Jump to content

Vodafone Giga WiFi on the spot


karib
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευει πως δουλεύει?Εγω χθές που δοκίμασα με το stick της cosmote αφού κατέβασα το ανάλογο πρόγραμμα σαν και αυτό που εχει η cosmote και η wind, οταν δοκιμάζω να μπω μέσω internet explorer με πετάει στην σελίδα της voda και μου ζητάει κωδικό, γίνετε να παρακάμψω αυτήν σελίδα?

 

Η ερώτηση σου ήταν για το ΚαρτοInternet , αυτή ακριβώς είναι η αρχική σελίδα της υπηρεσίας στην οποία πρέπει να βαλεις τον κωδικό ή να αγοράσεις ένα κωδικό εξαργυρώνοντας χρόνο ομιλίας.

Αν ενδιαφέρεσε να χρησιμοποιήσεις τα 500 ΜΒ , θα πρέπει να αλλαξεις το ΑΡΝ σε internet.vodafone.gr

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου ήταν για το ΚαρτοInternet , αυτή ακριβώς είναι η αρχική σελίδα της υπηρεσίας στην οποία πρέπει να βαλεις τον κωδικό ή να αγοράσεις ένα κωδικό εξαργυρώνοντας χρόνο ομιλίας.

Αν ενδιαφέρεσε να χρησιμοποιήσεις τα 500 ΜΒ , θα πρέπει να αλλαξεις το ΑΡΝ σε internet.vodafone.gr

 

Ναι είναι για το πακέτο των 500 ή για να κάνω χρήση με 1 ευρώ για μια μέρα, θα με αφήσει να μπω χωρίς να μου ζητάει κωδικό κάρτας?Απο που αλλάζω το ΑΡΝ σε '' internet.vodafone.'' δεν το βρίσκω

Βρίσκομαι μπροστά στη μάσκα Vodafone mobile broadband

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω απο που θα αλλαξεις τις ρυθμίσεις , αλλά κρίνοντας από όσα ισχύουν στο κανονικό στικάκι , δημιουγείς ένα νέο profile και βάζεις ότι APN επιθυμείς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εχω μια απορία ενδιαφέρομαι να έχω ιντερνετ στο ταμπλετ όταν θα βρίσκομαι στο δρόμο για να μπορώ λόγω και της φύσης της εργασίας μου να βλεπω μαιλ και για τίποτα άλλο. στο σπίτι διαθέτω wifi ομοίως και στο γραφείο οπότε η χρήση του θα είναι περιστασιακή.

δεν θέλω συμβόλαια και δεσμευσεις οπότε μάλλον καρτοιντερνετ.

εχτές λοιπόν πήγα στην vodafone στην Λεωφ Βουλιαγμένης και τους ανέλυσα τι θέλω έτσι ακριβώς όπως τα αναφέρω και τώρα και μου είπαν ότι πληρώνετε 15€ την πρώτη φορά και αγοράζω μετά ΄κάρτες 5-10-20€ αλλά με περιορισμένη διάρκεια αν θυμάμαι μέσα στον μήνα να έχει τελειώσει.

Ενημερώνομαι από κάποιους φίλους λοιπόν ότι λένε μ......ιες γιατί μπορώ να αγοράσω μια κάρτα sim cu να την ενεργοποιήσω στο 3g ταμπλετ κανονικά όπως ένα τηλέφωνο και η διάρκεια του να είναι ανάλογα την χρήση.

Επαθα πλάκα παρόλα αυτά θα ήθελα και μια δευτερη γνώμη

περιμένω νέα σας

Link to comment
Share on other sites

Για περιστασιακή χρήση , η κάρτα CU δίνει 600 ΜΒ για 30 ημέρες ,με 5 ευρώ .
Link to comment
Share on other sites

Πηρα εχτεσ το καρτοιντερνετ με τα 10 ευρω το φοιτητικο και μου ειπανε οτι για ανανεωνω το ιντερνετ βαζω καρτα στο cu μου και μετα μπαινω στο σιτε τις βονταφον και αγοραζω εκει και αφαιρουνται απο τον αριθμο μου του cu , Η απορια μου ειναι η εξησ το usb στιck δεν ειναι το Κ3770 που γραφει στο ιντερνετ αλλα το K3772 και θελω να παρω ενα 3g router απο υποστηριζει το K3770 αλλα δεν μου εμφανιζει το K3772 Ισως γιατι ειναι καινουργιο το εχει δοκιμασει κανενας στο http://computers.xpatit.gr/258-3G/3.75G-Router/1399-TP-LINK-TL-MR3220-3G/3.75G-Wireless-N-Router-150M-802.11b/g/n.html να μου πει εαν ειναι συμβατο; Επισης η καρτα του καρτοιντερνετ μου ειπανε οτι δεν μπορεισ να ενημερωθεις για το ποσα mb /gb ιντερνετ εχεις οποτε μονο μεσω τις εφαρμογης; Τελος η καρτα σημ του καρτοιντερνετ δεν εχει 6 μηνες ημερομηνια ληξης; ή παιρνει την ημερομηνια ληξης του vodafone cu μου και αυτο; διοτι δεν ξερω που μπορω να το μαθω αυτο για να ξερω για αυτο και κανω τοσες πολλες ερωτησεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το Κ3772 είναι ένα καλύτερο usb stick σε σχέση με το Κ3770, από ότι έχω ψάξει,

Υπεύθηνες απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματά σου, είμαι σίγουρος ότι θα βρεις στο forum της vodafone: http://forum.vodafone.net.gr/ από την καλυτερη ομάδα 1nternet... :)

 

Καλό βράδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πηρα εχτεσ το καρτοιντερνετ με τα 10 ευρω το φοιτητικο και μου ειπανε οτι για ανανεωνω το ιντερνετ βαζω καρτα στο cu μου και μετα μπαινω στο σιτε τις βονταφον και αγοραζω εκει και αφαιρουνται απο τον αριθμο μου του cu , Η απορια μου ειναι η εξησ το usb στιck δεν ειναι το Κ3770 που γραφει στο ιντερνετ αλλα το K3772 και θελω να παρω ενα 3g router απο υποστηριζει το K3770 αλλα δεν μου εμφανιζει το K3772 Ισως γιατι ειναι καινουργιο το εχει δοκιμασει κανενας στο http://computers.xpatit.gr/258-3G/3.75G-Router/1399-TP-LINK-TL-MR3220-3G/3.75G-Wireless-N-Router-150M-802.11b/g/n.html να μου πει εαν ειναι συμβατο; Επισης η καρτα του καρτοιντερνετ μου ειπανε οτι δεν μπορεισ να ενημερωθεις για το ποσα mb /gb ιντερνετ εχεις οποτε μονο μεσω τις εφαρμογης; Τελος η καρτα σημ του καρτοιντερνετ δεν εχει 6 μηνες ημερομηνια ληξης; ή παιρνει την ημερομηνια ληξης του vodafone cu μου και αυτο; διοτι δεν ξερω που μπορω να το μαθω αυτο για να ξερω για αυτο και κανω τοσες πολλες ερωτησεις.

πηγαίνοντας στην αρχική σελίδα services.vodafone.gr/services βλέπεις την παραπομπή για το υπόλοιπο σου σε ΜΒ και ώρες. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν έχεις ενεργοποιήσει κωδικό.

Η κάρτα του kartointernet δεν λήγει ποτέ ( ότι και να σου πουν στην εξυπηρέτηση πελατών δεν ισχύει )

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Η Υπηρεσία σταματάει να διατίθεται εμπορικά σε 9 ημέρες.

1 Σεπτεμβρίου 2019

Κάθε αχρησιμοποίητο υπόλοιπο μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι 31/12

Στην πράξη είχε εγκαταλειφθεί από την Vodafone.

http://services.vodafone.gr/services/infrequent/landing.action?request_locale=en

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η Υπηρεσία σταματάει να διατίθεται εμπορικά σε 9 ημέρες.

1 Σεπτεμβρίου 2019

Κάθε αχρησιμοποίητο υπόλοιπο μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι 31/12

Στην πράξη είχε εγκαταλειφθεί από την Vodafone.

http://services.vodafone.gr/services/infrequent/landing.action?request_locale=en

 

αρα σταματαει και το φοιτητικο καρτοιντερνετ! κριμα :-( απο την αλλη εχει βγαλει και καλα πακετα ιντερνετ στο cu οποτε και παλι βολευουνε.

αρα μετα τις 1/9 θα δουλευει για τους υπαρχοντες συνδρομητες;

ή μονο δεν θα πουλανε πακετα; και θα σταματησει το καρτοιντερνετ οριστικα στις 31/12 ?.

 

η καρτα σημ θα απενεργοποιηθει; απο το δικτυο απο 31/12 ? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Τελικά όντως αυτές οι κάρτες SIM είναι ανενεργές πλέον; Εννοώ, ο αριθμός κινητού που αντιστοιχούσε στο καρτοinternet απελευθερώθηκε για χρήση σε νέους συνδρομητές;

 

Ρωτάω γιατί είχα πριν πάρα πολλά χρόνια, και για πρώτη φορά τώρα πρόσεξα καλώντας στον αριθμό αυτό ότι βγάζει μήνυμα ότι ο αριθμός δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή ή κάτι τέτοιο, ενώ για πολλά χρόνια μετά την τελευταία φορά που το είχα χρησιμοποιήσει φαινόταν να "κόβει" την κλήση απλά (να μην δέχεται φωνητικές κλήσεις).

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσε μέχρι 30/6 να επανακτήσεις οποιοδήποτε αριμό είχες στο όνομα σου. Σε νέα συνδεση οποιοδήποτε τύπου. Πρν περάσει 6μηνο δεν μπορεί να διατεθεί αλλού.

Κατα τα λοιπά η σύνδεση έχει διακοπεί και δεν μετράει στον αριθμό των sim που δικαιούσε.

Link to comment
Share on other sites

Δικαιούσε μέχρι 30/6 να επανακτήσεις οποιοδήποτε αριμό είχες στο όνομα σου. Σε νέα συνδεση οποιοδήποτε τύπου. Πρν περάσει 6μηνο δεν μπορεί να διατεθεί αλλού.

Κατα τα λοιπά η σύνδεση έχει διακοπεί και δεν μετράει στον αριθμό των sim που δικαιούσε.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση!

 

Άρα, όλοι οι αριθμοί των καρτοinternet διακόπηκαν στις 31/12 και (εάν δεν τους θέλουν οι χρήστες τους) θα είναι διαθέσιμοι για νέους χρήστες σε 6 μήνες από τότε. Αυτό κατάλαβα από τα λεγόμενα σου.

 

Μπα, δεν ενδιαφέρομαι να κρατήσω το νούμερο: ας πάει στο καλό! :)

 

Καθαρά από περιέργεια, γενικότερα, αυτό που λες περί αριθμών sim που δικαιούται κάποιος; Υπάρχει κάπου κάποιος περιορισμός; (Καθαρά ακαδημαϊκά ρωτάω, ένα νούμερο θεωρώ ότι είναι αρκετό για μένα!)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον νόμο μπορείς να έχεις 6 SIM σε κάθε εταιρεία ή 20 σε μία και μόνο.

Στην πράξη μπορεις να έχεις περισσότερα αν στις νομιμοποιήσουν με άλλο έγγραφο αλλά αυτό δεν είναι νόμιμο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον νόμο μπορείς να έχεις 6 SIM σε κα΄θε ετιαρεία ή 20 σε μία και μόνο.

Στην πράξη μπορεις να έχεις περισσότερα αν στις νομιμοποιήσουν με άλλο έγγραφο αλλά αυτό δεν είναι νόμιμο.

 

Μάλιστα. Δεν το ήξερα. Μου φαίνεται μεγάλο νούμερο, αλλά υποθέτω κάποιοι χρειάζονται πολλούς αριθμούς, δεν ξέρω.

 

Βασικά, είχα το καρτοinternet πριν πολλά χρόνια, και δεν το χρησιμοποιούσα εδώ και επίσης πολλά χρόνια. Αλλά το είχα κάνει (προφανώς) ταυτοποίηση στο όνομα μου και σκεφτόμουν καμιά φορά το ότι έχω ένα νούμερο που δεν χρησιμοποιώ καθόλου! Ε, με την κατάργηση της υπηρεσίας λύθηκε αυτόματα το θέμα: πάει, έφυγε το νούμερο από το όνομα μου! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Επανήλθε με νεο ονομα

 

https://www.vodafone.gr/eshop/mobile-internet/c-100123/

 

Συμβόλαιο χωρίς ελάχιστη διάρκεια παραμονής και χωρίς πάγιο

Τα πακέτα που αναγράφονται στο site ειναι καλά, ειδικά αυτό που παρέχει 40Gb / 10 Eυρώ για ένα μήνα. Ας ελπισουμε να παραμείνουν έτσι ή να γίνουν ακόμα πιο ανταγωνιστικά

 

Αγορασα μια κάρτα πριν 2 εβδομάδες και την έβαλα σε ένα Huawei Mifi που εχω. Ολα καλά. Δεν φαίνεται να υπάρχει ημερήσιο όριο 3Gb (κατανάλωσα 5 Gb την πρώτη ημέρα χρήσης)

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Για κάρτα mifi της vodafone ποιο pocket router θα προτείνατε μιας και το κμινητό που χρησιμοποιούσα tethering τα παιξε. Thw vodafone, της cosmote ή κάποιο του εμπορίου στα ιδια χρήματα?
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα χρήματα δεν θα βρεις κάτι του εμποριου.

Κανένα από τα δύο από όσο ξέρω δεν είναι κλειδωμενα, είναι απλά branded. Δηλαδή στο μενού τους έχουν εικόνες χρώματα κλπ της εκάστοτε εταιρίας, αλλά παίζουν κανονικά και με άλλα δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

θελει προσοχη το apn δεν ειναι το ιδιο οπως με τα καρτοκινητα και το 4g το ενεργοποιείς online μεσω της εξυπηρετησης
Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα στην αρχη και εμπαινα με το apn της cu το αλλαξα και μετα εμπαινα με H+ μιλησα με εξυπηρετηση και μου ενεργοποιησε το 4g. Μακαρι να κρατησουν την προσφορα ολο το καλοκαιρι δεν υπαρχει πουθενα τα 40gb 10 ευρω μαζι με ΦΠΑ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα και εγώ μαζί τους έκανα την παραγγελία μου και μου είπαν ότι η τιμή θα παραμείνει ίδια για ένα χρόνο, τώρα αν ισχύει όντως θα δείξει.. αλλά εφόσον δεν έχει δεσμεύσεις για όσο θα είναι στα 9.95€ αξίζει πολύ!

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...