Jump to content

[Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα και το νέο Swype αλλά αυτό θέλει συνεχές πάτημα του spacebar για να μπορέσεις να επιλέξεις γλώσσα. Ακόμα χειρότερα και από το swiftkey δηλαδή. Τελικά η έκδοση του Swype που έχει προεγκατεστημενη το κινητό μου είναι η καλύτερη. Τόσο δύσκολο είναι να έχουν ένα πλήκτρο για την εναλλαγή της γλώσσας; Τόσο πολύ τους ενοχλούσε και το έβγαλαν; Πάντως ακόμα περιμένω να βγάλει ελληνικό πακέτο το touchpal. Όταν το κάνει θα είναι καλύτερο από όλα τα άλλα, γιατί συνδυάζει Swype και πρόβλεψη λέξεων παράλληλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

ρε παιδες μου ηρθε πριν απο λιγο νεο update για το swiftkey και εχει γινει ο χαμος στο κινητο!

μπερδευει τα ελληνικα με τα αγγλικα στις προβλεψεις εχει χασει παλι τους τονους γενικα χαος και παλι...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης

 

Μπααα τιποτα!

οταν το γυρναω να γραψω στα αγγλικα βγαζει και ελληνικες προβλεψεις μαζι!:worry:

τι να πω μαλλον τα εκαναν θαλασσα παλι!

κανεις αλλος που να εβαλε το σημερινο update με το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μπααα τιποτα!

οταν το γυρναω να γραψω στα αγγλικα βγαζει και ελληνικες προβλεψεις μαζι!:worry:

τι να πω μαλλον τα εκαναν θαλασσα παλι!

κανεις αλλος που να εβαλε το σημερινο update με το ιδιο προβλημα?

Και εμένα το ίδιο! Αυτό μπήκα να γράψω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μπααα τιποτα!

οταν το γυρναω να γραψω στα αγγλικα βγαζει και ελληνικες προβλεψεις μαζι!:worry:

τι να πω μαλλον τα εκαναν θαλασσα παλι!

κανεις αλλος που να εβαλε το σημερινο update με το ιδιο προβλημα?

 

Μολις το παρατηρησα και εγω.Αντε να περιμενουμε παλι αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευτυχως ειχα κανει back up με το τιτανιουμ και ξαναγυρισα στην προηγούμενη εκδοση!:)

φιουυυυ! ολα δουλευουν ρολοι και παλι!

θα περιμενω το επομενο update απο το σημερινο! μεχρι τοτε παμε "πισω"...:p

Link to comment
Share on other sites

παιδες ευτυχως ειχα κανει back up με το τιτανιουμ και ξαναγυρισα στην προηγούμενη εκδοση!:)

φιουυυυ! ολα δουλευουν ρολοι και παλι!

θα περιμενω το επομενο update απο το σημερινο! μεχρι τοτε παμε "πισω"...:p

κραταει τη γλωσσα που ειχες την τελευταια φορα που το χρησιμοποιησες οταν βγαζει τις προβλεψεις. δηλαδη χρησιμοποιω τωρα τα Αγγλικα, βγαινω ξανα μπαινω καπου και αλλαζω σε Ελληνικα, τοτε βγαζει παλι προβλεψεις στα Αγγλικα κοκ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλάβατε το SwiftKey 3 τώρα στρώνει οπότε θα δούμε αρκετές αλλαγές και διορθώσεις άμεσα οπότε υπομονή.

Πάντως φαίνεται καλό και αξίζει ο κόπος να έβαζαν και κουμπί για την αλλαγή της γλώσσας θα έσκιζε.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλάβατε το SwiftKey 3 τώρα στρώνει οπότε θα δούμε αρκετές αλλαγές και διορθώσεις άμεσα οπότε υπομονή.

Πάντως φαίνεται καλό και αξίζει ο κόπος να έβαζαν και κουμπί για την αλλαγή της γλώσσας θα έσκιζε.

 

Θα συμφωνήσω.

Γύρισα όπως είπα πριν στην προηγούμενη έκδοση (που δουλεύει ρολόι) με το τιτανιουμ.

Στην έκδοση αυτή πλέον η εφαρμογή "έμαθε " το λεξικό μου.

Παιδιά το αποτέλεσμα είναι απίστευτο.

Έχω πάθει πλάκα. Προβλέπει πλέον τα πάντα.

Γράφω με κλειστά μάτια πλέον.

Απλά respect

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω το Samsung Galaxy Mini και με τα χοντροδάχτυλα που έχω .... καταλαβαίνετε....

Με ενδιαφερει λοιπόν ΜΟΝΟ το παλιό - γνωστο σε μένα πληκτρολογιο ΑΒΓ στο 2, ΔΕΖ στο3 κλπ για να βρίσκω τηλέφωνα.... Ούτε μηνύματα , ούτε e-mail... ΜΟΝΟ τηλέφωνα..!!!

Πού θα το βρώ????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στο καινούργιο Swype μπετα που μόλις κυκλοφόρησε δεν έχει κουμπί εναλλαγής γλώσσας από ελληνικά σε αγγλικά.η μόνη λύση είναι να κρατήσεις πατημένο το spacebar για ένα δευτερόλεπτο και να διάλεξεις από το μενού που βγαίνει την γλώσσα που θέλεις.έλεος

 

Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ! Γύρισα και εγώ στην προηγούμενη έκδοση.

 

Ένα επίσης πολύ πολύ κακό κατ' εμέ, είναι πως πλέον δεν μπορείς να κάνεις add στο λεξικό ΟΤΙ λέξη θέλεις.

Παλιά μπορούσες να προσθέσεις το jas3i@zt_3!.ppi σαν λέξη... τώρα θα στο σταματήσει στο jas3i. Και είναι κάτι που χρησιμοποιούσα αρκετά για να προσθέτω email και κωδικούς.

 

Με όλα τα καλά λόγια που διάβασα εδώ αποφάσισα να δοκιμάσω κι εγώ το Swiftkey. Για κάποιο λόγο δε μπορώ να το συμπαθήσω, και θεωρώ ότι είμαι πιο αργός με αυτό σε σχέση με Swype...

Εσείς γράφετε με 1 ή 2 χέρια? Κοιτάτε συνέχεια τις προτεινόμενες λέξεις και επιλέγετε από αυτές τη σωστή?

 

Το swype δυστυχώς είναι αναντικατάστατο αν γράφεις με ένα χέρι.

 

Αλλά και με δύο χέρια να γράφεις... πάλι θα ήθελα να δω ποιο γράφει πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις γλώσσες στο swiftkey κάνατε update στην κάθε γλώσσα μετά την αναβάθμιση;

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τις γλώσσες στο swiftkey κάνατε update στην κάθε γλώσσα μετά την αναβάθμιση;

 

Ναι αλλα τζιφος!!!

Link to comment
Share on other sites

Το swype δυστυχώς είναι αναντικατάστατο αν γράφεις με ένα χέρι.

Αλλά και με δύο χέρια να γράφεις... πάλι θα ήθελα να δω ποιο γράφει πιο γρήγορα...

 

Όπως σας είπα εγώ γύρισα σε swype ήδη, δε μπόρεσα να κρατήσω το swiftkey πάνω από 3 μέρες. Καταλαβαίνω ότι ούτε αυτό προλαβαίνει να με μάθει ούτε το αντίστροφο, αλλά είμαι αισθητά πιο αργός με αυτό.

Για την ιστορία, δεν έχω κάνει update ακόμα το swype σε τελευταίο, αλλά πρόκοψα και έβαλα το "κακό" swiftkey :O

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής (στο theme) έχει επιλογή για εμφάνιση ξένων χαρακτήρων. Για δοκιμάστε να την απενεργοποιήσετε...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής (στο theme) έχει επιλογή για εμφάνιση ξένων χαρακτήρων. Για δοκιμάστε να την απενεργοποιήσετε...

 

Τίποτα και πάλι...

Εγώ παραμένω στην προηγούμενη έκδοση μέχρι να το διορθώσουν

Όπως σας είπα εγώ γύρισα σε swype ήδη, δε μπόρεσα να κρατήσω το swiftkey πάνω από 3 μέρες. Καταλαβαίνω ότι ούτε αυτό προλαβαίνει να με μάθει ούτε το αντίστροφο, αλλά είμαι αισθητά πιο αργός με αυτό.

Για την ιστορία, δεν έχω κάνει update ακόμα το swype σε τελευταίο, αλλά πρόκοψα και έβαλα το "κακό" swiftkey :O

 

Εγώ πάντως έχω πάθει σοκ με το πρόγραμμα (πάντα για την προηγούμενη version)

Τώρα που έχει "μάθει“ πλέον το λεξιλόγιο μου (τόσο από τα sms facebook κτλ αλλα και από την καθημερινή χρηση) δεν γράφω πλέον εγώ αλλά το ίδιο το πρόγραμμα!!!!

Παίδες γράφω πλέον τα δύο πρώτα γράμματα από την λέξη που θέλω να γράψω και αυτό όχι μόνο τις βρίσκει ΟΛΕΣ προβλέπει και στο 90% αυτό που θέλω να γράψω στην συνέχεια.

Πχ τώρα εδώ που γράφω έγραψα από την γρηγοραδα μου γρχψω αντί για γράφω και το προβλεψε ρε κανονικά.

Δεν υπάρχει καλύτερο πληκτρολόγιο για μένα..

Το νούμερο ένα με διαφορά.

Γράφω πλέον ολοκληρα κείμενα σε δευτερόλεπτα

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει κάποιος που γνωρίζει καλά αγγλικά να στείλει ένα mail στους δημιουργούς του swift key για να το φτιάξουν. Εγώ προσωπικά έκανα update και δεν είχα αντίγραφο από το titanium και έχω χαλαστεί με το τελευταίο η πάτε.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει κάποιος που γνωρίζει καλά αγγλικά να στείλει ένα mail στους δημιουργούς του swift key για να το φτιάξουν. Εγώ προσωπικά έκανα update και δεν είχα αντίγραφο από το titanium και έχω χαλαστεί με το τελευταίο η πάτε.

 

Κάνε λίγο υπομονή νομίζω θα το διορθώσουν σύντομα.

Από ότι βλέπω έχει γίνει θέμα και στο τουιτερ τους οπότε προβλέπεται λύση σύντομα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή νομίζω θα το διορθώσουν σύντομα.

Από ότι βλέπω έχει γίνει θέμα και στο τουιτερ τους οπότε προβλέπεται λύση σύντομα.

Sent from my note

 

Μακάρι γιατί έχω μάθει με αυτό και γράφω γρήγορα. Στο myphone γράφω κανονικά, στα μηνύματα του κινητού ούτε ξέρει τι γράφει. Μπερδεύει ελληνικά με αγγλικά έχει χαθεί η μπάλα........

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω δεν ειχα backup της εφαρμογης ειμαι με τη bugαρισμενη εκδοση.Για να στρωσει μετα απο εναλλαγη αγγλικων-ελληνικων χρειαζεται να κλεισει η εφαρμογη και να ξανανοιξει.Πιστευω πως θα διορθωθει συντομα.

 

Edit:με το σημερινό update διορθώθηκε το πρόβλημα και ξανά έγινε άψογο.

Edited by agekalp
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω δεν ειχα backup της εφαρμογης ειμαι με τη bugαρισμενη εκδοση.Για να στρωσει μετα απο εναλλαγη αγγλικων-ελληνικων χρειαζεται να κλεισει η εφαρμογη και να ξανανοιξει.Πιστευω πως θα διορθωθει συντομα.

 

Edit:με το σημερινό update διορθώθηκε το πρόβλημα και ξανά έγινε άψογο.

 

Για να δούμε τι λέει το σημερινό update;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί έχω μάθει με αυτό και γράφω γρήγορα. Στο myphone γράφω κανονικά, στα μηνύματα του κινητού ούτε ξέρει τι γράφει. Μπερδεύει ελληνικά με αγγλικά έχει χαθεί η μπάλα........

 

Το διόρθωσαν φίλε.

Με το σημερινό update όλα δουλεύουν ρολόι πάλι

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Πληκτρολόγια & εισαγωγή κειμένου

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...