Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι χάνονται όλα.

 

Δεν χάνονται ολα. το /cache /data κανει format η επιλογη wipe data/factory reset.

Kαμία σχεση το factory reset στο CWM με το factory reset στα Settings

Edited by Brolly
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δλδ η διαφορα να κανω "format" από τα settings ή από το recovery ποια ειναι;

 

αυτο δεν εχω καταλαβει ακριβως

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

θυμιστε μου λιγο, με το επαναγορα εργοαστασιακων ρυθμισεων δε χανονται φωτογραφιες κτλ, μονο σβηνονται ρυθμισεις, εφαρμγοες και το λογισμικο "ανανεωνεται" οπως δλδ ηταν οταν το πηρα με την αλλαγη οτι ειναι πλεον 4.1.1

 

η επιλογη απο το recovery τι διαφορα εχει;

 

Αυτο που περιγράφεις το κανει το factory reset στο CWM.

Αμα κανεις απο τις ρυθμισεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εχεις CUSTOM ROM τοτε θα brickareis το τηλεφωνο. Αν εισαι στοκ δε θα εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθές για το one x+ μια θήκη, την case matte tough. Πολύ καλή, ακριβή και υπερ-προστατευτική θήκη. Το μόνο που με ανησυχεί είναι μήπως αφήσει τίποτα σημάδια στην πλάτη, επειδή το πλαστικό του x+ είναι κάπως απαλό στην αφή, σαν γόμα.

Μήπως είμαι υπερβολικός?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνονται ολα. το /cache /data κανει format η επιλογη wipe data/factory reset.

Kαμία σχεση το factory reset στο CWM με το factory reset στα Settings

 

Για το factory reset στο recovery ρωτησε, δηλαδη στο bootloader αν καταλαβαινω καλα. Εγω οταν εκανα απο εκει μου εσβησε τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Ε από που να κάνουμε το reset τελικά;

Που ενδείκνυται

Από τον bootloader
Link to comment
Share on other sites

Για το factory reset στο recovery ρωτησε, δηλαδη στο bootloader αν καταλαβαινω καλα. Εγω οταν εκανα απο εκει μου εσβησε τα παντα.

 

Ναι για το recovery λεω. δεν σβηνει τα παντα. Tι εννοεις "τα παντα?". Σβηνει μονο DATA και CACHE.

Οταν κανεις factory reset απο recovery επαναφερει την ROM ακριβως ετσι οπως ηταν οταν την πρωτο-flashares.

τα παντα = /boot , /system , /data , /cache , /sdcard

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να φτιάχνω βιντεάκια με δικές μου φωτός και μουσική?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Από τον bootloader

Δηλαδη εγω, που δεν ειμαι root, εκανα μετα την αναβαθμιση factory reset απο τα settings>backup and reset>reset phone. Δεν ειμαι οκ;;;

 

Αν οχι τι κερδιζω με το reset απο bootloader και πως γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω, που δεν ειμαι root, εκανα μετα την αναβαθμιση factory reset απο τα settings>backup and reset>reset phone. Δεν ειμαι οκ;;;

 

Αν οχι τι κερδιζω με το reset απο bootloader και πως γινεται αυτο;

 

δε χρειαζεται να εισαι root απλα κλεινεις το κινητο και πατημενο το volume down πατας το power button μεχρι να ανοιξει και με τα βελακια επιλεγεις το factory reset και με το power button το επιλεγεις και περιμενεις

 

δεν ξερω αν εχει διαφορα, καποιοι λενε οτι εχει. εγω εκανα απο εκει παντως επαναφορα

 

εν το μεταξυ με την επαναφορα, τωρα εμφανιζεται και το εικονιδιο στη notification bar για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του power saver

 

στο quadrand βγαζω 6400

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται να εισαι root απλα κλεινεις το κινητο και πατημενο το volume down πατας το power button μεχρι να ανοιξει και με τα βελακια επιλεγεις το factory reset και με το power button το επιλεγεις και περιμενεις

 

δεν ξερω αν εχει διαφορα, καποιοι λενε οτι εχει. εγω εκανα απο εκει παντως επαναφορα

 

Το εκανα αλλα εμενα δεν εχει επιλογη που να λεει factory reset. Εχει reboot, reboot boοtloader, powerdown. Οποτε;

Link to comment
Share on other sites

εν το μεταξυ με την επαναφορα, τωρα εμφανιζεται και το εικονιδιο στη notification bar για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του power saver

 

στο quadrand βγαζω 6400

 

 

Γενικά θα δεις καλύτερη λειτουργία παντού ;-)

 

 

 

EDIT: Μολις εβαλα στο λαπτοπ ενα βιντεο που τραβηξα σημερα και ειναι...στα 29 fps !! ;)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθές για το one x+ μια θήκη, την case matte tough. Πολύ καλή, ακριβή και υπερ-προστατευτική θήκη. Το μόνο που με ανησυχεί είναι μήπως αφήσει τίποτα σημάδια στην πλάτη, επειδή το πλαστικό του x+ είναι κάπως απαλό στην αφή, σαν γόμα.

Μήπως είμαι υπερβολικός?

 

Φιλε μου απο που το πηρες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθές για το one x+ μια θήκη, την case matte tough. Πολύ καλή, ακριβή και υπερ-προστατευτική θήκη. Το μόνο που με ανησυχεί είναι μήπως αφήσει τίποτα σημάδια στην πλάτη, επειδή το πλαστικό του x+ είναι κάπως απαλό στην αφή, σαν γόμα.

Μήπως είμαι υπερβολικός?

 

 

Παντως στο απλο hox μια που του ειχα βαλει εγω, με διαφανο σκληρο back, δεν του αφησε καποιο "κουσουρι". Δεν ξερω βεβαια ποσο πιο ευαισθητο ειναι το +. Την ειχα για αρκετο καιρο, μεχρι που ειχε γινει χαλια το clear back, στα σημεια που ακουμπουσε και την πεταξα.

 

Αληθεια δωσε μας πληροφοριες απο που την πηρες. Απο μαγαζι εδω ή απο νετ.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το recovery λεω. δεν σβηνει τα παντα. Tι εννοεις "τα παντα?". Σβηνει μονο DATA και CACHE.

Οταν κανεις factory reset απο recovery επαναφερει την ROM ακριβως ετσι οπως ηταν οταν την πρωτο-flashares.

τα παντα = /boot , /system , /data , /cache , /sdcard

 

Σβηνει και /sdcard.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αμα κανεις factory reset απο recovery θα χασεις φοτος κ music? Λογο το οτι βγηκε new rom insertcoin εκανα factory reset απο recovery και εχω χασει μονο τα apps μου. Ολα τα αλλα ειναι οκ.
Link to comment
Share on other sites

Σβήνει κ sd. Μόλις το έκανα. Κάτι άλλο, ενώ πριν ρισετ μ δούλευε το google now καρτελες κ όχι φωνή, τώρα είναι το αντίθετο. Εχω φωνή κ όχι καρτελες.
Link to comment
Share on other sites

Στην σύνδεση με υπολογιστή πώς θα επιλέξουμε τι θα κάνει;(φόρτιση ή δίσκος) γιατί δεν υπάρχει πλέον στο jelly bean αυτή η επιλογή όταν βάζεις το usb.

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο απλο hox μια που του ειχα βαλει εγω, με διαφανο σκληρο back, δεν του αφησε καποιο "κουσουρι". Δεν ξερω βεβαια ποσο πιο ευαισθητο ειναι το +. Την ειχα για αρκετο καιρο, μεχρι που ειχε γινει χαλια το clear back, στα σημεια που ακουμπουσε και την πεταξα.

 

Αληθεια δωσε μας πληροφοριες απο που την πηρες. Απο μαγαζι εδω ή απο νετ.

 

Απο το mobilecenter. ( μαγαζι με θηκες στην Αθηνα, θα το βρειτε στο skroutz.gr)

Τη θηκη την εβγαλα και ειδα οτι σε μερικα σημεια. ( πχ γυρω απο το ηχειο) εχει αφησει κατι σαν αποτυπωμα (σα να ειναι λιγο πιο γυαλιστερο το χρωμα εκει...)

Ελπιζω να φυγει....:cry:

 

Φιλε μου απο που το πηρες?

 

Αν εννοεις το κινητο, απο expansys

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πήρε το μάτι μου σε προηγούμενο post για αλλαγή του CID προσωρινά. Παίζει κάτι τέτοιο; Αν ναι, μπορώ δηλαδή και με CID VODAP102 να κάνω καμιά μόντα και να μπορέσω να περάσω κι εγώ custom JB από τώρα;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Πήρε το μάτι μου σε προηγούμενο post για αλλαγή του CID προσωρινά. Παίζει κάτι τέτοιο; Αν ναι, μπορώ δηλαδή και με CID VODAP102 να κάνω καμιά μόντα και να μπορέσω να περάσω κι εγώ custom JB από τώρα;

 

Οχι, μονο αν ηταν S-OFF η συσκευη θα μπορουσες με hexeditor να πειραξεις το firmware και να αλλαξεις το alias του CID σου.

 

Σβήνει κ sd. Μόλις το έκανα. Κάτι άλλο, ενώ πριν ρισετ μ δούλευε το google now καρτελες κ όχι φωνή, τώρα είναι το αντίθετο. Εχω φωνή κ όχι καρτελες.

 

εκανεσ μονο factory reset απο CWM η εκανες και unlock bootloader πιο πριν μηπως?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη ολοκληρωμενη χρηση της μπαταριας με jelly bean. Περιλαμβανει κυριως browsing σε tapatalk, internet, Google Play, εγκασταση εφαρμογων και λιγο youtube. Φωτεινοτητα στο auto.

http://i45.tinypic.com/cqqkp.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατηρήσε κανείς αν έχει κάνει μόνο του κάποια update την ώρα που ασχολείται .Ε το κιν..τσέκαρα το pley και όλα μου τα αρχεία δεν έχουν αυτόματη ενημέρωση..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Σβηνει και /sdcard.

 

Δεν σβήνει και μην λέτε ότι θέλετε.. Το factory reset σβήνει μόνο το /data και την /cache τίποτα άλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...