Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι τώρα το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο ήταν το Swype, παρότι οι τελευταίες του εκδόσεις δε με είχαν ενθουσιάσει. Πλέον έχω σαν βασικό το Swiftkey και δε βλέπω να το αλλάζω σύντομα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μέχρι τώρα το αγαπημένο μου πληκτρολόγιο ήταν το Swype, παρότι οι τελευταίες του εκδόσεις δε με είχαν ενθουσιάσει. Πλέον έχω σαν βασικό το Swiftkey και δε βλέπω να το αλλάζω σύντομα...

 

και το βελτιωνουν συνεχως...:)

Link to comment
Share on other sites

Οκ σορρυ το arc s εχω, εβαλα το smart keyboard pro φαινεται καλο αλλα το Τ9 βλεπω οτι δεν κανει κι πολλα. Ευχαριστω για την βοηθεια!

Το smart keyboard pro μου κολλαει ωρες-ωρες και μονο με επανεκκινηση του κινητου ξεκολλαει. Μηπως φταιει το μαμισιο πληκτρολογιο που εχω και αυτο μεσα? Εχω την ρομ JJ's HYBRID ROM v3.3b με kernel τον xarc.

Τελικα περασα το επισημο πληκτρολογιο και εβγαλα το smart keyboard pro.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 918D Android 2.3.5 Θέλω μια πρόταση για απλό καλό Δωρεάν πληκτρολόγιο

με υποστήριξη Ελληνικών και ορθογραφικό έλεγχο.

Το κινητό από το γνήσιο ΡΟΜ είχε ελληνικό touchpal αλλά με το τροποποιημένο ΡΟΜ

που εγγατέστησα έχει πάλι touchpal αλλά δεν εγκαθιστά τα ελληνικά(Σε άλλες γλώσσες όλα καλά ?!?).

Microsoft Lumia 640 Dual Sim 3G

Πάσχει ακόμα από "Παιδικές" ασθένειες.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ σορρυ το arc s εχω, εβαλα το smart keyboard pro φαινεται καλο αλλα το Τ9 βλεπω οτι δεν κανει κι πολλα. Ευχαριστω για την βοηθεια!

το t9 του smart keyboard pro ειναι απο τα καλυτερα.κατι δεν εχεις κανει καλα.κατεβασες το ελληνικο λεξικο?

Link to comment
Share on other sites

το t9 του smart keyboard pro ειναι απο τα καλυτερα.κατι δεν εχεις κανει καλα.κατεβασες το ελληνικο λεξικο?

Δεν ειχα κατεβασει το ελληνικο λεξικο, οντως μετα ηταν μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το swiftkey flow beta, αλλα μου εμφανιζεται μονο οταν γραφω μηνυματα. Τι λαθος κανω? Oταν παω να γραψω κατι πχ στο browser, μου βγαζει να το γραψω με το stock πληκτρολογιο...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο swiftkey free πως αλλάζω γλώσσα γραφής;Έχω κατεβάσει μέσω του swiftkey τα αγγλικά και τα ελληνικά αλλά δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή, είναι μόνιμα στα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο swiftkey free πως αλλάζω γλώσσα γραφής;Έχω κατεβάσει μέσω του swiftkey τα αγγλικά και τα ελληνικά αλλά δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή, είναι μόνιμα στα ελληνικά.

Κρατα πατημενο το spacebar και σειρε με το δαχτυλο σου προς τα δεξια (ή τα αριστερα αν σε βολευει). Μπορεις και να το κανεις με μια κινηση κατευθειαν (δηλαδη χωρις να το κρατας πατημενο στην αρχη, απλα ετσι σου δειχνει την γλωσσα που προκειται να γραψεις)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο swiftkey free πως αλλάζω γλώσσα γραφής;Έχω κατεβάσει μέσω του swiftkey τα αγγλικά και τα ελληνικά αλλά δεν μπορώ να κάνω εναλλαγή, είναι μόνιμα στα ελληνικά.

 

Πατάς το space και τραβάς το δάχτυλο δεξιά ή αριστερά (με πατημένο space)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το swift και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι στη μετάφραση δε μου λειτουργεί η πρόβλεψη. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λειτουργήσει γιατί τη χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ μόνο για αυτό το πρόγραμμα το smart keyboard pro;

Πριν λίγο διάβασα στο παρόν θέμα και για τη beta έκδοση. Θα τη δοκιμάσω σε λίγο μήπως και έχει λυθεί αυτό το ζήτημα. Κάποια άλλη λύση;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Κρατα πατημενο το spacebar και σειρε με το δαχτυλο σου προς τα δεξια (ή τα αριστερα αν σε βολευει). Μπορεις και να το κανεις με μια κινηση κατευθειαν (δηλαδη χωρις να το κρατας πατημενο στην αρχη, απλα ετσι σου δειχνει την γλωσσα που προκειται να γραψεις)

 

Πατάς το space και τραβάς το δάχτυλο δεξιά ή αριστερά (με πατημένο space)

 

Επιτέλους το βρήκαμε και αυτό.Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν δουλεύει σωστά με το Swiftkey flow στο prediction.

Πχ στο tapatalk γράφω τα πρώτα γράμματα κάποιων λέξεων και βγάζει άσχετες λέξεις εκτός από αυτό που ψάχνω. Δοκίμασα και το rapid αλλά και το precise mode, αλλά τίποτα.

Δεν ξέρω αν φταίει το tapatalk , αλλά το Swype beta δουλεύει τέλεια εκεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το flow ειναι beta ακόμα, αλλά σε πιο πρώιμο στάδιο από τις beta του swype..

γιαυτό φαντάζομαι ίσως υπάρχουν αρκετά bugs.

Link to comment
Share on other sites

Παρά τα καλά λόγια που είχα να πω για το Swiftkey flow beta, έχει και τα μικρά του κουσούρια...

Σε πάρα πολλά πεδία (πχ stock calendar widget) δεν ενεργοποιείται το flow και η πρόβλεψη, είναι σαν χαζό πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το καινούργιο fb έγινε τρομερό...

 

Ισχυει..μεχρι στιγμης τρεχει σουπερ

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εσκασε μηνυμα οτι εληξε το trial του Swype beta!!

Τωρα τι κανουμε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εσκασε μηνυμα οτι εληξε το trial του Swype beta!!

Τωρα τι κανουμε;

 

Το αγοράζεις όπως εκανα και εγω προσωπικά ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα κάτι άλλο.

Έτρεξα τον installer και βρήκε κάποια νεώτερη έκδοση του Βετα διαθέσιμη και έτσι κατέβασα και εγκατέστησα εκείνη και όλα οκ τώρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το swiftkey flow πως γίνεται να μην παίρνει αυτόματα την λέξη που νομίζει αυτό οτι θέλω να γράψω αλλά να την επιλέγω εγώ όπως στο swype?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου εσκασε μηνυμα οτι εληξε το trial του Swype beta!!

Τωρα τι κανουμε;

 

δεν καταλαβα....

σε εμενα λειτουργει κανονικα...

το swype ειναι με αγορα πλεον?

απο ποτε ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά έχω αγοράσει το SwiftKey. Και όταν στέλνω SMS σε άλλες συσκευές του βλέπουν το μήνυμα σαν ερωτηματικά γιατί συμβαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Με άλλο πληκτρολόγιο είναι κανονικά δηλαδή;

(μήπως φταίει η κωδικοποίηση των μηνυμάτων ή η εφαρμογή για μηνύματα που χρησιμοποιείς)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...