Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ομως βγαζει και ανετα, το wifi δε το κλεινω σχεδον ποτε, τα δεδομενα οποτε βγαινω απο το σπιτι τα ανοιγω αλλα οχι συνεχεια, παιχνιδια σχεδον καθολου, συγχρονιζονται τα παντα δεν εχω κλεισει τιποτα μεχρι και στο facebook που μπαινω ανοιγει το gps (αυτο ειναι ενα θεμα βεβαια που μου τη σπαει). δε σερφαρω ολη μερα βλεπω οτι θελω και το κλεινω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πραγματικα μου φαιωεται αδυνατο αυτο που λες :D

βεβαια αφου το πετυχαινεις, τι να πω! θεος

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Ας βγαζει την ημερα και ολα καλα.

Τωρα αν σας ελεγα οτι μου δινει την αισθηση οτι οσο περνανε οι μερες με την 4.1.1 καλητερευει η μπαταρια!

 

Και μια ερωτηση. Το ρουτ ειναι ανεξαρτητο του κλειδωμενου μπουτ; Δηλαδη μπορουμε να ρουταρουμε χωρις να πειραξουμε τιποτα αλλο; Υπαρχει καποιο τουλ;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδιά βγάζει.Εχω πιάσει 1 ημέρα και 17 ώρες με 4,5 ώρες περίπου οθόνη και με κανονική λειτουργία.Αν δεν αρχίσεις να σερφαρεις με data,βγαίνουν οι χρόνοι ανετα

 

Εγώ που έχω data όλη μέρα ανοιχτό δε βγαίνουν με τίποτα:D

 

@fanatikos root χωρίς unlocked bootloader δε παίζει.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos root χωρίς unlocked bootloader δε παίζει.

 

 

Κριμας!!:rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα hard reset (δεν είχα κάνει μετά το update σε JB) ελπίζοντας να δω διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας...αλλά δυστυχώς δεν είδα καμία διαφορά, με το ζόρι πάλι μου βγάζει 2 ώρες screen-on time :(
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα hard reset (δεν είχα κάνει μετά το update σε JB) ελπίζοντας να δω διαφορά στην αυτονομία της μπαταρίας...αλλά δυστυχώς δεν είδα καμία διαφορά, με το ζόρι πάλι μου βγάζει 2 ώρες screen-on time :(

 

Δε γινετε με τον πρωτο κυκλο φορτησης να δεις διαφορα. Κανε 3-4 κυκλους και βλεπεις μετα. Πες μας κ τι χρηση κανεις αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Δε γινετε με τον πρωτο κυκλο φορτησης να δεις διαφορα. Κανε 3-4 κυκλους και βλεπεις μετα. Πες μας κ τι χρηση κανεις αν θες.

 

Έχεις δίκιο θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα, θα το παρακολουθώ. Η χρήση που κάνω είναι η ίδια με πριν (θέλω να πω δεν έχει αλλάξει κάτι από μένα), δεν συνδέομαι σχεδόν ποτέ με mobile data παρά μόνο με wifi και αυτό όχι μονίμως ανοιχτό, ίσως το μισό χρόνο της ζωής μιας πλήρους φόρτισης. Λίγα πράγματα από games καθημερινά (σ/κ ίσως περισσότερο), 5-6 sms την ημέρα, ~10 κλήσεις. Γενικά light χρήση θα την χαρακτήριζα, τo περισσότερο διάστημα είναι standby αλλά τα περισσότερα sync τρέχουν από πίσω.

 

Με το που έκανα το hard reset η μπαταρία μου φαινόταν καλύτερη και παρακολουθούσα από το GSam battery stats ότι το maps δεν έκανε πλέον τόσα wakelock rerquests, μέχρι που ενεργοποίησα το google now. Από τότε άρχισαν πάλι τα ~1500 wakelock requests και αναγκάστηκα να το απενεργοποιήσω πάλι και επίσης ξετίκαρα σχεδόν τα πάντα από το maps>settings>location. Φoρτίζω καθώς μιλάμε, θα σας πω πώς θα πάει η κατανάλωση μέχρι να χρειαστεί να ξαναφορτίσω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το google now, υπάρχει στο τηλ. και αν ναι, που το βρίσκω?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο θα του δώσω λίγο χρόνο ακόμα, θα το παρακολουθώ. Η χρήση που κάνω είναι η ίδια με πριν (θέλω να πω δεν έχει αλλάξει κάτι από μένα), δεν συνδέομαι σχεδόν ποτέ με mobile data παρά μόνο με wifi και αυτό όχι μονίμως ανοιχτό, ίσως το μισό χρόνο της ζωής μιας πλήρους φόρτισης. Λίγα πράγματα από games καθημερινά (σ/κ ίσως περισσότερο), 5-6 sms την ημέρα, ~10 κλήσεις. Γενικά light χρήση θα την χαρακτήριζα, τo περισσότερο διάστημα είναι standby αλλά τα περισσότερα sync τρέχουν από πίσω.

 

Με το που έκανα το hard reset η μπαταρία μου φαινόταν καλύτερη και παρακολουθούσα από το GSam battery stats ότι το maps δεν έκανε πλέον τόσα wakelock rerquests, μέχρι που ενεργοποίησα το google now. Από τότε άρχισαν πάλι τα ~1500 wakelock requests και αναγκάστηκα να το απενεργοποιήσω πάλι και επίσης ξετίκαρα σχεδόν τα πάντα από το maps>settings>location. Φoρτίζω καθώς μιλάμε, θα σας πω πώς θα πάει η κατανάλωση μέχρι να χρειαστεί να ξαναφορτίσω. ;)

Η χρηση που κανεις ειναι αστεια μπορω να πω μπροστα σε αυτα που κανω στο δικο μου και δεν το αφηνω σε χλωρο κλαρι.Δεν δικαιολογω σε καμια,μα καμια περιπτωση τις 2 ωρες που αναφερεις (και γενικα τις θεωρω απαραδεκτες για οτι χρηση κι αν του κανει καποιος.Ειπαμε οτι δεν ειναι το δυνατο σημειο του hox η μπαταρια αλλα οχι κι ετσι,ελεος δηλαδη!!).Ειναι καθαρα θεμα στησιματος και εφαρμογων του κινητου,καποια σου τρωνε την μπαταρια,να εισαι σιγουρος.Και κατι που μπορω να το πω με απολυτη βεβαιοτητα ειναι οτι το wifi στο hox δεν καταναλωνει σχεδον τιποτα,μεχρι και 19 ωρες το αφηνω ανοιχτο οταν ειμαι στο σπιτι και δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα η μπαταρια. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

παρτε και μια γευση με λιγη χρηση ομως σημερα και με φορτιση στο 63% γιατι δεν ειχα χρονο να περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος που βρίσκετε αυτό το Google now!!!

 

Κράτα πατημένο το home και θα στο εμφανίσει. Αν όχι τότε γύρνα πρώτα τη γλώσσα στα Αγγλικά και ξαναδοκίμασε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος που βρίσκετε αυτό το Google now!!!

Μη φωναζεις ρε φιλε!!! :lol:

Λοιπον το google now βρισκεται μεσα στο google search. Ομως για να το δεις πρεπει να αλλαξεις τη γλωσσα του κινητου σε English (US). Αν δεν εχεις επιλογη english (US) επειδη η συσκευη σου ειναι ελληνικη, τοτε κατεβασε το morelocale2 και βαλε τη γλωσσα αυτη.

Προσοχη English (US) και οχι english (Greece).

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος που βρίσκετε αυτό το Google now!!!

 

παιδια δτο google now δεν εχει τιποτα,, δεν επρεπε να να δειχνει κατι;; λες weather και βγαζει τον καιρο αλλα με φαρεναιτ,,γιατι;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια δτο google now δεν εχει τιποτα,, δεν επρεπε να να δειχνει κατι;; λες weather και βγαζει τον καιρο αλλα με φαρεναιτ,,γιατι;;

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις. Πάντως, για να μιλάει, πρέπει να έχεις τη γλώσσα στα αγγλικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις. Πάντως, για να μιλάει, πρέπει να έχεις τη γλώσσα στα αγγλικά.

 

φιλε επαιξα αλλα τιποτα μια λευκη σελιδα που λεει μονο μιλιστε.. τι να κανω΄΄;;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

φιλε επαιξα αλλα τιποτα μια λευκη σελιδα που λεει μονο μιλιστε.. τι να κανω΄΄;;

Πάνω δεξιά δεν σου βγάζει μενού με ρυθμίσεις? εκεί φτιάχνεις τις ρυθμίσεις των καρτελών.Και στην καρτέλα του καιρού μπορείς να ρυθμίσεις να σου δείχνει σε Κελσίου.

Αν δεν βλάπεις κάποιο μενού, γύρισε τη γλώσσα στα αγγλικά και θα εμφανιστεί.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η χρηση που κανεις ειναι αστεια μπορω να πω μπροστα σε αυτα που κανω στο δικο μου και δεν το αφηνω σε χλωρο κλαρι.Δεν δικαιολογω σε καμια,μα καμια περιπτωση τις 2 ωρες που αναφερεις (και γενικα τις θεωρω απαραδεκτες για οτι χρηση κι αν του κανει καποιος.Ειπαμε οτι δεν ειναι το δυνατο σημειο του hox η μπαταρια αλλα οχι κι ετσι,ελεος δηλαδη!!).Ειναι καθαρα θεμα στησιματος και εφαρμογων του κινητου,καποια σου τρωνε την μπαταρια,να εισαι σιγουρος.Και κατι που μπορω να το πω με απολυτη βεβαιοτητα ειναι οτι το wifi στο hox δεν καταναλωνει σχεδον τιποτα,μεχρι και 19 ωρες το αφηνω ανοιχτο οταν ειμαι στο σπιτι και δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα η μπαταρια.

 

φίλε truckman μαζί σου είμαι, θεωρώ τις 2 ώρες πολύ λίγες και αυτό είναι που με τρελαίνει. Το GSam δεν δείχνει κάτι ασυνήθιστο που τρέχει και ρουφάει ενέργεια παρά μόνο τα πολλά wakelocks λόγω maps/google now. Me ICS και με ίδιδ ακριβώς χρήση έφτανα 4 ώρες παρά κάτι screen time...

Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ, απενεργοποίησα τελείως google now και θα το παρακολουθήσω απο δω και πέρα πιο στενά ελπίζοντας να δω κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/446965/HTC-One-X-32GB.html?from=account_notifications

 

OneX 299.51€ :blink::X:cry:

 

Το ξεφτίλισαν το κινητό...

 

Εξαντλημένο είναι! Ωραίος τρόπος για διαφήμιση στο skroutz...

Link to comment
Share on other sites

Εξαντλημένο είναι! Ωραίος τρόπος για διαφήμιση στο skroutz...

 

αν ισχυει η τιμη στο public.gr και δεν ειναι καμια φουσκα ( η αλλιως εξαντλημενο!! ) για να χαρει ο κοσμος, και να τρεξει να παρει τετραπυρηνο τοτε μιλαμε για αποτομη προσγειωση στην τιμη του hox! και φυσικα αν ισχυει, λεω αν,τοτε ειναι αν οχι ευκαιρια τοτε μα:X:Xια να μην το παρει καποιος που ενδιαφερεται για κινητο!

Edited by argyris21
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αν ισχυει η τιμη στο public.gr και δεν ειναι καμια φουσκα ( η αλλιως εξαντλημενο!! ) για να χαρει ο κοσμος, και να τρεξει να παρει τετραπυρηνο τοτε μιλαμε για αποτομη προσγειωση στην τιμη του hox! και φυσικα αν ισχυει, λεω αν,τοτε ειναι αν οχι ευκαιρια τοτε μα:X:Xια να μην το παρει καποιος που ενδιαφερεται για κινητο!

 

Φούσκα ήταν,ήδη δεν υπάρχει πλέον.Ο καθένας σκέφτεται το οτιδήποτε για <να σε βάλει στο μαγαζί>.

Link to comment
Share on other sites

φίλε truckman μαζί σου είμαι, θεωρώ τις 2 ώρες πολύ λίγες και αυτό είναι που με τρελαίνει. Το GSam δεν δείχνει κάτι ασυνήθιστο που τρέχει και ρουφάει ενέργεια παρά μόνο τα πολλά wakelocks λόγω maps/google now. Me ICS και με ίδιδ ακριβώς χρήση έφτανα 4 ώρες παρά κάτι screen time...

Όπως έγραψα σε προηγούμενο ποστ, απενεργοποίησα τελείως google now και θα το παρακολουθήσω απο δω και πέρα πιο στενά ελπίζοντας να δω κάποια διαφορά.

 

Απενεργοποιήσε και τους χαρτες αν δεν τους χρειάζεσαι γιατί τρεχουν συνέχεια και γενικά πάγωσε ότι δεν χρείαζεσαι,ακόμη και widgets και live wallpapers.Υπάρχουν πολλά που δεν θα τα χρειαστούμε ποτέ,δεν υπάρχει λόγος να τα φορτώνει το συστημα τσάμπα και βερεσέ.Επίσης πήγαινε στους λογαριασμούς που συγχρονιζονται και 'παιξε με τις ρυθμίσεις τους.Το dropbox πχ από default τρέχει μόνιμα στο background και με το που θα βγάλεις μια φωτογραφία αρχίζει να στην ανεβάζει από μόνο του στο λογαριασμό σου.Αν φιαξεις κάτι τέτοια θα δεις διάφορες

 

 

Edit:ας ενώσει κάποιος mod τα δύο ποστ thanks

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχευι γενικα αλλα μετα απο μερικες απενεργοποιησεις χαζοεφαρμογων το wifi μου εκανε νουμερα, εκλειεν και ανοιγε στιγμιαια, οποτε τισ επανεφερα ολες οπως ηταν και θα το ξανα κανω καποια στιγμη :p

 

παντως το κινητο ειναι φοβερο με το update. και η μπαταρια ειναι πολυ καλη, οσο και στο sgs2 που ειχα, αν και φοβομουν οτι θα ειναι χειροτερα με αυα που ακουγα.

 

βεβαια αυτο που εκανε η sammy να βγλαει μπαταρια για το s3 3.000mA με 67€ είναι πολυ μπροστα κατι που εμεις δεν εχουμε δυνατοτητα να αποκτησουμε

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...