάθε ugoos που εγώ Η Ο Κώστας ΔΕΝ ξέραμε

μέχρι σήμερα ότι είναι τρανή και μεγάλη εταιρεία.

Το σχόλιο του Κώστα και το παράδειγμα που πιστεύω ή πίστεψα

οτι εδωσε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ σχέση με εταιρίες ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ

 

ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΟ FORUM

ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΙΚΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ ΤΗΝ UGOOS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...