Jump to content

LG Optimus L7 (P700)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στα μέλη του φόρουμ

 

Η κοπέλα μου έχει το lg optimus l7 p700 εδώ και 1,5 χρόνο και τελευταία κάνει πολλά προβλήματα. Συγκεκριμένα κλείνει μόνο του και δεν ανοίγει. Ανοίγει μόνο αν βγάλει την μπαταρία και μετά πατήσει το power. Κάνει επίσης συχνά restart και όταν κάνει κλήση συχνά κολλάει δεν μπορείς να πατήσεις κανένα κουμπί και αν βγεί ο τηλεφωνητής χρεώνεσαι. Μόνο αν έχεις το hands free μπορείς να τερματίσεις την κλήση.

 

Επειδή η εγγύηση λήγει σε λίγους μήνες, τι λέτε να κάνουμε; Να το στείλουμε στην LG για Service;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 664
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.

 

Προσφατα αγορασα απο νετ ενα p705 (ιδιο με P700, χωρις NFC).

Η συσκευη ηρθε απο Αμερικη και ειναι κλειδωμενη στον προηγουμενο παροχο.

Εχω ρουταρει, ξεκλειδωσει bootloader και περασει CWM και δοκιμαζω διαφορα roms.

Η διαδικασια πετυχαινει μια χαρα, εχω αλλαξει 3 4 roms απο τα πιο γνωστα για τη συσκευη, 2 3 basebands και μερικα kernels αλλα κανενα δεν καταφερε να ξεκλειδωσει τη SIM, παρ'οτι οι οδηγιες τους αναφερουν το αντιθετο (τα περισσοτερα απο XDA κατεβασμενα).

Αυτη τη στιγμη εχει CM11 με v20EuropeOpen baseband και δε λεω να βγαλω ακρη.

Στο νετ υπαρχουν διαφορα sites που υποσχονται ξεκλειδωμα με το ΙΜΕΙ και καμια 20$.

Δυστυχως ομως οι οδηγιες αναφερουν το συνδυασμο #2549*#705# (αν το θυμαμαι καλα) για να σου βγει το μενου οπου θα βαλεις τον κωδικο που "αγορασες", επιλογη που δε λειτουργει στη συσκευη για καποιο λογο.

Επικοινωνησα με LG Ελλαδος αλλα δε βοηθουν μιας και δεν εισηχθη ποτε επισημα το 705 στην Ελλαδα.

Επικοινωνησα με LG US και με εστειλαν στον παροχο.

Επικοινωνησα με αυτους και αρνηθηκαν να δωσουν κωδικο αφου δεν ειμαι ο αρχικος ιδιοκτητης και δεν εχω ενεργο account.

Ειπα να το ριξω κι εδω μηπως καποιος ειχε παρομοιο προβλημα και βρηκε λυση.

Εχω την εντυπωση πως εχω εξαντλησει ολες τις επιλογες.

Ελπιζω καποιος να με διαψευσει.

 

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
οσες rom και baseband ναλλαξεις στο κινητο δε προκειται να γινει κατι!! αλλα ακομη και αν γινεται αυτο θελει τρελλο ψαξιμο..!! το κλειδωμα γινεται στο ΙΜΕΙ της συσκευης αποσο ξερω. οποτε θα σου προτεινα να δεις κατι τετοιο, http://www.ebay.com/itm/LG-UNLOCK-CODE-OPTIMUS-G-PRO-G2-L9-FLEX-L5-L3-L7-NEXUS-5-E400-L9-P769-P500-P250-/321289697540?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ace5bb904 . Κεγω ετσι ξεκλειδωσα το iphone4s ενος φιλου με 4μιση ευρω. Κανει οντως δουλεια. Ειναι η μονη λυση πλεον η πληρωμη. Edited by eridaell
"Be water my friend" :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πριν από λίγες εβδομάδες έβγαλα από το συρτάρι το P700 για φίλο που έστειλε το κινητό του για επισκευή.

 

Έσβησα τα πάντα κ πέρασα μια παλιά καλή CM10 με λίγα προγραμματακια.

 

Το αποτέλεσμα άψογο. Σε φυσιολογική χρήση βγάζει χαλαρά 2 μέρες, ενώ αναμονή με gsm ανοιχτό 10 (δέκα!) μέρες.

 

Συστήνεται ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες εβδομάδες έβγαλα από το συρτάρι το P700 για φίλο που έστειλε το κινητό του για επισκευή.

 

Έσβησα τα πάντα κ πέρασα μια παλιά καλή CM10 με λίγα προγραμματακια.

 

Το αποτέλεσμα άψογο. Σε φυσιολογική χρήση βγάζει χαλαρά 2 μέρες, ενώ αναμονή με gsm ανοιχτό 10 (δέκα!) μέρες.

 

Συστήνεται ανεπιφύλακτα!

 

Έχεις link από CM10;

Link to comment
Share on other sites

http://download.cyanogenmod.org/?type=nightly&device=p700

 

Από εκεί κατέβασα την τελευταία έκδοση

Μπορείς να μου πεις και ποια gapps έβαλες, γιατί μου βγάζει σφάλματα στο google play συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Από όσα θυμάμαι, όλες οι εκδόσεις της συγκεκριμενης CM είχαν πρόβλημα να συνδεθούν την πρώτη φορά με το Google.

 

Μετά από ένα reboot, όλα δουλεύουν κανονικά.

 

Με την πρώτη ευκαιρία πάντως θα κοιτάξω την έκδοση από τα gapps.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ενα τροπο για ρουτ στο τηλ.μια οδηγια ευχαριστω.

Ψάξε για μια εφαρμογή που λέγεται framaroot.

 

 

Edit: @kobulis Τελικά έβαλα το πακέτο YourZGapps που είναι 8mb και όντως το κινητό είναι πολύ γρήγορο, smooth και με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας. Μάλλον θα το χρησιμοποιώ ως GPS από εδώ και πέρα...

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα,ελπιζω να εμεινε καποιος στο φορουμ και να μου πει πως να κανω downgrade γιατι το τηλ. με 4.1.2 την τελευταια ελληνικη παει πιο αργα και απο την καθυστερηση,κυριολεκτικα σερνεται.πιστευω οτι με την πραξη αυτη θα επανελθει.μιλαμε οτι χωρις εφαρμογες τυπου facebook κλπ μεχρι να ανοιξει ενα μενου περναν2-3 δευτερολεπτα.η αν ξερει καποιος φιλος εκτως απο επαναφορα που εκανα τι αλλο μπορω να κανω.ευχαριστω
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για αγορά L7 μεταχειρισμένου,συγκεκριμένα θέλω το touch k και την οθόνη. Δεν με ενδιαφέρει αν δεν δουλέυει το τηλέφωνο. Αν κάποιος έχει διαθέσιμο κάποιο ας μου πει...Ευχαριστώ εκ των προτέρων....
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...

καλησπερα,

το ξερω οτι το κινητο οσο και το θεμα αυτο ειναι αρχαια.

Το βρηκα στο συρταρι και αποφασισα να του περασω την stock rom (ice cream sandwich) μεσω του πολυ γνωστου μας kdz αλλα το προγραμμα δεν ανοιγει καν! Δοκιμασα 3 διαφορετικες πηγες και παλι το ιδιο προβλημα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus L7 (P700)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...