Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμια φωτο εχουμε τραβηξει να δουμε ποιοτητα ;

μεσω wifi εχει ευκολη συνδεση (ρωταω γιατι το se x10 mini pro της γυναικας μου οπου εχει κωδικο δεν συνδεεται με τιποτα !!! )

γιατι στο πλαισιο ηρακλειου δεν εχει ερθει ακομα να το δω απο κοντα και να το ψαχουλευσω ;)

 

και επανερχομαι γιατι εχω μπερδευτει

μιλαει για δυπυρηνο επεξεργαστη και full hd video

τελικα τι ισχυει ρε παιδια

οποιος το χει ας τσεκαρει να μας πει

Edited by mr_pepe

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει HD εγγραφή, VGA μόνο 640x480. Η φωτό που ανέβασα δεν ξέρω αν φαίνεται καλά η ανάλυση της...Επίσης ο επεξεργαστής είναι μονοπύρηνος στα 1000MHz. Γενικά είναι πολύ γρήγορο το κινητό και η ICS απλά τα σπάει!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει HD εγγραφή, VGA μόνο 640x480. Η φωτό που ανέβασα δεν ξέρω αν φαίνεται καλά η ανάλυση της...Επίσης ο επεξεργαστής είναι μονοπύρηνος στα 1000MHz. Γενικά είναι πολύ γρήγορο το κινητό και η ICS απλά τα σπάει!!!

 

ευχαριστω φιλαρακι αν μπορεις να ανεβασεις και κανα βιντεακι ισα ισα για δειγμα καλα θα ηταν

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα νεο μελος και νεος ιδιοκτιτης του optimus l7 δεν ξερω πολλα πραγματα γενηκα αλλα φεναιτε αρκετα καλο,το προβλημα που εχω ειναι το εξης,δεν μπορω να μεταφερω καμια εφαρμογη στην sd δεν μου γραφει πουθενα να κανω κατι τετοιο μπορει καποιος να βοηθηση για το τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα νεο μελος και νεος ιδιοκτιτης του optimus l7 δεν ξερω πολλα πραγματα γενηκα αλλα φεναιτε αρκετα καλο,το προβλημα που εχω ειναι το εξης,δεν μπορω να μεταφερω καμια εφαρμογη στην sd δεν μου γραφει πουθενα να κανω κατι τετοιο μπορει καποιος να βοηθηση για το τι πρεπει να κανω?

 

Βάλε το app2sd από το Google play.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κατεβηκε κανονηκα η εφαρμογη μπενω μεσα παταω πανω στις εφαρμογες αλλα πως μετακοινουντε τα λεει ολα αγγληκα και δεν το εχω,ευχαριστω για την αμεση απαντηση

 

παιδια μαλλον δεν γινετε...

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μαλλον δεν γινετε...

 

Συνήθως αν δε κάνω σοβαρό λάθος, πρέπει να είναι root η συσκευή για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις αυτές τις εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα οποτε δεν μπορει να γινει προς το παρων..

 

καλημερα σε ολους τελικα αλλαξα το κινητο και πηρα ena sony,επιδη ομως εχω παραγγηλει θηκη και ζελατινες(δεν εχουν ερθει ακομη την αλλη ευδομαδα λογηκα γτ ειναι απο αγγλια)οποιος ενδιαφερετε ας μου στειλει ενα pm κρημα να πανε χαμενες. http://www.ebay.com/itm/BROWN-LEATHER-PULL-TAB-CASE-POUCH-SENSITIVE-STYLUS-PEN-FOR-VARIOUS-HANDSETS-/160781850516?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item256f585794 αυτη ειναι η θηκη. και η ζελατινες ειναι καποιες με καθρεφτη και καποιες κανονηκες.ευχαριτω!

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχη μου ενα lg l7. Το τηλεφωνο ειναι χαλια. Το internet πολυ αργο το ζοομ χαλια εμφανιζονται κομματια της σελιδας, η κυλιση πολυ κακη πολλες φορες κολλαει, μην τολμησεις να μπεις σε δευτερη σελιδα σε πεταξε εξω. Το πηγα στην lg και μου ειπαν οτι θα γινει αναβαθμιση. Θελω να ξερω αν καποιος αλλος εχει τα ιδια προβληματα με μενα η ειναι αστοχια υλικου στην συγκεκριμενη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω στην κατοχη μου ενα lg l7. Το τηλεφωνο ειναι χαλια. Το internet πολυ αργο το ζοομ χαλια εμφανιζονται κομματια της σελιδας, η κυλιση πολυ κακη πολλες φορες κολλαει, μην τολμησεις να μπεις σε δευτερη σελιδα σε πεταξε εξω. Το πηγα στην lg και μου ειπαν οτι θα γινει αναβαθμιση. Θελω να ξερω αν καποιος αλλος εχει τα ιδια προβληματα με μενα η ειναι αστοχια υλικου στην συγκεκριμενη συσκευη

 

για της 3-4 μερες που το ειχα δεν ειχα κανενα τετοιο θεμα ο λογος που το εδωσα ηταν καθαρα και μονο οτι μου την εδωσε η lg kai το πλαισιο που μου λεγανε οκ το βλεπω οτι ειναι δυσλειτουργεια που δεν μπορεις να κανεις φορματ στο κιν αλλα για να σου κανουμε αντηκατασταση θα πρεπει να το αφισεις εδω καποιες μερες να το δει και ο τεχνηκος και μετα ειχα αντιμετοπισει ακριβος το ιδιο θεμα και παλια με το lg990vewty αν το θημαστε τεληκα δεν αλλαξε χαρακτηρα η αντηπροσωπια σε καμια 5ετια ισος ξαναπαρω lg...

 

επισεις εμενα μου εκανε και μια μικρη αναβαθμιση οταν το συνδεσα με το pc αλλα μονο τοτε την βρηκε με wifi με ελεγχο απο την συσκευη δεν μου το ευρησκε!

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ στην κατοχή μου το κινητό,έχω μια απορία όμως,δεν βρίσκω πως μπαίνει η δόνηση κατά την πληκτρολόγηση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ευxαριστω φιλε μου για τα σxολια σου

 

Αυτο το τηλεφωνο εxει μια βλαμενη ενδιαμεση μνημη που δεν σου επιτρεπει να κανεις μετακινηση εφαρμογων. Οτι κατεβαζεις παει κατευθειαν εσωτερικη μνημη. Ειμαι πολυ απογοητευμενος απο το τηλεφωνο. Ειναι κακιστο

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το τηλεφωνο εxει μια βλαμενη ενδιαμεση μνημη που δεν σου επιτρεπει να κανεις μετακινηση εφαρμογων. Οτι κατεβαζεις παει κατευθειαν εσωτερικη μνημη. Ειμαι πολυ απογοητευμενος απο το τηλεφωνο. Ειναι κακιστο

 

Παιδιά τι να σας πω, εγώ είχα ένα Galaxy 3 και τώρα με αυτό το κινητό μου φαίνεται η μέρα με τη νύχτα...Δε με χαλάει να μη μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην εξωτερική κάρτα γιατί ούτως ή άλλως 2.5GB είναι πολλά για εφαρμογές...Έχω βάλει ότι εφαρμογές ήθελα (40-45 περίπου) και έχω 2GB ελεύθερα. Στο ίντερνετ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα θέμα (έχω τον Opera δεν χρησιμοποιώ τη stock εφαρμογή) και γενικά του έχω κάνει root (υπόψιν ΔΕΝ έχω κάνει αναβάθμιση λογισμικού έχω την V10a γιατί μόνο σε αυτή έχει βγει root) και όλα καλά. Αλλά και πάλι, ήμουν συνηθισμένος σε πιο χαμηλή συσκευή, οπότε όλα μου φαίνονται SUPER!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ στην κατοχή μου το κινητό,έχω μια απορία όμως,δεν βρίσκω πως μπαίνει η δόνηση κατά την πληκτρολόγηση

 

Κάποια βοήθεια?:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω την ειχε ενεργοποιημενει εμενα απο οταν το πηρα σιγουρα γινετε νομιζω ειναι καπου μεσα στης ρηθμισεις για τον ηχο δεν θυμαμαι. παιδια οποιος ειναι απο αθηνα και θελει τις μεμβρανες για την οθονη και τη θηκη μου ηρθαν σημερα δεν τα εχω ανοιξει καν.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά δηλαδή λαγγάρει άσχημα? δεν αξίζει τίποτα σε αυτό το τηλέφωνο? κρίμα είναι και πανέμορφο ρε LG τι θα σου κόστiζε ενας επεξεργαστής στο 1.4 και hd video? δεν αξίζει καθόλου τα 255?
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δηλαδή λαγγάρει άσχημα? δεν αξίζει τίποτα σε αυτό το τηλέφωνο? κρίμα είναι και πανέμορφο ρε LG τι θα σου κόστiζε ενας επεξεργαστής στο 1.4 και hd video? δεν αξίζει καθόλου τα 255?

 

Κοίτα να δεις...Εγώ είχα το Galaxy 3. Το κινητό μου φαίνεται η μέρα με τη νύχτα με το προηγούμενο. Lag, τώρα να σου πω την αλήθεια εγώ προσωπικά δεν το θεωρώ ότι είναι φοβερό, είναι από λίγο έως ελάχιστο! Κολλήματα μέχρι στιγμής δεν έχω, μπαταρία αν χρησιμοποιώ τσίτα Wifi/Data μια μέρα, normal χρήση 2 και ελάχιστο έως καθόλου 3. Η οθόνη είναι όλα τα λεφτά, φωτογραφία πολύ καλή (έχω ανεβάσει πιο πίσω δείγμα) και γενικά εγώ τουλάχιστον είμαι ικανοποιημένος. Βέβαια, εγώ το πήρα με επιδότηση δίνοντας άλλα 60-70€. Αλλά το σκεφτόμουν και για σκέτη συσκευή. Γενικά το μειονέκτημά του είναι ο επεξεργαστής αλλά για τα λεφτά του δεν υπάρχει άλλο με 4,3" οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Μόλις "μετακόμισα" στο P700 από το P970 (Black) κυρίως λόγω οθόνης και ICS. Πρώτες εντυπώσεις καλές αλλά θέλει ακόμα τεστάρισμα.

 

Με μια πρώτη ματιά, δεν μπορώ να βρω πως εκτελούμε μια βιντεοκλήση. Δοκίμασα και εισερχόμενη αλλά στο άλλο τηλέφωνο πετάει μήνυμα Not Supported!

 

Μη μου πειτε μόνο οτι είναι θέμα ICS!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δηλαδή λαγγάρει άσχημα? δεν αξίζει τίποτα σε αυτό το τηλέφωνο? κρίμα είναι και πανέμορφο ρε LG τι θα σου κόστiζε ενας επεξεργαστής στο 1.4 και hd video? δεν αξίζει καθόλου τα 255?

 

Κοίτα,lag υπάρχει και είναι εμφανέστατο,δε θα σου πω ψέμματα,έχει περισσότερο ας πούμε από το xperia arc s.

Η οθόνη είναι καλή,καλύτερή από του optimus black και δεν είδα και κιτρινιλα κάτι πού θεωρώ ως θετικό.

Στον ήχο καλό.

Κάμερα μέτρια.

Συνδεσιμότητα πολύ καλή.

Καλό ακουστικό.

Το μόνο πού ενοχλεί λίγο είναι το lag,ακόμα και στο scrolling φαίνεται ξεκάθαρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Μόλις "μετακόμισα" στο P700 από το P970 (Black) κυρίως λόγω οθόνης και ICS. Πρώτες εντυπώσεις καλές αλλά θέλει ακόμα τεστάρισμα.

 

Με μια πρώτη ματιά, δεν μπορώ να βρω πως εκτελούμε μια βιντεοκλήση. Δοκίμασα και εισερχόμενη αλλά στο άλλο τηλέφωνο πετάει μήνυμα Not Supported!

 

Μη μου πειτε μόνο οτι είναι θέμα ICS!

 

Είναι θέμα LG...Για κάποιο λόγο έχει αφαιρέσει αυτή τη δυνατότητα τουλάχιστον σε επίπεδο κάποιας εφαρμογής η οποία να "πραγματοποιεί" βιντεοκλήσεις...Ενδεχομένως σε κάποια custom rom στο μέλλον κάποιος να το διορθώσει...

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα LG... Για κάποιο λόγο έχει αφαιρέσει αυτή τη δυνατότητα τουλάχιστον σε επίπεδο κάποιας εφαρμογής η οποία να "πραγματοποιεί" βιντεοκλήσεις... Ενδεχομένως σε κάποια custom rom στο μέλλον κάποιος να το διορθώσει...

 

Τι;;;;;;;;;;

 

Μα καλά είναι σοβαροί; Κόβουν δεδομένες για την εποχή δυνατότητες; Πάλι καλά να λέμε που άφησαν και τα SMS δηλαδη!

 

Ούτε iPhone να 'ταν...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή landscape mode στην οθόνη;

 

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς, θα πρέπει να αλλάξεις τον launcher της LG με κάποιον άλλο που να υποστηρίζει landscape στην αρχική οθόνη.

 

Πολύ καλός και δοκιμασμένος είναι ο GoLauncher EX. Δωρεάν φυσικά, με άπειρες επιλογές για την εμφάνιση. Θα τον λατρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...