Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

..........

Κ κάτι ακόμα , δηλαδή ρε παιδιά εσείς παρατηρείτε καλύτερη αυτονομία στην μπαταρία ?!!!!

 

 

Οχι. Περιπου τα ιδια πραγματα. Ισως λιιιιιιγο χειροτερα. Μπορει ομως να ειμαι και λιγο επειρεασμενος απο ολα αυτα που εχω διαβασει. Οποτε θεωρησε οτι ειναι πανω-κατω στα ιδια επιπεδα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τώρα που έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων τα βλέπω και τα δύο που μου λες...Πως προχωρώ...?
Δεν ειχα προσεξει το ποστ σου πριν.Μπες στο δισκο που λεει htc sync βρες το εκτελεσιμο και τρεξτο,θα σου κανει εγκατασταση το νεο htc sync και θα εισαι μια χαρα,το παλιο δεν δουλευει πλεον.
Link to comment
Share on other sites

AKG in ear εχω, τα Κ321, χωρις ομως κουμπια. Τρομερα ακουστικα! Παντα την εμπιστευομουν σαν εταιρεια στα ακουστικα της. Ακομα και στο HIFI δικα της εχω.

 

Και 'γω αυτον τον καιρο ψαχνομαι για ακουστικα και εχω ακουσει πολυ καλα σχολια για την akg. Απλα θελω να επιβεβαιωσω οτι λειτουργει το remote για να χτυπησω τα K375 (μαλλον).

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι αν κρατήσεις πατημένο το home button σου βγάζει την αναζήτηση! Ξέρει κανείς αν μπορώ να το αλλάξω με κάποιο άλλο πρόγραμμα? Και πως?
Link to comment
Share on other sites

Παρολο που η μπαταρια ειναι καλυτερη κατα τη χρηση του κινητου με jelly bean, εχει παρατηρησει κανεις αλλος να ειναι λιγο χειροτερη οταν το κινητο ειναι σε deep sleep? Εμενα π.χ μπορει να περνουσαν 4-5 ωρες και να μην επεφτε ουτε 1% με ICS.

 

Βάλε το "Better Battery Stats" και αφου φορτισεις το κινητό τελείως, μετα απο ωρα θα σου δειξει ποιες εφαρμογες εκαναν "wake up" το λειτουργικό οση ώρα δεν χρησημοποιουσες την συσκευή.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα ότι αν κρατήσεις πατημένο το home button σου βγάζει την αναζήτηση! Ξέρει κανείς αν μπορώ να το αλλάξω με κάποιο άλλο πρόγραμμα? Και πως?

 

 

Καλο, αυτο! Δεν το ηξερα! Ειναι το google search?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρώτες ασφαλείς εντυπώσεις από το φλέγον θέμα της μπαταρίας?

 

Πλέον το κινητό το δουλεύω μόνο με ενεργοποιημένο το Πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας και το καλύτερο που έχω δεί με αρκετή χρήση (facebook, messenger, myfitnesspal, runkeeper, ~ μισή ώρα κλήσεις και μουσική) είναι αυτό: http://i.imgbox.com/abfc1xvS.png

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το κινητό το δουλεύω μόνο με ενεργοποιημένο το Πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας και το καλύτερο που έχω δεί με αρκετή χρήση (facebook, messenger, myfitnesspal, runkeeper, ~ μισή ώρα κλήσεις και μουσική) είναι αυτό:

 

Αααααα what's wrong with my phone !!!!!!

Edited by kollatos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ποσο χρησιμοποιει ο καθενας το wifi/3g και ταυτοχρονα ποση ωρα ειναι αναμενη η οθονη

 

πχ εγω με αλλαγη του τρπου χρησης του κινητου, πχ wifi μονο οταν το θελω πραγματιακ για να δω καποια πραγματα, το κινητο αλαλζει τελειως στο θεμα της αυτονομιας

 

πχ παλια ειχα μονιμα wifi ανοιχτο και εξω 3g με αποτελεσμα λογο του οτι εσκαγαν συνεχως ειδοποιησεις και συνεπως να ανοιγω το κινητο η οθονη με 2 ωρες ανοιχτη εβγαζα 13-15 ωρες.

 

τωρα ειναι αλλιως αλλα αλλαξα τελειως τη λογικη πχ, οταν ειμαι σπιτι να εχω ανοιχτο το wifi Και εξω εχω το 2g ενημερωσεις κυριως emails.

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το "Better Battery Stats" και αφου φορτισεις το κινητό τελείως, μετα απο ωρα θα σου δειξει ποιες εφαρμογες εκαναν "wake up" το λειτουργικό οση ώρα δεν χρησημοποιουσες την συσκευή.

 

πως δουλευει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα..... Έχει κανένας τον flash player τον ποιο νέο;; ψάχνω στο Google αλλά τίποτα..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, ειμαι stock ics και τελευταια βδομάδα το κινητό δεν κανει location synchronization ουτε στο facebook ουτε στον καιρο. στο foursqare μου δουλευει κανονικα. έχει τυχει το ίδιο σε καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

μμμμ η μπαταρια τα σπαει....

Ποιο προγραμματάκι δείχνεις στη φωτό..?

 

Δεν ειχα προσεξει το ποστ σου πριν.Μπες στο δισκο που λεει htc sync βρες το εκτελεσιμο και τρεξτο,θα σου κανει εγκατασταση το νεο htc sync και θα εισαι μια χαρα,το παλιο δεν δουλευει πλεον.

 

Απενεργοποίησα το avg γιατί έβλεπε το αρχείο σαν threat και τώρα όλα καλά.Το έτρεξα όπως είπες και τρέχει μια χαρά..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

πως δουλευει αυτο?

 

Το βάζεις, το τρέχεις, το κλεινεις, φορτίζεις το κινητό μεχρι το 100% και μετα επιλέγοντας το "alarms" βλεπεις ποιες εφαρμογες "ξυπνάνε" το κινητό απο το "deep sleep" του που και που. Αν εχεις battery drain και βρεις οτι καποια εφαρμογη εχει πχ 1000+ wakeups, τοτε καταλαβαινεις ποιος φταιει.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περιπτωση, πριν με ICS έβγαζα 3+ ώρες screen time ενώ δυστυχώς με JB βγάζω με το ζόρι 2 ώρες. Να σημειώσω ότι δεν έχω κάνει reset σε εργοστασιακές ρυθμίσεις μετά το update σε JB και η χρήση που του κάνω δεν έχει αλλάξει σε σχέση με πριν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα..... Έχει κανένας τον flash player τον ποιο νέο;; ψάχνω στο Google αλλά τίποτα..

 

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Κατέβασε την τελευταία έκδοση για ics

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μετα την εγκατασταση της jelly bean εχω θεμα με τον widget του καιρου!δεν μου βρισκει την τοποθεσια που ειμαι!τα εχω ενεργοποιημενα ολα στις ρυθμισεις (τοποθεσια) εκτος απο τους δορυφορους gps και στις ρυθμισεις του widget ... υπαρχει καμια επιπλεον ρυθμιση που δεν βλεπω?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις, το τρέχεις, το κλεινεις, φορτίζεις το κινητό μεχρι το 100% και μετα επιλέγοντας το "alarms" βλεπεις ποιες εφαρμογες "ξυπνάνε" το κινητό απο το "deep sleep" του που και που. Αν εχεις battery drain και βρεις οτι καποια εφαρμογη εχει πχ 1000+ wakeups, τοτε καταλαβαινεις ποιος φταιει.

 

Θελει root μου λεει για να δεις τα alarms.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μετα την εγκατασταση της jelly bean εχω θεμα με τον widget του καιρου!δεν μου βρισκει την τοποθεσια που ειμαι!τα εχω ενεργοποιημενα ολα στις ρυθμισεις (τοποθεσια) εκτος απο τους δορυφορους gps και στις ρυθμισεις του widget ... υπαρχει καμια επιπλεον ρυθμιση που δεν βλεπω?ευχαριστω!

στο facebook σου βρισκει την τοποθεσια σου? εχω το ιδιο προβλημα με σενα εδω κ μια βδομαδα με stock ics.

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ποσο χρησιμοποιει ο καθενας το wifi/3g και ταυτοχρονα ποση ωρα ειναι αναμενη η οθονη

 

πχ εγω με αλλαγη του τρπου χρησης του κινητου, πχ wifi μονο οταν το θελω πραγματιακ για να δω καποια πραγματα, το κινητο αλαλζει τελειως στο θεμα της αυτονομιας

 

πχ παλια ειχα μονιμα wifi ανοιχτο και εξω 3g με αποτελεσμα λογο του οτι εσκαγαν συνεχως ειδοποιησεις και συνεπως να ανοιγω το κινητο η οθονη με 2 ωρες ανοιχτη εβγαζα 13-15 ωρες.

 

τωρα ειναι αλλιως αλλα αλλαξα τελειως τη λογικη πχ, οταν ειμαι σπιτι να εχω ανοιχτο το wifi Και εξω εχω το 2g ενημερωσεις κυριως emails.

 

Προσωπικά θεωρώ πως εάν δεν παίζεις παιχνίδια ώστε να χρειάζεσαι πλήρη επεξεργαστική ισχύ το να δουλεύεις το κινητό με ενεργό το Πρόγραμμα εξοικονόμησης ενέργειας και συμφέρει απο άποψη μπαταρίας αλλα και το κινητό δουλεύει χωρίς κολλήματα παρα τη μειωμένη ταχύτητα της CPU απο την εξοικονόμηση.

Το WiFi και 3G είναι πάντα ενεργοποιημένα, στατιστικά τώρα (με 22 λεπτά runkeeper+gps ανοιχτά): http://i.imgbox.com/adxrmChv.png

Edited by niath7
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!

 

εxω μια απορια.. συνεδεσα στο κινητο ενα usb για να δοκιμασω το otg, αλλα μετα το που πεταει οτι το usb ειναι ready, δεν το βρισκω πουθενα στο es file explorer....

 

Καμια ιδεα κανεις?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!

 

εxω μια απορια.. συνεδεσα στο κινητο ενα usb για να δοκιμασω το otg, αλλα μετα το που πεταει οτι το usb ειναι ready, δεν το βρισκω πουθενα στο es file explorer....

 

Καμια ιδεα κανεις?

Πηγαινε στα αγαπημενα που εχει ο es και θα το δεις εκει.Ενας καλυτερος τροπος που χρησιμοποιω ειναι με τον x-plore (free απο το store).Bλεπεις αμεσως to usb στη λιστα με τους δισκους και επειδη εχει και διπλο πανελ μπορεις να μετακινεις τα αρχεια σου απο τον ενα δισκο στον αλλο με περισσοτερη ευκολια Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στα αγαπημενα που εχει ο es και θα το δεις εκει.Ενας καλυτερος τροπος που χρησιμοποιω ειναι με τον x-plore (free απο το store),το βλεπεις αμεσως και επειδη εχει και διπλο πανελ μπορεις να μετακινεις τα αρχεια σου απο τον ενα δισκο στον αλλο με περισσοτερη ευκολια

 

σ ευχαριστω Παρη.

 

αλλη μια απορια (μια μια μου ρχονται :p ), μετα την αναβαθμιση σε jb,για καποιο λογο οι φωνητικες οδηγιες του igo primo δεν ακουγονται, η ακουγονται για κλασματα του δευτερολεπτου και μετα τπτ. το εχει συναντησει και καποιος αλλος το συκγεκριμενο προβλημα??

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

στο facebook σου βρισκει την τοποθεσια σου? εχω το ιδιο προβλημα με σενα εδω κ μια βδομαδα με stock ics.

 

οχι δεν μου βρισκει ουτε εκει ...βρηκες λυση εσυ?

 

edit : μολις του εκανα επανεκκίνηση και βρηκε τελικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...