Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα με κάνεις να ξαναδώ μετά τους τιτλους

 

Ναι ρε συ το εγραψα στο review που εκανα χθες γιατι σιγουρα αρκετοι δεν θα το ειδαν.

Link to comment
Share on other sites

μολις τελιωσα και γω το τσερνομπιλ και πραματικα ενα διαμαντακι στις τοσες σειρες που χουνε βγει.Υπεροχες ερμηνειες ιδιως απ τον τζαρεντ φωτογραφια,σκηνοθεσια,μουσικη, και ενα δακρυβεχτο φιναλε ιδιως κατα τους τιτλους του τελους.

Το χα ζησει και γω το τσερνομπιλ γιατι ειμαι 9 εκεινη την εποχη . θυμαμαι λωγω μεγαλης εβδομαδας οι ειδησεις το συγκαληψαν το ατυχημα για να μη πανικοβληθει ο κοσμος με τα τροφιμα.Μαλιστα θυμαμαι τους γονεις μου να φερνουν γαλα νουνου ολη την ωρα,και να ειπαρχει μια ανυσηχια για το γαλα φυσικα και το φαι.Ηταν πιστευω οτι πιο συνταρακτικο ειχε συμβει σε κεινη τη δεκαετεια.

Η σειρα το πετυχε πολυ καλα και αξιζει καθε Εμμυ

Α και το δευτερο διαμαντι για φετος,ειναι το When they see us .Θα σας κανει να βγειτε εξω απ τα ρουχα σας. και στο φιναλε μαζι με το τσερνομπιλ να χετε ενα πακετο χαρτομαντυλά:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Altered Carbon[season 1]

9ba4abcd1383df5674d31aa392d1be79.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt2261227/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Ιδιαιτερη σειρα σε ενα αρκετα φουτουριστικο μελλον στο οποιο η συνειδηση του ανθρωπου εχει μπει σε τσιπακι και μπορει να μπει σε οποια θηκη σωματος θελει και να ζησει για παντα. Η σειρα καταφερνει να κρατησει τον θεατη αλλα το χανει στην φλυαρια της και στην συνοχη της. Αρκετη δραση και αρκετα περιεργα τα οσα θα δουμε. Πολυ καλα εφε και ατμοσφαιρα. Ανατροπες υπαρχουν και το τελευταιο επεισοδιο κλεινει ολα τα μετωπα. Σιγουρα μια αρκετα πρωτοτυπη σειρα απο το Netflix.8/10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσαμε κι εμείς το stranger things 3. Με όλο το σεβασμό στους φίλους που διαφωνούν, από τις μεγαλύτερες μπούρδες που έχουμε δει. Καμία έμπνευση, αναμάσημα των ίδιων ιδεών με λίγη περισσότερη σπλατεριά για να κρατήσει το ενδιαφέρον, γεμάτο κλισέ και με περισσότερη δυτική προπαγάνδα κι από το ρόκι 4.

 

Κρίμα γιατί το είδαμε μετά το εξαιρετικό dark και περιμέναμε κάτι πολύ καλύτερο.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε το trailer του WITCHER!!

 

Φαίνεται να έχει εξαιρετική δουλειά!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ανεβηκε στο νετφλιξ η 3η σεζον του "La casa de papel":up:

 

Έχω δει τα 3 πρώτα, καλή συνέχεια στο ίδιο μοτίβο... :)

Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ την 3η σεζόν του Stanger things. Το τελευταίο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά. Κινήθηκε σε πιο ρηχά νερά σε σχέση με τα προηγούμενα, σεναριακά δεν πρόσφερε κάτι καινούργιο, αλλά η φωτογραφία και τα σκηνικά ήταν ακόμα μια φορά άψογα. Εγώ πάντως το είδα με την ίδια όρεξη όπως είδα και τις προηγούμενες σεζόν :)

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είδα και εγώ την 3η σεζόν του Stanger things. Το τελευταίο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά. Κινήθηκε σε πιο ρηχά νερά σε σχέση με τα προηγούμενα, σεναριακά δεν πρόσφερε κάτι καινούργιο, αλλά η φωτογραφία και τα σκηνικά ήταν ακόμα μια φορά άψογα. Εγώ πάντως το είδα με την ίδια όρεξη όπως είδα και τις προηγούμενες σεζόν :)

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Ακριβώς τα ίδια κι εγώ :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

House Of Cards[s01-S06]

house-of-cards-season-6-robin-wright-kevin-spacey-netflix.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt1856010/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Μια σειρα που ξεκινησε εξαιρετικα συνεχισε να ανεβαινει με καποιες κοιλιες μετα την τριτη σεζον και στην τελευταια λογο του θεματος με τον Spacey πηρε τα χαμηλοτερα ratings. Σιγουρα μια απο τις 5 καλυτερες του Netflix με καλους ηθοποιους και σοβαρη πλοκη. Το peak της για μενα ηταν η τριτη σεζον και στην τελευταια παρολο το κοψιμο του Spacey κρατηθηκε σε πολυ υψηλο επιπεδο και δεν συμφωνω με τα χαμηλα ratings που πηρε. Η Wright ενα σκαλι κατω αλλα κατι παραπανω απο αξιοπρεπης και η ιστορια τελειωσε οπως επρεπε δεδομενου πως ηρθαν τα πραγματα. 8.7/10 στο συνολο της και 8/10 για την τελευταια σεζον.

Link to comment
Share on other sites

Τσερνόμπιλ: Το βιβλίο της σειράς-φαινόμενο του HBO με το Εθνος της Κυριακής

 

https://www.ethnos.gr/ellada/52188_tsernompil-biblio-tis-seiras-fainomeno-toy-hbo-me-ethnos-tis-kyriakis

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τσερνόμπιλ: Το βιβλίο της σειράς-φαινόμενο του HBO με το Εθνος της Κυριακής

 

https://www.ethnos.gr/ellada/52188_tsernompil-biblio-tis-seiras-fainomeno-toy-hbo-me-ethnos-tis-kyriakis

 

Καμιά σχέση αυτό που δίνουν με το "Φωνές από το Τσερνόμπιλ" της Σβετλάνα Αλεξίεβιτς

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα την 3η σεζόν La casa de papel. Ίδια συνταγή, δυνατή, με αρκετή δράση, κατευθείαν στο ζουμί χωρίς να κάνει κοιλιά.

 

Αλλά φάγαμε πακέτο, μας το έκοψαν στο καλύτερο, είχα την ελπίδα οτι θα τελείωνε η ιστορία. Αναμενόμενο βέβαια με τέτοια επιτυχία. Αντε τώρα να περιμένουμε νέα επεισόδια...

 

Και τώρα τι βλέπουμε οεο? Για το better call Saul έχει κανείς αποψή? Αξίζει? Να επισημάνω ότι το breaking bad μου άρεσε πολύ, τη θεωρώ προσωπικά από τις καλύτερες σειρές ever (μαζί το prison break βεβαίως βεβαίως για να μην ξεχνιόμαστε).

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το better caul Saul αν και αρκετά αργό χτίζει χαρακτήρες ατμόσφαιρα. Έχουμε saul Mike gus τα 2 αδέρφια που πήγαν να σκοτώσουν τον hank. Ένας και ένας όλοι.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό το better call Saul, δουλεμενοι χαρακτήρες, έχουμε καμιά πληροφορία για καινούργιο κύκλο?

2020 καλοκαίρι να τον περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, θα ξεκινήσω Saul λοιπόν.

Εν τω μεταξύ ρε παιδιά πόσο αντιπαθητική σαν φυσιογνωμία και χαρακτήρας είναι αυτή η Alicia η μπατσίνα στο casa? Μιλάμε κάθε φορά που την έδειχνε μου τίναζε στον αέρα το νευρικό σύστημα.

 

εν τω μεταξύ φήμες στο Internet λένε ότι παίζει να είναι η τατάνια, η γκόμενα του Berlin που έδειξε σε ένα επεισόδιο και γνώριζε για τη ληστεία

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καμιά σχέση αυτό που δίνουν με το "Φωνές από το Τσερνόμπιλ" της Σβετλάνα Αλεξίεβιτς

Ίσως έχεις δίκιο αλλά και αυτό έχει ενδιαφέρον.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, θα ξεκινήσω Saul λοιπόν.

Εν τω μεταξύ ρε παιδιά πόσο αντιπαθητική σαν φυσιογνωμία και χαρακτήρας είναι αυτή η Alicia η μπατσίνα στο casa? Μιλάμε κάθε φορά που την έδειχνε μου τίναζε στον αέρα το νευρικό σύστημα.

 

εν τω μεταξύ φήμες στο Internet λένε ότι παίζει να είναι η τατάνια, η γκόμενα του Berlin που έδειξε σε ένα επεισόδιο και γνώριζε για τη ληστεία

 

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Και μενα μου την σπαει τρομερα η καινουρια επιθεωρητρια με τα γλυφιτζουρια με αυτο το περιεργο εκνευριστικο στυλακι.Ειναι για πολλες σφαλιαρες.Αντιθετα,η Ρακελ που ειχε ουσιαστικα τον ιδιο ρολο στις 2 πρωτες σεζον ηταν πολυ πιο συμπαθητικη.

 

Αυτα οτι ειναι και καλα η πρωην του berlin πιστευω οτι ειναι απλα ηλιθιες θεωριες συνομοσιας των θεατων.Αφου την ειχε δειξει την γκομενα του berlin σε καποια αναδρομη απο το παρελθον και ηταν πολυ πιο ομορφη, δεν ειχε καμια σχεση με αυτο το χαλι.Βεβαια δεν αποκλειεται να ειναι συγγενης της π.χ. αδερφη,θεια ή ξαδερφη

 

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου έναν χαρακτήρα στο casa που δεν είναι για κλωτσιές.. Το ηλιθιο ζευγαράκι; Η άλλη που έγινε μάνα και την είδε λησταρχίνα ξαφνικά με τον Ντένβερ; Ο καθηγητής που περπατάει σαν καθυστερημένο; Ο καινούργιος αρχηγός που μόνο φωνάζει αλλά τίποτα δεν κάνει; Η μήπως η παλιά επιθεωρήτρια που στα γεράματα κάνει την επανάσταση της επειδή ερωτεύτηκε μπας και ξελαμπικάρει; Ελπιζω τουλάχιστον η μυτογκα να μας αφήσει χρόνους

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως θα εδινα φαπες τον διευθυντη της τραπεζας που ειχαν ληστεψει στον δευτερο κυκλο! οταν τον βλεπω και μιλαει ειναι για μπουκετιδια! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καλο το casa de papel ή όλοι έχουν ενθουσιαστεί χωρις λόγο????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο καλο το casa de papel ή όλοι έχουν ενθουσιαστεί χωρις λόγο????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι καλό απλά pop corn σειρά να περάσει η ώρα. Την άλλη μέρα το ξεχνάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...