Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκέφτηκα..αλλά πέρσυ το καλοκαίρι οι συνθήκες ήταν ιδιες

 

Και γιατί δεν βάζεις 1 app να διαπιστώσεις σε τι θερμοκρασίες δουλεύει?

Επίσης εάν έχεις βάση cooling για λάπτοπ βάλτο επάνω δοκιμαστικά για να αποκλείσεις τον παράγοντα θερμοκρασία (εάν διαπιστώσεις ότι και έτσι έχεις τα ίδια προβλήματα).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1263

  • makis1024

    549

  • ath156

    1776

Θέλει τρύπες να περνάει ο αέρας μέσα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Θέλει τρύπες να περνάει ο αέρας μέσα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μην συζητάμε πάλι τα ίδια. Νομίζω ότι το έχουμε εξαντλήσει το θέμα αρκετές σελίδες πίσω.

Τα TVboxes ως εξαιρετικά compact κατασκευές μπορούν να βοηθηθούν και με μόνο 1 ανεμιστήρα από κάτω, χωρίς τρύπες, ψύχοντας δηλαδή όλο το σύστημα (βοηθώντας την απαγωγή της θερμότητας στο σύνολό του). Έχω προσωπική εμπειρία ετών στο Beelink GT1 όπου ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΡΥΠΑ η θερμοκρασία πέφτει τουλάχιστον 15 βαθμούς. Στο κάτω-κάτω είναι πανεύκολο ο καθένας να το δοκιμάσει (χωρίς καμία μετατροπή στη συσκευή του) και να διαπιστώσει την αλήθεια ή όχι της παραπάνω υπόδειξης.

Προσωπική μου μάλιστα άποψη είναι ότι πολύ πιθανόν κυκλοφορώντας αέρα μέσα σε τόσο compact κατασκευές κινδυνεύεις να επικαθήσει μόνιμα σκόνη στο εσωτερικό του κουτιού με αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που αρχικά επιδιώκεις.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μην συζητάμε πάλι τα ίδια. Νομίζω ότι το έχουμε εξαντλήσει το θέμα αρκετές σελίδες πίσω.

Τα TVboxes ως εξαιρετικά compact κατασκευές μπορούν να βοηθηθούν και με μόνο 1 ανεμιστήρα από κάτω, χωρίς τρύπες, ψύχοντας δηλαδή όλο το σύστημα (βοηθώντας την απαγωγή της θερμότητας στο σύνολό του). Έχω προσωπική εμπειρία ετών στο Beelink GT1 όπου ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΡΥΠΑ η θερμοκρασία πέφτει τουλάχιστον 15 βαθμούς. Στο κάτω-κάτω είναι πανεύκολο ο καθένας να το δοκιμάσει (χωρίς καμία μετατροπή στη συσκευή του) και να διαπιστώσει την αλήθεια ή όχι της παραπάνω υπόδειξης.

Προσωπική μου μάλιστα άποψη είναι ότι πολύ πιθανόν κυκλοφορώντας αέρα μέσα σε τόσο compact κατασκευές κινδυνεύεις να επικαθήσει μόνιμα σκόνη στο εσωτερικό του κουτιού με αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που αρχικά επιδιώκεις.

Το ανεμιστήρακι να δροσίσει το πλαστικό Από έξω, το τσιπακι πως θα το δροσίσει; το έχω δοκιμάσει πριν το τρυπησω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το ανεμιστήρακι να δροσίσει το πλαστικό Από έξω, το τσιπακι πως θα το δροσίσει; το έχω δοκιμάσει πριν το τρυπησω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το θέμα είναι απλούστατο και μετρήσιμο.Το δοκιμάζεις και αποφασίζεις εάν έχει διαφορά ή όχι. Όπως έγραψα εμένα εδώ και 2 χρόνια που το χρησιμοποιώ έτσι μου κατεβάζει την θερμοκρασία από 15 έως και 20 βαθμούς (που είναι υπεραρκετό).

Τώρα μάλιστα με τις υψηλές θερμοκρασίες είναι και η πιο κατάλληλη περίοδος για να καταλάβεις την διαφορά.

Δεν έχω σκοπό να επανέλθω για κάτι που είναι τόσο απλό και εύκολο να δοκιμάσει ο καθένας και να αποφασίσει ανάλογα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και ψυγείο παιδιά...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το συγκεκριμενο tv box στα χερια μου 3 μηνες δεν ζεσταινεται με τιποτα παιζει στο φουλ τωρα το καλοκαιρι αιτια ειναι η κατασκευη του.παιρνει σκληρο εως 2 TB δεν κολλαει πουθενα.βρηκα την ησυχια μου με αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

[uS$35.99 45% OFF]H96 MAX RK3318 4GB RAM 64GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 Android 9.0 4K VP9 H.265 TV Box Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/UDAOiJ39eY

 

[uS$62.99 35% OFF]Mecool KM9 Pro ATV S905X2 4GB DDR4 RAM 32GB ROM Android 9.0 5G WIFI bluetooth 4.1 4K Voice Control TV Box Google Certificated Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/ZVKRtmfafY

 

[uS$86.99 31% OFF]Beelink GT MINI-A S905X2 4GB DDR4 32GB 5G WIFI bluetooth 4.0 ITV8.0 4K HDR 10 VP9 H.265 TV Box Support Voice Remote Control HD Netflix 4K Youtube with RII RT726 bluetooth 2.4G Wireless Air Mouse US Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/S7sYL2hafY

 

 

Καμία άλλη πρόταση;

Πιο πολύ στο mecool κλείνω, αλλά ήθελα και άλλες γνώμες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

[uS$35.99 45% OFF]H96 MAX RK3318 4GB RAM 64GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 Android 9.0 4K VP9 H.265 TV Box Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/UDAOiJ39eY

 

[uS$62.99 35% OFF]Mecool KM9 Pro ATV S905X2 4GB DDR4 RAM 32GB ROM Android 9.0 5G WIFI bluetooth 4.1 4K Voice Control TV Box Google Certificated Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/ZVKRtmfafY

 

[uS$86.99 31% OFF]Beelink GT MINI-A S905X2 4GB DDR4 32GB 5G WIFI bluetooth 4.0 ITV8.0 4K HDR 10 VP9 H.265 TV Box Support Voice Remote Control HD Netflix 4K Youtube with RII RT726 bluetooth 2.4G Wireless Air Mouse US Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/S7sYL2hafY

 

 

Καμία άλλη πρόταση;

Πιο πολύ στο mecool κλείνω, αλλά ήθελα και άλλες γνώμες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις τόσο μεγάλη διαφοροποίηση στις τιμές που δεν βγαίνει άκρη τι ψάχνεις

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν από κινητο και μπέρδεψα τις εκδόσεις . Αλλά ούτως η άλλως το ερώτημα είναι ποια είναι καλύτερη συσκευή και γιατί.

 

https://www.banggood.com/Beelink-GT-MINI-A-S905X2-4GB-DDR4-32GB-5G-WIFI-bluetooth-4_0-ITV8_0-4K-HDR-10-VP9-H_265-TV-Box-Support-Voice-Remote-Control-HD-Netflix-4K-Youtube-p-1453935.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=533601&cur_warehouse=CN

 

https://www.banggood.com/Mecool-KM9-Pro-ATV-S905X2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-9_0-5G-WIFI-bluetooth-4_1-4K-Voice-Control-TV-Box-Google-Certificated-p-1430824.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=43103&cur_warehouse=CN

 

https://www.banggood.com/H96-Max-Plus-RK3328-4G32G-Android-8_1-USB3_0-Voice-Control-TV-Box-Support-HD-Netflix-4K-Youtube-p-1340733.html?akmClientCountry=GR&rmmds=cart_middle_products&ID=533601&cur_warehouse=CN

Σε αυτες τις κατηγοριες τιμης δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη ετσι απλα και ξερα. Αν πας στα 200 περιπου οκ υπαρχει και ειναι το shield (αλλα ακομα κι αυτο αμφισβητειται απο καποιους ).

Αρα το θεμα ειναι ποια ειναι η καλυτερη συσκευη σε σχεση με τα θελω σου. Περιεγραψε λοιπον τι θες και βλεπουμε.

Αν ας πουμε το θες κυριως για Netflix τοτε δυσκολα πας σε ενα απο αυτα ακομα κι αν λενε οτι παιζουν σε HD ή 4Κ γιατι αυτα ισχυουν τωρα αλλα αυριο μπορει να μην ισχυουν για οποιοδηποτε κινεζικο περαν του xiaomi (με τα μεχρι τωρα δεδομενα).

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτες τις κατηγοριες τιμης δεν υπαρχει καλυτερη συσκευη ετσι απλα και ξερα. Αν πας στα 200 περιπου οκ υπαρχει και ειναι το shield (αλλα ακομα κι αυτο αμφισβητειται απο καποιους ).

 

Αρα το θεμα ειναι ποια ειναι η καλυτερη συσκευη σε σχεση με τα θελω σου. Περιεγραψε λοιπον τι θες και βλεπουμε.

 

Αν ας πουμε το θες κυριως για Netflix τοτε δυσκολα πας σε ενα απο αυτα ακομα κι αν λενε οτι παιζουν σε HD ή 4Κ γιατι αυτα ισχυουν τωρα αλλα αυριο μπορει να μην ισχυουν για οποιοδηποτε κινεζικο περαν του xiaomi (με τα μεχρι τωρα δεδομενα).

Έχω ήδη δύο box. Σε γενικές γραμμές ξέρω τι παίζει. Όπως ξέρω και για το shield, αλλά είναι εκτός budget. Απλά επειδή το CS968 δείχνει τα χρόνια του σιγά σιγά, ψάχνω για αντικαταστάτη. Είναι πιθανό κάποια μέλη να τα έχουν δοκιμάσει και να έχουν προσωπική εμπειρία χρήσης.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη δύο box. Σε γενικές γραμμές ξέρω τι παίζει. Όπως ξέρω και για το shield, αλλά είναι εκτός budget. Απλά επειδή το CS968 δείχνει τα χρόνια του σιγά σιγά, ψάχνω για αντικαταστάτη. Είναι πιθανό κάποια μέλη να τα έχουν δοκιμάσει και να έχουν προσωπική εμπειρία χρήσης.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To CS968 δείχνει τα χρόνια του;;

Αυτό είναι αρχαιολογία. Έχει μείνει με 4.2.2 Android.

Ούτε Kodi 17 δεν έπαιρνε

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

λαθος....................

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To CS968 δείχνει τα χρόνια του;;

Αυτό είναι αρχαιολογία. Έχει μείνει με 4.2.2 Android.

Ούτε Kodi 17 δεν έπαιρνε

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το ίδιο λέμε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια

[uS$35.99 45% OFF]H96 MAX RK3318 4GB RAM 64GB ROM 5G WIFI bluetooth 4.0 Android 9.0 4K VP9 H.265 TV Box Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/UDAOiJ39eY

 

[uS$62.99 35% OFF]Mecool KM9 Pro ATV S905X2 4GB DDR4 RAM 32GB ROM Android 9.0 5G WIFI bluetooth 4.1 4K Voice Control TV Box Google Certificated Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/ZVKRtmfafY

 

[uS$86.99 31% OFF]Beelink GT MINI-A S905X2 4GB DDR4 32GB 5G WIFI bluetooth 4.0 ITV8.0 4K HDR 10 VP9 H.265 TV Box Support Voice Remote Control HD Netflix 4K Youtube with RII RT726 bluetooth 2.4G Wireless Air Mouse US Home Audio & Video from Electronics on banggood.com

https://banggood.app.link/S7sYL2hafY

 

 

Καμία άλλη πρόταση;

Πιο πολύ στο mecool κλείνω, αλλά ήθελα και άλλες γνώμες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε για πλάκα το H96 max ανεβάζει πολυ θερμοκρασία ,μακριά απο tv box με android tv.

 

Μην βιαζεσαι να αγοράσεις,κανε καλή ερευνα αγοράς..

ψάχνω και εγω boxaki φίλος μου προτεινε το

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009418371154.html?wid=1433363

Edited by aderfiaZEITE
Link to comment
Share on other sites

Ούτε για πλάκα το H96 max ανεβάζει πολυ θερμοκρασία ,μακριά απο tv box με android tv.

 

Μην βιαζεσαι να αγοράσεις,κανε καλή ερευνα αγοράς..

ψάχνω και εγω boxaki φίλος μου προτεινε το

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009418371154.html?wid=1433363

Μια χαρά είναι τα tv box με android TV !

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα tv box με android TV !

 

Εγω περιγράφω την δικη μου εμπειρια στο δίκο μου box και ο καθείς μπορει να κρίνει.

 

Εχουν περιορισμούς στο play store και οι εφαρμογές που κατεβάζουμε με πλάγιο τρόπο δεν τρέχουν σωστά.

 

Δεν ανταποκρινεται το ποντίκι παντού,στο ένα χέρι πρεπει να έχω το remote και στο αλλο το ποντίκι.

Δεν υποστηρίζει VPN και το kodi με 4 gb ram σέρνεται(έχω το Η96 max που θελει ο φιλος)

Απο τα πρώτα δευτερολεπτα που το έβαλα στην μπρίζα ανέβασε θερμοκρασια 100 βαθμούς

σε αυτο δεν φταιει που είναι ATV.

 

Βάση εμπειριας λέω λοιπόν στον φίλο να μην το προτιμήσει,αν εσυ θέλεις γραψε να το πάρει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιγράφω την δικη μου εμπειρια στο δίκο μου box και ο καθείς μπορει να κρίνει.

 

Εχουν περιορισμούς στο play store και οι εφαρμογές που κατεβάζουμε με πλάγιο τρόπο δεν τρέχουν σωστά.

 

Δεν ανταποκρινεται το ποντίκι παντού,στο ένα χέρι πρεπει να έχω το remote και στο αλλο το ποντίκι.

Δεν υποστηρίζει VPN και το kodi με 4 gb ram σέρνεται(έχω το Η96 max που θελει ο φιλος)

Απο τα πρώτα δευτερολεπτα που το έβαλα στην μπρίζα ανέβασε θερμοκρασια 100 βαθμούς

σε αυτο δεν φταιει που είναι ATV.

 

Βάση εμπειριας λέω λοιπόν στον φίλο να μην το προτιμήσει,αν εσυ θέλεις γραψε να το πάρει κανένα πρόβλημα.

Δεν αναφέρομαι στο H96 max (δεν το εχω δοκίμασει) αλλα στο ότι τσουβαλιάζεις όλα τα tv box με android tv !

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι στο H96 max (δεν το εχω δοκίμασει) αλλα στο ότι τσουβαλιάζεις όλα τα tv box με android tv !

Σωστος εδω,ισα-ισα μια χαρα πανε με android tv,ακομα και πολυ αδυναμες συσκευες......:)

Οσο για το H96 max τυπικο μποξακι χωρις προβληματα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σωστος εδω,ισα-ισα μια χαρα πανε με android tv,ακομα και πολυ αδυναμες συσκευες......:)

Οσο για το H96 max τυπικο μποξακι χωρις προβληματα.

 

Τν Box χωρίς vpn για εμένα ειναι άχρηστο...

Το έχεις στην κατοχή σου η απλά διαβασες για αύτο;

Το alfawise με 2 gb ram που έχω μοιαζει φεράρι σε σχέση με το H96....

Link to comment
Share on other sites

Τν Box χωρίς vpn για εμένα ειναι άχρηστο...

Το έχεις στην κατοχή σου η απλά διαβασες για αύτο;

Το alfawise με 2 gb ram που έχω μοιαζει φεράρι σε σχέση με το H96....

 

Οντως φοβερο μηχανακι εχεις....:rolleyes:

Kαι εγω με ενα ταπεινο NVidia Shield την παλευω τωρα...οσο για το vpn μην το σχολιασω τωρα.......

Φιλε λογο της εργασιας μου εχω δοκιμασει δεκαδες συσκευες,οποτε ναι το ειχα για δοκιμη......τουλαχιστον εγω δεν αερολογώ.

Κανε τον κοπο και διαβασε τι εγραψα.....μην γραφουμε οτι ναναι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τν Box χωρίς vpn για εμένα ειναι άχρηστο...

Το έχεις στην κατοχή σου η απλά διαβασες για αύτο;

Το alfawise με 2 gb ram που έχω μοιαζει φεράρι σε σχέση με το H96....

Στο nvidia shield μια χαρά μπορείς να βάλεις VPN

Link to comment
Share on other sites

Στο nvidia shield μια χαρά μπορείς να βάλεις VPN

Δεν εχει NVidia Shield αυτος,εγω εχω.Και στο router σου πορεις να βαλεις vpn δεν ειναι προβλημα αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...