Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω το beelink GT1 για το οποίο παρέλαβα μετά από αγορά το παρακάτω air mouse :

 

https://banggood.app.link/VnS0vXcXCX

Το θετικό είναι ότι έχει και ir με το οποίο μπορώ να ενεργοποιήσω το μηχάνημα από status off. Το ερώτημα μου είναι πως μπορώ να κάνω εναλλαγή στο πληκτρολόγιο από αγγλικά σε ελληνικά με συνδυασμό πλήκτρων.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Πώς το χάλασαν τόσο το CINEMA HD;;;

 

Είσαι στα μενού και σκάνε τεράστιες ενοχλητικές διαφημίσεις που δεν μπορείς να τις κλείσεις.

 

Καλά που υπάρχει και το CYBERFLIX

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις ad block dns πχ στο router η μεμονωμένα στο box δεν βελτιώνεται η κατάσταση?
Στο ρούτερ πώς ακριβώς δηλαδή;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πηγαν ολοι θαλασσα και δεν παιρνω απαντηση;;;:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Φίλος από τη στιγμή που θέλεις και netflix (και πίστεψέ με το sd θα σου τη σπάει σε μερικές φάσεις) και κοιτάς κάτι στο 60+ γιατί δεν κοιτάς το Amazon tv το οποίο στην Hd έκδοση Ελλάδα παίζει από 45€ και το 4Κ από 69€

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς το χάλασαν τόσο το CINEMA HD;;;

 

Είσαι στα μενού και σκάνε τεράστιες ενοχλητικές διαφημίσεις που δεν μπορείς να τις κλείσεις.

 

Καλά που υπάρχει και το CYBERFLIX

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Titanium tv το καλύτερο χωρίς διαφημίσεις

για δισφημίσεις γιατί δεν δοκιμάζεις το AdAway αν είσαι root και το AdGuard αν δεν είσαι root

ο φίλος για το router, μάλλον εννοεί αυτό

https://alternate-dns.com/index.php?a=ins  και https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το κινητό μου αναβάθμιση την pie (9) και μεταξύ άλλων εχει και την επιλογή "ασύρματη προβολή".

Το δοκίμασα λοιπόν με το Mecool M8S PRO L να δω αν μπορώ μέσω κινητού να δω netflix....

Ρε παιδιά, βλέπω την οθόνη μου του κινητού κανονικά... και όταν βάζω netflix έχω μόνον ήχο....

Δεν θέλει με τίποτα αυτό το μηχανάκι να παίξει netflix..... :-(

Link to comment
Share on other sites

Φίλος από τη στιγμή που θέλεις και netflix (και πίστεψέ με το sd θα σου τη σπάει σε μερικές φάσεις) και κοιτάς κάτι στο 60+ γιατί δεν κοιτάς το Amazon tv το οποίο στην Hd έκδοση Ελλάδα παίζει από 45€ και το 4Κ από 69€

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Titanium tv το καλύτερο χωρίς διαφημίσεις

για δισφημίσεις γιατί δεν δοκιμάζεις το AdAway αν είσαι root και το AdGuard αν δεν είσαι root

ο φίλος για το router, μάλλον εννοεί αυτό

https://alternate-dns.com/index.php?a=ins  και https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html

Δεν το έχω αγορασμένο το adguard και δεν έχω ροοτ.

Άραγε καμία έκδοση του CINEMA που κυκλοφορεί χωρίς διαφημίσεις είναι ακόμα ενημερωμένη;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φίλος από τη στιγμή που θέλεις και netflix (και πίστεψέ με το sd θα σου τη σπάει σε μερικές φάσεις) και κοιτάς κάτι στο 60+ γιατί δεν κοιτάς το Amazon tv το οποίο στην Hd έκδοση Ελλάδα παίζει από 45€ και το 4Κ από 69€

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Ειδα τα χαρακτηριστικα του.Ειδα οτι εχει μονο 8 γιγα μνημη δηλαδη με δυο ταινιες εχει φουλαρει.Το αλλο εχει 32.Εχει 2 GB RAM το αλλο εχει 3GB RAM.Δευτερον δεν ξερω να πω την αληθεια αν θα μπορει η αθλια γραμμη της wind να ικανοποιησει το νετφλιξ.24 αρα στα χαρτια στην πραγματικοτητα εχω κανει διαφορα τεστς και αναλογα την ιστοσελιδα που το πραγματοποιει κυμαινεται απο 2 εως 3 περιπου μβ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Ειδα τα χαρακτηριστικα του.Ειδα οτι εχει μονο 8 γιγα μνημη δηλαδη με δυο ταινιες εχει φουλαρει.Το αλλο εχει 32.Εχει 2 GB RAM το αλλο εχει 3GB RAM.Δευτερον δεν ξερω να πω την αληθεια αν θα μπορει η αθλια γραμμη της wind να ικανοποιησει το νετφλιξ.24 αρα στα χαρτια στην πραγματικοτητα εχω κανει διαφορα τεστς και αναλογα την ιστοσελιδα που το πραγματοποιει κυμαινεται απο 2 εως 3 περιπου μβ!!!!!
Δεν κατεβάζεις ταινίες με το Amazon fire stick , απλά στριμαρεις.

Κατέβασμα κάναμε πριν 5-6 χρόνια.

Η RAM Επίσης είναι μια χαρά. Παίζει τα πάντα αστραπιαία.

Κατάλαβε ότι το λειτουργικό κάνει όλη την δουλειά. Δεν πάει να έχει το άλλο 8gb Ram, αν το OS είναι μούφα θα κολλάει σαν 1gb

 

Δεν είναι τυχαίο ότι δεν βρίσκουμε ούτε ένα πρόβλημα όσοι το έχουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβάζεις ταινίες με το Amazon fire stick , απλά στριμαρεις.

Κατέβασμα κάναμε πριν 5-6 χρόνια.

Η RAM Επίσης είναι μια χαρά. Παίζει τα πάντα αστραπιαία.

Κατάλαβε ότι το λειτουργικό κάνει όλη την δουλειά. Δεν πάει να έχει το άλλο 8gb Ram, αν το OS είναι μούφα θα κολλάει σαν 1gb

 

Δεν είναι τυχαίο ότι δεν βρίσκουμε ούτε ένα πρόβλημα όσοι το έχουμε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Για το στριμαρισμα δε χρειάζεται μια αξιοπρεπής γραμμή;Ρωτάω γιατί δεν είμαι κι ο πλέον ειδικός.Επισης θα μπορώ να βάζω ταινίες στο στικ από το λαπτοπ και να τις παίζω στην τηλεόραση;

Edited by bartsa
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Ειδα τα χαρακτηριστικα του.Ειδα οτι εχει μονο 8 γιγα μνημη δηλαδη με δυο ταινιες εχει φουλαρει.Το αλλο εχει 32.Εχει 2 GB RAM το αλλο εχει 3GB RAM.Δευτερον δεν ξερω να πω την αληθεια αν θα μπορει η αθλια γραμμη της wind να ικανοποιησει το νετφλιξ.24 αρα στα χαρτια στην πραγματικοτητα εχω κανει διαφορα τεστς και αναλογα την ιστοσελιδα που το πραγματοποιει κυμαινεται απο 2 εως 3 περιπου μβ!!!!!

 

Τη μνημη ROM του TVbox την χρησιμοποιεις για να εγκαθιστας apps και οχι για να κατεβαζεις ταινιες. Ταινιες κατεβαζεις αλλου (πχ σε NAS ή αλλο δικτυακο ή εστω απλό εξωτερικο δισκο) και ειτε μεσω δικτυου ειτε μεσω USΒ παιζεις την ταινια απο το TVBox με εναν απο τους πολλους τροπους που υπαρχουν (λεγε με Kodi, plex, vlc etc)

Τα 8 που εχει το amazon stick ειναι υπεραρκετα για netflix και οτι αλλο χρειαστεις αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Για το στριμαρισμα δε χρειάζεται μια αξιοπρεπής γραμμή;Ρωτάω γιατί δεν είμαι κι ο πλέον ειδικός.Επισης θα μπορώ να βάζω ταινίες στο στικ από το λαπτοπ και να τις παίζω στην τηλεόραση;
Εφόσον έχεις 2 με 3 mbs ταχύτητα, όπως λες, έχεις δοκιμάσει το Netflix σε υπολογιστή να δεις σε fhd; Αν όχι, ότι μηχάνημα και να πάρεις δεν θα κάνει δουλειά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις 2 με 3 mbs ταχύτητα, όπως λες, έχεις δοκιμάσει το Netflix σε υπολογιστή να δεις σε fhd; Αν όχι, ότι μηχάνημα και να πάρεις δεν θα κάνει δουλειά.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Πανω σε Αμαζόν στικ μπορω να συνδέσω εξωτερικό δίσκο;Δεν είδα να έχει θύρα usb.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.Πανω σε Αμαζόν στικ μπορω να συνδέσω εξωτερικό δίσκο;Δεν είδα να έχει θύρα usb.
Όχι δεν συνδέεις τίποτα πάνω του με καλώδιο.

Δέχεται σύνδεση μόνο μέσω Wi-Fi για sideload εφαρμογών, ροοτ κλπ.

 

Αν η ταχύτητα της γραμμής σου είναι κάτω από 10mbps, μην περιμένεις καλό στριμαρισμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για το στριμαρισμα δε χρειάζεται μια αξιοπρεπής γραμμή;Ρωτάω γιατί δεν είμαι κι ο πλέον ειδικός.Επισης θα μπορώ να βάζω ταινίες στο στικ από το λαπτοπ και να τις παίζω στην τηλεόραση;
Εγώ γύρω στα 7mbps πιάνω σε 24αρα σύνδεση και δεν έχω θέμα με το streaming σε Netflix και kodi. Κάποιες περιόδους που έπαιζα στα 5-6 πάλι δεν είχα θέμα αλλά θεωρώ ότι κάτω από 5-6 ίσως να έχεις θέμα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν συνδέεις τίποτα πάνω του με καλώδιο.

Δέχεται σύνδεση μόνο μέσω Wi-Fi για sideload εφαρμογών, ροοτ κλπ.

 

Αν η ταχύτητα της γραμμής σου είναι κάτω από 10mbps, μην περιμένεις καλό στριμαρισμα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Eυχαριστω.Αρα δε μπορω να δω στην τηλεοραση ταινιες σειρες κτλ που εχω στο λαπτοπ κι ηθελα να τις μεταφερω με εναν εξωτερικο δισκο.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.Αρα δε μπορω να δω στην τηλεοραση ταινιες σειρες κτλ που εχω στο λαπτοπ κι ηθελα να τις μεταφερω με εναν εξωτερικο δισκο.
Αγόρασε ένα φτηνό τιβι μποξ για αρχή.Να εξοικειωθεί ς για αρχή και αν σε βολεύει παίρνεις κάτι άλλο.ταινίες μπορείς να κατεβάσεις εκεί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πώς το χάλασαν τόσο το CINEMA HD;;;

 

Είσαι στα μενού και σκάνε τεράστιες ενοχλητικές διαφημίσεις που δεν μπορείς να τις κλείσεις.

 

Καλά που υπάρχει και το CYBERFLIX

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Κατεβασε το apktime και βαλε οποιο streaming app θελεις χωρις διαφημισεις :rolleyes:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ένα φτηνό τιβι μποξ για αρχή.Να εξοικειωθεί ς για αρχή και αν σε βολεύει παίρνεις κάτι άλλο.ταινίες μπορείς να κατεβάσεις εκεί

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τις ταινιες και σειρες τις εχω κατεβασει στο λαπτοπ κι εχω εξωτερικο σκληρο.Για αυτο ηθελα να εχει το αμαζον στικ θυρα usb.

Link to comment
Share on other sites

τις ταινιες και σειρες τις εχω κατεβασει στο λαπτοπ κι εχω εξωτερικο σκληρο.Για αυτο ηθελα να εχει το αμαζον στικ θυρα usb.
Ελάχιστα tv box σηκώνουν σκληρό δίσκο κατά πλειοψηφία χωρίς εξωτερική τροφοδοσία!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω.Αρα δε μπορω να δω στην τηλεοραση ταινιες σειρες κτλ που εχω στο λαπτοπ κι ηθελα να τις μεταφερω με εναν εξωτερικο δισκο.

 

Υπαρχει και το εσωτερικο δικτυο του σπιτιου σου. Με το Kodi πχ θα μπορεσεις να δεις τα αρχεια που βρισκονται στο laptop (αρκει φυσικα να ειναι ανοιχτο) και να τα παιξεις απο εκει χωρις να εχεις συνδεσει με usb το δισκο. Ή να συνδεσεις το usb disk στο router αν εχει usb υποδοχη κι απο κει παλι δικτυακα να δεις μεσω του Kodi τις ταινιες.

Υπαρχουν πολλοι τροποι να γινει αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...