Jump to content

[Προς κυκλοφορία] Samsung Galaxy S III


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οριστε Γιαννη:

+1000000000000000000000

Δεκα το πρωι παρελαβα,φορτισα, εντεκα και μιση ηταν με Omega........

 

Έχεις βγάλει τα bloat?

Δοκίμασε να κάνεις full wipe και να βάλεις την ρομ με τα πάντα.

Ίσως κάποιο αρχειo αφαιρέθηκε με τα bloat.

Αν δεν θέλεις bloat βαλε το quick pic ειναι πολυ καλύτερο.

Eισαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα και εχω χιλιάδες download, παράξενο?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πιο κατάστημα? Εγώ εχω κάνει παραγγελία στο plaisio του mall!

 

Στη λάρισα έκανα την παραγγελία αλλά μου είπε η κοπέλα ότι μίλησε με τα κεντρικά και δεν έχουν παραλαβή σε μπλέ. Και στα Multirama τα ίδια! Έχω βαρεθεί την αναμονή. Μας βλέπω τέλος του μήνα να το παίρνουμε όσοι περιμένουμε το μπλέ!

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά το πρώτο

Σκέλος, όταν φτάσει στο 100% αν βγάλεις αμέσως τον φορτιστή, στην πραγματικότητα είσαι σχεδόν 99%. Καλό είναι όταν πάει στο 100% να το αφήνουμε ακόμα τουλάχιστον ένα 15 λεπτο (τσεκαρισμένο και μετρημένο αυτό).

 

Όσο αφορά το ελάχιστο % που είναι καλό να μην το αφήνουμε να πάει παρακάτω, το όριο είναι πιο ψηλά. Μην αφήνετε την μπαταρία να πέφτει κάτω από 30%.

 

Όσο πιο άδεια είναι η μπαταρία, τόσο πιο μεγάλη θερμοκρασία ανεβάζει κατά την φόρτιση, συνεπώς μεγαλύτερη φθορά.

Από την άλλη, ο κύκλος φόρτισης μιας μπαταρίας μετράει από το 80% και κάτω. Τι σημαίνει αυτό;

ο κατασκευαστής π.χ λέει ότι μια μπαταρία έχει Ζωή 1000 κύκλους φόρτισης. Ένας κύκλος μετράει αν όταν φορτίσουμε την μπαταρία, το ποσοστό της είναι κάτω από 80%. Συνεπώς όσο πιο συχνά την φορτίζετε τόσο καλύτερα. Εγώ όπου βρεθώ το βάζω να φορτίζει. Ακόμα και 85% να έχει, το κουμπώνω να πάει 100%. Το ίδιο ισχύει και για τις μπαταρίες των laptop.

 

 

 

 

 

Νομίζω ότι μισή μέρα παραπάνω όταν μιλάμε για smartphone, δεν είναι μόνο πολύ, είναι σχεδόν επίτευγμα καλύτερης αυτονομίας :). Μισή μέρα είναι πρακτικά σχεδόν 8-10 ώρες παραπάνω χρήση, το οποίο είναι σημαντικότατοοοοο :-).

 

Οσο αφορα τις πρωτες φορτισεις , ο Μυθος του αστο ολο το βραδυ να φορτιζει δεν ισχυει πλεον , αρα βγαλτε το απο την πριζα με το που δειξει 100% . Εξαλλου αν πιασετε τον φορτιστη μετα απο το 100% θα δειτε οτι πλεον δεν ειναι ζεστος αρα δεν δινει ρευμα.Επισης το αστο να σβησει τις 2 με 3 πρωτες φορες και μετα φορτισε οχι μονο δεν ισχυει αλλα του κανει και κακο. Καλο θα ειναι να μην το αφηνουμε να πεφτει κατω απο το 5% , πολλοι μαλιστα λενε το 10% ως οριο.

 

Εγώ αύριο που θα το πάρω να το βάλω στην πρίζα με τη μία ή να το σκαλίσω πρώτα να πέσει στο 30% 'όπως είπες TobyK?

Link to comment
Share on other sites

και μαυρο θεμα βλεπω απο τον nitroz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1693582

με το που το παρω αυριο κατευθειαν root,omega και black theme :D

 

edit:μαλλον δεν θα το συνεχισει το θεμα...κριμα

Edited by parafron4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

και μαυρο θεμα βλεπω απο τον nitroz http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1693582

με το που το παρω αυριο κατευθειαν root,omega και black theme :D

 

edit:μαλλον δεν θα το συνεχισει το θεμα...κριμα

 

Και εμένα αυτό το μπλε μου τι δίνει...

Το άλλαξα αμέσως...Με άλλο μπλού μπλακ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στη λάρισα έκανα την παραγγελία αλλά μου είπε η κοπέλα ότι μίλησε με τα κεντρικά και δεν έχουν παραλαβή σε μπλέ. Και στα Multirama τα ίδια! Έχω βαρεθεί την αναμονή. Μας βλέπω τέλος του μήνα να το παίρνουμε όσοι περιμένουμε το μπλέ!

 

Λοιπόν μίλησα τώρα με το πλαίσιο, αύριο θα έρθουν κάποια κομμάτια και επειδή είχα βάλει στην φόρμα παραγγελίας να το παραλάβω απο το κατάστημα του mall μου είπε καλύτερα να μου το στείλουν σπίτι γιατί τα κομμάτια αυτά δεν θα προλάβουν να τα διαθέσουν στα καταστήματα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το bug με το reload του TW είναι πολύ ενοχλητικό...

5 στις 10 φορές που επιστρέφεις στο home screen με το home button, o Touchwiz κάνει επαναφόρτωση μαζί με τα widget..τις περισσότερες φορές που το κάνει, ειναι μετά τον browser..

Στο XDA το αναφέρουν πολλοι και δυσυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποια λύση.Το παράξενο είναι πως και με τον Apex κάνει τα ίδια..ελπίζω να μην είναι θέμα μνήμης...:worry:

Να πώ πως φοράω την official Rom XXALE8(Γερμανική)

Αντιμετωπίζει κανείς από εδώ το ίδιο πρόβλημα;

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα τώρα με το πλαίσιο, αύριο θα έρθουν κάποια κομμάτια και επειδή είχα βάλει στην φόρμα παραγγελίας να το παραλάβω απο το κατάστημα του mall μου είπε καλύτερα να μου το στείλουν σπίτι γιατί τα κομμάτια αυτά δεν θα προλάβουν να τα διαθέσουν στα καταστήματα!

 

Έχεις δώσει προκαταβολή ή όλο το ποσό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το bug με το reload του TW είναι πολύ ενοχλητικό...

5 στις 10 φορές που επιστρέφεις στο home screen με το home button, o Touchwiz κάνει επαναφόρτωση μαζί με τα widget..τις περισσότερες φορές που το κάνει, ειναι μετά τον browser..

Στο XDA το αναφέρουν πολλοι και δυσυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποια λύση.Το παράξενο είναι πως και με τον Apex κάνει τα ίδια..ελπίζω να μην είναι θέμα μνήμης...:worry:

Να πώ πως φοράω την official Rom XXALE8(Γερμανική)

Αντιμετωπίζει κανείς από εδώ το ίδιο πρόβλημα;

 

Χρησιμοποιω απο χθες που το πηρα τον TW αλλα δεν εχω ουτε ενα μπαγκ...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σου το κανει αυτο και με την συχνοτητα που αναφερεις...

Επισης να πω πως ο καλυτερος browzer για μενα και στο s3 παραμενει ο dolfin hd...

Ο μαμισιος εκτος του οτι αργει να φορτωσει τις σελιδες εχει και ενα μικρο μπαγκ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

θα ρθουν ελαχιστα κομματια μπλε στο πλαισιο .... ή ελαχιστα κομματια γενικως κ δε θα προλαβουν να διατεθουν καθολου...??? Edited by lestreme
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα τώρα με το πλαίσιο, αύριο θα έρθουν κάποια κομμάτια και επειδή είχα βάλει στην φόρμα παραγγελίας να το παραλάβω απο το κατάστημα του mall μου είπε καλύτερα να μου το στείλουν σπίτι γιατί τα κομμάτια αυτά δεν θα προλάβουν να τα διαθέσουν στα καταστήματα![/QUOT

 

θα ρθουν εννοεις ελαχιστα κομματια μπλε .... ή ελαχιστα κομματια γενικως κ δε θα προλαβουν να διατεθουν καθολου...???

 

Εγω τους πήρα τηλ στα κεντρικά στο πλαίσιο και δεν είχαν ιδέα για τα μπλέ! Μου είπαν ότι μπλέ θα έχουν την επόμενη βδομάδα αλλά δεν ήξερε ακριβώς ποια μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κάποια κομμάτια, εγώ άσπρο έτσι και αλλιώς εχω παραγγείλει!

 

Αν εννοείς γενικα τότε αυτό μου είπε η υπάλληλος στο Πλαίσιο. Έχουν κάποια περιορισμένα κομμάτια σε λευκό και έχουν προτεραιότητα οι προπαραγγελίες. Με πήραν και μένα τηλ για να δουν αν θέλω το λευκό αντι του μπλέ! Ελπίζω την άλλη βδομάδα να έχουν και μπλέ! Φτιάξε ένα μαυρο ρε Samsung που ξέρεις πώς γίνεται! Να τ' αποτελέσματα τωρα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γενικά κάποια κομμάτια, εγώ άσπρο έτσι και αλλιώς εχω παραγγείλει!

 

Να το παραγγειλουμε ηλεκτρονικα λες φιλε μου ή να παμε σε καταστημα???

Oι χαρτες Genius Drive που δινει το πλαισιο αξιζουν?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω απο χθες που το πηρα τον TW αλλα δεν εχω ουτε ενα μπαγκ...

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σου το κανει αυτο και με την συχνοτητα που αναφερεις...

Επισης να πω πως ο καλυτερος browzer για μενα και στο s3 παραμενει ο dolfin hd...

Ο μαμισιος εκτος του οτι αργει να φορτωσει τις σελιδες εχει και ενα μικρο μπαγκ...

 

Δυστυχώς το κάνει...

Αν το κάνω επανεκκίνηση δουλεύει σωστά για λίγο.. αλλά μετά κάνει πάλι τα ίδια.Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταίει..:wacko: σαν να έχω task killer..

Ποιά rom φοράς;

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο που θα το πάρω να το βάλω στην πρίζα με τη μία ή να το σκαλίσω πρώτα να πέσει στο 30% 'όπως είπες TobyK?

 

Εμένα ήρθε με 30% μπαταρία και το αφησα να πέσει στο 5 πριν την φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το bug με το reload του TW είναι πολύ ενοχλητικό...

5 στις 10 φορές που επιστρέφεις στο home screen με το home button, o Touchwiz κάνει επαναφόρτωση μαζί με τα widget..τις περισσότερες φορές που το κάνει, ειναι μετά τον browser..

Στο XDA το αναφέρουν πολλοι και δυσυχώς δεν υπάρχει ακόμα κάποια λύση.Το παράξενο είναι πως και με τον Apex κάνει τα ίδια..ελπίζω να μην είναι θέμα μνήμης...:worry:

Να πώ πως φοράω την official Rom XXALE8(Γερμανική)

Αντιμετωπίζει κανείς από εδώ το ίδιο πρόβλημα;

 

Αντωνη και σε μενα το εκανε με τον tw (δεν προλαβα να το δουλεψω πολυ με apex) αλλα μου το κανει καποιες φορες και στο sgs με τον apex (σε ολες τις ics).

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κάνει...

Αν το κάνω επανεκκίνηση δουλεύει σωστά για λίγο.. αλλά μετά κάνει πάλι τα ίδια.Δεν μπορώ να καταλάβω τί φταίει..:wacko: σαν να έχω task killer..

Ποιά rom φοράς;

 

Στοκ είμαι...Απλά το ρουταρα και αφαιρεσα καποιες κακες εφαρμογες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βγάλει τα bloat?

Δοκίμασε να κάνεις full wipe και να βάλεις την ρομ με τα πάντα.

Ίσως κάποιο αρχειo αφαιρέθηκε με τα bloat.

Αν δεν θέλεις bloat βαλε το quick pic ειναι πολυ καλύτερο.

Eισαι ο μόνος με αυτό το πρόβλημα και εχω χιλιάδες download, παράξενο?

 

Εχω κανει εγκατασταση με τα bloat.Ξανακατεβασα την ρομ και την ξαναεβαλα και παλι τα ιδια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την πρώτη φόρτιση έπεσε στο 99% ακαριαία , στην δεύτερη κράτησε λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω.και σε σας το ίδιο κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά την πρώτη φόρτιση έπεσε στο 99% ακαριαία , στην δεύτερη κράτησε λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω.και σε σας το ίδιο κάνει?

 

ναι και σε μενα το κεκανε σημερα και ανησυχησα οτι εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...