Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε για πλάκα το H96 max ανεβάζει πολυ θερμοκρασία ,μακριά απο tv box με android tv.

 

Μην βιαζεσαι να αγοράσεις,κανε καλή ερευνα αγοράς..

ψάχνω και εγω boxaki φίλος μου προτεινε το

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009418371154.html?wid=1433363

 

 

 

Κι εγώ θα προτιμούσα κλασικό android,αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν μποξακια χωρίς android tv πλέον. Το mecool ki pro το πήρα με κλασικό android και στο πρώτο update έγινε android tv. Απογοήτευση....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Δεν εχει NVidia Shield αυτος,εγω εχω.Και στο router σου πορεις να βαλεις vpn δεν ειναι προβλημα αυτο.

Και εγώ έχω.Εξαρτάτε από το modem router, δεν μπορείς μπορείς σε ολα ...

Link to comment
Share on other sites

Τν Box χωρίς vpn για εμένα ειναι άχρηστο...

 

Το έχεις στην κατοχή σου η απλά διαβασες για αύτο;

 

Το alfawise με 2 gb ram που έχω μοιαζει φεράρι σε σχέση με το H96....

Μπα.

Για πες .

Ποια χρήση δηλαδή απαιτεί μόνο VPN;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω.Εξαρτάτε από το modem router, δεν μπορείς μπορείς σε ολα ...

 

Μέχρι τώρα δεν έχω βρει κσποια να μην μπαίνει, τεσπα προφανώς θα έχεις κάποια άλλη εμπειρία.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για χρήση media player ποιος θεωρείται καλύτερος, ο s905x2 ή ο s912?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, στο Αγγλικό Αμαζον το Fire stick 4k στα 30€.

Δεν υπάρχει αυτή την στιγμή καλύτερη τιμή για Netflix 4k

Τέλος

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, στο Αγγλικό Αμαζον το Fire stick 4k στα 30€.

Δεν υπάρχει αυτή την στιγμή καλύτερη τιμή για Netflix 4k

Τέλος

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Φάτε μάτια ψάρια. Δεν στέλνει Ελλάδα δυστυχώς.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο mibox 3 μια χαρά έχω βάλει Express VPN, τώρα τι διαβάζω για το android TV ότι δεν παίρνει VPN..Δεν θα το σχολιάσω
Link to comment
Share on other sites

ο φίλος μαλλον εννοεί να μπορέσει να βάλει vpn απο τον ενσωματωμένο client του android για να μπορέσει πχ να συνδεθεί στου σπιτιού του το vpn και όχι από τις συχνά χρήσιμες αλλά και σκουπιδοεφαρμογές αυτου του τύπου .
Link to comment
Share on other sites

ο φίλος μαλλον εννοεί να μπορέσει να βάλει vpn απο τον ενσωματωμένο client του android για να μπορέσει πχ να συνδεθεί στου σπιτιού του το vpn και όχι από τις συχνά χρήσιμες αλλά και σκουπιδοεφαρμογές αυτου του τύπου .

 

Χμ..άλλη φάση αυτή..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αλλη φαση. Οταν πεις για vpn εννοείς αυτό, να βαλεις τα στοιχεια σου και να συνδεθεις, και μετα τις σκουπιδοεφαρμογες που ναι εχουν καποια προτερηματα του τυπου split κλπ αλλα δεν παυουν να ειναι σκουπιδια.

Mε μια απλη vdsl δουλεύεις μια χαρά με το upload του σπιτιού σου πόσο μαλιστα με τa 30 που δίνει στην επαρχία.

Προχειρα που ειχα κοιταξει παλιοτερα δεν ειχα βρει μια εφαρμογη για αυτη την δουλεια. Αν εχει καποιος κατι ας το δειξει γιατι χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το mecool km9

 

https://www.chinavasion.com/china/wholesale/Android_Media_Players/Android_TV_Box/MECOOL-KM9-TV-Box-Android-8.1-Amlogic-S905X2-Quad-Core-4GB-RAM-32GB-ROM-Dual-Band-WiFi-EU-Plug/

 

Γνωριζει κανεις για το km9 mecool με 8.1 oreo 4gb ram 32gb rom (οχι με voice control δεν ξερω αν εχει διαφορες )?

 

1) αν αναπαραγει χωρις σπασιματα υλικο 1080p και 4Κ

 

2) αν μπορει να μπει notificasion bar και nova luntcher μεσο costum rom.

 

3) αν κανει επανεκινησεις

 

4) αν εχει καλο wifi

 

5) αν οι εφαρμογες εγκαθιστουντε χωρις προβλημτα .

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια για αυτό εδώ έχετε καμία άποψη;

https://m.gearbest.com/tv-box/pp_895800.html?wid=1433363

 

Δεν με ενδιαφέρουν hd κλπ.καμια TV μέσω .m3u ενδιαφέρομαι μόνο.γι; Τελωνεια κλπ γνωρίζεται αν περνάει;η έστω κάποια πρόταση οικονομική;

Edited by vasilimertzani
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια για αυτό εδώ έχετε καμία άποψη;
Για ποιο??

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο??

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από λάθος δεν έβαλα τα link.ειναι οκ τωρα.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει κάποιος να μου πει το καλυτερο iptv private server με no.. αλλά και cosm όχι όμως αγώνες αλλά ταινίες ένα pm θα ήταν αρκετό. Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απορία.Δοκίμασα το test του Netflix και παρόλο που εχω πρόγραμμα για HD,το tv box (vorke z6) λένε δε το υποστηρίζει.Πρόσφατα Μετά απο πολύ ψάξιμο,αγόρασα μια sony xe70005 λόγω του οτι η εικόνα της ούτε για αστείο δε μπορούσε να συγκριθεί με Sammy&LG που είδα..Παρατηρώ όμως κάτι πολύ κουφό.Ξεκινάει η ταινία με χάλια ποιότητα και μετά από περίπου 15 δεύτερα γίνεται αλφαδι!αλφαδι μιλάμε όχι και σαν 4Κ αλλά οι τρίχες φαίνονται άνετα!Και δε νομίζω να είναι λόγω buffering τόση ώρα,γιατί έχω 24ρα σύνδεση με καλώδιο ethernet.Πως γίνεται αυτό;Είναι θέμα τηλεόρασης η κάτι άλλο;Πως γίνεται με Μόλις 854x480 να έχω τέτοιο αποτέλεσμα;Το παιδί που την πήρα μου είπε οτι το x reality pro chip μπορεί και μετατρέπει χαμηλής ποιότητας σήμα σε υψηλό.Μήπως έχει δίκιο;733947ae8b870f93491cdb2ee1343c54.jpg Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία απορία.Δοκίμασα το test του Netflix και παρόλο που εχω πρόγραμμα για HD,το tv box (vorke z6) λένε δε το υποστηρίζει.Πρόσφατα Μετά απο πολύ ψάξιμο,αγόρασα μια sony xe70005 λόγω του οτι η εικόνα της ούτε για αστείο δε μπορούσε να συγκριθεί με Sammy&LG που είδα..Παρατηρώ όμως κάτι πολύ κουφό.Ξεκινάει η ταινία με χάλια ποιότητα και μετά από περίπου 15 δεύτερα γίνεται αλφαδι!αλφαδι μιλάμε όχι και σαν 4Κ αλλά οι τρίχες φαίνονται άνετα!Και δε νομίζω να είναι λόγω buffering τόση ώρα,γιατί έχω 24ρα σύνδεση με καλώδιο ethernet.Πως γίνεται αυτό;Είναι θέμα τηλεόρασης η κάτι άλλο;Πως γίνεται με Μόλις 854x480 να έχω τέτοιο αποτέλεσμα;Το παιδί που την πήρα μου είπε οτι το x reality pro chip μπορεί και μετατρέπει χαμηλής ποιότητας σήμα σε υψηλό.Μήπως έχει δίκιο;733947ae8b870f93491cdb2ee1343c54.jpg
Ότι και να βλέπεις είναι SD ποιότητα.

Και εγώ το ΤΧ92 είχα που είναι ίδιο με αυτό που έχεις, αλλά δεν αλλάζει τίποτα.

Θες άλλη συσκευή για HD.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άρα λογικά κάτι κάνει η τηλεόραση και ανεβάζει την ποιότητα ας πούμε.Δε με χαλάει καθόλου έτσι είναι άψογη.Παρεμπιπτόντως το vorke αψεγάδιαστο δε με έχει απασχολήσει ποτέ.Να πάρω ένα τέτοιο στον πατέρα μου για μελλοντική χρήση με iptv η θεωρείται οτι παλιωσε και έχω καλύτερες επιλογές;
Link to comment
Share on other sites

Άρα λογικά κάτι κάνει η τηλεόραση και ανεβάζει την ποιότητα ας πούμε.Δε με χαλάει καθόλου έτσι είναι άψογη.Παρεμπιπτόντως το vorke αψεγάδιαστο δε με έχει απασχολήσει ποτέ.Να πάρω ένα τέτοιο στον πατέρα μου για μελλοντική χρήση με iptv η θεωρείται οτι παλιωσε και έχω καλύτερες επιλογές;

 

Οσο καλη και να ειναι η tv,οσο καλο αλγοριθμο και να εχει δεν κανει θαυματα.Ειδικα στο σημα που στελνεις εσυ στα 480.

101% εχεις τεχνουργηματα στην κινηση κτλ.

Εαν δεις δηλαδη κανονικο σημα 4Κ θα μεινεις παγωτο που λενε.

Φιλικο το σχολιο αυτο.:)

Απο την αλλη εαν εσυ εισαι οκ με αυτο που βλεπεις μην ακουμπας τιποτα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για τζαμπε netflix απο Φεβρουάριο με κωδικούς απο κανάλια στο telegram και Μεταχειρισμένη sony με δώρο surround 5.1 στα 330€ δε μιλάω και καθόλου χαχαχ.
Link to comment
Share on other sites

Άρα λογικά κάτι κάνει η τηλεόραση και ανεβάζει την ποιότητα ας πούμε.Δε με χαλάει καθόλου έτσι είναι άψογη.Παρεμπιπτόντως το vorke αψεγάδιαστο δε με έχει απασχολήσει ποτέ.Να πάρω ένα τέτοιο στον πατέρα μου για μελλοντική χρήση με iptv η θεωρείται οτι παλιωσε και έχω καλύτερες επιλογές;
Δεν κάνει κάτι η τηλεόραση, και σε εμένα μερικές φορές συμβαίνει αυτό που περιγράφεις όταν βλέπω από το tv box. Για λίγα δευτερόλεπτα μόλις ξεκινάει η αναπαραγωγή η ποιότητα είναι χαμηλή και μετά φτιάχνει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα λίγο τη λειτουργία του x reality pro και η θεωρία της έστω,οδηγεί σε κάποιο τέτοιο συμπέρασμα.Μάλλον μου φαίνεται τόση μεγάλη διαφορά επειδή τη σύγκρινα με μία samsung (άθλια εικόνα) των 550€ που είχα πέρυσι.
Link to comment
Share on other sites

Άρα λογικά κάτι κάνει η τηλεόραση και ανεβάζει την ποιότητα ας πούμε.Δε με χαλάει καθόλου έτσι είναι άψογη.Παρεμπιπτόντως το vorke αψεγάδιαστο δε με έχει απασχολήσει ποτέ.Να πάρω ένα τέτοιο στον πατέρα μου για μελλοντική χρήση με iptv η θεωρείται οτι παλιωσε και έχω καλύτερες επιλογές;
Αν είναι μόνο για Netflix, CINEMA, CYBERFIX και kodi μην τα ξαναλέμε.

Σιγουρακι στα 50€ το Amazon Fire Stick για 100% εγγυημένο 1080p HD.

Και αν η TV σου υποστηρίζει 4κ, πας στο αντίστοιχο 4κ stick στα 10-15€ παραπάνω.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...