Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όταν μου στέλνουν ένα τραγούδι και πατώ να το ακούσω, μπαίνει μια φωτογραφία στο music player και αντί να δείχνει την νότα δείχνει μια εικόνα από το album μου, μήπως ξέρετε πως μπορώ να την αλλάξω? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Τώρα είδα την απάντηση,ευχαριστώ.

 

Για launchers μπορείς να ρίξεις και μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=282395

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν μου στέλνουν ένα τραγούδι και πατώ να το ακούσω, μπαίνει μια φωτογραφία στο music player και αντί να δείχνει την νότα δείχνει μια εικόνα από το album μου, μήπως ξέρετε πως μπορώ να την αλλάξω? :wacko:

 

Προφανώς μέσα στον φάκελο που βρίσκεται το τραγούδι υπάρχει ένα αρχείο .jpg και ο player το ορίζει στο τραγούδι (και σωστά, σαν album art). Αν δεν βρίσκεις τέτοιο αρχείο ίσως να είναι κρυφό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θα πω κάτι αιρετικο και μην με παρεξηγήσετε:

Με 100 Ευρώ λιγοτερα παίρνει κανείς το L5 και πάμε να δούμε τώρα τι χάνει:

 

-Μικρότερη οθόνη, 4" vs 4,3" (σιγά τα ωα!). Μια χαρά είναι κινητο με 4" οθόνη.

-Μικρότερη ανάλυση οθόνης. Σωστό, αλλά δεν είναι πάντα μειονέκτημα

-Χειρότερος επεξεργαστής (800 vs 1000 MHz) που όμως μπορεί να υποστηρίξει καλύτερα την χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη (γι αυτο είπα ότι δεν είναι πάντα μειονέκτημα). Λογικά το L5 θα κάνει λιγότερο lag απο το L7.

-πρόσθια κάμερα. Εκεί το χάσαμε το κορμί πατριώτη, αφού το L7 δεν υποστηρίζει βίντεοκλήσεις μέσω δικτύου! (τι την έβαλαν την κάμερα οι μπαγλαμαδες αφού δεν υποστηρίζουν βίντεοκλήση;)

-και εξακολουθώ να εχω ICS για 100 Ευρώ λιγοτερα.

 

Και στο τέλος μου έμειναν και 100 Ευρώ.

 

Νομίζω ότι η ίδια η LG το "έκαψε" το L7 της.

 

Εχω άδικο;

Edited by Nikos1972
Ορθογραφικο
Link to comment
Share on other sites

Θα πω κάτι αιρετικο και μην με παρεξηγήσετε:

Με 100 Ευρώ λιγοτερα παίρνει κανείς το L5 και πάμε να δούμε τώρα τι χάνει:

 

-Μικρότερη οθόνη, 4" vs 4,3" (σιγά τα ωα!). Μια χαρά είναι κινητο με 4" οθόνη.

-Μικρότερη ανάλυση οθόνης. Σωστό, αλλά δεν είναι πάντα μειονέκτημα

-Χειρότερος επεξεργαστής (800 vs 1000 MHz) που όμως μπορεί να υποστηρίξει καλύτερα την χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη (γι αυτο είπα ότι δεν είναι πάντα μειονέκτημα). Λογικά το L5 θα κάνει λιγότερο lag απο το L7.

-πρόσθια κάμερα. Εκεί το χάσαμε το κορμί πατριώτη, αφού το L7 δεν υποστηρίζει βίντεοκλήσεις μέσω δικτύου! (τι την έβαλαν την κάμερα οι μπαγλαμαδες αφού δεν υποστηρίζουν βίντεοκλήση;)

-και εξακολουθώ να εχω ICS για 100 Ευρώ λιγοτερα.

 

Και στο τέλος μου έμειναν και 100 Ευρώ.

 

Νομίζω ότι η ίδια η LG το "έκαψε" το L7 της.

 

Εχω άδικο;

 

 

εγω θα σου πω κατι αλλο. παιρνεις ενα xperia mini στα 130 ευρω που ειναι και καλυτερο και απο τα δυο αν το παμε ετσι. το θεμα ομως ειναι πως το κινητο (οπως και το l5 που δοκιμασα προσφατα) ειναι για τα μπαζα σε αυτη την τιμη. υπαρχουν σαφως καλυτερες προτασεις σε αυτη την κατηγορια

Link to comment
Share on other sites

edit: εγραψα το μηνυμα κατα λαθος δυο φορες. ας σβηστει παρακαλω Edited by mauro_pistoli
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Χρησιμοποιώ το τηλέφωνο εδώ και 2 μίνες είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος ίσως γιατί είναι το πρώτο μου ‘Smartphone’, μου αρέσει πολύ η φωτογραφική του και η οθόνη του είναι εντυπωσιακή. Το μόνο μιον είναι που δεν έχει βιντεοκληση… δεν μπορώ να πω όμως ότι έχει και τόσα πολλά lag ;s για καθημερινή χρήση μια χαρά είναι. ;)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,

ισχύει ότι έχει 5 αρχικές οθόνες, αντί για 7 που είναι το σύνηθες;

 

Ναι 5 ειναι φιλε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει κύριοι για δεύτερη συσκευή και χρήση πλοήγησης στο ΝΕΤ ή όχι??...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει κύριοι για δεύτερη συσκευή και χρήση πλοήγησης στο ΝΕΤ ή όχι??...

 

Η ερώτηση του φίλου σημαίνει δυο πράγματα:

 

1oν ότι το κινητο δεν αξίζει για 1η συσκευη και

2ον ότι η Κρίση δεν έχει ακόμα αγγίξει αυτήν την Χώρα. Αλήθεια, χωρίς παρεξήγηση και με όλο το σεβασμό σε όλους στο forum, ποσα κινητα πρέπει να έχει κάποιος;

 

Και εν τελει, γιατι αυτο το συμπαθητικό κινητο να μην αξίζει να είναι 1η συσκευή;

Όλοι πρέπει να έχουμε "ναυαρχιδες"; Xωρις παρεξήγηση και χωρίς έμφαση η λέξη ναυαρχίδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω περιπου 2 μηνες και παντα κατα την προσωπικη μου γνωμη εχω να πω τα παρακατω :

Αν ηταν να πληρωσω αυτα τα 250-300 Ευρω που κοστιζει, δεν θα το αγοραζα. Το πιο πιθανο να επαιρνα κατι σε HTC ή Samsung.

Το κερδισα ομως σε εναν διαγωνισμό , οποτε ειμαι υπερευχαριστημενος.

Το ICS ειναι ολα τα λεφτα.

Το μέγεθος της οθόνης ειναι το ιδανικο, ουτε πολυ μεγαλη για κινητο αλλα ουτε και πολυ μικρη για λιγο web browsing.

Μερικες φορες μου κανει ομως κατι φοβερα lag και βεβαια παντα την στιγμη που θελεις να κανεις κατι γρηγορα, αυτο ειναι πολυ εκνευριστικο !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει κύριοι για δεύτερη συσκευή και χρήση πλοήγησης στο ΝΕΤ ή όχι??...

Οι γνώμες πού θα πάρεις είναι πολλές.

Για μένα ας πούμε ούτε για δεύτερη συσκευή μου κάνει γι αυτό και το έστειλα πολύ σύντομα σε ένα τύπο σχετικά γνωστό μου με λίγες απαιτήσεις μεν και χωρίς γνώσεις στα smartphone πού όμως κατάλαβε έπειτα από μέρες ότι το κινητό έχει τρελό lag.φαντάσου,ένας άνθρωπος πού ούτε κατά διάνοια είχε επαφή με κινητά με ρώτησέ μετά από μέρες,μα γιατί κολλάει έτσι το κινητό και καθυστερεί.η απάντηση μου?θα στρώσει μελλοντικά με αναβαθμίσεις.

Τι να του έλεγα,σού έσπρωξα κινητό ολοκαίνουριο,όμορφο,ποιοτικό πού όμως μου ερχόταν να το πετάξω στον τοίχο και το μεγαλύτερο του κομμάτι να είναι σαν σπορακι???

Ούτε καν το arc s δεν είχε τόσο lag.εδώ το vodafone smart 2 πήγαινέ σχετικά καλύτερα πού ήταν κινητό των 99 ευρώ.

Υπερβολικό?ίσως,για πολλούς.για μένα όχι.

Σε αυτά τα χρήματά πού ζητάνε για την πατάτα αυτή παίρνει κάποιος κινητό πού γαζώνει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κύριοι. . .

Θα το "δοκιμάσω" και εν καιρό θα αποτυπώσω τη χρήση του! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...

Ήθελα να ρωτήσω πως δημιουργώ νέο φάκελο μέσα στο άλμπουμ με τις φωτογραφίες???Στέλνω φωτογραφίες και όλες μπαίνουν σε έναν φάκελο με το όνομα bluetooth...

Edited by sanchez
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...

Ήθελα να ρωτήσω πως δημιουργώ νέο φάκελο μέσα στο άλμπουμ με τις φωτογραφίες???Στέλνω φωτογραφίες και όλες μπαίνουν σε έναν φάκελο με το όνομα bluetooth...

 

Μέσω file explorer πού θα βρεις στο market

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω τελικά αυτό το κινητό πόση μνήμη RAM έχει? 512 ή 390? το δικό μου πάντως έχει 390. αν τελικά έχει 512 ποιο πιστεύετε πως είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζω?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια χαρά είναι το τηλέφωνο και η οθόνη όλα τα "λεφτά" στην φωτεινότητα :)

 

Ερώτηση, πως "παίρνουμε αποτύπωμα οθόνης"; (screen capture)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια χαρά είναι το τηλέφωνο και η οθόνη όλα τα "λεφτά" στην φωτεινότητα :)

 

Ερώτηση, πως "παίρνουμε αποτύπωμα οθόνης"; (screen capture)

 

Πατάς ταυτόχρονα το κάτω πλήκτρο του ήχου και το κουμπί που κλείνεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πατάς ταυτόχρονα το κάτω πλήκτρο του ήχου και το κουμπί που κλείνεις το κινητό.

 

Σωστότατος!

Mercy :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...Θα ήθελα να μου πείτε αν γίνεται και πώς φτίαχνω φάκελο στο μενού με τις εφαρμογές για να τις πετάξω μέσα???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...Θα ήθελα να μου πείτε αν γίνεται και πώς φτίαχνω φάκελο στο μενού με τις εφαρμογές για να τις πετάξω μέσα???

 

Δε γίνεται να το κάνεις αυτό στο μενού παρά μόνο στην αναμονή στη "μπάρα" (dock).

 

Θα πρέπει να δοκιμάσει κάποιον launcher ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω τελικά αυτό το κινητό πόση μνήμη RAM έχει? 512 ή 390? το δικό μου πάντως έχει 390. αν τελικά έχει 512 ποιο πιστεύετε πως είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζω?

 

δεν έχω σταματήσει να ψάχνω και ακόμα λύση δεν έχω βρει αν μπορεί κάποιος....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...