Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχετε και εσείς το πρόβλημα με την εφαρμογή του facebook? Που δεν μπορεί να ανεβάζει φωτογραφείς? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω τελικά αυτό το κινητό πόση μνήμη RAM έχει? 512 ή 390? το δικό μου πάντως έχει 390. αν τελικά έχει 512 ποιο πιστεύετε πως είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζω?

 

512 έχει αλλά φαίνεται 390 διότι τα άλλα είναι δεσμευμένα από το λειτουργικό. Μην ανυσηχείς έτσι είναι σε όλα τα κινητά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε αν θα πάρει jelly bean? :p

 

Σαν φήμη κάπου στο ίντερνετ είχα δει ότι θα πάρει...Αλλά ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Ευxαριστω για να δουμε ελπιζω να παρει. :)

 

Μιλάνε οι χηρες, μιλάνε και οι παντρεμένες!

Κάποιοι άλλοι περιμένουν να δουν αν θα ανακοινωθεί αναβάθμιση σε ICS στο κινητο τους!

Αν και εμένα, δεν με χαλάει το Gingerbread που εχω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα! Προσφατα εγινε κατοχος του LG P700 !Μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος αλλα εχω παρατηρησει καποια αρνητικα! Για παραδειγμα η καμερα του δεν ειναι και οτι καλυτερο! Επισης οταν κανεις ζουμ μια εικονα πχ απο το ιντερνετ η οποια ειναι και HD αλιωνεται την στιγμη που ενα xperia st15i την κρατα κανονικη! Και ενα αλλο αρνητικο ειναι οτι δεν μπορεις να στειλεις κενο μηνυμα(πχ αν θες να δεις το υπολοιπο του χρονου που πρεπει να στειλεις κενο) και καποιες φορες χανει το σημα για περιπου μισο λεπτο και μετα οκ

 

Εχω καποιες ερωτησεις εαν εχει την καλοσυνη καποιος να μου πει!

 

1)Υπαρχει καποια λυση σε αυτα που προαναφερα?

 

2)Στο λογισμικο που εχει πρεπει να εγκαταστησουμε task killer? Αν ναι ποιο ειναι καλο?

 

3)Εχετε ακουσει εαν η LG προχωρησει σε ενημερωσεις λογισμικου?

 

Ευχαριστω πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα! Προσφατα εγινε κατοχος του LG P700 !Μεχρι τωρα ειμαι ευχαριστημενος αλλα εχω παρατηρησει καποια αρνητικα! Για παραδειγμα η καμερα του δεν ειναι και οτι καλυτερο! Επισης οταν κανεις ζουμ μια εικονα πχ απο το ιντερνετ η οποια ειναι και HD αλιωνεται την στιγμη που ενα xperia st15i την κρατα κανονικη! Και ενα αλλο αρνητικο ειναι οτι δεν μπορεις να στειλεις κενο μηνυμα(πχ αν θες να δεις το υπολοιπο του χρονου που πρεπει να στειλεις κενο) και καποιες φορες χανει το σημα για περιπου μισο λεπτο και μετα οκ

 

Εχω καποιες ερωτησεις εαν εχει την καλοσυνη καποιος να μου πει!

 

1)Υπαρχει καποια λυση σε αυτα που προαναφερα?

 

2)Στο λογισμικο που εχει πρεπει να εγκαταστησουμε task killer? Αν ναι ποιο ειναι καλο?

 

3)Εχετε ακουσει εαν η LG προχωρησει σε ενημερωσεις λογισμικου?

 

Ευχαριστω πολυ?

 

Καλημέρα φίλε μου. Λοιπόν για αυτά που είπες για κάμερα και μηνύματα δοκίμασε να κατεβάσεις το quick pic από google play,είναι δωρεάν, για να βλέπεις τις εικόνες αντί για την προεπιλεγμένη συλλογή. Δεν ξέρω αν θα φτιάξει, απλά προτείνω. Επίσης δοκίμασες να πατήσεις μία φορά το space και μετά να στείλεις κενό μήνυμα? Αν δε πιάσει, κατέβασε το gosms για να έχεις και 160 χαρακτήρες για αποστολή μηνύματος με ελληνικά. Για τις ενημερώσεις, τελευταία είναι η v10h. Πήγαινε ρυθμίσεις συστήματος->σχετικά με το τηλέφωνο για να δεις τι έκδοση έχεις αλλά και για να κάνεις αναβάθμιση μέσω wifi κατευθείαν από τη συσκευή! Αν βάλεις την τελευταία αναβάθμιση, δε χρειάζεσαι task killer, είναι σφαίρα! Γενικά έχει βγάλει 3-4 αναβαθμίσεις μέχρι στιγμής...Αυτά!:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την v10i και είναι πάρα πολύ καλή, γρήγορη και σταθερή! Επίσης τρελαίνομαι με το καινούριο πληκτρολόγιο!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την v10i και είναι πάρα πολύ καλή, γρήγορη και σταθερή! Επίσης τρελαίνομαι με το καινούριο πληκτρολόγιο!

 

Υπέροχο ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι! Εχω την εκδοση v10g! Και οταν παω να κανω ελεγχο απο το τηλεφωνο μου λεει οτι διαθετω την τελευταια εκδοση!Οταν το συνδεω με τον υπολογιστη μου λεει οτι βρεθηκε μια νεα εκδοση αλλα στην διαδικασια που κανει ελεγχο μου βγαζει οτι η ενημερωση δεν υποστιριζεται για αυτη την συσκευη! Πηρα στην lg και μου ειπαν να την στειλω για να κανουν οι ιδιοι την ενημερωση! Ξερετε τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ψαξιμο διαπιστωσα οτι το κινητο μου εχει μαλλον ολλανδικη ROM!

Στην ετικετα που βρισκεται στο κουτι του τηλεφωνου γραφει NLD και απο κατω white επειδη ειναι ασπρο! Αυτο μπορει να επαληθευθειεαν καποιος δει την ετικετα του κουτιου του! Προφανως για αυτο το λογο μου λεει οτι ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ γιατι η ολλανδια εχει v10g

 

Τωρα σαν ασχετος που ειμαι θελω να ρωτησω!

 

Αν τελικα ισχυει οτι εχει μεσα αλλη ROM ειναι προβλημα?

 

Μπορει να γινει αλλαγη σε ελληνικη Rom?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο ψαξιμο διαπιστωσα οτι το κινητο μου εχει μαλλον ολλανδικη ROM!

Στην ετικετα που βρισκεται στο κουτι του τηλεφωνου γραφει NLD και απο κατω white επειδη ειναι ασπρο! Αυτο μπορει να επαληθευθειεαν καποιος δει την ετικετα του κουτιου του! Προφανως για αυτο το λογο μου λεει οτι ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΗΝ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ γιατι η ολλανδια εχει v10g

 

Τωρα σαν ασχετος που ειμαι θελω να ρωτησω!

 

Αν τελικα ισχυει οτι εχει μεσα αλλη ROM ειναι προβλημα?

 

Μπορει να γινει αλλαγη σε ελληνικη Rom?

 

Ευχαριστω

 

Όταν θα είμαι σε υπολογιστή θα σου στείλω λινκ με όλα τα επίσημα λογισμικά για το κινητό μας όλων των χωρών και διαδικασία για να περάσεις την τελευταία επίσημη ελληνική! :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα είμαι σε υπολογιστή θα σου στείλω λινκ με όλα τα επίσημα λογισμικά για το κινητό μας όλων των χωρών και διαδικασία για να περάσεις την τελευταία επίσημη ελληνική! :)

 

Πραγματικα θα ηταν οτι καλυτερο! Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!

 

Οταν θα περασω την Ελληνικη Rom μετα θα μπορεσω να κανω ενημερωσεις μεσω τηλεφωνου η με συνδεση με τον υπολογιστη απο το ελληνικο site της lg????

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα θα ηταν οτι καλυτερο! Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ!

 

Οταν θα περασω την Ελληνικη Rom μετα θα μπορεσω να κανω ενημερωσεις μεσω τηλεφωνου η με συνδεση με τον υπολογιστη απο το ελληνικο site της lg????

 

Λοιπόν...Βήμα βήμα...

1) Πας εδώ και κατεβάζεις GREECE v10i -> LG OPTIMUS L7 FIRMWARES

 

2) Κατεβάζεις αυτό το φάκελο -> KDZ και το ξεζιπάρεις

 

3) Κατεβάζεις τους πιο πρόσφατους drivers από το site της LG και τους εγκαθιστάς -> LG DRIVERS (Windows Οδηγός USB)

 

4) Πας στο κινητό ρυθμίσεις συστήματος -> επιλογές προγραμματιστή -> Εντοπισμός σφαλμάτων USB -> το τικάρεις

 

5) Πας ρυθμίσεις συστήματος -> Συνδεσιμότητα -> Τσεκάρεις Λογισμικό PC

 

6) Ανοίγεις το φάκελο που ξεζίπαρες και ανοίγεις το KDZ_FWD_UPD.exe

 

7) Κλείνεις το κινητό και το βάζεις σε Emergency Mode (Volume Up+Power ταυτόχρονα πατημένα μέχρι να κάνει μια δόνηση)

 

8) Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή

 

9) Πας στο KDZ που σου έχει ανοίξει μια οθόνη και επιλέγεις Type: 3GQCT και Phone Mode: EMERGENCY

 

10) Στο KDZ file από κάτω που έχει, επιλέγεις το αρχείο v10i greece που κατέβασες στο βήμα 1.

 

11) Πατάς Launch software update και περνάει την τελευταία ελληνική έκδοση.

 

Αυτό ήταν! Όταν θα τελειώσει το φλασάρισμα, θα σβήσει μόνο του το κινητό. Αν δεν ανοίξει μετά από μισό-ένα λεπτό, δηλαδή είναι μαύρη η οθόνη, άνοιξέ το εσύ. Μετά το σήμα της LG θα σου βγάλει λογικά μια άσπρη οθόνη που λέει "αναβάθμιση android". Κανονικά δεν σβήνεται τίποτα από αυτά που έχεις, καλού κακού όμως κράτα ένα backup επαφές και ότι άλλο σημαντικό έχεις στην sd. Επίσης καλού κακού, βγάλε την sd πριν κάνεις την διαδικασία. Δεν φέρω καμία ευθύνη για οτιδήποτε συμβεί, είναι η διαδικασία που ακολούθησα εγώ. :p Λογικά μετά την αναβάθμιση, θα πρέπει να παίρνεις όποια ελληνική αναβάθμιση βγαίνει και θα μπορείς να αναβαθμίζεις είτε κατευθείαν από την συσκευή μέσω WiFi (OTA update) είτε μέσω του προγράμματος της LG από τον υπολογιστή.

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Πάντα εξυπηρετικός και σαφής ο pkatsaras! Keep it up!

 

(Σε παρακολουθώ και στο XDA - όντως που χάθηκε αυτό το παλικάρι ο BGD...; )

Link to comment
Share on other sites

Πάντα εξυπηρετικός και σαφής ο pkatsaras! Keep it up!

 

(Σε παρακολουθώ και στο XDA - όντως που χάθηκε αυτό το παλικάρι ο BGD...; )

 

Μάλλον αρπαχτός ήταν ο τυπάκος...Τέλος πάντων ας ελπίσουμε να εμφανιστεί κανένας άλλος μπας και δούμε καμιά CyanogenMod για το κινητό μας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την διαδικασια! Η αναβαθμιση εγινε και τωρα εχω την v10i (Ελληνικη).

Εχω δει προς το παρων αλλαγη σε καλυτερο πληκτρολογιο! Δεν ξερω αν υπαρχουν αλλες που δεν ειναι ορατες! Τωρα για το θεμα των ενημερωσεων εδω υπαρχει το θεμα οτι πρεπει να εγκαταστω με τον ιδιο τροπο οπως σημερα τις ενημερωσεις πραγμα τρομερα απλο και γρηγορο χωρις κα χανεις απολυτως τιποτα ! Αυτο το δοκιμασα γιατι περασα την v10h για να δω αν μπορει απο μονο του να κανει update σε v10i αλλα απετυχε! Ο λογος ειναι οτι το δικο μου κινητο ενημερωνεται απο την lg Ολλανδιας και αυτο μου το ειπαν οταν μιλησα μαζι τους

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την διαδικασια! Η αναβαθμιση εγινε και τωρα εχω την v10i (Ελληνικη).

Εχω δει προς το παρων αλλαγη σε καλυτερο πληκτρολογιο! Δεν ξερω αν υπαρχουν αλλες που δεν ειναι ορατες! Τωρα για το θεμα των ενημερωσεων εδω υπαρχει το θεμα οτι πρεπει να εγκαταστω με τον ιδιο τροπο οπως σημερα τις ενημερωσεις πραγμα τρομερα απλο και γρηγορο χωρις κα χανεις απολυτως τιποτα ! Αυτο το δοκιμασα γιατι περασα την v10h για να δω αν μπορει απο μονο του να κανει update σε v10i αλλα απετυχε! Ο λογος ειναι οτι το δικο μου κινητο ενημερωνεται απο την lg Ολλανδιας και αυτο μου το ειπαν οταν μιλησα μαζι τους

 

Έχεις εναλλακτική τώρα οπότε μη σε νοιάζει τίποτα! Απλά μπαίνε από καιρό σε καιρό στο σάιτ που σου έδωσα με τα λογισμικά για να βλέπεις μήπως έχει βγει πιο καινούριο. Έχει διαφορά και στην ομαλότητα λειτουργίας προφανώς διαχειρίζεται καλύτερα την μνήμη. Χαίρομαι που βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εναλλακτική τώρα οπότε μη σε νοιάζει τίποτα! Απλά μπαίνε από καιρό σε καιρό στο σάιτ που σου έδωσα με τα λογισμικά για να βλέπεις μήπως έχει βγει πιο καινούριο. Έχει διαφορά και στην ομαλότητα λειτουργίας προφανώς διαχειρίζεται καλύτερα την μνήμη. Χαίρομαι που βοήθησα!

 

Και γω ευχαριστω φιλε που λυθηκε το προβλημα μου!

Να σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σαν κάτοχος και εγώ του όμορφου LG L7 έχω μια απορία, έχω φάει το κόσμο να βρω που έχει επιλογή αυτόματη φωτεινότητα οθόνης. Δεν μπορώ να το βρω πουθενά και μου έχει σπάσει τα νεύρα να το ρυθμίζω συνεχεια ανάλογος με το αν βρίσκομαι μέσα στο σπίτι η έξω στον ήλιο , με έχει κουράσει απίστευτα.

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σαν κάτοχος και εγώ του όμορφου LG L7 έχω μια απορία, έχω φάει το κόσμο να βρω που έχει επιλογή αυτόματη φωτεινότητα οθόνης. Δεν μπορώ να το βρω πουθενά και μου έχει σπάσει τα νεύρα να το ρυθμίζω συνεχεια ανάλογος με το αν βρίσκομαι μέσα στο σπίτι η έξω στον ήλιο , με έχει κουράσει απίστευτα.

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Δεν υπάρχει τέτοια επιλογή...Μόνο καμιά εφαρμογή από το Play αν βρεις...

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του l7, αν και το έψαξα δεν βρήκα κάτι για αυτόματη ρύθμιση της φωτηνότητας
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη smartphone με ics ελαφρύ με gps πυξίδες ένα καρο πράγματα φορτωμένο ,και δεν έχει αυτόματη φωτεινότητα που έχουν κινητά με 30 euro ?

Μήπως δεν το έχει βρει κανεις ? μήπως φταίει το λειτουργικό ? Η δεν έχει καν αισθητήρα φωτός ?

Αν όντως δεν έχει τι να πω απαράδεκτο.Σιγά μην κάθομαι να ρυθμίζω την φωτεινότητα από μονος μου οποτε είμαι μέσα η έξω από κλειστό χορό.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αν και μου rthe ουρανοκατέβατο αυτό ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...