Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί με το που ανοίγω την εφαρμογή του facebook ανοίγει και το GPS;

Το ανοίγει η εφαρμογή και δεν ειναι η μόνη.Δες αν απενεργοποιηται μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής,διαφορετικά το βγάζεις από τις ρυθμίσεις-τοποθεσία.

Κάτι άλλο,σε βίντεο που τραβάτε,όταν κάνετε αναπαραγωγή,ακούτε ένα κλικ κάθε φορά που εστιάζει ο φακός?

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγει η εφαρμογή και δεν ειναι η μόνη.Δες αν απενεργοποιηται μέσα από τις ρυθμίσεις της εφαρμογής,διαφορετικά το βγάζεις από τις ρυθμίσεις-τοποθεσία.

Κάτι άλλο,σε βίντεο που τραβάτε,όταν κάνετε αναπαραγωγή,ακούτε ένα κλικ κάθε φορά που εστιάζει ο φακός?

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο για το βίντεο μιλάω

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο,σε βίντεο που τραβάτε,όταν κάνετε αναπαραγωγή,ακούτε ένα κλικ κάθε φορά που εστιάζει ο φακός?

 

Το αναφέρει ο nes13 για το ONE S, έχει και link για βίντεο στο YouTube, που δείχνει το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4445554#post4445554

Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει ο nes13 για το ONE S, έχει και link για βίντεο στο YouTube, που δείχνει το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4445554#post4445554

Οπως εγραψα και σε εκεινο το ποστ που αναφερεις,πρεπει να ειναι θεμα software γιατι με αλλη εφαρμογη καμερας που δοκιμασα,καποιες φορες δεν το εκανε και καποιες αλλες ακουγονταν ελαχιστα.Απ οσο γνωριζω η καμερα δεν εχει κινουμενα μερη (αν κανω λαθος διορθωστε με)
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και σε εκεινο το ποστ που αναφερεις,πρεπει να ειναι θεμα software γιατι με αλλη εφαρμογη καμερας που δοκιμασα,καποιες φορες δεν το εκανε και καποιες αλλες ακουγονταν ελαχιστα.Απ οσο γνωριζω η καμερα δεν εχει κινουμενα μερη (αν κανω λαθος διορθωστε με)

 

Πρέπει να έχεις δίκιο. Σε δοκιμή που έκανα μόλις τώρα το κάνει και σε μένα. Παίζοντας το βίντεο από το τηλέφωνο (άκουγα τον ήχο του βίντεο από το ηχείο του τηλεφώνου) αν δεν είχα το νου μου να το προσέξω δεν θα το καταλάβαινα, αλλά φαίνεται να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιο καλό παιδί την διαδικασία, την οποία διεξοδικά περιέγραψε ένας χρήστης κάποια στιγμή στο παρελθόν σε τούτο το τοπικό, για την αλλαγή γλώσσας σε κινητό που δεν έχει ελληνικά? (Πέρα από το morelocale)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις δίκιο. Σε δοκιμή που έκανα μόλις τώρα το κάνει και σε μένα. Παίζοντας το βίντεο από το τηλέφωνο (άκουγα τον ήχο του βίντεο από το ηχείο του τηλεφώνου) αν δεν είχα το νου μου να το προσέξω δεν θα το καταλάβαινα, αλλά φαίνεται να συμβαίνει.
Nαι πρεπει να συμβαινει γενικα γιατι και με αλλο φιλο απο εδω μεσα που μιλησα,το ειδε κι εκεινος (εχουμε μαζευτει και ολοι οι ψυχωτικοι βλεπεις εδω μεσα :p:lol: ) Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια τι λεει???σε σχεση με το Iphone 4s??!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιο καλό παιδί την διαδικασία, την οποία διεξοδικά περιέγραψε ένας χρήστης κάποια στιγμή στο παρελθόν σε τούτο το τοπικό, για την αλλαγή γλώσσας σε κινητό που δεν έχει ελληνικά? (Πέρα από το morelocale)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332043&page=363

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι αυτή η ανάρτηση που έψαχνα, αλλά κάποια παλιότερη. Thanks anyway!

 

Παρεμπίπτοντος δε βρίσκω στις εφαρμογές το Customization Settings Provider. Θυμάμαι ότι είχα ακολουθήσει μία ανάλογη διαδικασία μετά την αναβάθμιση σε 4.0.4 και δούλεψε ρολόι. Τόση ασχετοσύνη κουβαλάω βρε παιδί μου? :lol:

 

Μήπως άλλαξαν τα δεδομένα, εξαιτίας του Jelly Bean?

Link to comment
Share on other sites

παιδες, οι μετρησεις απο το gsam battery ειναι σωστές;

 

η μπαταρια μετα απο 9 ωρες εχει μεινει 24%

εχω 1:57 ανοιχτη οθονη, 17%

wifi active 8:24

app usage 80%

 

το περιεργο ειναι οτι ο laucher της htc καταναλωσε το 70+% της μπαταριας

δεν ειναι πολυ; ή σε αυτο περιεχονται και εφαρμογες της htc οπως μηνυματα/ραδιοφωνο κτλ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια τι λεει???σε σχεση με το Iphone 4s??!!!

 

anybody???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι αυτή η ανάρτηση που έψαχνα, αλλά κάποια παλιότερη. Thanks anyway!

 

Παρεμπίπτοντος δε βρίσκω στις εφαρμογές το Customization Settings Provider. Θυμάμαι ότι είχα ακολουθήσει μία ανάλογη διαδικασία μετά την αναβάθμιση σε 4.0.4 και δούλεψε ρολόι. Τόση ασχετοσύνη κουβαλάω βρε παιδί μου? :lol:

 

Μήπως άλλαξαν τα δεδομένα, εξαιτίας του Jelly Bean?

Το customization settings provider δεν φαινεται πια,πρέπει μα είσαι ρουτ για να το δεις και να το παγωσεις.Με την jb έγινε απόκρυψη σε πολλές εφαρμογές συστήματος δυστυχως.

 

@laios23. Δεν σου απαντάει κανείς γιατί οι μισές σελίδες αυτού του τοπικ αφορούν την μπαταρία ;-) Καλή είναι η μπαταρία του αλλά αν τη θέτεις ως βασικό κριτήριο για την αγορά smartphone,το hox δεν ειναι στην κορυφή σε αυτό τον τομεα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Στο tapatalk έχω βάλει τις ρυθμίσεις όπως τις θέλω καθώς και την υπογραφή μου , αλλά στα διάφορα φόρουμ που γράφω δεν μου την εμφανίζει την υπογραφή.Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να γίνεται αυτό? :mad:
Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρθηκε η μπαταρία... Στην αναλυτική λίστα με τα ποσοστά κατανάλωσης-χρήσης χάθηκε το ποσοστό-στατιστικά της οθόνης! :blink:

 

Τους χαλούσε τη μαγιά φαίνεται...

 

Το customization settings provider δεν φαινεται πια,πρέπει μα είσαι ρουτ για να το δεις και να το παγωσεις.Με την jb έγινε απόκρυψη σε πολλές εφαρμογές συστήματος δυστυχως.

 

@Truckman σε ευχαριστώ! Κόντευα να τρελαθώ που δεν το έβρισκα πουθενά!

Edited by StreetKa
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες εχει βγει επισημη ενημερωση για 4.1.1 ?

 

Ναι,εδώ και μια βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

anybody???

 

λίγο χειρότερα το ΟΝΕ Χ.

ΟΝΕ Χ+ λίγο καλύτερα

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

anybody???

 

εμενα μου βγαζει 2 μερες τουλαχιστον με 3 ωρες οθονη, το iphone δε ξερω τι αυτονομια εχει.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει 2 μερες τουλαχιστον με 3 ωρες οθονη, το iphone δε ξερω τι αυτονομια εχει.

 

μπορεις να δωσεις μερικα στοιχεια παραπανω;

 

ωρες ομιλιας/wifi/3g/αν κανεις συγχρονισμους κτλ

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει 2 μερες τουλαχιστον με 3 ωρες οθονη, το iphone δε ξερω τι αυτονομια εχει.

Καποιο λαθος κανεις. Ειναι αδυνατον να βγαζεις 2 μερες και μαλιστα τουλαχιστον...με 3 ωρες οθονη. Μηπως εχει τα παντα απενεργοποιημενα;;;

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγαζει 2 μερες τουλαχιστον με 3 ωρες οθονη, το iphone δε ξερω τι αυτονομια εχει.

 

Αυτό μοιάζει με ανέκδοτο...:confused:

Πως το έχεις καταφέρει...???

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως παιδιά βγάζει.Εχω πιάσει 1 ημέρα και 17 ώρες με 4,5 ώρες περίπου οθόνη και με κανονική λειτουργία.Αν δεν αρχίσεις να σερφαρεις με data,βγαίνουν οι χρόνοι ανετα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...