Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά...έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Να μην ανεβαίνουν δλδ φώτος μέσω Wi-Fi στο Facebook?Κάποια λύση? Ευχαριστώ.

 

Δεν είναι πρόβλημα του κινητού, είναι πρόβλημα της εφαρμογής του fb το είχα πάθει και εγώ πριν καιρό αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής του facebook όλα μια χαρά. Κοίταξε μήπως και υπάρχει πιο νέα έκδοση της εφαρμογής. !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα του κινητού, είναι πρόβλημα της εφαρμογής του fb το είχα πάθει και εγώ πριν καιρό αλλά μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής του facebook όλα μια χαρά. Κοίταξε μήπως και υπάρχει πιο νέα έκδοση της εφαρμογής. !!

 

 

Ευχαριστώ.Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα , έχω ένα πρόβλημα και θα ήθελα την βοήθεια σας. προσπαθώ να συνδέσω το e-mail που έχω στην hol(po3)και ενώ περνάω όλες τις ρυθμίσεις σωστά, όταν πάει να συνδεθεί με τον διακομιστή των εξερχόμενων μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα. (αδυναμία ολοκλήρωσης:δεν είναι δυνατή η ασφαλής σύνδεση με τον διακομιστή.javax.net.ssl.sslprotoco lexception ssl handshake adorted......) , με τον διακομιστή εισερχομένων συνδέεται κανονικά και προχωράει.σε άλλο smartphone με ics που δοκίμασα ολοκληρώνεται κανονικά η διαδικασία,στο δικό μου με τίποτα , τι μπορεί να φταίει???(όλοι οι υπόλοιποι λογαριασμοί gmail και hotmail έχουν συνδεθεί κανονικά)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,ενδιαφερεται μια φιλη μου αλλα μας ειπαν στον οτε μακρια απο αυτο το κινητο,εχει προβληματα και οτι κραταει μιση μερα η μπαταρια,ισχυει κατι τετοιο?

αξιζει να το παρει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,ενδιαφερεται μια φιλη μου αλλα μας ειπαν στον οτε μακρια απο αυτο το κινητο,εχει προβληματα και οτι κραταει μιση μερα η μπαταρια,ισχυει κατι τετοιο?

αξιζει να το παρει?

 

Όχι και μισή μέρα. Με σκίσιμο μια+, νορμάλ το έχω δει και τρείς

Link to comment
Share on other sites

Όχι και μισή μέρα. Με σκίσιμο μια+, νορμάλ το έχω δει και τρείς

Να σου πω την αληθεια καταλαβα οτι ο πωλητης δεν ηθελε να το προωθησει απο τα λεγομενα του,αλλα δεν ξερω τον λογο.

Λες δλδ να το προχωρησω να της πω να παρει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένος ειδικά λόγω μεγέθους οθόνης και ντιζάιν και σίγουρα δεν έχει πρόβλημα. Τώρα σύγκριση με άλλα πιο γρήγορα δεν έχω κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι ευχαριστημένος. Είναι ένα πολύ όμορφο κινητό έμενα με καλύπτει σε ότι έχω κάνει ως τώρα.. :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλό το κινητό και για τα λεφτά του είναι μια χαρα.

 

Μια απορία έχω: όταν έχεις το κινητό κλειδωμενο για πολύ ώρα, πχ όταν φορτιζει, δεν έρχονται notifications για νέα mail. Πρέπει να το ξεκλειδώσει για να με ειδοποιήσει ότι έχω mail. Το ίδιο ισχύει και για το google talk και για το Facebook. Ο αυτομάτως συγχρονισμός είναι ενεργοποιημενος

 

Καμία ιδέα;

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new

discoveries, is not "Eureka!" (I found it!) but "That's funny ..."

-- Isaac Asimov

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλό το κινητό και για τα λεφτά του είναι μια χαρα.

 

Μια απορία έχω: όταν έχεις το κινητό κλειδωμενο για πολύ ώρα, πχ όταν φορτιζει, δεν έρχονται notifications για νέα mail. Πρέπει να το ξεκλειδώσει για να με ειδοποιήσει ότι έχω mail. Το ίδιο ισχύει και για το google talk και για το Facebook. Ο αυτομάτως συγχρονισμός είναι ενεργοποιημενος

 

Καμία ιδέα;

 

Λογικά εννοείς ότι είναι συνδεδεμένο με wifi...Πήγαινε ρυθμίσεις->wifi->πάτα το δεξί κουμπί των επιλογών δίπλα από το home θα σου βγάλει ρυθμίσεις για προχωρήμενους->πάτα wifi πάντα συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολλες δοκιμες και τεστ ειπα να ερθω και εγω στην παρεα σας θα το παρω σε λιγο απο επιδοτηση και θα σας πω και την δικη μου γνωμη .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Γνωριζετε αν θα βγει καμια νεα αναβαθμιση για jelly bean η οτιδηποτε?

 

Επίσημα δεν έχει ειπωθεί κάτι, ανεπίσημα έχω διαβάσει για Ιανουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έχει βελτιωθεί πολύ στην ταχύτητα αλλά Ελπίζω σε κάποια φάση να βγει μια αναβάθμιση που να το κάνει ακόμη πιο γρήγορο… :(
Link to comment
Share on other sites

Λογικά εννοείς ότι είναι συνδεδεμένο με wifi...Πήγαινε ρυθμίσεις->wifi->πάτα το δεξί κουμπί των επιλογών δίπλα από το home θα σου βγάλει ρυθμίσεις για προχωρήμενους->πάτα wifi πάντα συνδεδεμένο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Δυστυχώς όμως το πρόβλημα δεν είναι αυτό. Αυτή τη ρύθμιση την έχω ήδη κάνει και το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει. Καμία άλλη ιδέα;

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new

discoveries, is not "Eureka!" (I found it!) but "That's funny ..."

-- Isaac Asimov

Link to comment
Share on other sites

Και ξέρει κανένας αν είναι απενεργοποιημένη από την LG η επιλογή μεταφοράς προγραμμάτων στην SD card?

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new

discoveries, is not "Eureka!" (I found it!) but "That's funny ..."

-- Isaac Asimov

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα lg l7 με την εκδοση v10i-AUG-25-2012 θελω να κανω root γιατι δεν μπορω να βαλω στην SD τιποτα αν κ εχει 4GB, εχω κατεβασει τα παντα δεν μπορω να κανω τιποτα!! ξερει κανεις πως να το κανω root μπας και δουλεψει κ η sd ???

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

jelly bean θα πάρει σίγουρα, τώρα για επόμενες δεν ξέρω.

 

Επειδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ, να συμπερανω οτι δεν θα παρει την jellybeam ε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα lg l7 με την εκδοση v10i-AUG-25-2012 θελω να κανω root γιατι δεν μπορω να βαλω στην SD τιποτα αν κ εχει 4GB, εχω κατεβασει τα παντα δεν μπορω να κανω τιποτα!! ξερει κανεις πως να το κανω root μπας και δουλεψει κ η sd ???

ευχαριστω.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32031942#post32031942

Ρίξε μια ματιά εκεί, έχει εργαλείο που rootάρει την v10i. Για την sd νομίζω υπάρχει μια λύση εδώ->http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32576339&postcount=1343 :D

 

Και ξέρει κανένας αν είναι απενεργοποιημένη από την LG η επιλογή μεταφοράς προγραμμάτων στην SD card?

 

Δες κι εσύ αυτό που έγραψα από πάνω. Νομίζω ότι είναι απενεργοποιημένη από προεπιλογή, ο πάνω τρόπος δείχνει να λειτουργεί, δεν τον έχω δοκιμάσε γιατί δε φορτώνω το κινητό και η εσωτερική μου φτάνει και μου περισσεύει!

 

Επειδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ, να συμπερανω οτι δεν θα παρει την jellybeam ε?

 

Ούτε ναι ούτε όχι μέχρι στιγμής...Ίδωμεν!

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...