Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα το δοκιμασα παλι, ολα καλα τα καταφερα :lol:

Ειδα οτι αν το κανω off και σε ελαχιστα δευτερολεπτα το κανω on ανοιγει κανονικα. Παντος κατα το on δεν κανει κανονικο boot με το bootanimation.

Αν περασει λιγος χρονος δεν καταφερα να το ανοιξω, το ιδιο κανει και σε εσενα ? ή παλι κατι δεν κανω καλα ?

 

Ευχαριστω και παλι για την απαντηση, Sorry αν κουραζω με της ερωτησεις αλλα θελω να το δωσω στα ανηψακια μου και δεν θελω να ''παιζουν'' με μπριζες και ρευματα ;)

 

Δεν κουραζεις καθολου. Και εγω για δωρο εχω παρει 3 και αυτο το θεμα με το on/off με εχει παιδεψει γιατι θελω να ειναι λειτουργικα για αυτους που θα τα χρησιμοποιησουν. Ανοιγει και μετα απο ωρα αλλα οχι παντα και δεν εχω καταλαβει γιατι. Επισης, δοκιμασα 3 ιδια air mouse και εχω παρατηρησει διαφορετικη συμπεριφορα στο ιδιο μηχανημα! Οταν κλεινει απο το air mouse μπαινει σε sleep mode, οποτε οταν ανοιγει δεν κανει κανονικο boot οπως οταν το βαζεις στην μπριζα.

παιδια εχετε να προτεινετε καποια σθλητικα καναλια στο xbmc που παιζει να εχουν και ελληνικους αγωνες?

Βαλε το add-on digitele sports.

 

επισης ειμαι σε διλημμα αναμεσα στο M8 S802 και στο CS918.Κλεινω προς το Μ8 αλλα εχω επιφυλαξεις μηπως καει ψιλομπαμ...Ποιο θα προτεινατε;;

 

Δεν ξερω για το CS918, αλλα εχω εδω και 2+ μηνες το M8 ως κυριο tv box και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος μεχρι τωρα. Μου ηρθε η τελευταια εκδοση του Μ8, το Μ8N με το τετραγωνο τηλεχειριστηριο. Μετα την τελευταια αναβαθμιση της rom ειναι απροβληματιστο, εχει πανω kodi 14.1 και παιζει 1080p ταινιες νερακι. Αν ενδιαφερεσαι για αυτο το tv box να το παρεις απο αξιοπιστο μαγαζι γιατι κυκλοφορουν αρκετοι κλωνοι. Τωρα αν καει αργοτερα δεν ξερω, παντως δεν εχω διαβασει τετοιο περιστατικο για το Μ8.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1094

  • gatos814

    1291

  • makis1024

    555

  • ath156

    1817

επισης ειμαι σε διλημμα αναμεσα στο M8 S802 και στο CS918.Κλεινω προς το Μ8 αλλα εχω επιφυλαξεις μηπως καει ψιλομπαμ...Ποιο θα προτεινατε;;

έχω εδώ και μήνες το CS918,ταχύτατο,με ένα ασύρματο ποντίκι είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

τσιμπησα και γω σημερα το mk808 plus ελπιζω να μας βγει σε καλο

 

προοριζεται για απλη χρηση xbmc,popcorn κτλ..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

τσιμπησα και γω σημερα το mk808 plus ελπιζω να μας βγει σε καλο

 

προοριζεται για απλη χρηση xbmc,popcorn κτλ..

 

και θα στριμάρεις με την γκρεμίλα ????? δύσκολο.......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και θα στριμάρεις με την γκρεμίλα ????? δύσκολο.......

 

ολοι εδω μεσα γραφουν οτι τα παει μια χαρα.αμφιβαλλεις εσυ?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ολοι εδω μεσα γραφουν οτι τα παει μια χαρα.αμφιβαλλεις εσυ?

 

πάρα πολύ, ιδίως με wifi......πειράζει :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι ειναι "γκρεμιλα" ?

 

γκρεμίλα = κινεζία του blade και άλλα μηχανήματα διάφορων ειδών που προσδοκάς αποτελέσματα που δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απο iphone σε μινιξ δεν μπορω να παιξω κανενα βιντεο. Μου βγαζει network error παντα. Μονο σελιδες και αντικατοπτρισμό μπορώ να κάνω, αλλά όχι βιντεο είτε απο browser η απο εφαρμογη youtube...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

πάρα πολύ, ιδίως με wifi......πειράζει :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

γκρεμίλα = κινεζία του blade και άλλα μηχανήματα διάφορων ειδών που προσδοκάς αποτελέσματα που δεν πρόκειται να πάρεις ποτέ :)

 

εσυ κοιτα να μπρικαρεις εναν εναν τους κινεζους που εχεις παρει και ασε με εμενα :p

 

στο φιναλε μια δοκιμη θα γινει,αν ειναι τοσο χαλια,το δινουμε και περιμενουμε το επομενο:lol:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εσυ κοιτα να μπρικαρεις εναν εναν τους κινεζους που εχεις παρει και ασε με εμενα :p

 

στο φιναλε μια δοκιμη θα γινει,αν ειναι τοσο χαλια,το δινουμε και περιμενουμε το επομενο:lol:

Ότι μπρικαρεται αδελφούλη ξεμπρικαρεται τελικά !

Είσαι της ταλαιπωριας ....γνωστό ;):)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη σήμερα το http://www.gearbest.com/tv-box/pp_79506.html παραγγελία στις 3/2 άργησε σχετικά μπορώ να πω, τώρα ως προς tv box το αγόρασα από gearbest το πακέτο δεν είχε καμία προστασία ( σακούλα με φυσαλίδες κ.λ.π.) πιστεύω από καθαρή τύχη δεν είχαμε κάποια ζημιά και σε αυτό ευθύνεται ο πωλητής. Ας περάσουμε στο ζουμί εύκολα στην συνδεσμολογία με την tv Ελληνικό menu δεν χρειάσθηκε να κατεβάσω κάτι επιπλέον γιατί ήτανε πλήρες ακόμα και το KODI το είχε στην τελευταία έκδοση, το μηχάνημα είναι γρήγορο δεν κόλλησε πουθενά φορτώνει αμέσως η σύνδεση με το wifi γίνετε ασύρματα είναι σχετικά κοντά στο wifi σχεδόν 5 μέτρα. Είναι όμορφο και φιγουράτο σαν εμφάνιση μόνο αρνητικό προς το παρόν παρόλο που ενώ κάνεις αποσύνδεση η ενδεικτική λυχνία του χρώματος μπλε παραμένει αναμένει να μην ξεχάσω ότι το tv box συνοδεύονταν από 1 HD καλώδιο 1 καλώδιο AV και το τροφοδοτικό του συν της οδηγίες χρήσης. Ευχαριστώ τον Ironwolf για την πρόταση του για το συγκεκριμένο μηχάνημα και για της πληροφορίες που μου έστειλε τον ευχαριστώ και πάλι.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω εδώ και 1,5 χρόνο περίπου ένα cs968 ή TV01 αλλιώς. Ξαφνικά σήμερα δεν δουλεύει το wifi. Χθες έβλεπα κανονικά και χωρίς να πειράξω τίποτα σήμερα δεν δουλεύει. Έχετε καμία λύση; Είναι κάτι που φτιάχνεται ή πάω για αγορά Καινούργιου; :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω εδώ και 1,5 χρόνο περίπου ένα cs968 ή TV01 αλλιώς. Ξαφνικά σήμερα δεν δουλεύει το wifi. Χθες έβλεπα κανονικά και χωρίς να πειράξω τίποτα σήμερα δεν δουλεύει. Έχετε καμία λύση; Είναι κάτι που φτιάχνεται ή πάω για αγορά Καινούργιου; :(

Restart έκανες;

Το άνοιξες και το ξανακλεισες το Wi-Fi ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,είμαι προς αναζήτηση TV box Android. Αξίζει να πάρω αυτόhttp://www.geekbuying.com/item/Beelink-S82-Plus-Smart-4K2K-Media-Player-Box-Amlogic-S812-2GB-RAM-16GB-ROM-Android-4-4-H-265-2-4G-5G-AC-WiFi-BT4-0---Black-342344.html στα 80 ευρω

ή να πάω σε minix και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

έχω καταλήξει σε minix x8-h plus ή στο z64 android.

δεν έχω καταλάβει αν υπάρχουν διαφορές πέρα από

το plus έχει gigabit ethernet

το z64.... έχει μεγαλύτερη μνήμη - n wifi - και κάτι auto refresh rate

 

 

τα ερωτήματά μου:

1) σωστό το minix x8-h plus, ως επιλογή?

2) από που μπορώ να το πάρω και να έχω 2 χρόνια εγγύηση (πέρα από Ελλάδα...πχ geekbuying πόσο χρόνο δίνει.

3) πουλάει κανείς το x8-h plus,,,,να το πάρω οικονομικα ???

4) υπάρχει ρύθμιση για να παίζει το KODI πιο καλά χωρίς παγώματα.......είτε σε ρύθμιση kodi ή minix.????

Link to comment
Share on other sites

Προς junglist (συγνώμη, όλο ξεχνάω την παράθεση :lol:)

 

Έκανα restart και στο tv box και στο ρούτερ. Τα έβγαλα και απο την πρίζα και τα δυο, αλλά τίποτα. Δεν πάει στον on το wifi, κι όταν πάει είναι για δευτερόλεπτα. Τώρα το έχω με ethernet στην δεύτερη τηλεόραση. Το θέμα είναι ότι το θέλω για το σαλόνι, για να χρησιμοποιώ και την οπτική θύρα, αλλιώς δεν με χαλάει να είναι με Ethernet

Edited by soula_kop
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για android tv box.

Με ενδιαφέρει να στέλνει από οπτική πολυκάναλο ήχο σε ένα receiver που έχω , να εχει wifi, να παιζει καλα xbmc

 

κατέληξα στο CS918II RK3288:

http://www.geekbuying.com/item/CS918II-RK3288-Quad-Core-1-8GHz-Android-4-4-Mini-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-2G-8G-Dual-Band-2-4-5G-WIFI-Bluetooth-4-0-DLNA-OTG---Blue-332176.html

 

να προχωρήσω ή παιζει τίποτα καλύτερο στα ίδια λεφτα (δεν θέλω να ανέβω παραπάνω);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για android tv box.

Με ενδιαφέρει να στέλνει από οπτική πολυκάναλο ήχο σε ένα receiver που έχω , να εχει wifi, να παιζει καλα xbmc

 

κατέληξα στο CS918II RK3288:

http://www.geekbuying.com/item/CS918II-RK3288-Quad-Core-1-8GHz-Android-4-4-Mini-TV-BOX-HDMI-HDD-Player-2G-8G-Dual-Band-2-4-5G-WIFI-Bluetooth-4-0-DLNA-OTG---Blue-332176.html

 

να προχωρήσω ή παιζει τίποτα καλύτερο στα ίδια λεφτα (δεν θέλω να ανέβω παραπάνω);

Μιας και το εχω και εγω στη λιστα μου υποψηφιο προς αγορα το βγαζει και με Internal Storage 16GB με 6,5 δολαρια παραπανω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Turbo-X Android TV Box V5

 

συνδεω hdmi σε hdmi και ολα καλα..

 

συνδεω σε αλλη τηλεοραση hdmi σε dvi (μεσω ανταπτορα απο hdmi) γιατι η τηλεοραση δεν εχει hdmi θυρα και μου κανει "νερα" μετα απο λιγο,ενω στην αρχη βλεπω κανονικα οθονη.. δοκιμασα και σε αλλη τηλεοραση που δεχεται μονο dvi και παλι τα ιδια,γνωριζει κανεις τπτ?

Link to comment
Share on other sites

για player απλό εχω δει το RS6 που είναι πολύ καλό. Κάτι αντίστοιχο κατά προτίμηση σε android και μετά σε win υπάρχει; Έχει δοκιμάσει κανείς να παίζει και iso 3d; Tα minx x8+ και Ζ64 τελικά παίζουν 3d;
Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις σε κατόχους CS918II :

 

Σε streaming ταινιών στο Kodi πως τα πάει;

Το χειριστήριο του τα καταφέρνει για mouse;

 

Έχει να προτείνει κάποιος και κάτι αντίστοιχο με αυτές τις δυνατότητες-τιμή;

Ψάχνει φίλος,αλλά θέλει κάποιο που δοκιμασμένα να μην έχει θέμα με το Kodi και γενικά με multimedia.

Βλέπει και το raspberry pi 2,αλλά εγώ λέω καλύτερα να το αποφύγει γιατί δεν έχει τη χρηστικότητα ενός tv box:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις σε κατόχους CS918II :

 

Σε streaming ταινιών στο Kodi πως τα πάει;

Το χειριστήριο του τα καταφέρνει για mouse;

 

Έχει να προτείνει κάποιος και κάτι αντίστοιχο με αυτές τις δυνατότητες-τιμή;

Ψάχνει φίλος,αλλά θέλει κάποιο που δοκιμασμένα να μην έχει θέμα με το Kodi και γενικά με multimedia.

Βλέπει και το raspberry pi 2,αλλά εγώ λέω καλύτερα να το αποφύγει γιατί δεν έχει τη χρηστικότητα ενός tv box:confused:

Εγώ έχω το mxiii με τον amlogic s802 και με το τελευταίο firmware 112 το kodi παίζει μια χαρά (είχε κάποια θεματακια με παλαιότερο firmware). Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το ενσωματωμένο xbmc όμως κι ακόμα αυτό χρησιμοποιώ.. Το τηλεχειριστήριο δουλεύει μια χαρά και στον launcher αλλά και μέσα στο xbmc..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εχω και εγω στη λιστα μου υποψηφιο προς αγορα το βγαζει και με Internal Storage 16GB με 6,5 δολαρια παραπανω.

 

 

σωστος...

βέβαια με προβληματίζει ότι στο 16GB δεν αναφέρει για υποστήριξη KODI με ενσωματομένη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...