Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα..Ηθελα να ρωτησω αν το lg opt l7 p700 εχει ειδοποιησεις led,οταν εχει κληση η μνμ και λοιπα.??.αν θα επρεπε να αναβοσβηνη καποια ενδηξη στο κντ μου οταν εχω καποια ειδοποιηση και δεν τo εχω δει?? Mου ειπαν απτο καταστημα οτι δεν υποστηριζεται στο συγκεκριμενο αρα δεν ειναι προβλημα(ειδα και το lg e400 ουτε αυτο ειχε led ειδοποιησεις),υσχηει κατι τετοιο δλδ ΔΕΝ εχει led ειδοποιησεις,η το κντ μου εχει καποιο προβλημα..παρακαλω απαντηστε συντομα,για να προλαβω το doa :cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα..Ηθελα να ρωτησω αν το lg opt l7 p700 εχει ειδοποιησεις led,οταν εχει κληση η μνμ και λοιπα.??.αν θα επρεπε να αναβοσβηνη καποια ενδηξη στο κντ μου οταν εχω καποια ειδοποιηση και δεν τo εχω δει?? Mου ειπαν απτο καταστημα οτι δεν υποστηριζεται στο συγκεκριμενο αρα δεν ειναι προβλημα(ειδα και το lg e400 ουτε αυτο ειχε led ειδοποιησεις),υσχηει κατι τετοιο δλδ ΔΕΝ εχει led ειδοποιησεις,η το κντ μου εχει καποιο προβλημα..παρακαλω απαντηστε συντομα,για να προλαβω το doa :cry:

 

Δεν έχει υποστήριξη, ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ στεναχωρημενους σας βλεπω ρε παιδια...το κινητο για τα λεφτα που το πηρατε ειναι αψογο και με το παραπανω...απο LG σε LG παω και ειμαι για αλλη μια φορα ευχαριστημενος!!! επεστρεψα στο SITE μετα απο πολυ καιρο για να το λειτουργησω αψογα...

 

LG τα καλυτερα κινητα στην αγορα ΜΑΚΡΑΝ!!!

Απιστευτα ικανοποιημενος και ευχαριστημενος με τις επιδοσεις τους!!!

 

Επομενος στοχος οταν τα φτησει αυτο ειναι ενα πολυπυρηνο... για αρχη μια χαρα ειμαστεεεεε!!!

 

Και για οσους θελουν επιδοσεις...υπαρχουν και τα λαπτοπ...αν και δεν νομιζω να τους χαλαει η επιδοση του...αλλα λεμε τωρα!!!

 

χρονια πολλα σε ολους!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω ρουτ θα σβηστουν τα παντα απο το κινητο;

Παρακαλω βοηθηστε με καθως το εχω οργανωσει πολυ καλα και αν σβηστουν ολα θα μου δεσει τα χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω ρουτ θα σβηστουν τα παντα απο το κινητο;

Παρακαλω βοηθηστε με καθως το εχω οργανωσει πολυ καλα και αν σβηστουν ολα θα μου δεσει τα χερια

 

Δε θα χάσεις τίποτε απολύτως. Αλλά να ξέρεις ότι πάντα ότι και να κάνεις στο κινητό υπάρχει μια μικρή πιθανότητα κάτι να στραβώσει. Οπότε ότι κάνεις πάντα το κάνεις με δική σου ευθύνη. Πάντως δεν έχει υπάρξει αναφορά μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ακομη ερωτημα,το καπακι της μπαταριας οταν το πιεσω αρκετα τριζει λιγο + οτι πανω αριστερα δεν κανει πολυ καλη επαφη αφηνη ενα ελαχιστο κενο (λιγοτερο του χιλιοστου)απλα ειμαι πολυ παρατηρητικος διαφορετικα δεν φαινεται..ηθελα να ρωτησω αυτο επειδη αφηνει το κενο μπορει να δημιουργηση καποιο προβλημα στην κεραια αργοτερα η στο στο nfc ?? να παω να το αλλαξω???και γνωριζεται περιπου τις τιμες γιαυτο το καπακι η και για γενικοτερα ολοκληρη την προσοψη??ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Και μια αλλη ερωτηση για αργοτερα.

Οταν με το καλο αξιωθει η lg να μας δωσει την jelly bean το update σβηνει τα παντα ή εγκαθισταται και παραμενουν ολα οπως πριν;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και μια αλλη ερωτηση για αργοτερα.

Οταν με το καλο αξιωθει η lg να μας δωσει την jelly bean το update σβηνει τα παντα ή εγκαθισταται και παραμενουν ολα οπως πριν;

 

Συνήθως δεν χάνεται τίποτα αλλά για τη συγκεκριμένη συσκευή συζητάμε υποθετικά στην παρούσα φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους σας και καλη χρονια.

Εγινα και εγω κατοχος του L7. Ειναι το πρωτο μου smartphone και εχω μαυρα μεσανυχτα.

Προς το παρων εχω δυο ερωτησεις.

1) Εχω κανει log in στο email μου απο το κινητο. Προσπαθω να κανω αποσυνδεση και δεν μπορω.

Πως γινεται?

 

2) Ποιο antivirus να διαλεξω?

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι Subway κολαει παρα πολυ -.- και γενικα το τηλεφωνο εχει τρελα κολυματα ωρες ωρες! δεν μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο προγραμμα για overclocking του κινητου;

Το συνιστατε γενικα αν θελουμε να αυξησουμε την ταχυτητα του;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο προγραμμα για overclocking του κινητου;

Το συνιστατε γενικα αν θελουμε να αυξησουμε την ταχυτητα του;

 

Δεν έχει να κάνει τόσο με το πρόγραμμα, πρέπει η συσκευή σου να φοράει πειραγμένο kernel για να μπορείς να κάνεις over clock, κάτι που θέτει και τη συσκευή σου εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μικρη απορια.:)

 

η διαφορα διπυρινου με μονοπυρηνο γιατι στην 4.1 θα φανει κ οχι στν 4.0?:)

ics ειναι η 4. ,οχι gb..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

μικρη απορια.:)

 

η διαφορα διπυρινου με μονοπυρηνο γιατι στην 4.1 θα φανει κ οχι στν 4.0?:)

ics ειναι η 4. ,οχι gb..

Θα φανει στην 4.1 πρωτον διοτι 4.0 πιθανως να μη παρει η ace 2 και δευτερον γιατι η 4.1 ειναι χτισμενη για διπυρηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καντε ολοι αναβαθμιση μεσω κινητου....

Βγηκε η v10k.....δυστυχως ακομα 4.0.3

Αν ειναι αυτο το jelly bean που περιμεναμε......τον ηπιαμε!

Πρωτη εντυπωση....πιο ζωντανα χρωμστα η. Οθονη....

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μου γραφεται τις διαφορες που θα υπαρχουν με την νεα εκδοση; εκανα και εγω αναβαθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω ανβαθμιση απο v10i στην τελευταια v10 k κ στο σταδιο που "τρεχω" το KDZ, δινω το file v10k που κατεβασα κ ξεζιπαρισα και καποια στιγμη "βγαζει" , error phone not found.Εχω κανει istall τους τελευταιους drivers φυσικα,απο το site της LG.Σαν drive το βλεπουν τα windows,δηλαδη συνδεεται κανονικα με το PC.Aν μπορει καποιος να βοηθησει.

Το κινητο εχει προελευση Γερμανιας αν αυτο λεει κατι.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το έκανα και εγώ, δεν πρόσεξα κάποια αλλαγή! Τι αλλαγές έγιναν? Έγινε πιο γρήγορο?
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω ανβαθμιση απο v10i στην τελευταια v10 k κ στο σταδιο που "τρεχω" το KDZ, δινω το file v10k που κατεβασα κ ξεζιπαρισα και καποια στιγμη "βγαζει" , error phone not found.Εχω κανει istall τους τελευταιους drivers φυσικα,απο το site της LG.Σαν drive το βλεπουν τα windows,δηλαδη συνδεεται κανονικα με το PC.Aν μπορει καποιος να βοηθησει.

Το κινητο εχει προελευση Γερμανιας αν αυτο λεει κατι.

 

Ευχαριστω

 

Το προβλημα λυθηκε κανοντας το update μεσω Laptop,καποιο προβλημα με το port to PC κ δεν αναγνωριζε το L7

 

Υπαρχει βελτειωση στην ταχυτητα,οχι κατι εξαιρετικο αλλα εμφανες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να σας κανω μια ερωτηση?οταν μιλατε με το κινητο στ'αυτι η οθονη σβηνει η μενει ανοιχτη?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

1).Ξερει καποιος πως βαζουμε σε δονηση ΜΟΝΟ, το κινητο? απο τα settings εχει την επιλογη

για ηχο κ δονηση οταν λαμβανουμε κληση,εγω ρωταω αν μπορουμε να εχουμε μονο δονηση.

 

2).Mε την αναβαθμιση σε V10κ,λυθηκε το προβλημα με την φωτεινοτητα της οθονης,δηλαδη που

οταν κλειναμε το κινητο κ μετα το ανοιγαμε OFF->ON η φωτεινοτητα "πηγαινε" στο full.

 

3).Στην V10 k, (την τελευαται ROM),μπορουμε να κανουμε ROOT??

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για την δόνηση, με τα πλαινα πλήκτρα μπορειs να έχειs μόνο δόνηση χωρίs ηχο.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για την δόνηση, με τα πλαινα πλήκτρα μπορειs να έχειs μόνο δόνηση χωρίs ηχο.

 

Εννοεις το πληκτρο που αυξομειωνει τον ηχο στην αριστερη πλευρα του κινητου.,οταν λοιπον κλεισω τον ηχο εντελως (πατωντας το κατω πληκτρο) δεν εχει ουτε δονηση ουτε ηχο,αλλα εμφανιζεται στην οθονη οτι δεχομαι κληση)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...