Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@gatos814 Το magicsee το βρήκα όπως είπα και σε ddr3 & ddr4. Έχεις δίκιο τουλάχιστον όσον αφορά τα 2 άλλα που ανέφερα (Η96maxX3 & Tanix3) που και τα 2 προς το παρόν τα έχουν με ddr3.Μήπως όλοι τα βγάζουν αρχικά με ddr3 και μετά με ddr4? Αυτό προφανώς συνέβη και με το δικό μου H96 max X2 που εμένα μου ήρθε με ddr4 ενώ σε άλλους με ddr3. Όπως δε εσύ είχες επισημάνει πρώτος το ddr4 έπαιρνε και τα 2 firmwares ενώ αυτό με ddr3 μόνο το δικό του. Βέβαια δεν ξέρω εάν κάτι τέτοιο ισχύει ως κανόνας (π.χ. συμβατότητα προς τα κάτω). Σε μία τέτοια περίπτωση όμως υπάρχει ένα επιπλέον πλεονέκτημα πέρα από την οποιαδήποτε πραγματική ή θεωρητική υπεροχή της ddr4.

To 1000άρι LAN όπως ήδη είπα ναι μεν σήμερα δεν μου είναι απαραίτητο/χρήσιμο όμως δεν είναι κακό να υπάρχει ως μελλοντική αξιοποίηση, ειδικά εάν δεν ανεβάζει και το κόστος. Χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι θα είναι καθοριστικό στη επιλογή του μοντέλου.

Σε κάθε περίπτωση όποιος έχει οποιαδήποτε εμπειρία από αυτά τα 3 που ανέφερα καλό θα ήταν να την πει (κατά προτίμηση με μορφή ΥΠΕΡ/ΚΑΤΑ).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Μου βγάζει ''idb fail''!

 

Δυστυχως δυσκολευει λιγο το πραγμα μιας και για να επανελθει στα σιγουρα , θα πρεπει να ανοιξεις το καπακι απο το μποξακι σου και να ''βραχυκυκλωσεις'' 2 σημεια στην eMMC για να μπει σε κατασταση MASKMODE !

Πριν ομως ξεκινησεις κατι τετοιο δοκιμασε ισως και αλλους drivers Rockchip , πιο καινουργιους , πιο παλιους και ισως και κανενα αλλο εργαλειο φλασαρισματος!

Πιο κατω σου δινω σχετικα λινκς με το προβλημα σου που ισως σε βοηθησουν να το επαναφερεις!!!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/rk3288-devices/tronsmart-3288-devices/22103-problem-with-flashing-firmware-download-idb-fail

https://wiki.radxa.com/Rock/unbrick

Τα Rockchip τα εχουν αυτα τα χαζα και ''τουβλιαζουν'' πολυ πιο ευκολα απο καποια αλλα SoC!

Αλλος ενας λογος για εναν απλο χρηστη να τα εχει ... μακρια και αγαπημενα!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

 

 

@gatos814 Το magicsee το βρήκα όπως είπα και σε ddr3 & ddr4. Έχεις δίκιο τουλάχιστον όσον αφορά τα 2 άλλα που ανέφερα (Η96maxX3 & Tanix3) που και τα 2 προς το παρόν τα έχουν με ddr3.Μήπως όλοι τα βγάζουν αρχικά με ddr3 και μετά με ddr4? Αυτό προφανώς συνέβη και με το δικό μου H96 max X2 που εμένα μου ήρθε με ddr4 ενώ σε άλλους με ddr3. Όπως δε εσύ είχες επισημάνει πρώτος το ddr4 έπαιρνε και τα 2 firmwares ενώ αυτό με ddr3 μόνο το δικό του. Βέβαια δεν ξέρω εάν κάτι τέτοιο ισχύει ως κανόνας (π.χ. συμβατότητα προς τα κάτω). Σε μία τέτοια περίπτωση όμως υπάρχει ένα επιπλέον πλεονέκτημα πέρα από την οποιαδήποτε πραγματική ή θεωρητική υπεροχή της ddr4.

To 1000άρι LAN όπως ήδη είπα ναι μεν σήμερα δεν μου είναι απαραίτητο/χρήσιμο όμως δεν είναι κακό να υπάρχει ως μελλοντική αξιοποίηση, ειδικά εάν δεν ανεβάζει και το κόστος. Χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι θα είναι καθοριστικό στη επιλογή του μοντέλου.

Σε κάθε περίπτωση όποιος έχει οποιαδήποτε εμπειρία από αυτά τα 3 που ανέφερα καλό θα ήταν να την πει (κατά προτίμηση με μορφή ΥΠΕΡ/ΚΑΤΑ).

 

Για το MAGICSEE N5 MAX οι περισσοτεροι το δινουν ddr3 και το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι στο μαμα σαιτ δεν αναφερεται πουθενα τι απο τα 2 ισχυει!

Βαση ομως της πλειοψηφιας των S905X3 πονταρω στο ddr3 αν και οπως ειπα πρακτικα δεν εχει καμια αξια!

Για να πω μαλιστα και την αληθεια απο την στιγμη που δεν υπαρχει τροπος επαληθευσης για το αν μια μνημη ειναι ddr3 η 4 μεσα απο καποιο προγραμμα αυτοι οι κινεζοι μπορει να λενε οτι θελουνε (lol) !

To Tanix X3 και το MAGICSEE N5 MAX τελικα νομιζω οτι υπερτερουν λιγο περισσοτερο στα ''καλουδια'' των λογισμικων τους!

 

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δυσκολευει λιγο το πραγμα μιας και για να επανελθει στα σιγουρα , θα πρεπει να ανοιξεις το καπακι απο το μποξακι σου και να ''βραχυκυκλωσεις'' 2 σημεια στην eMMC για να μπει σε κατασταση MASKMODE !

Πριν ομως ξεκινησεις κατι τετοιο δοκιμασε ισως και αλλους drivers Rockchip , πιο καινουργιους , πιο παλιους και ισως και κανενα αλλο εργαλειο φλασαρισματος!

Πιο κατω σου δινω σχετικα λινκς με το προβλημα σου που ισως σε βοηθησουν να το επαναφερεις!!!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/rk3288-devices/tronsmart-3288-devices/22103-problem-with-flashing-firmware-download-idb-fail

https://wiki.radxa.com/Rock/unbrick

Τα Rockchip τα εχουν αυτα τα χαζα και ''τουβλιαζουν'' πολυ πιο ευκολα απο καποια αλλα SoC!

Αλλος ενας λογος για εναν απλο χρηστη να τα εχει ... μακρια και αγαπημενα!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

 

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά τελικά δεν κατάφερα τίποτε. Βέβαια δεν άνοιξα το καπάκι, γιατί δεν το έχω και πολύ με τα μαστορέματα. Δεν πειράζει, πάνε χαμένα τα ευρουδάκια μου στο gearbest. Για να μην την ξαναπατήσω, έχετε να μου προτείνεται κάποιο ''αξιόπιστο'' tv box για streaming (cyberflixtv και Eriontv); Ευχαριστώ πολύ.

Edited by tolisB
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δυσκολευει λιγο το πραγμα μιας και για να επανελθει στα σιγουρα , θα πρεπει να ανοιξεις το καπακι απο το μποξακι σου και να ''βραχυκυκλωσεις'' 2 σημεια στην eMMC για να μπει σε κατασταση MASKMODE !

Πριν ομως ξεκινησεις κατι τετοιο δοκιμασε ισως και αλλους drivers Rockchip , πιο καινουργιους , πιο παλιους και ισως και κανενα αλλο εργαλειο φλασαρισματος!

Πιο κατω σου δινω σχετικα λινκς με το προβλημα σου που ισως σε βοηθησουν να το επαναφερεις!!!

https://forum.freaktab.com/forum/tv-player-support/rk3288-devices/tronsmart-3288-devices/22103-problem-with-flashing-firmware-download-idb-fail

https://wiki.radxa.com/Rock/unbrick

Τα Rockchip τα εχουν αυτα τα χαζα και ''τουβλιαζουν'' πολυ πιο ευκολα απο καποια αλλα SoC!

Αλλος ενας λογος για εναν απλο χρηστη να τα εχει ... μακρια και αγαπημενα!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

 

Σε ευχαριστώ πολύ, αλλά τελικά δεν κατάφερα τίποτε. Βέβαια δεν άνοιξα το καπάκι, γιατί δεν το έχω και πολύ με τα μαστορέματα. Δεν πειράζει, πάνε χαμένα τα ευρουδάκια μου στο gearbest. Για να μην την ξαναπατήσω, έχετε να μου προτείνεται κάποιο ''αξιόπιστο'' tv box για streaming (cyberflixtv και Eriontv); Ευχαριστώ πολύ.

 

Τραβα ενα βιντεακι με το προβλημα σου και ζητα ενα μερος των χρηματων σου πισω!

Κατι θα παρεις πισω σιγουρα!

Και με οτι καταφερεις και παρεις ''χτυπα'' ενα μποξακι με Amlogic S905X3!

Καλη τυχχη!

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε tanix TX3 η MAGICSEE N5 MAX? και γιατι ? ευχαριστω πολυ

Android tv φοράνε αυτά?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Χθες συνδεσα το μποξακι h96 max x2 4/64 με ενα προτζεκτορα epson και δεν δινει εικονα

Αναβει το λαμπακι κοκκινο μετα μπλε αλλα εικονα δεν εχει.Αλλαα hdmi καλωδια το εβαλα σε τηλεοραση τιποτα.Ειναι σαν να μην ερχετε απο το boxaki τιποτα .

Τι να κανω ?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Χθες συνδεσα το μποξακι h96 max x2 4/64 με ενα προτζεκτορα epson και δεν δινει εικονα

Αναβει το λαμπακι κοκκινο μετα μπλε αλλα εικονα δεν εχει.Αλλαα hdmi καλωδια το εβαλα σε τηλεοραση τιποτα.Ειναι σαν να μην ερχετε απο το boxaki τιποτα .

Τι να κανω ?

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

- Δοκίμασες να ανοίξεις πρώτα το TVbox και μετά από λίγο την τηλεόραση?

- Δοκίμασες άλλο HDMI παρόλο που το δικό του πρέπει να είναι το σωστό?

Υποθέτω βέβαια ότι και στην τηλεόρασή σου επιλέγεις ως πηγή την συγκεκριμένη θύρα HDMI!!:lol:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Χθες συνδεσα το μποξακι h96 max x2 4/64 με ενα προτζεκτορα epson και δεν δινει εικονα

 

Αναβει το λαμπακι κοκκινο μετα μπλε αλλα εικονα δεν εχει.Αλλαα hdmi καλωδια το εβαλα σε τηλεοραση τιποτα.Ειναι σαν να μην ερχετε απο το boxaki τιποτα .

 

Τι να κανω ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Ο προτζεκτορας έδινε δικό του hdmi καλώδιο; Επίσης αν είναι με μπαταρία, βάλε και ρεύμα ταυτόχρονα.Και μετά παιξε λιγο με τις ρυθμίσεις CEC κλπ στο tv box.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Χθες συνδεσα το μποξακι h96 max x2 4/64 με ενα προτζεκτορα epson και δεν δινει εικονα

Αναβει το λαμπακι κοκκινο μετα μπλε αλλα εικονα δεν εχει.Αλλαα hdmi καλωδια το εβαλα σε τηλεοραση τιποτα.Ειναι σαν να μην ερχετε απο το boxaki τιποτα .

Τι να κανω ?

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Συνδεσε το στην τι βι με το καλώδιο hdmi και άσε τα άλλα καλώδια χωρίς να τα βάλεις

Με μια οδοντογλυφίδα πάτα μέσα στην τρύπα AV ένα κουμπάκι που θα ''νιωσεις'' ότι υπάρχει μέσα και κρατώντας το πατημένο βάλε το ρεύμα και περίμενε...

Αν μπει σε recovery και έχεις εικόνα τότε κάτι θα γίνει...!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

 

Τραβα ενα βιντεακι με το προβλημα σου και ζητα ενα μερος των χρηματων σου πισω!

Κατι θα παρεις πισω σιγουρα!

Και με οτι καταφερεις και παρεις ''χτυπα'' ενα μποξακι με Amlogic S905X3!

Καλη τυχχη!

;)

 

Το έκανα ήδη και ελπίζω να φανώ τυχερός. Εκτός από τα ακριβούτσικα Beelink GT-KING (103 ευρώ με priority line)και Magicsee N6 Plus (αν και το βρήκα στο gearbest 95 ευρώ με priority line!!!), έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πιο φτηνό android tv box με Amlogic (με ενδιαφέρει να τρέχει ''απροβλημάτιστα'' ErionTV και CyberflixTv); Ευχαριστώ.

Edited by tolisB
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το στην τι βι με το καλώδιο hdmi και άσε τα άλλα καλώδια χωρίς να τα βάλεις

Με μια οδοντογλυφίδα πάτα μέσα στην τρύπα AV ένα κουμπάκι που θα ''νιωσεις'' ότι υπάρχει μέσα και κρατώντας το πατημένο βάλε το ρεύμα και περίμενε...

Αν μπει σε recovery και έχεις εικόνα τότε κάτι θα γίνει...!

 

Εκανα την συνδεση ,εβαλα την οδοντογλυφιδα ,δεν ενοισα να εχει κουμπακι αλλα πιεσα μεχρι τερμα εβαλα το ρευμα μενει ποιο πολυ χρονο στο κοκκινο λαμπακι επανερχετε στο μπλε λαμπακι αλλα δεν δειχνει τιποτα η τν (χωρις σημα)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την συνδεση ,εβαλα την οδοντογλυφιδα ,δεν ενοισα να εχει κουμπακι αλλα πιεσα μεχρι τερμα εβαλα το ρευμα μενει ποιο πολυ χρονο στο κοκκινο λαμπακι επανερχετε στο μπλε λαμπακι αλλα δεν δειχνει τιποτα η τν (χωρις σημα)

Αρχικά και επειδή δεν έδωσες επιπλέον πληροφορίες πως έγινε. Το χρησιμοποιείς πολύ καιρό ή 1η φορά? Μήπως συνέβη όταν το σύνδεσες με τον προτζέκτορα? Κάθε πληροφορία του πότε/πως έγινε μπορεί να βοηθήσει (μάλλον έχουμε ακριβώς το ίδιο κουτί).

- Θα μπορούσες επίσης να το συνδέσεις με καλώδιο AV στην αντίστοιχη υποδοχή και με τα 3 καλώδια (κίτρινο,κόκκινο & άσπρο) στην τηλεόρασή σου (εάν βέβαια διαθέτει τέτοιες υποδοχές ή σε μία παλαιότερη). Εάν εκεί έχεις εικόνα υπάρχει πιθανότητα να έχει καεί η HDMI. Δυστυχώς σε πολλά κουτιά δεν υπάρχει προστασία (δεν γνωρίζω για το δικό μας, αλλά καλό είναι να μην βάζεις/βγάζεις το HDMI εν λειτουργία).

- Όπως σου είπε ήδη ο @gatos814 μπορείς να δοκιμάσεις την επαναφορά. Εγώ όμως 2-3 φορές που ήδη το έκανα αντί οδοντογλυφίδας χρησιμοποίησα ένα συνδετήρα που τον ξεδίπλωσα (πιστεύω ότι δίνει καλύτερη αίσθηση του πότε πετυχαίνεις το κουμπί μέσα στην AV). ΔΕΝ θέλει καθόλου δύναμη, αλλά σπρώχνοντας απαλά (και ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ) θα ακούσεις/καταλάβεις ότι πατήθηκε. Επαναλαμβάνω δεν θέλει δύναμη.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

 

Το έκανα ήδη και ελπίζω να φανώ τυχερός. Εκτός από τα ακριβούτσικα Beelink GT-KING (103 ευρώ με priority line)και Magicsee N6 Plus (αν και το βρήκα στο gearbest 95 ευρώ με priority line!!!), έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο πιο φτηνό android tv box με Amlogic (με ενδιαφέρει να τρέχει ''απροβλημάτιστα'' ErionTV και CyberflixTv); Ευχαριστώ.

 

Για το Magicsee N6 Plus ειναι λιγο νωρις να μιλησουμε γιατι δεν βγηκε στην πιατσα ακομα!

Θεωρω ομως οτι θα εχει ολα τα καλουδια που μας εχει συνηθισει τωρα τελευταια η Magicsee !

Μπορεις ομως αν θελεις να πας στο Magicsee N5 Plus που το εχει ενας φιλος μου και μου λεει τα καλυτερα λογια!

Ασε που αυτες οι εφαρμογες που θελεις να τρεχεις δεν χρειαζονται και τιποτα σημαντικη δυναμη!

 

 

Εκανα την συνδεση ,εβαλα την οδοντογλυφιδα ,δεν ενοισα να εχει κουμπακι αλλα πιεσα μεχρι τερμα εβαλα το ρευμα μενει ποιο πολυ χρονο στο κοκκινο λαμπακι επανερχετε στο μπλε λαμπακι αλλα δεν δειχνει τιποτα η τν (χωρις σημα)

 

Μαλλον δεν θα βρηκες το κουμπακι !

Θελει ακριβως κεντρο οπως ειπε και ο @ath156!

Εγω λοιπον χρησιμοποιω γι'αυτην τη δουλεια βαλβιδα για μπαλες που χωραει ταμαμ και κανει 100% την δουλεια!

 

;)

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από περιέργεια κάτι, άλλαξε γλώσσα στη συσκευή σου (Αγγλικά σε Ελληνικά ή το αντίθετο) και δοκίμασε ξανά.

 

Sent from my S10

Το έκανα τζίφος. Δεν ξέρω ίσως πρέπει να το πάρω απόφαση ότι δεν θα μπορέσω να πετάξω βίντεο στην τηλεόραση.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ερώτηση... εχω το mi box s μετά την αναβάθμιση σε Android 9 χάλασε η φωνητική αναζήτηση και το cast... έχουμε κάποια λύση? Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί πιο πριν...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ερώτηση... εχω το mi box s μετά την αναβάθμιση σε Android 9 χάλασε η φωνητική αναζήτηση και το cast... έχουμε κάποια λύση? Ελπίζω να μην έχει αναφερθεί πιο πριν...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμίσεις, εφαρμογες, συστήματος, βρες το Chromecast και κάνε απεγκαταστατη των ενημερώσεων., Restart

 

Για την φωνητική, δοκίμασε repair του τηλεκοντρόλ, αν και εμένα μου το κάνει αφού βάλω δεκτή usb για το ποντίκι Logitech που έχω0(όχι αμέσως, μετά, στο άσχετο).

Το βγάζω, restart και στρώνει.

Δεν έχω βρει λύση να δουλεύει και usb mouse και φωνητικές εντολές.....

Δεν έχω δοκιμάσει αν το παθαίνει και με άλλες usb συσκευές...

Αν βρεις καμία λύση πες...

Λίγο που έψαξα δεν βρήκα τπτ

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε tanix TX3 η MAGICSEE N5 MAX? και γιατι ? ευχαριστω πολυ

 

Android tv φοράνε αυτά?

 

πείτε καμία γνώμη ρε παιδιά θέλω να παραγγείλω

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

πείτε καμία γνώμη ρε παιδιά θέλω να παραγγείλω
τι πράματα θέλεις;εγω θα επαιρνα με s922 μια και καλή.και συγκεκριμένα Ugoos AM6 Rro. Αλλιώς tanix tx3 που κατεβαίνει η statusbar (μεγάλο +)
Link to comment
Share on other sites

τι πράματα θέλεις;εγω θα επαιρνα με s922 μια και καλή.και συγκεκριμένα Ugoos AM6 Rro. Αλλιώς tanix tx3 που κατεβαίνει η statusbar (μεγάλο +)

 

Εχω αυτο https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-MINI-S905X2-Android-8-1-4GB-64GB-TV-Box-412381.html και θελω κατι καλυτερο απλα το Ugoos AM6 Rro ειναι λιγο ακριβο το tanix tx3 το βλεπω καλο αλλα εχει android tv?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το Tanix TX3 γρηγορο φαινεται για αρχη τουλαχιστον στο Υoutube που δοκιμασα.

ενα airmouse θα βολευε γιατι με το κοντρολ κανεις τα βασικα και μονο. εβαλα ποντικι βεβαια αλλα ο δεικτης ειναι τεραστιος

 

Καμια προταση για Αd-Βlocker Αndroid Υoutube ? το adaway δε κοβει και πολλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο https://www.geekbuying.com/item/Beelink-GT1-MINI-S905X2-Android-8-1-4GB-64GB-TV-Box-412381.html και θελω κατι καλυτερο απλα το Ugoos AM6 Rro ειναι λιγο ακριβο το tanix tx3 το βλεπω καλο αλλα εχει android tv?

 

Να φυγεις απο το gt1 και να πας στο tx3 ;

Δεν εχεις να κερδισεις τιποτα απολυτως!!!

Λογικα σε s922x πρεπει να πας για να καταλαβεις ... κατι το καλυτερο αλλα και παλι ολο αυτο σηκωνει μεγαλη συζητηση!

Θεωρητικα ο s905x2 δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο αυτα που κανει ο s922x και μαλιστα τον ... εχεις ιδη!

Θελω εδω να πω και κατι λογο της επιδημιας στην Κινα ...

Αφου σιγα σιγα φαινεται ''κλεινουν'' τα παντα απο εκει λογω καραντινας ισως και λεω ισως να εχουμε και μεγαλες ελλειψεις σε ολα τα κινεζικα προιοντα !

Οπωτε θα πρεπει να ριχνουμε και καμια ματια στο τι θα γινει και σε αυτον τον ... τομεα !

Βεβαια μακαρι να πανε καλα τα πραγματα για ολους τους ανθρωπους και ας καθυστερουν ολα τα αλλα!!!!

:rolleyes:

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το Tanix TX3 γρηγορο φαινεται για αρχη τουλαχιστον στο Υoutube που δοκιμασα.

ενα airmouse θα βολευε γιατι με το κοντρολ κανεις τα βασικα και μονο. εβαλα ποντικι βεβαια αλλα ο δεικτης ειναι τεραστιος

 

Καμια προταση για Αd-Βlocker Αndroid Υoutube ? το adaway δε κοβει και πολλα..

YouTube vanced.Εγω πάντως διάβασα οτι s922 έχει όντως διαφορά με s905x2/3.
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το Tanix TX3 γρηγορο φαινεται για αρχη τουλαχιστον στο Υoutube που δοκιμασα.

ενα airmouse θα βολευε γιατι με το κοντρολ κανεις τα βασικα και μονο. εβαλα ποντικι βεβαια αλλα ο δεικτης ειναι τεραστιος

 

Καμια προταση για Αd-Βlocker Αndroid Υoutube ? το adaway δε κοβει και πολλα..

Μόνο https://smartyoutubetv.github.io/ αν θες σε στυλ Android Tv

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

YouTube vanced.Εγω πάντως διάβασα οτι s922 έχει όντως διαφορά με s905x2/3.

 

Η μονη πραγματικη διαφορα ειναι η γρηγοραδα ...

Τιποτα αλλο !

Οτι αρχειο παιζει το ενα ακριβως το παιζει και το αλλο !

Και ισως και λεω ισως τα λογισμικα των S905X2 να ειναι κα λιγο καλυτερα σε καποια πραγματα!

Android TV Boxes & XIAOMI Smartphones

Link to comment
Share on other sites

Η μονη πραγματικη διαφορα ειναι η γρηγοραδα ...

 

Τιποτα αλλο !

 

Οτι αρχειο παιζει το ενα ακριβως το παιζει και το αλλο !

 

Και ισως και λεω ισως τα λογισμικα των S905X2 να ειναι κα λιγο καλυτερα σε καποια πραγματα!

ομωςυ λένε στο coreelec netflix ο s903x στα 1080p σκαλωνει, ενώ ο s922 όχι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...